Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Rakousko Krimml Waterfalls

Dovolená Rakousko Krimml Waterfalls


Rakousko je známé jako jedna z nejkrásnějších destinací pro dovolenou přímo uprostřed Evropy. Jeho horské scenérie, malebná města a úchvatné přírodní památky přitahují turisty z celého světa. Mezi jedno z nejpopulárnějších přírodních úkazů, které Rakousko nabízí, patří Krimmlské vodopády.

Krimmlské vodopády se nachází v národním parku Hohe Tauern, ve vesnici Krimml ve spolkové zemi Salcbursko. Tyto vodopády jsou největšími vodopády ve střední Evropě a jejich impresivní výška dosahuje 380 metrů. Jsou také zařazeny mezi nejvyšší vodopády na světě. Jejich síla a překrásný vzhled jsou pro mnoho návštěvníků přímo fascinující.

Vodopády jsou snadno dostupné a jsou obklopeny nádhernou přírodou, kterou můžete objevovat při procházce po upravených turistických stezkách. Každý rok sem přijíždí tisíce lidí, aby zažili velikolepý pohled na vodopády a vychutnali si čerstvý horský vzduch. Stezka vedoucí k vodopádům je dobře značená a nabízí nádherné výhledy na šumící vodu a horské panorama.

Krimmlské vodopády jsou také známé svými léčebnými účinky. Díky vysokému obsahu negativních iontů v ovzduší mají prospěšný vliv na lidské zdraví. Stříkající voda vytváří vysoce ionizované částice, které jsou prospěšné pro dýchací a kardiovaskulární systém. Návštěvníci často tvrdí, že po procházce kolem vodopádů se cítí osvěžení a plni energie.

Navštívení Krimmlských vodopádů se může stát výjimečným zážitkem pro celou rodinu. Vedle procházek po stezkách si zde můžete také vychutnat krásné prvky vodních národních parků, jako jsou jezírka, prameny a horské potoky. K dispozici jsou také různé informační centra, kde se můžete dozvědět více o historii vodopádů a ochraně přírody v této oblasti.

Pokud hledáte dovolenou plnou přírodního krásna a dobrodružství, návštěva Krimmlských vodopádů v Rakousku je tím pravým. Tato přírodní památka nabízí nádherné výhledy, zábavné aktivity a jedinečný zážitek pro všechny generace. Přidejte tento úžasný přírodní poklad na svůj seznam míst, které chcete navštívit a zažijte jedinečný zážitek u Rakouských Krimmlských vodopádů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Krimml Waterfalls


1. Kde se v Rakousku nacházejí Krimmlské vodopády?
Odpověď: Krimmlské vodopády se nacházejí ve východní části Rakouska, v národním parku Hohe Tauern, blízko obce Krimml.

2. Jaká je výška Krimmlských vodopádů?
Odpověď: Krimmlské vodopády jsou nejvyšší vodopády v Rakousku a dosahují výšky až 380 metrů.

3. Jak se dostanu k vodopádům?
Odpověď: Krimmlské vodopády jsou snadno dostupné autem, autobusem nebo vlakem. Je také možné se k nim dostat pěšky nebo na kole po turistických stezkách.

4. Je třeba platit vstupné na Krimmlské vodopády?
Odpověď: Ano, návštěva Krimmlských vodopádů je zpoplatněna. Vstupné slouží k jejich ochraně a údržbě.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Krimmlských vodopádů?
Odpověď: Prohlídka vodopádů trvá obvykle asi hodinu, ale délka závisí na tom, jak daleko chcete jít. Existují různé turistické trasy různé délky.

6. Jsou vodopády vhodné pro děti a starší lidi?
Odpověď: Ano, vodopády jsou vhodné pro všechny věkové skupiny. Existují různé cesty s různou obtížností, takže každý si může vybrat trasu podle svých schopností.

7. Je možné si vzít sebou psy k vodopádům?
Odpověď: Ano, je dovoleno si vzít psy na Krimmlské vodopády, ale musíte je mít na vodítku a udržovat je pod kontrolou. Je také důležité dodržovat pravidla týkající se čistoty a hygieny.

8. Existuje možnost ubytování v blízkosti vodopádů?
Odpověď: Ano, v okolí vodopádů se nachází několik hotelů, penzionů a kempů, takže je možné se zde ubytovat a strávit více času v krásné přírodě.

9. Jaké další aktivity lze v okolí Krimmlských vodopádů podniknout?
Odpověď: Okolí vodopádů nabízí řadu možností k dalším aktivitám, jako je turistika, horská cyklistika, lyžování, paragliding nebo návštěva přírodních rezervací a muzeí v blízkém okolí.

10. Jaká je nejlepší doba navštívit Krimmlské vodopády?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu vodopádů je od dubna do října, kdy jsou vodopády nejvíce impozantní díky tání sněhu a vyššímu vodnímu průtoku. V létě je také možné si užít příjemného počasí a prozkoumat okolní přírodu.


Počasí Rakousko Krimml Waterfalls


Rakousko, země známá svými překrásnými Alpami a malebnou přírodou, skýtá mnoho příležitostí k objevování krásného počasí. Jedním z nejvýznamnějších přírodních zázraků, který stojí za návštěvu, jsou Krimmlské vodopády.

Krimmlské vodopády se nacházejí v národním parku Hohe Tauern ve spolkové zemi Salcbursko. Jsou to nejen nejvyšší vodopády v Rakousku, ale také jedny z největších vodopádů v Evropě. Vysoké 380 metrů jsou považovány za jedno z nejimpresivnějších přírodních divů v této části světa.

Překrásná kaskáda padající vody je zdrojem jejich kouzla. Voda proniká skrz skalní útvary a najednou padá dolů, vytvářející ohromující pohled. Tato přírodní krása přitahuje milovníky přírody, fotografování a dobrodruhy z celého světa.

Pokud se zajímáte o počasí v této oblasti, musíte si být vědomi, že Krimmlské vodopády jsou ovlivněny svou polohou v Alpách. To znamená, že počasí zde může být poměrně proměnlivé a rychle se měnit.

V létě můžete očekávat teplé a slunečné dny s vysokými teplotami kolem 25 °C. Nicméně, vzhledem k nadmořské výšce téměř 1500 metrů, je zde možné i chladnější počasí a časté srážky, což je důležité vzít v úvahu při plánování výletu. Během léta je však krajina nádherně zalidněna květinami a zelení, což dělá vodopády ještě krásnějšími.

V zimě jsou Krimmlské vodopády doslova zmrzlou vodní záclonou. Když teplota klesá pod bod mrazu, voda se promění v led, vytvářející impozantní ledovou záclonu. Mrazivé počasí a sníh dodávají vodopádům ještě větší magii a pro milovníky zimních sportů nabízí okolní Alpy skvělé příležitosti k lyžování a snowboardingu.

Při návštěvě Krimmlských vodopádů je důležité mít na paměti, že kvůli jejich velkému objemu vody můžete očekávat jisté množství spreje vzniklého rozptýlením vody během pádu. Proto je vhodné obléknout si vhodné oblečení a mít s sebou pláštěnku nebo deštník, aby vám návštěva nezkomplikovala nepříznivé počasí.

Když navštívíte Rakousko a jeho Krimmlské vodopády, nezáleží na tom, zda jste milovníkem horkého léta nebo zasněžené zimy. Přírodní krása a impozantnost těchto vodopádů vás ohromí v každém ročním období. Ať už jste turista, fotograf nebo dobrodruh, prožijete zde jedinečný zážitek, který vám na dlouho utkví v paměti.


Letenka Rakousko Krimml Waterfalls


Rakousko je známé svými nádhernými horskými scenériemi a přírodními krásami. Mezi jednu z nejúchvatnějších a nejnavštěvovanějších přírodních atrakcí v Rakousku patří Krimmlské vodopády (někdy také nazývané Vodopády Krimml). Tyto vodopády jsou jedním z největších v Evropě a představují absolutně ohromující přírodní divadlo.

Krimmlské vodopády se nacházejí v národním parku Hohe Tauern ve východní části rakouského Tyrolska. Vodopády jsou tvořeny třemi částmi, z nichž nejvyšší dosahuje výšky 380 metrů. Tato výška z nich dělá nejvyšší vodopády v Rakousku a také druhé nejvyšší v Evropě.

Při návštěvě Krimmlských vodopádů je možné se vypravit na několik různých vycházkových tras. Nejpopulárnější je tzv. Vodopádová cesta, která vede přímo podél vodopádu a poskytuje návštěvníkům úchvatné výhledy na kaskády vody, které se sesouvají ze skály. Tato trasa je dobře upravena a je vhodná pro všechny věkové skupiny. Navíc je zde několik vyhlídkových plošin, kde si lze vychutnat úžasný výhled na údolí a okolní hory.

Kromě procházky podél vodopádů existuje také možnost absolvovat delší horský treking, který vede až do výšky 1 400 metrů nad mořem. Tato trasa je pro zkušenější turisty a nabízí nádherné horské výhledy, alpskou flóru a zvířectvo.

Krimmlské vodopády mají také léčebné účinky. Voda padající z vodopádu je bohatá na minerály a při pádu se rozpadá na mikroskopické kapky, které se následně promíchávají s okolním vzduchem. To vytváří výjimečně čistý vzduch, který je prospěšný pro dýchací systém. Návštěvníci tak mohou nejen obdivovat krásu vodopádů, ale také si dopřát příznivé účinky vzduchu na své zdraví.

Pro dosažení Krimmlských vodopádů je nejlepší letět do blízkého letiště v Salcburku. Odtud je možné pokračovat vlakem nebo autobusem na místo. Krimmlské vodopády jsou otevřené od května do října a mají vstupné, které slouží k financování ochrany a údržby národního parku.

Pokud máte rádi přírodu a krásné scenérie, Krimmlské vodopády jsou pro vás to pravé místo. Tato neuvěřitelně velkolepá přírodní památka vám přinese nezapomenutelný zážitek a možnost prozkoumat jedno z nejkrásnějších míst Rakouska.


Ubytování Rakousko Krimml Waterfalls


Rakousko je známé svými krásnými horskými scenériemi a přírodními zázraky, mezi něž patří i Krimmlské vodopády. Tyto vodopády se nacházejí v Národním parku Hohe Tauern, v oblasti Salcbursko, nedaleko hranic s Itálií. Pokud chcete tuto úchvatnou přírodní památku navštívit, najdete v okolí mnoho kvalitního ubytování.

V oblasti Krimml se nachází několik hotelů, apartmánů a penzionů vhodných pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Mezi nejznámější patří hotel Krimmlerfälle, který se nachází jen kousek od vodopádů. Tento hotel nabízí pohodlné a moderní pokoje, vynikající restauraci a mnoho dalších služeb, jako jsou wellness a sportovní aktivity. Děti se zde mohou bavit v dětském klubu nebo v herně.

Dalším skvělým místem k ubytování je penzion Mühlbacherhof. Tento rodinný penzion nabízí pohodlné pokoje s výhledem na hory, restauraci s tradičním rakouským jídlem a saunu. Penzion se nachází v těsné blízkosti vodopádů a je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a romantické ubytování.

Pokud preferujete soukromí, můžete zvažovat pronájem apartmánu. K dispozici jsou zde různé typy apartmánů od menších po větší s úplně vybavenými kuchyněmi a pohodlnými ložnicemi. Mezi nejoblíbenější patří Apartmánhaus Kogler, který se nachází nedaleko od vodopádů a nabízí moderní a luxusní ubytování.

Všude kolem Krimmlu lze také najít různé možnosti kempování. K dispozici jsou zde kempy s plnou výbavou a množstvím aktivit pro děti i dospělé. Kempy jsou ideálním místem pro milovníky přírody a dovolenou v přírodě.

Celkově lze tedy konstatovat, že v oblasti Krimml lze najít ubytování pro každého. Pokud toužíte po aktivní dovolené s návštěvou největších vodopádů Evropy, zvolte jedno z kvalitních ubytování a užijte si krásnou dovolenou v Rakousku.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky