Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Portugalsko Guimarães

Ubytování Portugalsko Guimarães


Portugalské město Guimarães je jedním ze skrytých pokladů země, které stojí za návštěvu. Jeho bohatá historie a malebná architektura lákají každoročně tisíce turistů z celého světa. Jestliže se rozhodnete navštívit Guimarães, je dobré si dopředu vyřešit ubytování, abyste maximálně využili svůj pobyt v tomto kouzelném městě.

V Guimarãesi je řada různých typů ubytování, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Pokud si přejete luxusní pobyt, můžete zvolit jedno z mnoha pětihvězdičkových hotelů, které se nacházejí v srdci města. Tyto hotely vám nabídnou všechny možné pohodlí a luxus, který si můžete přát. Mnoho z těchto hotelů je umístěno v renesančních palácích, které pochází ještě z dob, kdy bylo Guimarães hlavním městem Portugalska.

Pokud preferujete menší a útulnější ubytování, můžete zvolit rodinné hotely nebo penziony. Tyto typy ubytování vám poskytnou možnost zažít autentickou portugalskou atmosféru a mít osobnější kontakt s místními obyvateli. V těchto ubytovacích zařízeních se často podávají tradiční portugalská jídla a nabízejí se různé aktivity, jako je výlet na horském kole po okolních kopcovitých krajinách.

Další možností ubytování v Guimarãesi jsou byty či apartmány k pronájmu. Tyto typy ubytování jsou ideální pro větší skupiny cestovatelů nebo pro ty, kteří chtějí mít větší svobodu a soukromí během svého pobytu. Pronájem apartmánu vám umožní zažít město jako místní a obdivovat výhledy z balkonu nebo terasy.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, všechny možnosti jsou v Guimarãesi dobře dostupné a blízko hlavních turistických atrakcí. Mnoho hotelů a penzionů se nachází ve staré části města, která je vzdálená pouze pár minut chůze od historických památek, jako je Guimarãeský hrad a Palác Véu do Ave.

V Guimarãesi je také možné najít cenově dostupné a levnější formy ubytování jako hostely a ubytovny. Tyto možnosti jsou ideální pro cestovatele s menším rozpočtem nebo ty, kteří chtějí potkat další cestovatele a sdílet své zážitky a dojmy z města.

Guimarães je nejen malebné historické město, ale také významné kulturní a historické centrum, které bylo zařazeno na seznam UNESCO. Osvé pokoje nabízející jedinečné zážitky, které se budou zcela lišit od běžných hotelových pobytů. Obklopeni historickou atmosférou Guimarãesu a starým světem portugalského města se budete cítit jako časový cestovatel.

Ať už si vyberete luxusní hotel, rodinný penzion, pronajatý apartmán nebo cenově dostupný hostel, ubytování v Guimarãesi určitě splní vaše očekávání a zajištění příjemného a pohodlného pobytu ve vzrušujícím portugalském městě. Přijďte a prozkoumejte zázraky, které Guimarães nabízí, a užijte si nezapomenutelný pobyt v tomto historickém městě.


Počasí Portugalsko Guimarães


Portugalsko je známé svým překrásným počasím a jedním z jeho nejkrásnějších měst je Guimarães. Toto historické město leží v severní části země a je považováno za kolébku portugalského národa. Guimarães je také známé jako jedno z míst, kde se konala první bitva o nezávislost Portugalska.

Počasí v Guimarães je obecně mírné. Město se nachází ve vlhkém subtropickém podnebí, což znamená, že zde zimuje velmi málo sněhu a teploty zřídka klesnou pod bod mrazu. Léto naopak přináší vyšší teploty, které se pohybují kolem 25-30 °C.

Jaro a podzim jsou obdobím příjemného počasí, kdy teploty jsou mírné a příjemné. To je ideální čas na procházky po historickém jádru a navštěvování památek, kterými Guimarães rozhodně nešetří. Mezi nejvýznamnější patří hrad Guimarães, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, a historické centrum města, které zachovává autentickou atmosféru minulých staletí.

V létě si můžete vychutnat slunečné dny na některé z místních pláží. Guimarães sice leží ve vnitrozemí, ale v dosahu jsou přímořská letoviska, jako je Póvoa de Varzim a Esposende, která jsou oblíbená jak u turistů, tak u místních obyvatel.

Zimní měsíce jsou v Guimarães poměrně vlhké a deštivé. Ale i přesto existuje spousta způsobů, jak si užít tento období. Můžete se projet okolím města a obdivovat krásné zelené plochy a horské scenérie. Místní kavárny a restaurace jsou připraveny poskytnout vám teplý úkryt a pochutiny, abyste se zahřáli.

Celkově lze říci, že počasí v Guimarães je příjemné po celý rok, ať už jste příznivcem teplejších či chladnějších měsíců. Každá roční doba nabízí své půvaby a zajímavosti, které můžete objevovat při procházkách historickým městem, návštěvě památek či relaxaci na pláži. Vždy je však vhodné být připraven na možné změny počasí, jako jsou deštivé dny nebo slunečné přeháňky.

Takže pokud se chystáte navštívit Portugalsko a Guimarães, nezapomeňte zahrnout do svého plánu prohlídku tohoto nádherného historického města, ať už v létě, na podzim, na jaře či v zimě. Budete ohromeni jeho krásou a půvabem, a počasí vás jistě nezklame.


Letenka Portugalsko Guimarães


Portugalsko je země, která je bohatá na krásné přírodní scenérie, zajímavou historii a fascinující kulturu. Pokud plánujete navštívit tuto zemi, nezapomeňte zařadit do svého itineráře také město Guimarães.

Guimarães se nachází v severní části Portugalska a je považováno za kolébku národa. Město bylo založeno v roce 950 a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete se těšit na malebné historické uličky, úchvatné středověké památky a bohatou atmosféru.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Guimarães je hrad Castelo de Guimarães. Tento hrad se datuje až do 10. století a je považován za symbol portugalského nezávislosti. Můžete si prohlédnout impozantní hradby, věže a paláce, a nechat se unést do doby rytířů a králů.

Další zastávkou by měla být hlavní náměstí Largo da Oliveira, které je obklopeno historickými budovami. Dominantou náměstí je kostel Nossa Senhora da Oliveira, který je považován za jednu z nejhezčích sakrálních staveb v Portugalsku. Při procházce po náměstí si můžete vychutnat atmosféru starého města, posedět v kavárně a ochutnat místní speciality.

Pokud máte zájem o další historii, rozhodně navštivte Palác Paco dos Duques de Bragança. Tato elegantní renesanční stavba sloužila jako sídlo vévodů z Bragança a nyní je otevřena veřejnosti jako muzeum. Můžete si prohlédnout interiéry, umělecké sbírky a dozvědět se více o portugalské monarchii.

Pokud máte rádi přírodu, navštivte park Penha, který se nachází na vrcholu kopce nad městem. Můžete se vydat na túru, obdivovat panoramatické výhledy na město a relaxovat v klidu a kráse přírody.

Guimarães je také proslavené svými tradičními festivitami a slavnostmi. Nejznámější z nich je Festa da Nossa Senhora da Oliveira, který se koná každý rok v srpnu. Město je plné života, hudby, folklóru a tradičního jídla. Je to skvělá příležitost poznat místní kulturu a tradice.

Pokud se rozhodnete navštívit Portugalsko, nezapomeňte zařadit do svého cestovního plánu i Guimarães. To je skvělé místo, které nabízí kombinaci krásné historie, úchvatné přírody a autentické kultury. Můžete si zarezervovat letenky do Portugalska a zažít jedinečnou cestu plnou objevování a zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Guimarães


Některé nejčastější dotazy týkající se Portugalska a jeho města Guimarães jsou:

1. Co je hlavním městem Portugalska?
Odpověď: Hlavním městem Portugalska je Lisabon.

2. Kde se nachází Guimarães?
Odpověď: Guimarães se nachází v severní části Portugalska.

3. Co je tak zajímavého na Guimarães?
Odpověď: Guimarães je jedno z nejdůležitějších historických měst v Portugalsku a bylo dokonce vyhlášeno za Město kultury UNESCO. Je známé svým dobře zachovalým středověkým centrem, které zahrnuje hrad a palác.

4. Jak se dostanu do Guimarães z Lisabonu?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Guimarães z Lisabonu, je cestovat vlakem. Jízda trvá přibližně 3 hodiny.

5. Kdy se koná Festa de Guimarães?
Odpověď: Festa de Guimarães je každoroční slavnost, která se koná na konci července. Během této slavnosti můžete vidět různé kulturní události, festivaly, parády a ohňostroje.

6. Co bych měl navštívit v Guimarães?
Odpověď: Některá z nejlepších míst k návštěvě v Guimarães zahrnují hrad Guimarães, palác Vila Flor, katedrálu Guimarães, muzeum Alberto Sampaio a centrum města s jeho malebnými uličkami a trhy.

7. Jaké jsou tradiční jídla z Guimarães?
Odpověď: Mezi tradiční jídla z Guimarães patří vitela assada (pečené tele), rojões (smažená vepřová na kousky), papas de sarrabulho (kašovité jídlo z masa a krvavého pudingu) a toucinho do céu (tradiční dezert).

8. Jaké jsou nejbližší pláže k Guimarães?
Odpověď: Nejbližší pláže k Guimarães se nacházejí na atlantickém pobřeží a jsou vzdáleny přibližně 45 minut jízdy autem. Některé z populárních pláží patří Ofir, Esposende a Apúlia.

9. Jaké jsou vhodné počasí a nejlepší doba pro návštěvu Guimarães?
Odpověď: Guimarães má mírné podnebí s vlhkými zimami a suchými lety. Nejlepší doba pro návštěvu je obvykle na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty příjemné a turistický ruch není tak vysoký.

10. Mohu vidět fotbalový zápas v Guimarães?
Odpověď: Guimarães je domovem fotbalového klubu Vitória SC, který hraje v Primeira Liga. Pokud máte zájem o fotbal, můžete navštívit stadion Estádio D. Afonso Henriques a sledovat některý z jejich zápasů.


Dovolená Portugalsko Guimarães


Pokud si plánujete strávit dovolenou v Portugalsku, nevynechejte návštěvu města Guimarães. Toto malebné město, známé také jako „kolébka Portugalska“, je jedním z nejstarších sídel v zemi a nabízí skvělou kombinaci historie, kultury a krásné přírody.

Guimarães se nachází v severní části Portugalska a je hlavním městem stejnojmenného okresu. Jeho historie sahá až do 10. století, kdy bylo hlavním centrem území nazývaného Portus Cale. Toto město má větší význam pro Portugalsko, protože právě zde se narodil první portugalský král Afonso Henriques, který zde v roce 1128 vyhlásil nezávislost Portugalska.

Guimarães je jedním z nejvíce impozantních historických center v Portugalsku a bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2001. Procházka jeho úzkými uličkami je jako cesta do minulosti, s každým krokem objevujete impozantní stavby, jako je hrad Guimarães a Palác Paço dos Duques de Bragança. Hrad byl postaven v 10. století a sloužil jako královská rezidence. Dnes si turisté mohou prohlédnout jeho impozantní věže, zdi a zákoutí.

Dalším nepřehlédnutelným místem v Guimarãesi je kostel Nossa Senhora da Oliveira, který je obklopen nádherným náměstím Largo da Oliveira. Toto místo je jako živý příklad středověkých knížecích měst na Předním Atlantiku. Můžete se zde projít po dlážděných ulicích, ochutnat místní kuchyni v jednom z mnoha restaurací a obdivovat typickou portugalskou architekturu.

Pokud si rádi užíváte přírodní krásy, Guimarães je také obklopen nádhernou krajinou. Můžete vyrazit na výlet do národního parku Peneda-Gerês, kde se nachází četná jezera, vodopády a horské vrcholy. Tento park je ideální pro turistiku, cyklistiku a koupání.

Guimarães je také známé svým bohatým kulturním životem. Město je hostitelem různých festivalů a akcí po celý rok. Nejznámější z nich je slavný festival Guimarães 2012 – Evropské hlavní město kultury, který přilákal návštěvníky z celého světa.

Pokud hledáte autentický portugalský zážitek, není nic lepšího než strávit dovolenou v Guimarãesi. Toto malebné město nabízí středověkou atmosféru, úchvatné historické památky a krásnou přírodu. Nechte se unést jeho kouzlem a usvižněte několik dní v tomto neodolatelném městě.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky