Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nizozemsko Amsterdam

Letenka Nizozemsko Amsterdam


Když si představíme Nizozemsko, určitě se nám vybaví nádherné tulipánové pole, větrné mlýny a starobylé kanály. A pokud hledáte město, které toto vše dokonale ztělesňuje, nenajdete lepší destinaci než Amsterdam.

Amsterdam je hlavním městem Nizozemska a jedním z nejvíce populárních turistických cílů v Evropě. Město je známé svými malebnými kanály, které se rozprostírají po celém jeho území. Tyto kanály jsou jednou z ikonických památek Amsterodamu a jsou dokonce zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Při procházce po jejich březích si můžete vychutnat atmosféru města a obdivovat některé ze slavných domů, které se k nim přitiskly.

Další z mnoha turistických atrakcí v Amsterdamu je Muzeum Van Gogha. Toto muzeum je domovem největší sbírky děl Vincenta van Gogha na světě a nabízí zaslouženě jedinečný pohled do života a tvorby tohoto slavného nizozemského malíře. Pokud máte rádi umění, zaručeně si užijete procházku mezi jeho ikonickými obrazy.

Samozřejmě byste neměli opustit Amsterdam bez návštěvy čtvrtei známé jako Červené světlo. Tato čtvrť je již od roku 1413 legalizovaným místem prostituce a jedním z nejkontroverznějších a fascinujících míst v evropských městech. I když je tato čtvrť způsobem nelegální v mnoha zemích, Nizozemsko se rozhodlo nevyhovět tlaku a ponechat toto místo tak, jak je. Při procházce okolo frekventovaných uliček budete mít příležitost vidět většinou exotickou krásu, kterou zdobí okna soukromých pokojů. Je to zajímavé místo pro ty, kteří jsou zvědaví, ale nezapomeňte respektovat pravidla a dodržovat návštěvnická pravidla.

Nakonec, ale ne méně důležité, Amsterdam je město, kde se respektují cyklisté. Město je proslulé svými cyklostezkami a není žádným překvapením, že většina obyvatel se každodenně pohybuje na kole. Půjčení si kola je jednoduché a levné, a tak si na vlastní kůži můžete vyzkoušet, co to znamená být „Amsterdamčan“.

Amsterdam je město, které nabízí různorodé zážitky pro každého návštěvníka. Ať už lákáte na kulturu, umění, historii nebo jen chcete procházet uličkami a procházet se kanály, Amsterdam je určitě město, které stojí za návštěvu. Ať už pořádáte výlet nebo hledáte krátkou dovolenou, letenka do Nizozemska a návštěva Amsterdamu rozhodně nezklame.


Počasí Nizozemsko Amsterdam


Amsterdam je hlavním městem Nizozemska a jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Evropě. Jeho polooha na severozápadě země má vliv na místní klima. Amsterdam leží přibližně 2 metry pod úrovní moře, což znamená, že je ovlivněn vlivem Severního moře.

Amsterdam má mírné oceánské podnebí s mírnými zimami a mírnými léty. Stejně jako ve většině Evropy, jsou zde čtyři roční období. Zima zde trvá od prosince do února, kdy teploty obvykle klesají pod bod mrazu. Průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje kolem 2-5 °C. Sněžení není příliš časté, ale když se objeví, celé město se promění v kouzelné zasněžené místo.

Jaro v Amsterdamu přichází s mírnějšími teplotami a větším množstvím srážek. Teploty se pohybují mezi 5-15 °C a bývají více stabilní než v zimě. V dubnu a květnu se město zahalí do barevného květinového kvítí díky slavnému květinovému trhu a tulipánovým polím v okolí.

Léto v Amsterdamu je obvykle teplo a vlhké, s teplotami dosahujícími 20-25 °C. Příležitostné vlny horka mohou zvýšit teploty až na 30 °C. Léto je také obdobím, kdy je město vybavené festivaly a akcemi, které přitahují tisíce návštěvníků z celého světa.

Podzim v Amsterdamu je rovněž mírný, ale srážky se zvyšují. Teploty se pohybují mezi 10-15 °C a klesají postupně při příchodu zimy. Listnaté stromy v parku Vondelpark a v okolí města se mění v různé odstíny červené, oranžové a hnědé barvy, což vytváří malebné scenérie pro procházky.

Nizozemsko obecně není známé pro extrémní počasí, ale rychlé změny jsou běžné. Proto je dobré být připraven na všechny druhy počasí během návštěvy Amsterdamu. Doporučuje se mít s sebou deštník a vrstvené oblečení, které je snadné přidávat nebo ubírat podle aktuálních teplot.

Celkově vzato, Amsterdam nabízí příjemné klima po celý rok, ale nejlépe se sem vypravit na jaře nebo v létě, kdy jsou teploty nejteplejší a město je plné energie a akcí. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete navštívit Amsterdam, vždy bude mít něco krásného ke zobrazení.


Ubytování Nizozemsko Amsterdam


Nizozemsko je země známá svou nádhernou krajinou, historickými městy a progresivní kulturou. Jedno z nejpopulárnějších míst k návštěvě je bezesporu hlavní město Amsterdam. Tato živá a rozmanitá metropole má co nabídnout jak svým obyvatelům, tak i turistům, a to včetně bohaté nabídky ubytování.

Amsterdam je znám svou unikátní atmosférou a malebnými kanály, které ho protínají. To se odráží i v různých možnostech ubytování, které zde najdete. K dispozici jsou především hotely, hostely a apartmány.

Hotely v Amsterdamu jsou velmi rozmanité a často mají jedinečný design. Vedle klasických mezinárodních hotelových řetězců můžete také najít boutique hotely, které se vyznačují stylovým zařízením a osobním přístupem. Mnoho z nich se nachází ve starých budovách s bohatou historií, což přidává další šarm vašemu pobytu.

Pokud hledáte levnější ubytování, hostely jsou dobrou volbou. V Amsterdamu najdete hostely různých kategorií, od levných a jednoduchých možností ubytování až po stylové a moderní hostely. Většina hostelů nabízí sdílené pokoje, ale některé mají i soukromé pokoje pro ty, kteří preferují větší soukromí.

Apartmány jsou další možností ubytování v Amsterdamu a jsou ideální zejména pro delší pobyty nebo pro ty, kteří preferují větší nezávislost. Mnoho apartmánů se nachází ve starých domcích, které dodávají autentičnost vašemu pobytu. Apartmány také nabízejí plně vybavenou kuchyň, což je skvělé pro ty, kteří si chtějí sami vařit.

Vzhledem k popularitě Amsterdamu je vždy doporučeno rezervovat ubytování předem, zejména během hlavní turistické sezóny. To vám zajistí, že získáte nejlepší nabídku a ušetří vám čas hledáním poslední chvíle.

Než se rozhodnete, jaké ubytování v Amsterdamu si vybrat, je dobré zvážit své preference, rozpočet a plánovanou délku pobytu. Bez ohledu na to, jakou možnost si vyberete, bude vám město nabízet jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Užijte si krásy Amsterdamu a nechte se pohltit jeho bohatou kulturou a historií.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Amsterdam


1. Jaká je cena dopravy z Letiště Schiphol do centra Amsterdamu?
- Cena závisí na typu dopravy, ale cena se pohybuje zhruba od 5 do 10 eur na osobu.

2. Kolik stojí vstupenka do Rijksmuseumu?
- Cena vstupenky se liší podle věku návštěvníka a typu vstupu (s audio průvodcem, bez průvodce, apod.). Cena se pohybuje od 20 do 25 eur na osobu.

3. Má Nizozemsko speciální jídla a nápoje?
- Ano, Nizozemsko je známé svými sýry (zejména Gouda a Edam), kvarkovými korbáčiky (stroopwafels), sušenkami s kořením (speculaas), hovězím gulášem (stoofvlees) a pivem (zejména Heineken).

4. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat Amsterdam?
- Nejlepší způsob, jak prozkoumat Amsterdam, je chůze nebo jízda na kole. Město je velmi cyklo-friendly a má mnoho cyklostezek. Pokud je vám to příliš fyzicky náročné, můžete využít také tramvají nebo městským autobusem.

5. Jak dlouho trvá jízda vlakem z Amsterdamu do Haagu?
- Jízda vlakem z Amsterdamu do Haagu trvá zhruba hodinu.

6. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Nizozemska?
- Nejlepší čas na návštěvu Nizozemska je v období od dubna do října, kdy jsou teploty příjemnější a kvete tam slavná tulipánová sezóna.

7. Potřebuji cestovní pas pro vstup do Nizozemska?
- Pokud jste občanem EU, není nutné mít cestovní pas, stačí občanský průkaz nebo pas. Pokud nejste občanem EU, budete potřebovat platný pas a případně také víza.


Dovolená Nizozemsko Amsterdam


Nizozemsko je krásná země, která je známá svými kanály, květináči a všemi věcmi oranžové barvy. Pokud se vydáte na dovolenou do Nizozemska, měli byste rozhodně navštívit metropoli Amsterdamu. Město nabízí spoustu zajímavých aktivit a památek.

Jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Amsterdamu jsou kanály. Můžete si pronajmout vodní taxi a plachtit po vodě, nebo se projít po březích kanálů a obdivovat večerní osvětlení města. Návštěva kanálů je téměř povinná, pokud se vydáváte na dovolenou do Amsterdamu.

Další zajímavou atrakcí jsou muzea. Rijksmuseum a Van Goghovo muzeum patří k největším muzeím v Nizozemsku. Rijksmuseum ukazuje důležité umělecké kousky nizozemské historie a Van Goghovo muzeum se zase zaměřuje na život a dílo nejslavnějšího nizozemského umělce. Můžete také navštívit Rembrandtův dům a Anne Frankův dům, kde se můžete dozvědět o důležitých historických událostech, které probíhaly v Amsterdamu.

Pokud hledáte zábavu, Amsterdam má spoustu nočních klubů, barů a restaurací. Čtvrt Red Light je známá svou nocí, ale můžete vyzkoušet také jazzové koncerty nebo Divadlo Carré, které nabízí některé z nejznámějších představení v Evropě.

Pokud jste na dovolené s dětmi, můžete navštívit Amsterdam ZOO, kde si mohou děti prohlédnout zvířata jako sloni, medvědi a žirafy. Amsterdam také nabízí spoustu parčíků a dětských hřišť.

Dále můžete navštívit trhy s květinami, které se konají v jarních měsících. V těchto měsících můžete vidět záplavu tulipánů a dalších květin, které jsou Nizozemsko tak známé.

V Amsterdamu také můžete najít spoustu možností pro nákupy. Bloemenmarkt je největší tržiště květin v Holandsku a nabízí širokou škálu květin, cibulí a semen. Pokud hledáte módu, můžete navštívit P.C. Hooftstraat, která je plná butiků a značkových obchodů.

Amsterdam nabízí spoustu zábavy a zajímavých věcí, které můžete prozkoumat během dovolené v Nizozemsku. Bez ohledu na vaše zájmy, najdete v Amsterdamu něco, co vám přinese potěšení a památné zážitky.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky