Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Portugalsko Sintra

Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Sintra


1. Kde se nachází Sintra?
Sintra se nachází v Portugalsku, nedaleko hlavního města Lisabonu.

2. Jak se dostat do Sintry z Lisabonu?
Nejběžnější způsob, jak se dostat do Sintry z Lisabonu, je vlakem. Jízda trvá přibližně 40 minut. Existuje také možnost cestovat autobusem nebo taxíkem.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Sintradě?
Mezi hlavní turistické atrakce v Sintradě patří Pena Palác, hrad a Palác v Sintra, Monserrate Palác a park, Quinta da Regaleira, Cabo da Roca a mnoho dalších.

4. Jak dlouho bych měl zůstat v Sintradě?
Ideální délka pobytu v Sintradě závisí na vašich zájmech a plánech. Doporučuje se strávit alespoň jeden celý den prozkoumáváním hlavních turistických atrakcí. Pokud se rozhodnete navštívit i okolní oblasti, můžete zůstat déle.

5. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Sintry?
Nejlepší časy na návštěvu Sintry jsou v jarních a podzimních měsících, kdy teploty nejsou příliš vysoké a turistické atrakce nejsou příliš přeplněné. Vyhněte se návštěvě v letních měsících, kdy je Sintra velmi rušná.

6. Potřebuji vstupenku na turistické atrakce v Sintradě?
Ano, většina turistických atrakcí v Sintradě vyžaduje vstupenku. Doporučuje se vstupenky zakoupit předem online, abyste se vyhnuli dlouhým frontám.

7. Můžu si vypůjčit audio průvodce v Sintradě?
Ano, mnoho turistických atrakcí v Sintradě nabízí audio průvodce v různých jazycích. Měli byste si ověřit dostupnost a možnosti půjčení předem.

8. Je vhodné si pronajmout auto pro cestování po Sintradě?
Pronájem auta je možností, ale není nezbytně nutný pro cestování po Sintradě. Většina turistických atrakcí je snadno dostupná pomocí veřejné dopravy. Pokud se rozhodnete si vypůjčit auto, je třeba vzít v úvahu, že parkování může být obtížné v blízkosti hlavních turistických atrakcí.

9. Jaké jsou možnosti ubytování v Sintradě?
V Sintradě existuje mnoho možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během letních měsíců.

10. Kde se nachází nejlepší restaurace v Sintradě?
Sintra nabízí mnoho restaurací s tradiční portugalskou kuchyní. Nejlepší restaurace se nachází v historickém centru města a v okolí turistických atrakcí. Doporučuje se ověřit recenze a rezervovat stůl předem, zejména během hlavní turistické sezóny.


Ubytování Portugalsko Sintra


Sintra je malebné město nacházející se v portugalském distriktu Lisabon. Díky svému bohatému historickému dědictví a nádherné přírodě, se stalo oblíbeným turistickým cílem nejen pro místní, ale i pro návštěvníky z celého světa. Sintra je známá svou architekturou, krásnými zahradami a romantickými paláci.

Při plánování návštěvy Sintry je volba ubytování důležitou a klíčovou součástí celkového zážitku. Ať už si zvolíte luxusní hotel, penzion, apartmán nebo levnější možnost jako hostely, Sintra nabízí pestrou škálu ubytování pro každý rozpočet a vkus.

Mezi nejlepší hotely v Sintrě patří pětihvězdičkový hotel Tivoli Palácio de Seteais. Tento luxusní hotel je umístěn v romantickém paláci z 18. století a nabízí nezapomenutelný pobyt se nádherným výhledem na město a okolní kopce. Dalším populárním hotelem je hotel Lawrence's, který je starší než 200 let a je jedním z nejstarších hotelů v Portugalsku. Nabízí bohatou historii a luxusní ubytování.

Pokud hledáte cenově dostupnější možnosti, v Sintře je mnoho penzionů a apartmánů, které nabízejí pohodlné ubytování za rozumnou cenu. Ubytování u místních hostitelů je také populární možností a umožňuje vám zažít autentickou portugalskou pohostinnost.

Sintra je rovněž domovem několika skvělých hostelů. Hostel Sintra Boutique Hotel se nachází v centru města a nabízí moderní a komfortní ubytování za dostupné ceny. Další možností je hostel Nice Way Sintra Palace, který je umístěn v historické budově několik minut od městského centra.

Při pobytu v Sintrě byste měli věnovat čas prozkoumávání překrásných paláců a zahrad, které jsou bezpochyby hlavními lákadly tohoto regionu. Pamatky, jako například Palác Pena, Palác Nacional de Sintra a Quinta da Regaleira, vám ukážou úchvatné znaky gotického, renesančního a barokního stylu. Návštěva romantických zahrad, jako je Pena Park nebo Monserrate Palace Gardens, pak načerpá novou energii a nabídne úžasné rozhledy na okolní přírodu.

Pokud si plánujete návštěvu Sintry, je důležité vybrat si vhodné ubytování. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, Sintra poskytuje širokou škálu možností. Zdejší bohatá historie, zelené kopce a úchvatné architektonické skvosty vám jistě zaručí nezapomenutelný pobyt.


Letenka Portugalsko Sintra


Portugalsko, země bohatá na historii, kulturu a krásné přírodní scenérie, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě. Sintra, malebné městečko v zapadlém rohu Portugalska, zcela určitě stojí za návštěvu. Pokud si chcete užít trochu klidu a odpočinku daleko od ruchu velkoměsta, letenka do Sintry je tou správnou volbou.

Sintra leží pouze 30 minut jízdy od Lisabonu a přestože se nachází v těsné blízkosti hlavního města, má své vlastní kouzlo. Toto město bylo kdysi letním sídlem portugalských králů a aristokratů a dodnes zde lze nalézt mnoho krásných paláců a zahrad. Série vynikajících paláců, jako je např. palác Pena či palác Monserrate, jsou mistrovská díla architektury a umění, zatímco zahrady jsou rájem pro zahrádkáře a milovníky přírody. To vše v jednom místě!

Návštěva Sintry se rovněž nedá doporučit bez prohlídky Sintskyho hradu. Tato historická pevnost sahá až do 8. století a panuje zde úchvatné panoramatické výhledy na okolní krajinu. Pro milovníky přírody pak rozhodně nemůže chybět procházka v Národním parku Sintra-Cascais, kde se nachází moře, les a skalnaté útesy krásné jak na břehu, tak i z moře.

Nekonečná řada kulturních a rekreačních atrakcí Sintry dělá z této destinace ideální místo pro zájezd s rodinou, partou kamarádů nebo pro romantickou dovolenou pro dva. Kromě toho, ve městě lze nalézt množství krásných kaváren, malých obchůdků a restaurací s nabídkou místních specialit.

Nakonec je potřeba zmínit, že letenka do Sintry je dostupná přímo z Brna, Prahy či jiných velkých měst. Letenky jsou relativně cenově dostupné a dovolují návštěvu této krásné destinace bez větších finančních nákladů. Také samotný pobyt ve městě je cenově přijatelný, což dělá toto cestování ještě lákavějším.

Výlet do Sintry je ideální pro ty, kteří chtějí zažít kouzlo Portugalska mimo standardní turistické rejdění. Pokud máte rádi historii, architekturu a přírodu, letenka do Sintry je pro vás tou správnou volbou. Toto malebné městečko v alžbětinském stylu je dokonalým místem pro relaxaci a odpočinek.


Počasí Portugalsko Sintra


Portugalsko, zejména jeho region Sintra, je známé svým jedinečným a proměnlivým počasím. Ležící na západním pobřeží země, Sintra je obklopena horami a oceánem, což způsobuje specifické klima, které může být často nevypočitatelné.

Sintra zažívá převážně mírné a vlhké klima s vlivem Atlantského oceánu. Teploty zde zpravidla zůstávají mírné a příjemné po celý rok. Průměrné teploty se pohybují od 15 °C v zimě až po 30 °C v létě. V zimních měsících se teploty zřídka klesají pod 10 °C, zatímco v létě mohou přesáhnout 35 °C.

Co se týče srážek, Sintra je jednou z nejdeštivějších oblastí v Portugalsku. Nejvíce srážek spadne v zimních měsících, zejména v prosinci a lednu, kdy je oblast zahalena hustou mlhou. Léto je obvykle suché a méně deštivé, ale stále můžete očekávat občasný déšť.

Dalším charakteristickým rysem počasí v Sintra je vliv větru. Oblast je známá silnými bouřemi a větrem foukajícím z Atlantského oceánu. Tento vítr, známý jako "meltemi", přináší chladný vzduch a osvěžení v horkých letních měsících.

Sintra je také známá svými nádhernými zahradami a parky, které využívají příznivé podnebí a bohatou vláhu. Díky svému vyhlášenému klimatu a geografické poloze je Sintra domovem mnoha exotických rostlin a květin.

Pro turisty, kteří navštěvují Sintra, je důležité si vzít s sebou vhodné oblečení na přizpůsobení se různým podmínkám počasí. Doporučuje se vzít s sebou lehké oblečení pro léto, ale také teplé vrstvy a deštník pro zimní měsíce a deštivé dny.

Stejně tak je vhodné sledovat předpověď počasí alespoň několik dní před cestou, protože počasí v Sintra se může velmi rychle změnit. Může se stát, že si užijete slunečný den na pláži a příští den budete bojovat s deštěm a silným větrem.

Sintra je bezesporu přírodním rájem, který nabízí jedinečné a proměnlivé počasí. Bez ohledu na to, zda preferujete teplo a slunce, nebo raději zažijete osvěžující déšť a chladný vítr, Sintra vám nabídne jedinečný zážitek a fascinující spojení s přírodou.


Dovolená Portugalsko Sintra


Pokud se chystáte na dovolenou a hledáte místo, které vás očaruje svou krásou a romantikou, Sintra v Portugalsku by mohla být tou správnou destinací. Toto malebné městečko, nacházející se v blízkosti Lisabonu, je plné historie, kultury a kouzla.

Sintra je známá pro svůj unikátní architektonický styl a nádherná palácová sídla, která se vypínají na kopci nad městem. Jedním z nejznámějších je Palác Pena, který je považován za jednu z nejkrásnějších stavb ve stylu romantismu na světě. Tento zámek kombinuje různé architektonické prvky – od gotiky a renesance po maurský styl. Interiér paláce je bohatě zdobený a nabízí návštěvníkům skvělý pohled na krásné zahrady a panoramatický výhled na okolní krajinu.

Dalším nezapomenutelným místem v Sintrě je palác Monserrate. Tento zámek je příkladem pozdního romantismu a je obklopen rozlehlými zahradami s exotickými květinami a rostlinami. Palác má orientální vlivy a nabízí nádherné pohledy na okolní krajinu.

Sintra je také domovem Královských paláců, které sloužily jako letní sídlo portugalských králů. Palác v Sintrě je nejstarší královský palác v Portugalsku a jeho návštěva vám umožní nahlédnout do minulosti a prozkoumat bohatou historii tohoto místa. V paláci jsou zachovány nádherné pokojení a krásné zahrady, které stojí za prozkoumání.

Sintra je také ideálním výchozím bodem pro objevování okolního regionu. V blízkosti města se nachází národní park Sintra-Cascais, který nabízí nádhernou přírodu, malebné pláže a úchvatné kláštery. Pláž Praia da Adraga je jednou z nejmalebnějších pláží v oblasti a je ideálním místem pro relaxaci a koupání.

Město Sintra je také známé svými tradičními obchody a útulnými kavárnami, kde si můžete vychutnat lahodnou portugalskou kuchyni. Nezapomeňte ochutnat tradiční trubičkové pečivo, známé jako "travesseiros", a experimentovat s různými druhy portugalského vína.

Celkově lze říci, že Sintra je místem, které si zaslouží vaši pozornost. Jeho kouzlo a krása vás okouzlí a poskytne vám nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat navždy. Takže pokud se chystáte na dovolenou, neváhejte a vydejte se do Sintry v Portugalsku. Nebudete litovat!


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky