Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Portoriko El Yunque National Forest

Letenka Portoriko El Yunque National Forest


Portoriko je úchvatná země plná krásy a přírodních přírodních lokalit. Jeden z nejzajímavějších míst k návštěvě v Portoriku je El Yunque National Forest, což je jeden z posledních pralesů v amerických zemích.

El Yunque National Forest se nachází na východním pobřeží Portorika a je domovem neuvěřitelně rozmanitého ekosystému. Park nabízí fantastické vodopády, čisté řeky, krásné pláže, neuvěřitelné panoramatické výhledy a mnoho dalších fascinujících věcí. Když tu strávíte pár dní, budete se chtít opětovně vrátit.

Nejlepší způsob, jak se do El Yunque dostat, je letenka. Letiště San Juan International Airport se nachází asi 60 km západně od parku a je nejlepším vstupem na ostrov pro mezinárodní turisty. S letenky Portoriko El Yunque National Forest si můžete užít úžasnou jízdu s možností vidět neuvěřitelné přírodní scenérie v Portoriku během vašeho letu.

Když se však dostanete do parku, uvidíte, proč se jedná o jedno z nejlepších turistických míst v Portoriku. Vstup do parku je zdarma a nabízí spoustu aktivit, jako jsou turistika, vodopády, pěší túry a mnoho dalšího. Pokud nejste lační na adrenalin, můžete se jenom projít po známkovaných stezkách a kochat se krásou přírody.

Jednou z nejlepších turistických stezek v El Yunque je La Mina Trail. Tato stezka je asi 3.4 km dlouhá a má neuvěřitelnou krásu, včetně vodopádů, které jsou tady opravdu nádherné. Pokud jste o turistiku více vynikající, můžete zkusit pěší túru na vrchol El Yunque, který se skládá ze dvou částí a může trvat asi 1-2 dny.

Park je otevřen po celý týden a nejlépe se do něj dostanete ranou hodinou, abyste se vyhnuli davu turistů. Chcete-li se ujistit, že k dispozici je dostatek parkování, doporučuje se přijet později v podvečer.

Všechny tyto a mnoho dalších aktivit jsou k dispozici v El Yunque National Forest. Je to skvělé místo pro ty, kteří milují přírodu a chtějí si užít krásné scenérie. S letenkami Portoriko El Yunque National Forest můžete v bezpečí a s pohodlím cestovat na tento úchvatný ostrov a vyzkoušet některé z nejkrásnějších přírodních úkazů Ameriky.


Počasí Portoriko El Yunque National Forest


El Yunque National Forest je dech beroucí přírodní rezervace na Portoriku, která je známá svou jedinečnou a rozmanitou faunou a flórou. Nachází se na východním pobřeží ostrova a rozprostírá se na ploše přibližně 11 000 akrů. Tato nádherná oblast je také domovem jednoho z největších tropických deštných pralesů ve Spojených státech.

Počasí v El Yunque National Forest je obecně velmi tropické a vlhké. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20-30 stupňů Celsia po celý rok. Nejteplejší měsíce jsou často červen a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 35 stupňů Celsia. Nejchladnější měsíce jsou obvykle leden a únor, kdy teploty klesají na 15-20 stupňů Celsia.

Dešťové srážky jsou běžné a časté téměř po celý rok. Nejdeštivější období je od května do listopadu, kdy Portoriko prochází hurikánovou sezónou. Během tohoto období je dobré pečlivě sledovat povětrnostní podmínky a připravit se na možné vlivy tropických bouří a hurikánů.

Díky těmto dešťovým srážkám je El Yunque National Forest velmi bohatý na vodopády, průzračné řeky a malebná jezera. Návštěvníci mohou objevovat tuto úchvatnou přírodu pomocí pěších turistických stezek, které vedou do srdce deštného pralesa.

I přes tropické počasí je El Yunque National Forest jedním z nejnavštěvovanějších míst na Portoriku. Turisté se sem sjíždějí kvůli kráse přírody, možnosti pozorovat vzácné druhy ptáků a dalších zvířat, a také kvůli úžasným výhledům z vyhlídkových plošin.

Pokud plánujete navštívit El Yunque National Forest, je důležité se připravit na různé povětrnostní podmínky. Doporučuje se nosit pohodlné oděvy a obuv, které vám umožní procházet se po nezpevněných stezkách. Nezapomeňte také na ochranu proti slunci, pokrývku hlavy a dostatek vody.

El Yunque National Forest je skutečným pokladem Portorika. Jeho nádherná příroda, kolosální vodopády a pestrobarevní ptáci vás jistě okouzlí. Ať už jste přírodovědci nebo jednoduše milovníci přírody, tato rezervace je nezapomenutelným zážitkem, který stojí za to zažít.


Ubytování Portoriko El Yunque National Forest


El Yunque National Forest je největší tropický deštný les v karibské části USA a nachází se na Portoriku. Je to jedna z největších přírodních atrakcí Portorika, ať už jste nadšeným přírodovědcem nebo hledáte dobrodružství a krásnou krajinu.

Pokud se rozhodnete navštívit El Yunque National Forest, budete potřebovat ubytování v blízkosti. Existuje několik možností, jak si užít přírodní krásy a zvuky lesa. Vybírat můžete mezi luxusními hotely, malými resorty, přátelskými penziony nebo kempy.

Luxusní hotely jako například El Conquistador Resort, The St. Regis Bahia Beach Resort nebo Gran Meliá Golf Resort Puerto Rico nabízejí pohodlné a elegantní ubytování. Tyto hotely mají širokou škálu služeb a vybavení, včetně bazénů, wellness center, tenisových kurtů a vynikajících restaurací. Pokud si přejete pobyt s veškerými pohodlími a zároveň se potěšit luxusem, tyto hotely jsou pro vás ideální volbou.

Pokud preferujete menší a klidnější rezorty, můžete si vybrat z možností jako Copamarina Beach Resort & Spa nebo Horned Dorset Primavera. Tyto rezorty mají možná menší nabídku, ale poskytují intimitu a poklidné prostředí, které oceníte po dni plném dobrodružství v lese.

Pro ty, kteří chtějí zažít větší přímou interakci s přírodou, je zde také možnost kempování uvnitř El Yunque National Forest. Existuje několik kempů, jako například Big Tree Trail Campground nebo Yokahu Tower Campground, které nabízejí jednoduché a základní vybavení pro kempování ve skvělém prostředí. V kempu budete mít přímý přístup k turistickým trasám a výhledům na okolní les.

Pro ty, kteří skutečně chtějí zažít kouzlo lesa, je možné si rezervovat ubytování v jednom z přátelských penzionů kolem národního parku El Yunque. Tyto penziony jsou často méně formální a nabízejí příjemné a útulné prostředí. Můžete si udělat přítele z majitele penzionu a získat tipy na nejlepší místa k návštěvě v lese.

El Yunque National Forest je ideální destinací pro milovníky přírody a dobrodružství. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít přímý přístup k jednomu z nejkrásnějších lesů v Karibiku. Užijte si nádhernou krajinu, vodopády, horské cesty a exotickou flóru a faunu, kterou El Yunque nabízí. Je to zážitek, který si na Portoriku nebudete chtít nechat ujít.

Takže vyrazte do El Yunque National Forest a užijte si přírodu a klid, který tento les nabízí. Nezáleží na tom, kde si vyberete ubytování, bude to skvělá základna pro vaše dobrodružství v tomto unikátním tropickém ráji.


Dovolená Portoriko El Yunque National Forest


El Yunque National Forest, ležící na ostrově Portoriko, je jednou z nejvýznamnějších přírodních rezervací v Karibiku. Tato divočina je známá svou ohromující biodiverzitou a krásnými krajinami, které přitahují milovníky přírody z celého světa.

El Yunque, jehož celý název je El Yunque National Forest of the Caribbean National Forest, je jediným lesním rezervátem patřícím do systému Národních lesů USA, mimo území pevninského USA. Tento les, který se nachází v největším pohoří Portorika - Sierra de Luquillo, byl vyhlášen národním lesem již v roce 1876 pod správou španělské koruny. V roce 1903 pak Portoriko převzaly Spojené státy a les byl začleněn do systému Národních lesů.

El Yunque je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů. Rajské ptáky, jako je portorický zlatokřídlý papoušek, který je symbolem ostrova, lze spatřit tady. Další zvířata, taková jako portorický lamantin, se zde vyskytují jen příležitostně. Celý les je zásobárnou biologické rozmanitosti s unikátními stromy, epifyty a kapradinami.

Turisté mají možnost prozkoumávat El Yunque skrze stovky kilometrů turistických tras. Výlety zahrnují lehké procházky po rovinatém terénu a také náročnější pěší túry po strmých kopci. Na vrcholu masivního pohoří se nachází El Toro, nejvyšší bod měřící 1 065 metrů. Z vrcholu se naskýtá nádherný výhled na celý les a okolní krajinu.

Jedním z nejnavštěvovanějších a nejznámějších míst v El Yunque je La Mina, jedna z nejkrásnějších vodopádových sopelek Portorika. Plavání pod vodopádem je oblíbenou aktivitou pro místní obyvatele i turisty. Další známou lokalitou je Yokahu Tower, vyhlídková věž, která poskytuje panoramatický pohled na divočinu.

Pro ty, kteří chtějí zažít více dobrodružství, je k dispozici i možnost šnorchlování a potápění v přilehlých korálových útesech. Portoriko je také milovníky pláží potěšeno nádhernými karibskými plážemi, které lákají k relaxaci a užívání si slunce.

El Yunque National Forest nabízí nejen nezapomenutelné zážitky v přírodě, ale také bohatou historii a kulturu Portorika. Místní obyvatelé jsou hrdí na své dědictví a s radostí přivítají turisty, aby jim ukázali jejich krásný kus země.

Pokud plánujete svou další dovolenou, zvažte návštěvu El Yunque National Forest v Portoriku. Budete ohromeni jeho překrásnými scenériemi a pestrou fauna a flórou. Prožijte si dobrodružství v džungli a objevte skryté poklady, které tato přírodní rezervace nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portoriko El Yunque National Forest


1. Jak se dostanu do národního parku El Yunque?
Odpověď: Nejbližší letiště je v San Juanu. Z letiště se můžete dostat na El Yunque autem nebo taxi.

2. Jsou v národním parku El Yunque turistické stezky?
Odpověď: Ano, v parku jsou různé turistické stezky, které vedou k vodopádům, vyhlídkám a dalším přírodním krásám.

3. Jak dlouho trvá výstup na nejvyšší vrchol národního parku El Yunque?
Odpověď: Výstup na nejvyšší vrchol národního parku, El Yunque Peak, trvá přibližně 2-3 hodiny.

4. Můžu si večer stanovat v národním parku El Yunque?
Odpověď: Ne, večerní kempování není v národním parku El Yunque povoleno.

5. Jaké je vhodné oblečení a vybavení pro návštěvu národního parku El Yunque?
Odpověď: Doporučuje se pohodlné oblečení a obuv, která je vhodná pro turistiku. Měli byste mít také dostatek vody, opalovací krém a ochranu proti komárům.

6. Jsou v parku El Yunque dostupné zázemí a toalety?
Odpověď: Ano, v parku jsou dostupné toalety a také několik informačních center a piknikových oblastí.

7. Je nutné mít průvodce při návštěvě národního parku El Yunque?
Odpověď: Ne, není nutné mít průvodce, ale je doporučeno mít na paměti základní pravidla chování v přírodě a dodržovat pokyny a značení v parku.

8. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu národního parku El Yunque?
Odpověď: Nejlepší časy pro návštěvu parku jsou obvykle v ranních hodinách, nebo později odpoledne, kdy je méně turistů a teploty jsou mírnější.

9. Existuje nějaký vstupní poplatek do národního parku El Yunque?
Odpověď: Ano, je vybírán vstupní poplatek ve výši $10 na osobu.

10. Jaké další atrakce nebo aktivity jsou v blízkosti národního parku El Yunque?
Odpověď: V okolí parku je možné navštívit pláže, historické památky v San Juanu, adrenalinové aktivity jako ziplining a další přírodní rezervace.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky