Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nový Zéland White Island

Dovolená Nový Zéland White Island


Navzdory smutné události na začátku prosince 2019, která způsobila výbuch sopky na Novém Zélandu v oblasti White Island, si stále mnoho lidí plánuje věnovat svou dovolenou právě této oblasti. A to z dobrého důvodu - Nový Zéland je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a ostrov White Island je navíc klenotem této země.

White Island se nachází v zálivu Bay of Plenty na severovýchodě Severního ostrova Nového Zélandu. Je to aktivní sopka, která se v posledních letech často probouzí k životu a vytváří zářící parohy páry nad jejím kráterem.

I přes to, že White Island není v současné době bezpečné pro turisty, maorska komunita a s nimi související společnosti poskytují nezapomenutelné zážitky na jiných místech v oblasti Bay of Plenty a Rotorua.

Rozmanitost této oblasti zahrnuje geotermální zóny s horkými prameny, gejzíry a bahenními plochami, ale také neuvěřitelné vodopády a pláže s bílým pískem. Můžete se procházet pralesem a sledovat unikátní zvířata jako jsou kiwi a tuataras, a zároveň si vychutnat expozici místní kultury a historie.

Pokud hledáte extra adrenalin, existuje zde mnoho aktivit jako bungee jumping, závody na rybářských lodích, plavby na katamaránech a báječné surfování.

Zdejší klima je nížinné s mírnými zimami. Letní měsíce jsou nejteplejší a nejsušší, ale deštivé dny poskytují kouzlo zelených a lesních oblastí.

S určitostí lze říci, že Nový Zéland je země úžasných možností pro dovolenou a i když White Island momentálně zůstává uzavřena, zbytek této oblasti nabízí na oplátku mnoho krásných míst zaručujících vzácný zážitek z cestování.


Letenka Nový Zéland White Island


Nový Zéland je zemí, která je pro svou ohromující přírodní krásu známá po celém světě. Tento malý ostrůvek v Tichém oceánu nabízí návštěvníkům unikátní zážitky a nezapomenutelné dobrodružství. Jedním z těchto zážitků je navštívit zvláštní místo, které se nazývá White Island.

White Island, česky zvaný Bílý ostrov, je aktivní sopka na Novém Zélandu, nacházející se asi 48 kilometrů od východního pobřeží Severního ostrova. Tato sopka je jednou z nejaktivnějších na světě, přičemž poskytuje vzrušující a jedinečnou možnost prozkoumat jedno z nejsilnějších geotermálních území na severní polokouli.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit White Island, budou ohromeni kráterem sopky s vyvřelým lávovým jezerem. Soví rypák se zde stává dominantní silou, vytvářejícím nepředstavitelně krásné barvy. Od bílého, přes žlutou až po tyrkysovou, barevné jezero vypadá jako něco z jiného světa.

Ale White Island není jen o krásných krajinách. Je to také místo, kde můžete zažít adrenalinový výlet. Někteří organizují výlety na sopku za účelem prozkoumání jejích fascinujících vulkanických aktivit. Cesta na ostrov je nezapomenutelná, protože musíte přejít čistě bílý povrch, který vypadá jako výtrusy sopky, a dostanete možnost obdivovat kouřící fumaroly a horké prameny.

Pro ty odvážnější existuje také možnost vylézt na okraj sopky a podívat se do jejího kráteru. Tato cesta je sice trochu náročná, ale odměnou je pozorování žhavých lávových jezer a sopečných ventilů, které vytvářejí ohnivou a neuvěřitelnou podívanou. Celý zážitek je extrémně vzrušující a umožňuje vám nahlédnout do nitra Země.

Zájemci se mohou na White Island dostat organizovanými turistickými výlety, které jsou doprovázeny zkušenými průvodci. Bezpečnost je zde samozřejmostí a turisté jsou povinni dodržovat instrukce a pravidla, aby se minimalizovala rizika spojená se sopkou.

Navštívení White Island je skutečným dobrodružstvím a příležitostí prozkoumat zázraky přírody. Je to zážitek, který nikdy nezapomenete. Ať už jste nadšenec do geologie, dobrodruh nebo prostě milovník krásy, White Island vám přinese velké radosti a úžasné vzpomínky.


Počasí Nový Zéland White Island


Pokud hledáte zeměpisné unikáty, Nový Zéland je místem, které stojí za návštěvu. Tato malá ostrovní země v Tichém oceánu je známá svou úchvatnou přírodou, dramatickými scenériemi a rozmanitými klimatickými podmínkami. Jedním z nejzajímavějších a nejkontroverznějších fenoménů na Novém Zélandu je ostrov White Island, který si získal pověst jako jedno z nejaktivnějších sopečných ohnisek na světě.

White Island se nachází asi 50 kilometrů od pobřeží severního Nového Zélandu a je jediným aktivním sopečným ostrovem v této oblasti. Jeho nezaměstnaný vrchol je vidět z pobřeží u města Whakatane a je oblíbeným cílem turistů, kteří chtějí poznat sopečnou činnost zblízka. Ostrov má také zajímavou historii, která sahá až do 18. století, kdy sem přijel první evropský objevitel.

Co činí White Island tak fascinujícím je jeho neustála aktivita. Sopečné výbuchy, plameny, páry a horké prameny jsou obvyklým jevem na ostrově. Toto místo je skutečně unikátní, protože poskytuje jedinečnou možnost pozorovat sopečnou aktivitu z blízka a na vlastní oči vidět, jak Země doslova dýchá. Avšak i přes svou fascinující přírodní krásu, není White Island bezpečné místo.

Při návštěvě ostrova je bezpečnost na prvním místě. Turisté jsou povinni nosit přilbu a masku kvůli sopečné aktivitě a jedovatým plynům v okolí. Sopečná činnost na ostrově je také nevyzpytatelná a není možné předpovědět, kdy dojde k výbuchu. Z tohoto důvodu jsou turisté povinni při návštěvě ostrova dodržovat striktní bezpečnostní pokyny.

I přes riziko a nebezpečí, výlet na White Island je pro mnoho lidí jedinečným a vzrušujícím zážitkem. Možnost stát se svědkem síly přírody a pozorovat sopečný ohnivý show je prostě nezaměnitelná. Navštěvovat taková místa, jako je White Island, připomíná, jak malí jsme před silami přírody, a zároveň nám umožňuje skutečně ocenit krásu naší planety.

Nový Zéland a jeho neuvěřitelná příroda nám stále připomínají, jak vzácná a křehká je naše planeta. White Island je skvělým příkladem toho, jak moc může být příroda nádherná, ale zároveň i nebezpečná. Pokud plánujete cestu na Nový Zéland, nezapomeňte využít příležitosti navštívit tento jedinečný ostrov. Ale buďte připraveni na to, že se ocitnete tváří v tvář sopečným silám, které dávají naší planetě takovou výjimečnost.


Ubytování Nový Zéland White Island


Nový Zéland je známý jako země krásných přírodních scenérií a úchvatných krajin. Jeden z nejzajímavějších a neobvyklých míst k ubytování na Novém Zélandu je bezpochyby White Island. Tato malá ostrovní sopka se nachází asi 48 kilometrů od východního pobřeží Severního ostrova.

White Island, známý také jako Whakaari ve místním maorském jazyce, je aktivní sopka s jednou z největších kalderních jezer na světě. Ostrov je přístupný pouze z moře a zájemci o ubytování se mohou vydat na jednodenní exkurzi nebo na tzv. "cheese run" - dvoudenní zážitek, který zahrnuje plavbu k ostrovu, přespání v opuštěné chatrči a průzkum krátera sopky.

Pro ty, kteří se rozhodnou zůstat na ostrově přes noc, je k dispozici ubytování v bývalé chatové osadě horníků, která se nachází v těsné blízkosti sopky. Tyto chatrče jsou jednoduché, ale čisté a pohodlné. Nečekejte žádné luxusní vybavení, ale spíše základní vybavení, jako je postel, stůl a stoličky. V chatové osadě je také společná kuchyňka, kde si hosté mohou připravit své jídlo. Je však důležité si přinést všechny potřebné potraviny a pití, protože na ostrově není žádný obchod.

Co se týče aktivity na ostrově, ubytování na White Island nabízí jedinečnou možnost prozkoumat kráter sopky a pozorovat vulkanickou aktivitu zblízka. Výlety na ostrov jsou vedene zkušenými průvodci, kteří mají rozsáhlé znalosti o sopce a zajistí bezpečnost hostů. Výlet zahrnuje průzkum sulfidických plíživých oblastí až po samotný kráter, což může být dobrodružstvím plným adrenalinu.

Je třeba poznamenat, že i když je většina výletů a ubytování na ostrově bezpečná, White Island je stále aktivní sopka a může se stát, že bude vyhlášen výstraha před vulkanickou činností. Je proto velmi důležité poslouchat pokyny průvodců a přizpůsobit se aktuálním podmínkám.

Ubytování na White Island je opravdu nezapomenutelným zážitkem. Pomalu zde zjišťujete, jak příroda vytváří a přeměňuje svět kolem nás. Pokud chcete zažít něco opravdu unikátního a přitom neuvěřitelně krásného, neváhejte si zarezervovat ubytování na White Island a připravit se na dobrodružství vašeho života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland White Island


1) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na White Island?
- Nejlepší způsob je využít lodní přepravu z města Whakatane.

2) Je bezpečné navštívit White Island?
- White Island je aktivní sopka a může být nebezpečné. Návštěvníci jsou povinni dodržovat bezpečnostní instrukce a radit se s místními odborníky.

3) Jaká je délka prohlídky White Island?
- Celková délka prohlídky je obvykle kolem 1,5 až 2 hodin.

4) Co bych měl vzít s sebou na návštěvu White Island?
- Doporučujeme pohodlné boty, oděv vhodný k podnebí a láhev s vodou.

5) Lze přistát na White Island vrtulníkem?
- Ano, k dispozici jsou také lety vrtulníkem z některých měst na Severním ostrově.

6) Můžu si vzít domů nějaké suvenýry z White Island?
- Ne, není povoleno odnášet z ostrova žádné suvenýry.

7) Je možné spát na White Island?
- Ne, není možné na ostrově přenocovat. White Island slouží pouze k turistickým a vzdělávacím účelům.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky