Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Německo Drážďany

Počasí Německo Drážďany


V Drážďanech, hlavním městě německé spolkové země Sasko, se průměrná teplota v průběhu roku pohybuje kolem 10,5 °C. V zimě jsou teploty poměrně nízké s průměrnou teplotou kolem 0 °C, zatímco v létě jsou poměrně vysoké, s průměrnou teplotou kolem 20 °C.

Největší množství srážek v Drážďanech padá v průběhu letních měsíců a to zejména v červnu a srpnu, kdy může být i dost silných dešťů. V zimě pak bývají obvykle srážky v podobě sněhu, který zůstává často až do jara.

Vzhledem k tomu, že Drážďany se nacházejí v oblasti, kde se střetávají chladnější a teplejší vzduchové masy, jsou zde velmi časté i větry. Ty mohou být nepříjemné zejména v zimě, kdy mohou způsobovat pocit ještě většího chladu.

Pokud plánujete navštívit Drážďany, nezapomeňte si přibalit oblečení vhodné na chladnější i teplejší počasí, a hlavně deštník, který vám může velmi dobře posloužit. Pokud vás zajímají kulturní památky města, doporučujeme navštívit zejména slavnou Semperovu operu, Zwinger nebo Frauenkirche.


Ubytování Německo Drážďany


Drážďany jsou považovány za jedno z nejkrásnějších měst v Německu, a proto jsou oblíbeným cílem turistů z celého světa. Pro ty, kteří chtějí navštívit toto nádherné město, je důležité mít kvalitní a pohodlné ubytování. V tomto článku vám přinášíme tipy na ubytování v Drážďanech.

Jedním z nejoblíbenějších typů ubytování v Drážďanech jsou hotely. V centru města se nachází mnoho hotelů různých cenových kategorií, které nabízejí moderní a komfortní pokoje s výhledem na historická centra města. Mnoho z nich má vlastní restaurace a nabízí různé wellness služby. Mezi nejlepší hotely v centru patří například Hotel Taschenbergpalais Kempinski, Hotel Suitess nebo Hotel Schloss Eckberg.

Další možností ubytování jsou apartmány. Ty se obvykle nacházejí v historických budovách v centru města a nabízejí jednoduché, ale útulné a plně vybavené pokoje. Vzhledem k tomu, že jsou většinou menší, bývají cenově dostupnější než hotely. Pro ty, kteří hledají něco speciálního, jsou v Drážďanech k dispozici i luxusní apartmány s originálním designem. Mezi nejlepší apartmány patří například Webergasse Apartments, Old Town Best Apartments a Apartment Am Zwinger.

Pokud hledáte levnější možnost ubytování, může vás zaujmout hostels. Ty se obvykle nacházejí v historických budovách v centru města a nabízejí jednoduché, čisté a útulné pokoje. Většina z nich nabízí sdílenou kuchyň a společenskou místnost. Mezi nejlepší hostely patří například A&O Dresden Hauptbahnhof, Lollis Homestay a Hostel Mondpalast.

Pro ty, kteří hledají neobvyklé a originální způsob ubytování, jsou v Drážďanech k dispozici i další alternativy, jako jsou například lodě, stany, karavany nebo dokonce stromové domy.

V Drážďanech je tedy možností pro každého, bez ohledu na výši rozpočtu a preference. Důležité je rezervovat si ubytování v předstihu, zejména v období turistické sezóny, aby se zajistila dostupnost a výhodná cena. Pokud se rozhodnete pro některý z výše uvedených typů ubytování, bude vaše návštěva Drážďan ještě příjemnější a nezapomenutelná.


Letenka Německo Drážďany


Drážďany, hlavní město spolkové země Sasko v Německu, jsou jedním z nejlépe zachovaných historických měst v Evropě. S bohatou kulturní nabídkou, památkami a nádhernou architekturou, Drážďany se staly oblíbenou turistickou destinací. A co je nejlepší, létání do Drážďan je snadné a dostupné.

Díky své poloze ve střední Evropě, Drážďany mají dobré dopravní spojení a letiště, které je velmi pohodlné pro cestování. Nejbližším letištěm je Mezinárodní letiště Drážďany (Dresden International Airport), které se nachází přibližně 9,5 kilometru severně od centra města. To znamená, že po příletu můžete během několika minut být uprostřed krásného historického centra Drážďan.

Díky rozmachu nízkonákladových leteckých společností, nabízí letenky do Drážďan bezkonkurenční ceny. Například společnosti Ryanair a EasyJet nabízejí levné lety z různých evropských destinací přímo do Drážďan. To vám umožňuje jednoduše naplánovat svou cestu a využít výhod levných letenek.

A co všechno můžete v Drážďanech vidět a zažít? Jednou z nejznámějších památek je Frauenkirche, nádherný barokní kostel, který byl zničen během druhé světové války a následně obnoven. Jeho obnova byla symbolizuje znovusjednocení Německa a dnes je to jedna z nejvýznamnějších staveb v Drážďanech.

Další památkou, kterou byste neměli vynechat, je Zámek Drážďany (Dresdner Schloss), který je sídlem Saského královského rodu. Zámek je známý svou barokní architekturou, rozsáhlými zahradami a světoznámou uměleckou sbírkou. Zde se nachází Galerie starého mistra (Gemäldegalerie Alte Meister), která domovem pro slavné dílo Raffaelův plátno Sixtinská madona.

Pro milovníky umění je Semperova opera (Semperoper) další nevyhnutelnou zastávkou. Tento krásný divadelní dům je jedním z nejvýznamnějších divadelních komplexů v Evropě. Můžete si zde užít velké množství operních a baletních představení, které jsou svým vysokým uměleckým standardem proslulé po celém světě.

Kromě památek a kultury můžete v Drážďanech také vychutnat místní kuchyni a procházet se po malebných uličkách plných obchůdků a kaváren. Město nabízí také různé festivaly a události po celý rok, které oživují atmosféru a přidávají na živosti.

Věřím, že pokud se rozhodnete vydat se na let do Drážďan, nebudete zklamáni. Tentokrát, historicke památky, kultura a dobrá dostupnost dělají z Drážďan jednu z nejoblíbenějších turistických destinací ve střední Evropě. A díky levným letenkám, je nyní snadnější než kdykoli předtím objevit krásu tohoto fascinujícího města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Německo Drážďany


Dotazy:

1. Jak se dostanu z letiště v Drážďanech do centra města?
2. Kde se nachází nejznámější památky v Drážďanech?
3. Jaké jsou nejoblíbenější muzea v Drážďanech?
4. Kde mohu v Drážďanech najít typickou německou kuchyni?
5. Kde se konají tradiční trhy v Drážďanech?
6. Jakou měnu používají v Německu a je lze směnit v Drážďanech?
7. Kde se nachází nejlepší obchodní centra v Drážďanech?
8. Jaký je nejlepší způsob, jak se přepravovat po městě?
9. Kde se nachází nejlepší vyhlídky na město?
10. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Drážďan?

Odpovědi:

1. Z letiště můžete použít MHD (S-Bahn nebo tramvaj) nebo si objednat taxi nebo přepravu předem.
2. Nejznámější památky v Drážďanech se nacházejí ve starém městě, jako je Zwinger palác, Semperoper (operní dům) a Frauenkirche (katedrála Nejsvětějšího Srdce Ježíšova).
3. Nejoblíbenější muzea v Drážďanech jsou Zwinger galerie, Historické muzeum Drážďany a Muzeum vojenské historie.
4. Typickou německou kuchyni můžete v Drážďanech najít v tradičních restauracích a pivnicích, které nabízejí speciality jako bratwurst, schnitzel a sauerkraut.
5. Tradiční trhy se konají na Altmarkt a Neustädter Markt, kde najdete různé potraviny, suvenýry a další zboží.
6. V Německu se používá euro a směnu měny můžete provést ve směnárnách a bankách v Drážďanech.
7. Nejlepší obchodní centra v Drážďanech jsou Centrum Galerie, Altmarkt-Galerie a Pražská ulice (Prager Straße).
8. Nejlepší způsob, jak se přepravovat po městě, je použití MHD (tramvaje, autobusy) nebo pěší procházky, protože centrum města je poměrně kompaktní.
9. Nejlepší vyhlídky na město jsou z mostů přes Labe, jako je Augustusbrücke, a také z Ruského náměstí (Russischer Platz) a Yenidze, která je vyhlídkovou věží v islámském stylu.
10. Nejlepší doba na návštěvu Drážďan je na jaře a na podzim, kdy je zde příjemné počasí a město je méně přeplněné turisty.


Dovolená Německo Drážďany


Německo je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a nabízí mnoho krásných měst k návštěvě. Drážďany, hlavní město spolkové země Sasko, jsou jedním z nejvýznamnějších měst v Německu a zajímavým cílem pro turisty.

Drážďany mají bohatou historii, která se datuje až do dávných dob. Město bylo jedním z nejdůležitějších centrálně evropských měst a hrálo klíčovou roli v obchodu a umění. I dnes je možné vidět stopy této bohaté minulosti v architektuře a kulturním dědictví města.

Možná nejznámějším památkou v Drážďanech je Semperova opera. Tento impozantní operní dům byl postaven v roce 1841 a je jednou z nejvýznamnějších operních scén v Evropě. Jeho interiér je nádherně zdoben a nabízí představení od klasické opery po moderní interpretace.

Další místo, které nesmíte vynechat, je Zwinger. Tato rozsáhlá komplexní stavba byla postavena v roce 1709 a sloužila jako královský palác a umělecká galerie. Dnes je Zwinger domovem mnoha uměleckých děl a je jednou z nejnavštěvovanějších památek ve městě.

Pro milovníky umění je zde i Gemäldegalerie Alte Meister, která hostí sbírku starého umění, včetně děl italských mistrů jako je Rafael, Tizian nebo Leonardo da Vinci.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro procházky a relaxaci je Náměstí Neumarkt, které bylo zcela zničeno během druhé světové války, ale bylo následně obnoveno. Náměstí je obklopeno několika historickými budovami a kostely, včetně Frauenkirche, která je symbolem obnovy města po válce.

Pokud rádi navštěvujete muzea, nemůžete vynechat Grünes Gewölbe, což je nejvýznamnější pokladnice saského království. Tato sbírka je plná vzácných a luxusních šperků, porcelánu, skla a dalších uměleckých děl. Prohlídka Grünes Gewölbe je nezapomenutelným zážitkem.

Pokud hledáte přírodní krásu, můžete se vydat na výlet do Saského Švýcarska, což je národní park ve vzdálenosti asi 30 minut jízdy od Drážďan. Tento park nabízí impozantní skalní útvary, hluboké kaňony a vodopády, které vytvářejí malebnou krajinu ideální pro pěší turistiku.

Německo je zajímavou destinací pro dovolenou a Drážďany jsou jejím skvostem. Božská architektura, kulturní dědictví a přírodní krása tohoto města vás určitě ohromí. Vyzkoušejte tyto tipy a nechte se unést kouzlem Drážďan.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky