Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Portugalsko Lisabon

Dovolená Portugalsko Lisabon


Portugalsko je země s bohatou historií, krásnou přírodou a přátelskými lidmi. V této zemi najdete mnoho zajímavých a úchvatných míst, a jedním z nich je hlavní město Lisabon.

Lisabon je město plné kouzla, romantiky a energetického šarmu. Jeho architektura je kombinací moderního a historického stylu, a jeho kultura je různorodá díky různým vlivům, které se v průběhu staletí zde usadily.

Nejlepší doba pro návštěvu Lisabonu je v létě, kdy jsou teploty příjemné a město je plné života. Můžete strávit den na pláži a večer se projít po krásných a kouzelných ulicích plných lidí a zpěvu.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Lisabonu je věž Belém, která byla postavena v 16. století a sloužila jako obrana města před nepřáteli. Další zajímavou památkou je klášter Jeronimos, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento klášter je obzvláště krásný díky svému gotickému a renesančnímu stylu.

Pokud hledáte zábavu a orosené klenoty, pak pro vás bude ideální návštěva zábavního parku ZOO. Park se nachází na úpatí kopce a nabízí úžasný výhled na město.

Lisabon je také ideálním místem pro milovníky gastronomie. Portugalská kuchyně je bohatá na čerstvé ryby a mořské plody, které jsou připravovány na různé způsoby a podávány s jedinečnými omáčkami a přílohami. Kromě toho nabízí město i mnoho lahodných dezertů, jako jsou pastel de nata, queijadas a bolo de arroz.

Lisabon je městem, které chytí každého návštěvníka za srdce a nikdy ho nepustí. Pokud sníte o dovolené plné památek, zábavy a vynikajícího jídla, Pak je Lisabon tím správným místem, kam se vydat. Určitě si zde užijete naplno a nebudete litovat ani jediného okamžiku vaší návštěvy.


Počasí Portugalsko Lisabon


Portugalsko je země s teplým mediteránním klimatem, které má v Lisabonu svého hlavního města. Lisabon je známý svými krásnými plážemi, historickými památkami a teplým počasím.

Lisabon má v průměru 260 slunečných dnů v roce, což znamená, že turisté mohou užívat své dovolené s teplým počasím po celý rok. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 40 stupňů Celsia. Nicméně, i v zimě se teploty zřídka snižují pod 10°C.

Lisabon je také známý svými krásnými plážemi. Nejznámější z nich jsou Costa da Caparica, Estoril a Cascais. Tyto pláže se nacházejí v blízkosti Lisabonu a jsou ideální pro ty, kteří chtějí užít si slunce a moře. Město má také mnoho parků a zahrad, kde si mohou turisté odpočinout ve stínu stromů.

V závislosti na ročním období se může lišit počet turistů v Lisabonu a živost v městě. V létě má město nejvíce turistů a je levandulově vonící kvůli rozkvetlým levandulím v okolí. V zimě jsou teploty chladnější a turistů je méně, takže mohou turisté užít si mír a klid v místních barech a restauracích.

Vzhledem k dobrému počasí v Lisabonu můžete tuto oblast navštívit kdykoliv během roku a užít si nádherné památky, krásnou přírodu a teplé moře. Město je ideální pro ty, kteří hledají relaxaci, zábavu a krásné narozeninové párty, neboť Lisabon nabízí vše, co si turisté mohou přát. Tak už si s sebou bereme plavky a sluneční brýle a vyrážíme na krásnou dovolenou do Lisabonu, která zaručeně naplní všechna očekávání.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Lisabon


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Lisabonu?
- Mezi nejpopulárnější atrakce v Lisabonu patří tramvajová jízda číslem 28, výlet na věž Belém, procházka po historické čtvrti Alfama, zastávka v katedrále Sé, návštěva oceárií nebo projížďka po okolních plážích a výletech do nedalekého města Sintra.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Lisabonu?
- Nejlepší období pro návštěvu Lisabonu jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a méně turistů. Letní měsíce jsou také populární, ale mohou být velmi horké a plné turistů.

3. Má Lisabon dobré spojení s veřejnou dopravou?
- Ano, Lisabon má dobře vyvinutou veřejnou dopravu, včetně tramvají, metra, autobusů a vlaků. Většina turistických atrakcí je snadno dostupná použitím veřejné dopravy.

4. Jaké jsou místní speciality v lisabonské kuchyni?
- K nejoblíbenějším lisabonským specialitám patří bacalhau (solený a sušený třaskavec), pastel de nata (tradiční sladký listový koláč), bifanas (sendvič s vepřovým masem), sardinky, queijada (koláč s tvarohem) a mnoho dalších.

5. Kde mohu ochutnat tradiční portugalská jídla v Lisabonu?
- V Lisabonu je mnoho restaurací a kaváren, kde můžete ochutnat tradiční portugalská jídla. Doporučenými místy jsou restaurace v historické čtvrti Alfama, čtvrti Bairro Alto nebo v okolí trhu Mercado da Ribeira.

6. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Lisabonu?
- Mezi nejlepší pláže v okolí Lisabonu patří pláže Costa da Caparica, Cascais a Estoril. Všechny jsou snadno dostupné z centra Lisabonu a nabízejí písečné pláže a příjemné podmínky pro koupání.

7. Kolik stojí večeře v restauraci v Lisabonu?
- Ceny večeří v restauracích v Lisabonu se mohou lišit v závislosti na úrovni restaurace a nabídce jídel. Nicméně, jako přibližný orientační bod, večeře v průměrné restauraci by stála kolem 10-20 eur na osobu.

8. Jak bezpečné je Lisabon pro návštěvníky?
- Lisabon je obecně považován za bezpečné město pro turisty. Nicméně, jako v každém velkém městě, je vždy důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření. Ujistěte se, že máte své cennosti bezpečně uloženy a vyhněte se opuštěným a špatně osvětleným oblastem v noci.


Letenka Portugalsko Lisabon


Portugalsko, země slunečního pobřeží a bohaté historie, je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací v Evropě. A mezi všemi jeho kouzly nejvíce září jeho hlavní město - Lisbona (Lisabon). Pokud se chystáte na dovolenou a váháte při výběru destinace, letenka do Portugalska by mohla být právě tím správným krokem.

Lisabon leží na západním pobřeží Portugalska a je jedním z nejstarších měst v Evropě. Jeho historie sahá až do dávného starověku, což je znát ze všech jeho historických památek a úžasných architektonických skvostů. Při procházce po úzkých, křivolakých uličkách s barevnými domky a kamennými dlaždicemi, ucítíte pravou portugalskou atmosféru.

Přestože Lisabon je velkoměsto, zachovává si stále pocit malého a přátelského městečka. Jeho obyvatelé jsou velmi srdeční a vstřícní, což přispívá k tomu, že se turisté zde cítí opravdu vítáni. Můžete se těšit na chutné tradiční portugalské jídlo, jako je například čerstvé mořské plody a pastel de nata, sladké tradiční pečivo plné vanilkového želé.

Kromě kulturních zážitků nabízí Lisabon také nádherné pláže, které se rozprostírají podél pobřeží. Od malých intimních zátok až po rozlehlé písečné duny si každý najde to svoje. A pokud se chcete ponořit do kouzla přírody, nemůžete zapomenout na úchvatný výhled z hory São Jorge nebo přírodní parky, které se nacházejí v okolí.

Ať už si cestu na letišti zaplánujete na jakoukoli část roku, v Lisabonu vás vždy čeká slunečné počasí. Přestože léto je nejrušnější sezónou, jaro a podzim jsou také příjemnými ročními obdobími, která nabízejí mírnější teploty a méně turistů.

Pokud se rozhodnete pro cestu do Lisabonu, nemusíte se obávat o dostupnost. Letenky do Portugalska jsou často nabízeny za atraktivní ceny a létají sem mnohé aerolinky. Do Lisabonu je také snadné se dostat z ostatních částí Evropy díky častým přímým letům.

A ať už je vaším důvodem cesty poznávání kultury, relaxace na pláži nebo procházky historickými uličkami, čeká vás v Lisabonu nezapomenutelný zážitek. Město, které se dotýká minulosti, ale zároveň se otvírá budoucnosti, je opravdu jedinečné a stojí za návštěvu. S letenkou do Portugalska zamíříte do světa neobyčejných vjemů, které vám znovu a znovu připomenou, proč je Lisabon jedním z nejoblíbenějších cílů turistů z celého světa.


Ubytování Portugalsko Lisabon


Lisabon, hlavní město Portugalska, je nejen krásným a historickým městem, ale také oblíbeným turistickým cílem. Pokud plánujete navštívit toto kouzelné místo, budete potřebovat ideální ubytování, které vám umožní plně si užít vše, co město nabízí. Ať už preferujete luxusní hotely, útulné penziony, nebo levnější možnosti, Lisabon má pro každého něco.

Jednou z nejlepších částí města pro ubytování je historické centrum, známé jako Alfama. Tato starobylá čtvrť je plná úzkých uliček, tradičních restaurací a barů, což z ní dělá skvělé místo pro ty, kteří chtějí prozkoumávat kouzlo Lisabonu a být v blízkosti největších turistických atrakcí, jako je hrad São Jorge a katedrála Sé. V Alfamě můžete najít vše, od nádherných historických hotelů až po útulné priváty a apartmány.

Další populární oblastí pro ubytování je Baixa, centrální čtvrť s mnoha obchody, kavárnami a restauracemi. Zde najdete modernější hotely, které se nacházejí v blízkosti hlavních turistických tras, jako je avenida da Liberdade, slavná pro své luxusní butiky a nákupní centra. Baixa také nabízí snadný přístup k tramvajím a metru, což je výhodné pro objevování dalších částí města.

Pokud preferujete klidnější a přírodnější prostředí, doporučuje se ubytovat se ve čtvrti Belém. Tato část Lisabonu je známá svými historickými památkami, jako je věž Belém a klášter svatého Jeronýma, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde si můžete najít malé boutique hotely a penziony s krásnými výhledy na řeku Tejo.

Pro levnější možnosti ubytování můžete zvážit místní hostely a levnější hotely, které se nacházejí mimo centrum města. Většina z nich je dobře napojena na veřejnou dopravu, takže budete mít stále snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím.

Nezáleží na tom, jakým stylem cestování preferujete, Lisabon vám nabídne širokou škálu ubytování, které vyhovuje vašim potřebám. Během svého pobytu v tomto kouzelném městě si můžete užít nejen jeho krásu a kulturu, ale také pohodlí a pohostinnost jeho přístupných hotelů a pensionů. Vzdejte se atmosféře Lisabonu a zažijte nezapomenutelný pobyt v tomto krásném městě.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky