Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nepál Phewa Lake

Ubytování Nepál Phewa Lake


Ubytování na Nepálu může být spojené s velkými přírodními krásami a kulturním zážitkem. Jedno z nejznámějších míst, kde si můžete užít obojí, je Phewa Lake v Pokhare.

Pokhara je druhé největší město v Nepálu a je známo pro své nádherné jezero Phewa. To se rozprostírá na ploše 5,23 km² a má průměrnou hloubku 8,6 metrů. Na jezeře máte možnost si najmout loď a projet se na ní. Můžete se také vydat na břeh a užít si výhled na okolní hory, mezi které patří Annapurna a Machhapuchchre.

U jezera Phewa najdete mnoho různých možností ubytování. Od levných hostelů až po luxusní hotely, které nabízejí dokonalý pohled na jezero a hory. V centru Pokhary, nedaleko od jezera, se nachází většina hotelů a hostelů. Nejlevnější hostely vám nabídnou pokoj s koupelnou za cenu okolo 100-200 kč za noc. Pokud hledáte něco luxusnějšího a téměř přímo na břehu jezera, musíte počítat s cenou okolo 2000-5000 kč za noc.

Pokračující přírodní ráz okolí a samotného jezera Phewa činí nocování na kterémkoliv z mnoha ostrůvků nad hladinou jezera ještě vzrušujícím. Především těm, kteří by si chtěli vychutnat klid a relaxaci, či jsou dobrodružnějšího ducha. Tyto ostrůvky nabízejí poněkud netradiční a nekonvenční ubytování. Od jednoduchých přístřešků, až po zdobné domečky z bambusu. Volba je na vás!

V neposlední řadě pokud chcete mít přilákat pozornost turistům, umožňuje vám zážitek s celkovým dobrodružstvím – přespání v místnosti z igelitu. Domorodci tuto možnost nabízejí, ač by se vám to na první pohled nezdálo nejpříjemnější, ale o to více zážitků vám dostanou.

Výběr ubytování na Nepálu Phewa Lake závisí na tom, co chcete zažít a jaký druh zážitku očekáváte. Na výběr máte z hostelu, hotelu, ubytování v bambusových domečcích, na ostrůvcích nebo neobvyklých a odvážných zážitkůzaložených například na přespání v igelitu. Nechte se unést krásou jezera a vyrazte na nezapomenutelnou cestu.


Dovolená Nepál Phewa Lake


Nepál je exotická a půvabná destinace pro dovolenou, která nabízí nejen úchvatnou přírodu, ale i bohatou kulturu a historii. Mezi jedno z nejkrásnějších a nejoblíbenějších míst k návštěvě v Nepálu patří jezero Phewa.

Phewa Lake, také známé jako Phewa Tal, se nachází v okolí města Pokhara, které leží ve středozápadní části Nepálu. Je to druhé největší jezero v zemi a rozkládá se na ploše přibližně 4 km². Phewa Lake je obklopeno malebnými horami, včetně majestátního Annapurna Range.

Jezero Phewa je oblíbeným turistickým místem a slouží jako výchozí bod pro různé outdoorové aktivity a výlety. Kromě toho je také důležité pro místní obyvatele, kteří zde rybaří a provozují lodění. Vzhledem k tomu, že jezero je hluboké a čisté, je také ideální pro plavání a vodní sporty.

Jednou z hlavních atrakcí jezera Phewa je návštěva chrámu Tal Barahi, který se nachází na ostrově u středu jezera. Chrám je zasvěcené bohyni Durga a je hojně navštěvován věřícími, stejně jako turisty, kteří se sem vydají na výlet v tradičních dřevěných lodích zvaných "doongas" nebo v různých motorových člunech.

Další popularitou stavebnou na pobřeží jezera Phewa je Světové mírové pagody, známá také jako White Stupa nebo Shanti Stupa. Toto krásné klidné místo nabízí nádherný výhled na jezero, okolní hory a město Pokhara. Pagoda je postavena ve stylu buddhistické architektury a odráží pocit míru a harmonie.

Pokhara je také výchozím bodem pro mnoho trekingových tras v Himálaji. Některé z nejznámějších tras jsou Annapurna Base Camp Trek, Ghorepani Poon Hill Trek a Mardi Himal Trek. Tyto treky vás provedou přes nádherné horské scenérie, horské vesničky a získáte úžasné pohledy na Annapurna Range a další vrcholky.

Pokhara a jezero Phewa nabízejí také bohatou nabídku ubytování, od luxusních hotelů po levné hostely. Je zde také mnoho restaurací nabízejících tradiční nepálskou kuchyni, stejně jako mezinárodní jídla.

Celkově vzato, jezero Phewa v Nepálu je krásné místo, které nabízí mnoho možností pro dovolenou plnou dobrodružství a relaxace. Nechte se unést jeho křišťálově čistou vodou, okolními horami a duchem jeho kultury. Je to určitě destinace, kterou si člověk bude pamatovat ještě dlouhou dobu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Phewa Lake


Dotazy a odpovědi o jezeře Phewa v Nepálu:

1. Jaký je rozloha jezera Phewa?
Odpověď: Rozloha jezera Phewa je přibližně 5,23 km².

2. Kde se jezero Phewa nachází?
Odpověď: Jezero Phewa se nachází v městě Pokhara, v centrálním Nepálu.

3. Jak se dostat k jezeru Phewa?
Odpověď: Nejbližším medzinárodním letištěm je Letiště Tribhuvan v Kathmandu. Z Kathmandu je možné se dostat do Pokhary autobusem nebo letecky. Poté je jezero Phewa přístupné pěšky nebo lodí.

4. Nabízí jezero Phewa rekreační aktivity?
Odpověď: Ano, jezero Phewa je populárním turistickým cílem a nabízí různé rekreační aktivity. Můžete si pronajmout loďku, podniknout plavbu po jezeře, nebo se vydat na výlet na ostrov Barahi, který se nachází uprostřed jezera.

5. Kolik stojí pronájem lodky na jezeře Phewa?
Odpověď: Ceny pronájmu lodky se mohou lišit v závislosti na sezóně a vybavení lodky. Obecně se pohybují v rozmezí 500 - 1500 INR na hodinu.

6. Existují na jezeře Phewa restaurace a ubytovací zařízení?
Odpověď: Ano, kolem jezera Phewa se nachází mnoho restaurací, hotelů a ubytovacích zařízení různých cenových kategorií.

7. Mohu se v jezeře Phewa koupat?
Odpověď: Ano, je možné se v jezeře Phewa koupat. Voda je obecně čistá a teplá, ale je důležité zůstat v bezpečné vzdálenosti od lodi a dodržovat pravidla bezpečnosti.

8. Existují v okolí jezera Phewa další turistické atrakce?
Odpověď: Ano, v okolí jezera Phewa se nachází mnoho turisticky zajímavých míst. Patří sem například Vishnu's Temple, World Peace Pagoda nebo Gupteshwor Mahadev Cave.

9. Lze na jezeře Phewa provozovat vodní sporty?
Odpověď: Ano, jezero Phewa nabízí možnost provozovat různé vodní sporty, jako je například windsurfing, kanoistika nebo jízda na vodním skútru.

10. Jaké je nejlepší období pro návštěvu jezera Phewa?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu jezera Phewa je od září do listopadu a od března do května, kdy jsou teploty mírné a příjemné. V létě může být horko a v zimě chladno.


Letenka Nepál Phewa Lake


Phewa je jedno z nejkrásnějších jezer v Nepálu. Nachází se v Pokhara, druhém největším městě země. Jezero Phewa je nejenom důležitým turistickým cílem, ale také klidným a relaxačním místem, které nabízí úžasné výhledy na okolní himálajské štíty a nabízí různé možnosti zábavy a aktivity.

Pokud se rozhodnete navštívit jezero Phewa, můžete si prohlédnout krásné výhledy na himálajské štíty, které se odrážejí na hladině jezera. Je to opravdový zážitek, který stojí za to si užít. Můžete také navštívit několik ostrovů, které se nacházejí na jezeře, z nichž nejvíce známý je 'Barahi Temple', který dominuje na jednom z ostrovů a představuje důležitý poutní cíl. Místní věří, že bohyně Barahi chrání město Pokhara a také celý region.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí na jezeře Phewa je absolvování plavby na tradičním dřevěném člunu zvaném 'Doonga'. Během této plavby si můžete vychutnat okouzlující scenérie a klidné prostředí jezera. Doonga vám umožní podívat se na jezero z jiné perspektivy a prozkoumat jeho okolí.

Další oblíbenou aktivitou je koupání a vodní sporty. Můžete si vypůjčit malá plavidla, kajaky nebo šlapadla a vydat se na vodní dobrodružství. Jezero Phewa navíc poskytuje ideální podmínky pro rybaření, takže pokud máte zájem o tento sport, můžete si zde užít i chvíle na rybaření.

Pokhara je také startovním bodem pro mnoho trekingových tras do hor Annapurna. Pokud máte rádi turistiku nebo treking, můžete si rezervovat trekkingovou trasu, která vás zavede kolem jezera Phewa a pak vás zavede do neuvěřitelně krásných himálajských krajin.

Pokud toužíte po nezapomenutelném dobrodružství, můžete také vyzkoušet paragliding. Díky své poloze uprostřed hor je Pokhara jedním z nejlepších míst na světě, kde si můžete vyzkoušet toto vzrušující odvětví. Paragliding vám poskytne neuvěřitelný pohled na jezero Phewa, město Pokhara a okolní krajinu.

Celkově vzato, jezero Phewa je nádherné místo, které nabízí všem návštěvníkům něco zajímavého. Jeho krásné krajinářství, klidná atmosféra a mnoho aktivit, které si můžete užít, jej činí neodolatelným cílem při návštěvě Nepálu. Navštěvování jezera Phewa vás odreaguje od hektického života a poskytne vám příležitost zažít jedinečnou kombinaci přírody, kultury a dobrodružství.


Počasí Nepál Phewa Lake


Nepál je neuvěřitelně krásná země, která nabízí nejen nádherná pohoří a historické památky, ale také úchvatnou vodní krajinu. Phewa Lake se nachází v městečku Pokhara, které je druhým největším městem Nepálu. Je to krásné místo, které láká turisty nejen svým velkolepým výhledem na Annapurna Range, ale také řadou vodních aktivit.

Phewa Lake je jedním z největších jezer v Nepálu, které měří asi 4,4 kilometrů na délku a 1,4 kilometrů na šířku. Voda v jezeře je průzračná a čistá, a proto se zde dá snadno vidět pestré podmořské životy. Místní obyvatelé se starají o chrání jezero a proto zde nenajdete motorová čluny, které by mohly narušovat jeho klid.

Mnoho lidí se cestou do Pokhary zastavuje právě u Phewa Lake a užívá si jeho krásné okolí. V okolí jezera se nacházejí horské stezky, kde si turisté mohou projít pěšky a obdivovat krásnou přírodu. Z této oblasti také lze vyrazit do hor, kde se nacházejí některé z nejvyšších vrcholů světa. Pro ty, kteří chtějí být blíže jezeru, je k dispozici loďkování, kajak a paddleboarding.

Phewa Lake má na celý rok různá klimata. V létě je zde horko a slunečno, kdy teploty mohou dosáhnout až 30 °C. Někdy se mohou objevit deště, ale v této oblasti se jedná jen o přechodné přeháňky. V zimě je zde chladno až velmi chladno, kdy teploty klesají až k nule nebo dokonce zmrznou.

Je důležité si uvědomit, že v Nepálu mohou být někdy velké výkyvy počasí a proto je vždy nutné být připraven na nejrůznější situace. Nicméně, Pokhara a Phewa Lake jsou jedny z nejlepších míst, kde si užít přírodu a pokochat se krásami Nepálu.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky