Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Portugalsko Leiria

Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Leiria


1. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Leirii?
Nejpopulárnějšími turistickými atrakcemi v Leirii jsou hrad Leiria, klášter Batalha, klášter Alcobaça a světové dědictví UNESCO – město Óbidos.

2. Jak se dostanu do Leirie z lisabonského letiště?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Leirie z lisabonského letiště, je useknout si přímý vlak z Lisabonu do Leirie. Cesta trvá přibližně 1 hodinu a 30 minut.

3. Jaké jsou oblíbené pláže v okolí Leirie?
Oblíbenými plážemi v okolí Leirie jsou Praia do Pedrógão, Praia da Vieira a Praia da Nazaré. Všechny tyto pláže se nacházejí na pobřeží Atlantského oceánu a nabízejí nádherný písek a krásný výhled na moře.

4. Kde si mohu vychutnat tradiční portugalskou kuchyni v Leirii?
V Leirii najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční portugalskou kuchyni. Doporučenými restauracemi jsou Restaurante Taipa, Restaurante Solar da Pedra a Restaurante O Norberto.

5. Jaké jsou nejbližší letiště k Leirii?
Nejbližším mezinárodním letištěm k Leirii je letiště v Porto. Je vzdáleno přibližně 160 kilometrů od Leirie a nabízí široké možnosti letů do různých destinací.

6. Kde mohu zakoupit místní suvenýry v Leirii?
V Leirii najdete mnoho obchodů se suvenýry, které nabízejí typicky portugalské výrobky, jako jsou keramika, korkové výrobky a ručně vyrobené šperky. Doporučenými místy k nákupu jsou Mercado Santana a náměstí Praça Rodrigues Lobo.

7. Jaké jsou nejlepší hotely v Leirii?
V Leirii existuje mnoho kvalitních hotelů a ubytování. Mezi nejlepší hotely v Leirii patří Hotel Eurosol Leiria, Hotel D. Dinis a Hotel ibis Leiria.

8. Jaká je nejvhodnější doba roku pro návštěvu Leirie?
Nejvhodnější čas pro návštěvu Leirie je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a teplé. Letní měsíce červenec a srpen jsou nejrušnější, zatímco jarní a podzimní měsíce nabízejí klidnější atmosféru a nižší ceny.


Dovolená Portugalsko Leiria


Portugalsko je jednou z nejkrásnějších destinací pro dovolenou v Evropě a město Leiria je skvělým výchozím bodem pro objevování této fascinující země. Leiria se nachází na západním pobřeží blízko Atlantského oceánu a je lemována malebnými plážemi, historickými památkami a úchvatnou přírodou.

Jedním z nejvýznamnějších míst, které byste měli navštívit v Leirii, je její hrad. Hrad Leiria je národní památkou a nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu. Můžete si prohlédnout staré zdi, věže a brány hradu, které ukazují honosný středověký život.

Další zajímavostí v Leirii je katedrála Sé Catedral de Leiria s jejím výjimečným architektonickým stylem. Katedrála je bohatě zdobená a její interiér je záznamem bohaté historie Leirie. Toto místo je ideální pro ty, kteří mají zájem o dějiny a sakrální umění.

Pokud máte rádi přírodu, nemůžete vynechat návštěvu přírodní rezervace Serra de Aire e Candeeiros. Tato rezervace se nachází v okolí Leirie a je známá svými malebnými skalními útvary a jeskyněmi. Můžete si vychutnat procházky v krásné přírodě, objevovat různé druhy rostlin a živočichů a navštívit některou z jeskynních sdružení, které umožňují prohlídky.

Leiria je také blízko k jedné z největších atrakcí Portugalska - město Fátima. Fátima je známá po celém světě jako katolické poutní místo, kde se prý Panna Maria ukázala třem dětem. Každý rok přitahuje tisíce věřících, kteří přicházejí se modlit a prozkoumat baziliku Nossa Senhora do Rosário.

A posledním, ale ne méně důležitým místem, které byste měli navštívit, je pláž Nazaré, která se nachází nedaleko Leirie. Nazaré je známá svými obrovskými vlnami, které přitahují surfaře z celého světa. Pláž také nabízí úchvatné výhledy na oceán a je ideální pro slunné odpoledne nebo romantickou procházku podél pobřeží.

Leiria je takovým skrytým pokladem Portugalska, který nabízí bohatou historii, úchvatnou architekturu a krásnou přírodu. Bez ohledu na to, zda se zajímáte o kulturu, přírodu, religii nebo pláže, Leiria má pro každého něco. Určitě se jedná o skvělou destinaci pro vaši další dovolenou a zanechá vám nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Letenka Portugalsko Leiria


Portugalsko je krásnou zemí s bohatou historií a fantastickou krajinou. Jedním z nejzajímavějších měst této země je Leiria. Letenka do Leirie je skvělou volbou pro ty, kdo chtějí prozkoumat krásy Portugalska.

Leiria se nachází v centrální části Portugalska a je hlavním městem distriktu Leiria. Oplývá historickými památkami a úchvatnou atmosférou. Je jedním z nejstarších měst v zemi a jeho historie sahá až do římských časů.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Leirii je hrad Leiria Castle. Tato impozantní pevnost se tyčí na kopci nad městem a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Historie hradu sahá do 12. století a sloužil jako obranná pevnost. Dnes je otevřený veřejnosti a návštěvníci si zde mohou prohlédnout expozice o historii Leirie a oblasti.

Dalším zajímavým místem v Leirii je katedrála Leiria Cathedral. Tato gotická katedrála je jednou z nejvýznamnějších sakrálních staveb v zemi. Je zde možnost prozkoumat vnitřek katedrály, kde lze vidět nádherné umělecké dílo.

Pro milovníky přírody je v okolí Leirie k dispozici mnoho možností. Například národní park Serra de Aire e Candeeiros. Tento park je známý svými krásnými krasovými jeskyněmi, speleologickými objevy a malebnými stezkami. Je to skvělé místo pro příjemnou procházku nebo výlet.

Leiria je také blízko k jiným atraktivním místům v Portugalsku. Například je to jen krátká jízda od pobřeží, kde se nachází nádherné pláže a slavná města jako je Nazaré. Nazaré je známé svými vlnami, které jsou mekkem pro surfaře z celého světa. Pláže v Portugalsku jsou čisté, slunné a přímořská atmosféra je velmi příjemná.

Letenka do Leirie je ideální způsob, jak zažít nádherné památky, okouzlující atmosféru a krásy přírody Portugalska. Je to ideální destinace pro ty, kdo si chtějí odpočinout, prozkoumat historické památky nebo se těšit na příjemné chvíle na pláži.

Pokud plánujete navštívit Portugalsko, nezapomeňte zahrnout Leiriu na seznam míst, která chcete navštívit. Toto malebné město nabízí mnoho zajímavých aktivit a skvělých míst k prozkoumání. Letenka do Leirie je skvělou volbou pro ty, kdo chtějí zažít skutečné Portugalsko.


Počasí Portugalsko Leiria


Leiria je krásné město v Portugalsku, které se nachází v regionu Centro a má okolo 60 000 obyvatel. Město Leiria se může pyšnit krásným historickým centrem, kde najdete mnoho památek z období gotiky, baroka a renesance. Kromě toho se zde nachází také krásný hrad, který byl postaven v 12. století, a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Leiria je však také známo pro své příjemné klima. Město leží v Atlantském oceánu, a tak se zde vyskytuje vlhké atlantické klima, které je velmi mírné a pohodlné po celý rok. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kde průměrné teploty dosahují až 28°C. Průměrné teploty v zimě se pohybují kolem 13°C, a tak je i pro turisty tato oblast velmi příjemná a lákavá.

V létě si můžete užívat teplo a slunce na některé z krásných pláží v okolí. Kousek od Leirie se nachází oblast Nazaré, která se může pyšnit jednou z nejdelších pláží v Evropě. Pláže jsou čisté, písečné a nabízejí mnoho vodních sportů jako surfování, windsurfing a další.

V zimě se pak můžete projít městem a užít si krásnou atmosféru vánoční trhu, který se každoročně v Leirii koná. Kromě toho se zde každý víkend koná trh, kde můžete nakoupit čerstvé ovoce a zeleninu, místní sýry a vína a další speciality.

Celkově vzato, Leiria je skvělým místem pro ty, kteří chtějí užít si příjemného počasí a poznat krásné místa v Portugalsku. Díky svému mírnému klimatu se sem můžete vypravit kdykoliv během roku a užít si krásné chvíle a zážitky.


Ubytování Portugalsko Leiria


Vyhledáváte luxusní a zajímavé místo k pobytu v Portugalsku? Pokud ano, pak nemůžete minout město Leiria, které se nachází ve střední části země. Leiria je malebné historické město s bohatou kulturou a fascinujícími památkami.

Pokud hledáte ubytování v Leirii, existuje řada možností, které vám poskytnou komfortní a příjemný pobyt. Od boutique hotelů až po tradiční portugalské penziony - všechny vám nabízejí výhledy na úchvatné památky a okouzlující atmosféru města.

Jedním z nejlepších hotelů v Leirii je unikátní Hotel Eurosol Jardim. Tento boutique hotel se nachází v centru města a nabízí prostorné a elegantní pokoje, které jsou zařízené moderním designem. Hotel také disponuje střešní terasou s bazénem, kde si můžete užít nádherný výhled na celé město. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí prozkoumat Leiriu a současně si užít luxusní a pohodlné ubytování.

Pokud preferujete menší a intimnější místo k pobytu, můžete si rezervovat pokoj v Orange Tree House. Tento malebný penzion je umístěn v historické části Leirie a nabízí rustikální pokoje se všemi moderními vybaveními. Tento penzion se může pochlubit krásnou zahradou a venkovním posezením, kde si můžete užít klidné a relaxační okamžiky po náročném dni.

Další možností je rezervovat si pokoj v tradičním portugalském penzionu Quinta Alves de Matos. Tento pohádkový ubytovací komplex je obklopen zelenými loukami a vinicemi a nabízí prostorné pokoje s rustikální atmosférou. Penzion také disponuje venkovním bazénem a prostornou terasou, kde si můžete vychutnat snídani nebo relaxovat při čtení knihy.

Leiria je skvělou destinací pro ty, kteří se chtějí ponořit do portugalské historie a kultury. Město nabízí mnoho památek, jako je gotický kostel Sé de Leiria a Leiria Castle, který je významnou ikonou města. Pro milovníky umění je tu také muzeum Mimo - Muzeum Imaginarium Moreira da Silva, které prezentuje současné umělecké díla.

Leiria také leží v krásné oblasti Centro de Portugal, která nabízí úchvatné přírodní scenérie a možnost prozkoumávání okolního venkova. Můžete si naplánovat výlet do nedaleké kosmopolitního města Coimbra, které je domovem jedné z nejstarších univerzit v Evropě, nebo se vydat na pláže Costa de Prata, které patří mezi nejkrásnější v Portugalsku.

Pokud hledáte luxusní a příjemné ubytování v Portugalsku, nedělejte chybu a zvažte Leirii jako svůj cíl. Bez ohledu na to, zda si zvolíte boutique hotel, penzion nebo tradiční portugalský domek, váš pobyt v Leirii bude zaručeně nezapomenutelným zážitkem.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky