Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Panama Portobelo

Ubytování Panama Portobelo


Panama Portobelo leží na pobřeží Kariibského moře a nabízí krásné pláže, bohatou historii a jedinečnou kulturu. Pro turisty, kteří sem přijedou, je to ideální místo pro odpočinek a prozkoumání krás Panama.

Pokud hledáte ubytování v Panama Portobelo, máte na výběr z několika možností. Portobelo má několik hotelů a hostels, které nabízejí různé typy ubytování a ceny. Zde je seznam několika možností, které byste mohli zvážit:

1. El Otro Lado - Tento luxusní resort se nachází na opačné straně poloostrova a poskytuje nádherný výhled na oceán. Resort nabízí soukromé vily s bazénem, luxusním vybavením a 24hodinovou službou. Cena této luxusní možnosti se však může pohybovat ve vysokých částkách.

2. Hostal Portobelo - Pokud hledáte levnější možnost, Hostal Portobelo je to, co hledáte. Hostel nabízí levné pokoje a společné prostory. Hostal Portobelo se nachází v centru města a je ideální pro cestovatele s omezeným rozpočtem.

3. La Casa del Rayo Verde - Tento hotel nabízí pohodlné pokoje s výhledem na záliv a je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Hotel má bazén a restauraci, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo. Cena ubytování je střední.

4. Hotel Porto Bello - Hotel Porto Bello se nachází v centru města a nabízí prostorné pokoje a vynikající vybavení. Hotel má také bazén, restauraci a má skvělou polohu pro prohlídku města.

5. Selina Portobelo - Selina Portobelo je nejnovější přídavkem k hotelům v Portobelu. Hotel nabízí levnější možnosti ubytování s ​​pracovními stanicemi a společenskou místností. Hotel má také bazén a je vhodný pro cestovatele, kteří chtějí být blízko pláže a barů.

Panama Portobelo nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro každého. Ať už jste zde na romantické odlidování, rodinném výletu nebo na dovolené s přáteli, určitě tu najdete to, co hledáte. Ať už si vyberete kterýkoliv typ ubytování, Panama Portobelo je ideální destinací pro vaši dovolenou.


Dovolená Panama Portobelo


Panama Portobelo je malé městečko, které se nachází na pobřeží Karibského moře. Je obklopeno tropickou džunglí a všude kolem jsou zelené kopců a ideální bílé pláže. Městečko je oblíbeným cílem turistů zejména během období sucha (od prosince do dubna). Pojďme si tedy nyní blíže prohlédnout, co nám Portobelo může nabídnout.

Historie Portobela

Portobelo je jedno z nejvýznamnějších přístavů v Karibiku. Navzdory své malé velikosti má městečko velkou historickou hodnotu, což bylo oficiálně rozpoznáno UNESCO, když bylo v roce 1980 zahrnuto mezi světové dědictví. Přestože bylo město založeno již v 16. století, k jeho slávě došlo v roce 1668, kdy se zde uskutečnil jeden ze zásadních konfliktů v dějinách Karibiku - Bitva o Portobelo. Od té doby se městu říkalo "porto bello", což v překladu znamená krásný přístav.

Portobelo a jeho památky

Portobelo může nabídnout řadu mimořádných památek. Mezi nejvýznamnější patří:

- Castillo de San Felipe - pevnost, která byla postavena v 17. století a má důležité strategické postavení na pobřeží.

- El Hospitalito - malé muzeum poblíž pláže, které dokumentuje historii města.

- Kostel Nuestra Senora de la Merced - katolický kostel postavený v 17. století.

- Ruiny z kostela San Juan de Dios - byl postaven v 18. století a zničen během koloniálních válek.

Pláže a aktivní dovolená

Kromě historie a památek nabízí Portobelo také řadu aktivit nejen pro turisty, kteří hledají odpočinek, ale také pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou.

- Pláže Portobela - pláže jsou obklopeny krásnými korálovými útvary a palmami.

- Potápění a šnorchlování - s úžasnou mořskou faunou můžete potápět se u korálových útesů.

- Turistika v tropické džungli - okolí města je obklopeno tropickou džunglí, která nabízí mnoho zajímavých tras.

- Surfing - z Portobela můžete snadno navštívit oblíbené surfové místo Santa Isabel.

- Vodopády - v okolí města se nacházejí nádherné vodopády, jako například Vapour Trail nebo Cascadas de la Quebrada.

Závěr

Panama Portobelo je malé město s velkým historickým významem. Nabízí mnoho okouzlujících památek a nádherných pláží. Pokud hledáte dovolenou, kde můžete relaxovat a odpočinout si od všedních pracovních dní, nebo hledáte aktivní dovolenou v krásné a exotické krajině, Portobelo je tou nejlepší volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Panama Portobelo


1. Jak se dostanu do Portobela?
- Nejlepší je jet autobusem ze stanice Albrook v Panamě City nebo si pronajmout auto a jet po dálnici.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Portobela?
- Několik pláží lze najít v blízkosti Portobela, včetně pláže Blanca, zátoky Isla Grande a pláže La Guayra.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity, které lze v Portobelu podniknout?
- Mezi nejpopulárnější aktivity patří potápění, rybaření a návštěva historických památek jako jsou ruiny Castillo de San Lorenzo a Iglesia de San Felipe.

4. Kde si mohu pronajmout vybavení na potápění?
- Existuje několik potápěčských center v Portobelu, které nabízejí pronájem potápěčského vybavení a organizují výlety na potápění.

5. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Portobela?
- Nejlepší čas na návštěvu je v období od ledna do května a od září do listopadu. V období mezi červencem a srpnem může být velmi horko a vlhko.

6. Kde se nachází nejlepší restaurace v Portobelu?
- Existuje několik restaurací v okolí Portobela, včetně restaurace El Otro Lado, která se specializuje na místní karibskou kuchyni.

7. Jaké jsou nejlepší hotely v Portobelu?
- Existuje několik hotelů v okolí Portobela, včetně Hotel El Viajero, Hotel Agua Clara a Hotelito del Mar.

8. Kde si mohu koupit suvenýry v Portobelu?
- Existuje několik obchodů se suvenýry v blízkosti náměstí v Portobelu, které nabízejí místní řemeslné výrobky, jako jsou například keramika, dřevěné masky a vyšívané textilie.


Letenka Panama Portobelo


Letenky do Panamy každý rok stoupají na popularitě mezi cestovateli po celém světě, kteří touží zažít nejen překrásnou přírodu, ale i bohatou historii a kulturu této země. Jednou z mnoha malých městských perl v Panamě, kam se vyplatí cestu podniknout, je Portobelo.

Portobelo, překrásné městečko s přístupem na Karibské moře, leží v severnozápadní části Panamy, přibližně 85 km od Panama City. Městečko vzniklo v 16. století, a to jako hlavní přístav pro zlato a stříbro z Peru a Bolívie. Proto se záhy stalo oblíbeným místem všech pirátů a korzářů, včetně samotného kapitána Morgana, který zde dokonce rok pobýval. Ovšem, dnes již Portobelo představuje výjimečný historický a kulturní dědictví.

Světoznámé bohatství, které se do města přiváželo, znamenalo pokoj a prosperitu pro město pouze krátkou dobu. Vzápětí bylo město napadeno stále častěji ze strany pirátů a výsledkem byly rozsáhlé obrany a pevnosti a staré opevnění. Z těchto staveb se dnes zachovaly jenom ruiny, nicméně dodnes patří mezi hlavní turistické atrakce v městečku.

Dnes se Portobelo zlepšilo turistickými službami. Jsou zde k dispozici exkurze, které vám umožní prozkoumat krásu historického městečka, prozkoumat ruiny a vydat se na výlet po okolí. Oblasti okolo Portobela jsou dobře známé pro svou bouřlivou a neobyčejnou přírodu, jakou je např. Río Indio a Ručních skoků.

Odtud získáváte jedinečnou možnost ochutnat kuchyni Karibiku, poznat tradice a zvyky domácích lidí a prohlédnout si vůbec nejhezčí trhy s rukodělnými výrobky v celé Panamě.

Cesta do Portobela je nejlepší prostřednictvím letoviska Colon, můžete si tak i naplánovat výlety okolím. Letenky tam a zpět do Panama City se pohybují od 150 do 250 USD v závislosti na mnoha faktorech a těch nejlevnějších se většinou prodávají při lety neděli a pondělí. Je také možné si zakoupit letenky s kratší přestávkou v Paříži, kdy se cena snižuje o více než polovinu.

Portobelo je jedním z mnoha neuzavřených, neobjevených klenotů v Panamě. Za návštěvu rozhodně stojí a pravděpodobně z něj ani nebudete chtít odejít!


Počasí Panama Portobelo


Portobelo je malebné město v Panamě, které se nachází na pobřeží Karibského moře. Toto historicky významné místo je známé svou bohatou historií a překrásným přírodním prostředím. Pojďme se podívat na to, jaké je počasí v této oblasti.

Panama má tropické podnebí, což znamená, že je zde vyšší teplota po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27 °C, i když teplota může v průběhu dne stoupnout až na 32 °C. Noční teploty jsou mírnější, ale stále zůstávají příjemné.

Srpen a září jsou v Portobelu nejteplejšími měsíci, kdy teploty mohou dosáhnout i 35 °C. Díky své poloze na pobřeží je zde také často vlhko, se srážkami během celého roku. Průměrné roční srážky dosahují přibližně 2500 mm.

Období dešťů je v Portobelu od května do listopadu, kdy se očekávají vyšší srážky. Největší množství deště spadne v říjnu, což není překvapivé, protože to je také nejteplejší měsíc. Pokud se rozhodnete navštívit Portobelo v tomto období, berte s sebou deštník nebo pláštěnku.

Na druhou stranu, období od prosince do dubna je považováno za suché období v Portobelu. Během těchto měsíců je méně pravděpodobné, že potkáte dešťové přeháňky, a teploty jsou o něco mírnější.

Pokud se chystáte navštívit Portobelo, oblékněte si lehké oblečení s ochranným faktorem proti slunečnímu záření a nezapomeňte na opalovací krém. Počasí je zde opravdu příjemné, ale slunce může být velmi silné.

Navštěvování Portobela je vždy radostí, ať už je počasí jakékoli. Toto historické město nabízí nádherné pláže, historické památky a jedinečnou atmosféru. Pokud si chcete vychutnat skvělou dovolenou v tropickém ráji, není lepšího místa než Portobelo v Panamě.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky