Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Rakousko Burgenland

Dovolená Rakousko Burgenland


Rakousko je země, která láká svou krásou a historií. Mezi nejnavštěvovanější oblasti patří i Burgenland, který si získává srdce turistů svými rozmanitými aktivitami a zajímavostmi. Pokud se chystáte na dovolenou plnou zážitků, je pro vás Burgenland tou pravou volbou.

Burgenland je nejvýchodnějším státem Rakouska a leží mezi Maďarskem, Slovenskem a Dolním Rakouskem. Na své si zde přijdou milovníci přírody, cyklistika, vodní sporty i naučné stezky. Turistické oblasti Burgenlandu jsou pestré a zaujmou každého návštěvníka.

Jedním z nejslavnějších přírodních krás Burgenlandu je Neusiedler See, což je největší jezero v Rakousku. Je to ráj pro vodní sporty, jako je plachtění, jachting, windsurfing a kitesurfing. Pokud se rozhodnete pro jiný způsob, jako například koupání, můžete využít jednu z mnoha pláží, které jsou přístupné po celém jezeře. Okolí Neusiedler See nabízí také rodinné výlety s prohlídkou chráněných oblastí, například Národního parku Neusiedler See-Seewinkel.

Pokud jste cyklista, můžete objevovat Burgenland po cyklostezkách, které vedou zhruba 1500 kilometrů přírodním krajem, vinicemi a zemědělskými usedlostmi. Dá se projíždět po stezkách jak sebevětším sportovcem, tak i s rodinou na výletě za pěkným počasí. Nabízí se také celodenní cyklistické výlety s prohlídkou zámků, vinic a památek.

Při návštěvě Burgenlandu nesmíte zapomenout na zámecké a městské prohlídky. V okolí města Eisenstadt je na řadě zámků, které by vás mohly zaujmout jako například zámek Esterházy, kde Beethoven premiéroval svůj 9. symfonii. Navštívit můžete i rustikální půdorys hradu Forchtenstein, kde si můžete prohlédnout sbírku zbraní a zbroje.

Burgenland si také zakládá na své vinohradnické tradici. Kromě cyklostezek s vinařskými stezkami se můžete pobavit na vínochtivých výletech s ochutnávkou místních vín v lázních v Bad Tatzmannsdorfu nebo na vinařských trzích v oblasti Mittelburgenland.

Burgenland je pro malé i velké příjemnou dovolenou s množstvím atrakcí pro každého návštěvníka. Pokud se tedy chystáte na dovolenou plnou zážitků, je pro vás Burgenland tou pravou volbou. Načerpejte nové síly, přijďte se zahřát na slunce a nechte se okouzlit rakouským krajem.


Počasí Rakousko Burgenland


Rakousko Burgenland se může pyšnit poměrně příznivým klimatem, které je ideální pro rozvoj zemědělství, především vinic a ovocných sadů. Tato část Rakouska se nachází na východě země, sousedí s Maďarskem na jihu a se Slovenskem na východě.

Počasí v Rakousko Burgenland je typické pro středoevropskou oblast s mírnými zimami a teplými léty. Celkově je zde deštivější podnebí ve srovnání s jinými částmi Rakouska, především díky přítomnosti jezera Neziderské.

Neziderské jezero se stalo významnou turistickou atrakcí díky svému krásnému okolí a slunečnému počasí. Okolí jezera je proslulé svým teplým a suchým klimatem, které v kombinaci s větrem vytváří ideální podmínky pro vinařství. To vytvořilo zde prosperující oblast s mnoha vinicemi, které produkují vynikající víno.

Léta v Rakousko Burgenland jsou teplá, s průměrnou maximální teplotou kolem 25 °C. Zimy jsou mírné, s průměrnou minimální teplotou kolem -2 °C. Srážkové úhrny jsou vyšší v letních měsících, během kterých může být občas intenzivní déšť a bouřky.

Tyto přírodní podmínky jsou také ideální pro pěstování různých druhů ovoce, jako jsou jablka, hrušky, meruňky a broskve. Burgenland je známý svými ovocnými sady a produkty, které se zde vyrábějí, jako jsou džemy, vína a pálenky.

Pokud plánujete návštěvu Rakousko Burgenland, doporučuje se přinést si sluneční brýle, opalovací krém a lehké oblečení, abyste byli připraveni na slunečné a teplé počasí. Nezapomeňte také na deštník či pláštěnku, kvůli občasným letním přeháňkám.

Celkově lze říci, že počasí v Rakousko Burgenland je příznivé pro cestování i pro venkovní aktivity. Místní klima vytváří příjemné prostředí pro turisty, ale také zajišťuje kvalitní produkci vína a ovoce pro místní obyvatele.


Ubytování Rakousko Burgenland


Rakousko Burgenland je malebná oblast, která se nachází východně od Vídně. Je známá svými krásnými vinicemi, historickými městy a přírodními krásami. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, můžete si být jisti, že Vám nabídne mnoho zážitků a turistických atrakcí. Stejně tak jako mnoho dalších turistů, budete hledat vhodné ubytování. V tomto článku Vám představím několik možností pro perfektní ubytování v Rakousku Burgenland.

Pokud se rozhodnete pro luxusní ubytování, můžete si zvolit z několika 5hvězdičkových hotelů, které se nachází v této oblasti. Například Relax Resort Kothmühle je vynikající volbou, pokud hledáte klidné prostředí o nádherné přírodě. Tento hotel vám nabízí nádherné pokoje a apartmány, kde si užijete klidné a příjemné prostředí. Pokud však preferujete spíše městskou atmosféru, pak by pro Vás mohla být vhodnější volbou Hotel Avance. Tento hotel se nachází v samém centru Eisenstadtu, což je jedno z nejvýznamnějších měst Rakouska Burgenland. Navíc je zde restaurace, bar a wellnes centrum.

Další možností je zvolit si ubytování v některém z dalších hotelů nebo penzionů v této oblasti. Například penzion Roletzerhof nabízí velmi dobrou celkovou hodnotu a jeho poloha v samém srdci oblasti Burgenland je ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat tuto oblast a využít jejího potenciálu. Tento penzion nabízí soukromé parkoviště, krytý bazén a dětský koutek.

Pokud hodláte strávit více času v této oblasti a chtěli byste něco více než pouhé hotely a penziony, mohlo by pro Vás být zajímavější pronajmout si některé z mnoha bed and breakfast nebo apartmány. Silberberg Vineyard Estate je například krásné místo, kde si budete moci pronajmout apartmán a pobyt si užívat naplno.

Poslední možností je možnost kempování. Pokud milujete přírodu a chtěli byste si užít nějaký čas jako v dětství, jistě Vás zaujme přírodní Kemp Seehof. Kemp s vlastní pláží se nachází u jezera Neusiedl a nabízí poskytování elektřiny a pitné vody na kempovacích místech.

Věřím, že tento článek Vám poskytl několik dobrých nápadů na to, kde se ubytovat, pokud se chystáte navštívit Rakousko Burgenland. Je to skvělá oblast s mnoha přírodními krásami a zajímavostmi, které stojí za to prozkoumat. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, jistě si zde užijete nádhernou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Burgenland


Níže najdete několik nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Rakouska a jeho spolkové země Burgenland:

1. Jaký je hlavní město Burgenlandu?
Hlavním městem Burgenlandu je Eisenstadt.

2. Jaké jsou největší atrakce v Burgenlandu?
Mezi největší atrakce Burgenlandu patří hrad Esterházy, který je známý pro svou bohatou historii a architekturu, Neziderské jezero - největší jezero v Rakousku, a Národní park Neusiedler See-Seewinkel, který je domovem mnoha vzácných druhů ptáků.

3. Jak se dostanu do Burgenlandu z Vídně?
Nejjednodušší způsob, jak se dostanete do Burgenlandu z Vídně, je vlakem. Cesta obvykle trvá přibližně hodinu. Také je možné cestovat autobusem nebo autem.

4. Jaké jsou tradiční pokrmy v Burgenlandu?
V Burgenlandu jsou oblíbené tradiční pokrmy jako Halászlé (rybí polévka), Lecsó (papriková omáčka se zeleninou) a Kaiserschmarrn (tradiční rakouský sladký pokrm podobný nákypu).

5. Které jsou nejlepší termální lázně v Burgenlandu?
V Burgenlandu je několik vyhlášených termálních lázní, například Thermalquelle Lutzmannsburg, St. Martins Therme & Lodge a Avita Resort.

6. Jaké jsou nejlepší cyklistické trasy v Burgenlandu?
Burgenland je známý svými cyklostezkami, které vedou přes krásné krajiny a vinice. Některé z nejlepších tras zahrnují Panonskou stezku a Cyklotrasu Mur-Radweg.

7. Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Burgenlandu?
Nejlepší čas na návštěvu Burgenlandu je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a je možné využívat venkovních aktivit a turistiky.

8. Kde mohu získat další informace o Burgenlandu?
Další informace o Burgenlandu můžete získat na oficiálních turistických webových stránkách Burgenland Tourismus (www.burgenland.info) nebo na stránkách rakouského cestovního kanceláře (www.austria.info).


Letenka Rakousko Burgenland


Burgenland, jedno ze devíti rakouských spolkových zemí, je úžasné místo k návštěvě pro milovníky přírody, historie a kultury. I když letenka Rakousko Burgenland se může zdát jako nekonvenční volba, je to skvělá příležitost pro objevování tohoto regionu.

Burgenland leží na východě Rakouska, na hranicích s Maďarskem a Slovenskem. Je známý svou malebnou krajinou, bohatou historií a teplým podnebím, což ho činí ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Ve středu země se nachází městečko Eisenstadt, hlavní město Burgenlandu a domov Esterházyho paláce. Tento malebný barokní palác je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Rakousku a přitahuje turisty z celého světa. Navštivte zde koncerty nebo prohlídkové trasy, které vás provedou pokoje paláce a zavedou vás do historie rodu Esterházyů, kterému palác patřil.

Pokud jde o přírodu, Burgenland je známý svou jedinečnou stepní krajinou s mnoha chráněnými oblastmi. Přírodní rezervace Neusiedler See-Leithagebirge je jednou z nejpopulárnějších atrakcí v regionu. Nachází se zde největší středoevropské slané jezero a je domovem různých druhů ptáků a zvířat, včetně vzácných a ohrožených druhů.

Vinařství je také velkou součástí kultury Burgenlandu. Region je známý svými kvalitními víny, ať už se jedná o červená nebo bílá. Navštivte některou z mnoha vinic, kde si můžete vychutnat sklenku vína a ochutnat typická místní jídla.

Burgenland má také bohatou historii, která sahá až do dob římského panství. Historické město Rust je jedno z nejlépe zachovaných středověkých měst v Rakousku a bylo dokonce zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Existuje mnoho dalších aktivit, které můžete v Burgenlandu podniknout, jako například cyklistika, golf, rybaření a mnoho dalšího. Není tedy divu, že se toto místo stává stále populárnějším cílem turistů.

Pokud hledáte něco odlišného a unikátního, letenka Rakousko Burgenland je tou správnou volbou. Ponořte se do této malebné části Rakouska a objevte její krásy a kouzlo. Příroda, historie, kultura a vynikající víno - co víc si můžete přát?


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky