Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nizozemsko Efteling

Dovolená Nizozemsko Efteling


Pokud hledáte originální a zábavný způsob, jak strávit dovolenou v Nizozemsku, možná byste mohli navštívit Efteling – největší zábavní park v této zemi. Efteling se nachází v provincii Severní Brabantsko v blízkosti města Kaatsheuvel, asi 1,5 hodiny jízdy od Amsterdamu.

Efteling je ideální destinací pro rodiny s dětmi, ale i pro páry nebo jednotlivce, kteří hledají trochu více dobrodružství. Park se rozkládá na ploše 72 hektarů a nabízí více než 36 atrakcí, včetně horských drah, vodních atrakcí a pohádkových zážitků.

Jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších míst v parku je pohádkový les, kde se návštěvníci mohou procházet a objevovat různé pohádkové postavy a místa, jako je Zlatovláska, Sněhurka a sedm trpaslíků, či zapomenuté království. Pro fanoušky kouzelných pohádek je to prostě úžasné místo!

Další atrakcí jsou horské dráhy, například Python, dvoukolejná dráha rychlostí 85 km/h, nebo The Baron 1898, dráha s vertikálním úsekem, která padá do temné Kambodže. Ty jsou určeny spíše pro návštěvníky, kteří neocení pouhou jízdu na vozíku.

Kromě atrakcí je v parku k dispozici také mnoho restaurací a obchodů s originálními suvenýry, prý na každou náladu a chutě.

Efteling má otevřeno po celý rok. Během jarních a letních měsíců se otevírají další atrakce a park má prodloužené otevírací hodiny. Ceny se samozřejmě také liší podle sezóny, ale návštěva se pohybuje v řádu několika desítek eur.

Pro ty, kteří by spíše zůstali v Eftelingu, je v parku k dispozici také několik hotelů a rekreačních zařízení. Hotel Efteling říká, že je inspirovaný templářskou lodgí a má více než 120 komfortních pokojů.

Takže, pokud se chystáte na dovolenou do Nizozemska a chcete zkusit něco nového a vzrušujícího, určitě byste měli navštívit Efteling a pobavit se v pohádkovém světě. Je to perfektní místo pro rodiny, které hledají zábavu, ale i pro jednotlivce, kteří touží po nových zážitcích.


Počasí Nizozemsko Efteling


Nizozemsko, známé svým malebným vodním systémem plným kanálů, je také domovem populárního tematického parku Efteling. Tento park, který se nachází v jižní části země, je jedním z nejstarších a nejlépe hodnocených tematických parků v Evropě.

Když se podíváme na počasí v Nizozemsku obecně, je třeba zmínit, že země má mírné, oceánské podnebí, což znamená mírné a vlhké léto, stejně jako milejší a vlhké zimy. Letní světlo zůstává delší, s denním světlem, které se rozpíná na 16 hodin, což poskytuje návštěvníkům dostatek času na prozkoumání parku Efteling.

Během léta je průměrná teplota okolo 20-25 °C, s několika teplejšími dny, kdy teploty stoupají až k 30 °C. Nizozemské léto je obvykle vlhké, což znamená, že byste si měli vzít deštník a nepromokavý oblečení, pokud zažijete náhlé bouřky. Pamatujte si, že nízké země jako Nizozemsko se mohou lehce zaplavit, takže je důležité sledovat předpověď počasí a varování před povodněmi.

Jaro a podzim v Nizozemsku jsou obvykle mírné a vlhké. Teploty se pohybují mezi 10-15 °C, ačkoli mohou být chladnější na začátku a konci sezóny. Jarní období je také časem, kdy se začíná objevovat nádherná kvetoucí květina, jako jsou tulipány a narcisy.

Zima v Nizozemsku je obvykle chladná, s průměrnými teplotami kolem 0-5 °C. Sníh není vždy zaručen, ačkoli oblast Efteling je jednou z oblastí, kde sněhová nadílka může být běžnější. To dává parku zvláštní kouzlo, protože mnoho jeho jízd a atrakcí je přizpůsobeno zimnímu období.

Nizozemské počasí je známé svou proměnlivostí a nejlepším způsobem, jak se na něj připravit, je být připraven na všechno. Nezapomeňte si vzít pohodlné oblečení a obuv, která je vhodná pro různé počasí. Ať už se jedná o sluneční den plný jízdy na horské dráze v létě nebo chladný den procházkou kouzelným parkem v zimě, Efteling v Nizozemsku je místo, kde si každý najde své kouzlo, ať je jakékoli počasí.


Ubytování Nizozemsko Efteling


Nizozemsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Evropě a rekreace v této zemi je příjemná a zábavná. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce patří například Efteling, zábavní park, který se nachází v Kaatsheuvelu, nedaleko města Breda. Efteling nabízí celkově 4 hotely a několik dalších možností ubytování, které jsou ideální pro návštěvníky parku.

1. Efteling Hotel:
Efteling Hotel je největším ze všech hotelů v areálu parku. Tento hotel nabízí celkově 125 pokojů a apartmánů, z nichž některé jsou určeny pro rodiny s dětmi. Všechny pokoje jsou vybaveny moderním nábytkem a nabízejí výhled na park. Pokoje jsou navrženy tak, aby splňovaly potřeby každého hosta. Cena za jeden pokoj začíná od 199 eur za noc a zahrnuje snídani.

2. Efteling Bosrijk Village:
Efteling Bosrijk Village je ideální pro rodiny, kteří chtějí zažít zábavní park více dní. Tento resort nabízí výběr různých typů ubytování, včetně volně stojících domů, lodge a apartmánů. Každý typ ubytování je plně vybaven a je ideální pro rodiny s dětmi. Mezi další výhody resortu patří samozřejmě i přístup do parku. Ceny za ubytování začínají od 99 eur za noc.

3. Efteling Loonsche Land Hotel:
Efteling Loonsche Land Hotel byl otevřen v roce 2017 a je ideální pro návštěvníky, kteří chtějí zažít autentický zážitek, když se ubytují přímo v areálu parku. Hotel nabízí 75 pokojů, včetně prostorných rodinných pokojů. Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací a plně vybaveným koupelnou. Ceny za pokoj začínají od 129 eur za noc.

4. Het Witte Huis Efteling:
Het Witte Huis Efteling je vzdálen jen 10 minut jízdy autem od parku Efteling a je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít klidné ubytování v blízkosti zábavního parku. Tento krásný hotel nabízí pokoje s výhledem, zahrádku a zdarma parkování. Ceny za noc začínají na 99 eurech.

5. GuestHouse Hotel Kaatsheuvel:
Tento krásně navržený hotel nabízí moderní pokoje s výhledem na město Kaatsheuvel. GuestHouse Hotel Kaatsheuvel je vzdálen pouze 5 minut jízdy od zábavního parku Efteling a nabízí snadný přístup k dalším turistickým atrakcím v okolí. Každý pokoj má výhled na město a nabízí klimatizaci, soukromou koupelnu a TV. Ceny za noc začínají na 75 eurech.

Všechny nabídky ubytování v Efteling jsou nádherné a jsou skvělým výchozím bodem pro prozkoumání Nizozemského zábavního parku. Bez ohledu na to, který hotel si vyberete, můžete si být jisti, že zde vyzkoušíte zcela jedinečný zážitek a budete mít možnost prozkoumat všechny atrakce, které Efteling nabízí.


Letenka Nizozemsko Efteling


Letenka Nizozemsko Efteling: Zážitek pro celou rodinu

Efteling je největší a nejpůsobivější zábavní park v Nizozemsku a oceněný jako nejlepší tematický park v Evropě. Park se nachází v městě Kaatsheuvel a pro návštěvníky připravuje nezapomenutelný zážitek. Jedná se o ideální místo pro celou rodinu, která se chce pobavit a užít si společně krásný den plný zábavy a dobrodružství.

Nizozemsko Efteling je vzdálené pouhých pár hodin letu z Prahy. Zvolit si letenku do Nizozemska a následně se vydat do Eftelingu je tedy velmi pohodlné a rychlé řešení. Po příletu z Prahy na letiště v Amsterdamu Vám stačí jet přibližně 1,5 hodiny a užijete si ten nejlepší zábavní park v Nizozemsku.

Efteling zahrnuje celkově 5 oblastí, které se zaměřují na různé téma - rozkreslené království, nefritová zahrada, svět vodních zábav, mistři hory a hrad Knížete Pavla. Všech těchto míst je propojeno četnými cestami a můžete se tak volně pohybovat od jedné lokality k druhé. Zajímavé je, že park se neustále rozšiřuje a nabízí svým návštěvníkům stále nové atrakce a zábavu.

Efteling nabízí nepřeberné množství atrakcí nejen pro dospělé, ale i pro děti různého věku. Nejznámější atrakcí je určitě pohádkový les, kde mohou děti vidět své oblíbené postavy jako jsou Sněhurka, Sedm trpaslíků, Šípková Růženka a další. Pro milovníky adrenalinových atrakcí je v Eftelingu také dostatek možností, jak si pořádně užít. Například atrakce Baron 1898, kde získají návštěvníci pocit, že padají z výšky 37,5 metrů, je opravdovou lahůdkou pro všechny sběrače adrenalinu.

Kromě atrakcí a zábavy najdete v Eftelingu také mnoho možností, jak se občerstvit či nakoupit suvenýry a dárky. Park nabízí širokou škálu restaurací, kaváren a stánků, kromě toho, že má vlastní supermarket. Toto jsou vlastně ideální místa, kde se můžete na chvíli zastavit a nabrat nové síly pro další prozkoumávání parku.

Návštěva Eftelingu je nejen zábavou a zážitkem, ale také vzděláváním, protože park učí děti o různých kulturách a tradicích. Cestou parkem narazíte na mnoho atrakcí, jako jsou například Vodopád Pandory a Pagode, odkud je pozorování celého parku. Děti budou mít zaručeně spoustu zábavy a naprostá většina z nich se zvuky z Eftelingu neuvěřitelně počastuje.

Celkově je tedy návštěva Eftelingu vysoce doporučená pro celou rodinu. K zakoupení letenky z Prahy do Nizozemska je třeba vyhledat cenově dostupnou variantu a užít si neuvěřitelně zábavný a napínavý den v tomto skvělém zábavním parku. Efteling prostě musí každý ochutnat!


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Efteling


1. Jaké jsou otevírací hodiny Eftelingu v Nizozemsku?
- Efteling je obvykle otevřen od 10:00 do 18:00 hodin během všedních dnů a od 10:00 do 20:00 hodin během víkendů a období školních prázdnin.

2. Kolik stojí vstupenka do Eftelingu v Nizozemsku?
- Ceny vstupenek do Eftelingu se mohou lišit v závislosti na věku návštěvníka a čase návštěvy. Doporučujeme navštívit oficiální webové stránky Eftelingu pro aktuální ceny.

3. Jak se dostanu do Eftelingu z centra Amsterdamu?
- Z centra Amsterdamu se do Eftelingu nejlépe dostanete vlakem. Existuje přímé spojení z Amsterdamského hlavního nádraží do stanice Tilburg, odkud je možné využít autobusovou linku nebo taxi do Eftelingu. Cesta trvá přibližně hodinu.

4. Existuje možnost ubytování v blízkosti Eftelingu v Nizozemsku?
- Ano, v blízkosti Eftelingu se nachází několik hotelů a penzionů, které poskytují ubytování návštěvníkům. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem.

5. Je možné si zakoupit jídlo nebo nápoje uvnitř Eftelingu v Nizozemsku?
- Ano, v Eftelingu se nachází různé restaurace, kavárny a stánky s občerstvením, kde je možné si koupit jídlo a nápoje. Mnoho restaurací nabízí i možnost rezervace stolu předem.

6. Můžu si s sebou vzít vlastní jídlo a pití do Eftelingu v Nizozemsku?
- Ano, je povoleno si s sebou vzít vlastní jídlo a pití do Eftelingu. Existuje také možnost si odnést piknikový košek a najít si vhodné místo v parku, kde se stravovat.

7. Existují ve Eftelingu atrakce pro malé děti?
- Ano, Efteling nabízí řadu atrakcí vhodných i pro malé děti. Patří sem například pohádkový les, mini pohyblivé divadlo a dětské hřiště.

8. Jak dlouho trvá přibližně návštěva Eftelingu v Nizozemsku?
- Délka návštěvy Eftelingu závisí na individuálních preferencech návštěvníka. Doporučujeme však plánovat celý den pro prohlídku parku a využití všech atrakcí.

9. Je nutné si předem rezervovat lístky do Eftelingu v Nizozemsku?
- Lístky do Eftelingu není nutné si předem rezervovat, ale vzhledem k popularitě parku a omezené kapacitě může být doporučeno. Rezervace lístků může také nabízet výhody, jako je například rychlejší vstup do parku.

10. Je Efteling v Nizozemsku otevřený celý rok?
- Efteling je obvykle otevřený po většinu roku, avšak mohou být naplánovány dočasné uzavírky nebo omezení provozu. Doporučujeme zkontrolovat aktuální otevírací dobu na oficiálních webových stránkách Eftelingu.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky