Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Singapur Merlion Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Singapur Merlion Park


1. Co je Singapur Merlion Park?

Singapur Merlion Park je park v Singapuru, který je domovem sochy Merlion, ikony města zobrazujícího hlavu lva a tělo ryby.

2. Kde se nachází Merlion Park?

Merlion Park se nachází v centru Singapuru na pobřeží Marina Bay.

3. Jaká je vstupní cena do parku?

Vstup do parku je zdarma.

4. Jaké jsou otevírací hodiny parku?

Park je otevřen 24 hodin denně, ale výstup na sochu Merlion je možný jen od 08:00 do 18:00.

5. Jak se dostat do parku?

Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je metrem a vystoupit na zastávce Raffles Place (Exit H). Alternativně můžete použít autobusy nebo taxi.

6. Můžu se dostat k soše Merlion?

Ano, je možné vystoupat na sochu Merlion a je to oblíbená turistická atrakce.

7. Můžu se fotit s Merlionem?

Ano, je to jedna z nejpopulárnějších věcí, které lidé dělají v Merlion Parku. Pokud vystoupáte na sochu Merlion, můžete si udělat hezkou fotku s výhledem na město.

8. Existuje nějaký obchod, kde si můžu koupit suvenýry?

Ano, v parku jsou několik suvenýrových obchodů, kde si můžete koupit suvenýry jako magnetky, pohledy, trička a další.

9. Jaká je nejlepší doba na návštěvu parku?

Nejlepší doba na návštěvu parku je brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je méně lidí a je tu lepší příležitost na fotografování.

10. Co dalšího se v okolí Merlion Parku nachází?

V okolí se nachází řada dalších turistických atrakcí, jako je Marina Bay Sands, Gardens by the Bay a ArtScience Museum.


Ubytování Singapur Merlion Park


Singapur je krásné město, plné moderní architektury, luxusních hotelů, gourmet restaurací a míst, které si musíte prohlédnout a navštívit. Jedním z těchto úžasných míst je Singapur Merlion Park, který přitahuje návštěvníky ze všech koutů světa.

Merlion Park se nachází přímo v centru města, na břehu řeky Singapore. Ve středu parku se nachází impozantní socha Merliona, která měří 8,6 metrů vysokou a váží 70 tun. Socha Merliona je symbolem města a zobrazuje mytologickou postavu s tělem ryby a hlavou lva.

Merlion Park nabízí návštěvníkům nejen úžasnou sochu Merliona, ale také krásný výhled na Marina Bay Sands, Singapur Flyer a další památky v okolí. Kromě toho park nabízí mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční singapurskou kuchyni.

Pokud plánujete navštívit Merlion Park, můžete zůstat v některém z okolních hotelů. Většina hotelů nabízí pohled na řeku Singapore a Merlion Park, což je skvělé, pokud se budete chtít probudit s krásným výhledem.

Jedním z nejoblíbenějších hotelů v okolí je hotel Marina Bay Sands, který je vysoký 55 podlaží. Hotel nabízí vysoký standard služeb, luxusní pokoje a krásný výhled na město. V hotelu se nachází také slavný bazén, který se nachází na střeše budovy.

Další možností je hotel Fullerton Bay, který se nachází přímo u vody. Hotel nabízí luxusní pokoje s výhledem na řeku a Merlion Park, stejně jako vynikající restauraci.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, ve čtvrti Clarke Quay se nachází řada hotelů a hostels, které nabízí cenově výhodné možnosti. Clarke Quay je také místem pro noční život, což znamená, že se můžete těšit na spoustu restaurací, barů a klubů v okolí.

Singapur Merlion Park je krásné místo, které musíte navštívit, pokud se dostanete do tohoto krásného města. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu nebo v cenově dostupnějším ubytování, vždy se můžete těšit na nezapomenutelný zážitek.


Letenka Singapur Merlion Park


Singapur - Městský stát s nekonečnou řadou moderních mrakodrapů, futuristickou architekturou a bohatou historií. Pokud se vydáte na cestu do tohoto fascinujícího města, nemůžete vynechat návštěvu jedné z jeho nejznámějších atrakcí - Merlion Park.

Merlion je ikonická socha s hlavou lva a tělem ryby. Tato socha se stala symbolem Singapuru a je odrazem jeho námořních kořenů. Název Merlion je kombinací slov "mer" (moře) a "lion" (lev), což symbolizuje spojení mořských a městských prvků. Merlion je zobrazený s vodním proudem, který vytéká z jeho úst, což představuje prosperitu a hojný deště.

Merlion Park se nachází na břehu Marina Bay, nedaleko od slavného mrakodrapu Marina Bay Sands. Park je přístupný zdarma a je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele. Jeho poloha uprostřed města poskytuje úchvatný výhled na okolní panoráma a vodní frontu.

Každý den se zde shlukují turisté, kteří si přicházejí užít pokojnou atmosféru, procházet se kolem sochy a poznávat další zákoutí parku. Je to ideální místo pro piknik nebo odpočinek po náročném dni plném objevování města.

V parku se také nachází tzv. Merlion Park Visitors Centre, které nabízí informace o historii symbolu Merlion a důležitých turistických atrakcích v okolí. Zde si můžete zakoupit suvenýry a pohlednice s motivem Merlionu a Singapuru.

Atraktivita Merlion Parku není omezena pouze na dnešní dobu. Původní socha Merlion byla postavena v roce 1964 a nacházela se na pobřeží zátoky Singapur. Přestože tato socha již neexistuje, jižní břeh města si dodnes uchovává své datování jako místo narození Merlionu.

Merlion Park je jednou z unikátních atrakcí Singapuru, která zaujme světloholné turisty. Oslní vás nejen svou impozantní velikostí a uměleckým provedením, ale také svou historií, která přináší význam pro místní a návštěvníky. Navštivte tento ohromující park, abyste se setkali s legendou Merlionu a zažili atmosféru tohoto nádherného města. Singapur a jeho Merlion Park nejsou pouhými turistickými cíli, jsou to místa, která vás nadchnou a přinutí vás zamilovat se do tohoto rozmanitého města.


Dovolená Singapur Merlion Park


Singapur, také známý jako Levný Stát, je úchvatným místem k návštěvě. Jeho výstřední kultura a moderní architektura společně tvoří zvláštní atmosféru, která uchvátí návštěvníky. Jedním z nejpopulárnějších turistických míst je Merlion Park.

Merlion je ikonická socha, která představuje singapurského mytického tvora - lva s rybím ocasem. Merlion Park, který se nachází na pobřeží Marina Bay, byl vytvořen v roce 1964, aby ocenil tento symbol města, a každý rok jej navštíví tisíce turistů.

Socha Merliona je asi 8,6 metru vysoká a váží asi 70 tun. Proniká se světlem a osvětluje okolní krajinu v noci. Celé prostředí je věnováno singapurské kultuře a obsahuje různé památky, jako jsou staré bitvy a skutečné rybářské lodě.

Když se prochází Merlion Parkem, můžete si vychutnat krásný výhled na město a jeho okolí. Můžete vidět některé z největších světových budov, jako je Marina Bay Sands a Central Business District. Během večera můžete také vidět různé světelné show a ohňostroje, které probíhají poblíž Marina Bay.

Pokud si chcete odpočinout, Merlion Park má také mnoho zeleně a parkových benčíků, kde si můžete užít odpolední siestu. Pro milovníky jídla jsou tu také spousty stánků s tradičním singapurským jídlem a mnoho restaurací s výhledem na Marina Bay.

Merlion Park je ideální místo pro všechny, kteří hledají místo k odpočinku a relaxaci, s krásným výhledem na průmyslové Singapur. Je to skvělé místo pro turisty, ale také pro rodiny s dětmi a milovníky urbanistické atmosféry.

Vzhledem k tomu, že je Merlion Park turistické místo, vždy se tady shromažďuje mnoho lidí. Proto doporučujeme navštívit toto místo v ranních hodinách nebo pozdě večer, aby se vyhnul davům a mohli si užít klidné procházky kolem sochy Merliona.

Celkově lze říci, že Merlion Park je jedním z nejlepších turistických míst v Singapuru. Krásná socha Merliona, nádherné restaurace a výhled na město budou dělat váš pobyt v Singapuru nezapomenutelným.


Počasí Singapur Merlion Park


Singapur je malebné a moderní město v jihovýchodní Asii, které je známé svým úžasným počasím po celý rok. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí je Merlion Park, který se nachází v Marina Bay.

Merlion je ikonická socha, která kombinuje hlavu lva s tělem ryby. Představuje symbiózu mezi pozemským a mořským božstvem, což je zároveň symbol Singapuru. Park je domovem sochy Merliona o výšce 8,6 metru, která zvrchu vytryskuje vodu jako fontána.

Když se vydáte do Merlion Parku, můžete očekávat úžasný výhled na okolní mrakodrapy, jako je Marina Bay Sands a ArtScience Museum. Park nabízí také skvělé fotografické příležitosti, kde si můžete zachytit krásné panoramatické snímky s městem v pozadí.

Co se týče počasí v Merlion Parku, Singapur je známý svým tropickým podnebím. To znamená, že je zde skoro celoročně horko a vlhko. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C během dne a kolem 23 °C v noci. Deštivé období se rozkládá od listopadu do leden, kdy je na Singapur obvyklé příjemné ochlazení.

Pokud se chystáte navštívit Merlion Park, měli byste se připravit na slunečné a horké počasí. Doporučuje se nosit lehké a prodyšné oblečení, ochranný krém na slunce a pití dostatečného množství vody, abyste se vyhnuli dehydrataci. Nezapomeňte také na sluneční brýle a klobouk, abyste chránili svou pokožku a oči před silnými slunečními paprsky.

Merlion Park je otevřený 24 hodin denně, takže můžete projet v parku kdykoli. Doporučuje se však navštívit ho v podvečer, kdy můžete zažít nádherné západy slunce nad horizontem města.

Navštěva Merlion Parku je jedinečným zážitkem, který vás zavede do srdce Singapuru. Můžete se nechat unést okouzlující atmosférou, krásným výhledem a svěžím závanem vítrů ze Singapurského zálivu. Ať už jste turista nebo místní obyvatel, tento park vás jednoznačně okouzlí svou krásou.

Takže pokud se chystáte do Singapuru, nezapomeňte na exkurzi do Merlion Parku. Užijte si jeho jedinečné prostředí a učiňte si nezapomenutelné vzpomínky na tuto malebnou destinaci. Ať už cestujete s rodinou, přáteli nebo sami, Merlion Park je bezpochyby místem, které byste neměli vynechat.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky