Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Španělsko Palma de Mallorca

Ubytování Španělsko Palma de Mallorca


Španělsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a jedno z nejkrásnějších míst k pobytu je jistě Palma de Mallorca. Tento malebný ostrov leží na Baleárských ostrovech v středozemním moři a nabízí úžasnou kombinaci pláží, historických památek a bohatého kulturního dědictví.

Pokud hledáte ubytování v Palma de Mallorca, máte na výběr širokou škálu možností. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů po útulné rodinné penziony, každý si zde najde to své. Nejvíce oblíbené jsou hotely v blízkosti pláže, které nabízejí nádherný výhled na moře a snadný přístup k písčitým plážím.

Pokud preferujete uvolněnější atmosféru, můžete zvolit pronájem soukromé vilky nebo apartmánu. Ty jsou často vybaveny vlastní kuchyní a nabízejí větší prostor a soukromí. Mnoho takových ubytování se nachází v blízkosti centra města, které je plné obchodů, restaurací a památek.

Pokud rádi cestujete s menším rozpočtem nebo si chcete prohlédnout místní kulturu, můžete zvolit levnější hostely nebo penziony. Tyto ubytování vám poskytnou základní pohodlí za přijatelnou cenu a často se nachází v historickém centru města.

Během svého pobytu v Palma de Mallorca byste rozhodně neměli vynechat návštěvu Paláce králů, který je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí. Tento působivý gotický palác byl postaven v 14. století a sloužil jako královská rezidence. Dnes je otevřen pro veřejnost a nabízí nádherné výhledy na město a moře.

Další zajímavou památkou v Palma de Mallorca je pravděpodobně gotická katedrála La Seu. Tento impozantní kostel je nejznámější na ostrově a je považován za jednu z nejkrásnějších katedrál ve Španělsku. Uvnitř najdete umělecká díla od různých umělců a můžete se vydat na věž, odkud si můžete vychutnat panoramatický výhled na okolní krajinu.

Pokud máte rádi přírodu, můžete se vydat do Sierra de Tramuntana, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato horská pásma nabízejí krásné výhledy na moře, malebné vesničky a fantastické túry pro ty, kteří mají rádi procházky.

V Palma de Mallorca si určitě užijete svou dovolenou bez ohledu na to, jestli si vyberete luxusní hotel, levné ubytování nebo pronájem soukromého apartmánu. S bohatou nabídkou památek, pláží a kulinářských zážitků vám Palma de Mallorca poskytne nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Španělsko Palma de Mallorca


1. Jaké je hlavní město Španělska?
Odpověď: Hlavní město Španělska je Madrid.

2. Jak se jmenuje hlavní město ostrova Mallorca?
Odpověď: Hlavní město ostrova Mallorca je Palma de Mallorca.

3. Jaké je hlavní letiště v Palma de Mallorca?
Odpověď: Hlavní letiště v Palma de Mallorca se nazývá Palma de Mallorca Airport (také známé jako Aeropuerto de Palma de Mallorca nebo Son Sant Joan Airport).

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Palma de Mallorca?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže v Palma de Mallorca patří Playa de Palma, Cala Major, Platja de Can Pere Antoni, Cala Estància a Cala Comtesa.

5. Jak se dostanu z letiště do centra Palma de Mallorca?
Odpověď: Z letiště do centra Palma de Mallorca se lze dostat autobusem (linea 1), taxíkem nebo pronájmem auta.

6. Které památky bych neměl v Palma de Mallorca vynechat?
Odpověď: Mezi nejznámější památky v Palma de Mallorca patří Katedrála Panny Marie (La Seu), královský palác Almudaina, Bellverský hrad, stará městská čtvrť La Lonja a palác March.

7. Jaký je místní jazyk v Palma de Mallorca?
Odpověď: Oficiálním jazykem v Palma de Mallorca je katalánština, ale většina obyvatel mluví také španělsky a často i anglicky.

8. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Palma de Mallorca?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Palma de Mallorca je během jarních a letních měsíců květen až září, kdy je teplé a slunečné počasí.

9. Co si mohu koupit jako suvenýr v Palma de Mallorca?
Odpověď: Populární suvenýry z Palma de Mallorca zahrnují místní keramiku, látkové výrobky, kožené zboží a místní víno.

10. Jaké jsou další atrakce poblíž Palma de Mallorca?
Odpověď: V blízkosti Palma de Mallorca se nachází několik dalších atrakcí, jako například města Valldemossa a Sóller, Národní park Cabrera a jeskyně Cuevas del Drach.


Letenka Španělsko Palma de Mallorca


Pokud plánujete cestovat na Baleárské ostrovy, zejména na Mallorku, letenka Španělsko Palma de Mallorca by mohla být tou správnou volbou pro vás.

Palma de Mallorca je hlavním městem ostrova Mallorca a turistickým centrem celých Baleárských ostrovů. Jde o nádherné a historické město s množstvím památek, pláží a přírodních krás. V tomto přístavním městě se můžete těšit na pohled na katedrálu La Seu, západy slunce na Maleconu a nákup a procházky po nedávno rekonstruované promenádě.

Letenka Španělsko Palma de Mallorca se může lišit v závislosti na měsíci a dni, kdy letíte. Obecně je cena letenky levnější během nízké sezóny, tedy v období od října do března. Na druhé straně bývá během letních měsíců, od června do srpna, naopak nejdražší. V každém případě bychom doporučili rezervovat letenku co nejdříve, protože ceny bývají často vyšší blíže ke dni odletu.

Letenka Španělsko Palma de Mallorca může být zakoupena u řady leteckých společností jako například Ryanair, Vueling a EasyJet. Tyto letecké společnosti nabízejí nejlevnější letenky za předpokladu, že nebudete mít žádné dodatečné požadavky jako například zavazadla či jiné služby. U levných letenek také bývá často omezená velikost zavazadel na palubu.

Pokud hledáte více služeb a větší komfort během letu, doporučili bychom zvážit let s leteckými společnostmi jako například Iberia nebo Air Europa. Tyto společnosti nabízejí lety s většími zavazadly a vyšším standardem služeb.

Celkově je letenka Španělsko Palma de Mallorca skvělou možností pro ty, kteří chtějí navštívit tuto krásnou destinaci na Baleárských ostrovech. Bez ohledu na vaše preference a požadavky na cestování, měli byste být schopni najít let, který vám vyhovuje a bude k dispozici za rozumnou cenu.


Počasí Španělsko Palma de Mallorca


Počasí ve španělské Palma de Mallorca je charakterizováno svou středomořskou klimou, která přináší dlouhé slunečné hodiny, mírné zimy a horká léta. Tato slunečná destinace láká turisty z celého světa díky svému příjemnému počasí po většinu roku.

Letní měsíce (červen až září) jsou ve městě velmi horké a suché, s maximálními teplotami dosahujícími až 35 °C. Noční teploty zůstávají příjemné, s průměrem okolo 20 °C. Prudké letní lijáky jsou běžné, ačkoli jsou obvykle krátké. Léto je tak ideálním obdobím pro návštěvu pláží a užívání si slunečního žáru.

Podzim (říjen a listopad) je na Palma de Mallorca stále teplý, s mírnějšími teplotami ve srovnání s letními měsíci. Průměrné teploty se pohybují kolem 25 °C během října a klesají na přibližně 20 °C v listopadu. Nastupující podzimní období přináší také více srážek, takže je vhodné mít s sebou deštník.

Zima (prosinec až únor) je na Mallorce mírná a příjemná. Průměrné teploty se pohybují mezi 15 °C a 18 °C. I když je zima relativně suchá, může se vyskytnout občasný déšť a ochlazení. Odhodlaní turisté však stále využívají možnosti koupání v moři, protože průměrná teplota mořské vody se pohybuje kolem 15 °C.

Jaro (březen až květen) je na Mallorce krásné a svěží. Teploty se zvyšují na příjemných 20 °C až 25 °C. Jarní sezóna je také charakteristická kvetoucím flórou a krásnými scenériemi. Srážky jsou průměrné, ale místy může klesnout teplota až k 10 °C ve vnitrozemí.

Celkově vzato, počasí v Palma de Mallorca je příjemné a láká turisty celý rok. Každé roční období má své vlastní kouzlo a možnosti. Ať už plánujete návštěvu na dovolenou nebo se jednoduše zajímáte o místní klima, Palma de Mallorca vás určitě nezklame svým příjemným počasím.


Dovolená Španělsko Palma de Mallorca


Palma de Mallorca, hlavní město španělského ostrova Mallorca, je jedním z nejžádanějších turistických cílů ve Středozemním moři. Tato krásná destinace nabízí širokou škálu atrakcí a aktivit, které uspokojí každého návštěvníka.

Palma de Mallorca je známá svou ohromující architekturou, historickým odkazem a nádhernými plážemi. Jednou z nejvýznamnějších památek je katedrála La Seu, majestátní gotická stavba vyčnívající nad přístavní promenádou. Je považována za jedno z nejikoničtějších děl gotické architektury ve Španělsku. Katedrála je ještě impozantnější, když je osvětlena ve večerních hodinách.

Kromě katedrály se v Palma de Mallorca nachází také krásný gotický palác Almudaina, který se nachází vedle katedrály na strategickém místě s výhledem na moře. Tento palác je královskou rezidencí a na některé části můžete procházet a obdivovat například průzory do krásných zahrad.

Pro milovníky umění je Palma de Mallorca domovem mnoha galerií a muzeí. Mezi nejznámější patří Es Baluard Contemporary Art Museum, které ukazuje jak moderní, tak i tradiční mallorské umění. Muzeum je umístěno v opevněných zdech města a nabízí nádherný výhled na moře.

Navíc můžete strávit hezké odpoledne procházkou historickým centrem města, kde se nachází živá čtvrť s úzkými uličkami, malebnými náměstími a tradičními malými obchůdky a kavárnami. Získáte také náhled na místní život a kulturu a můžete ochutnat tradiční mallorská jídla a pokrmy. Zkuste například tradiční tapas s místními specialitami, jako je sobrassada (tradiční uzenou klobáskou) a pa amb oli (chlebem s olivovým olejem a rajčaty).

Nemůžeme zapomenout ani na pláže, které jsou neodmyslitelnou součástí dovolené na Mallorce. Palma de Mallorca je obklopena krásnými plážemi s jemným pískem a azurovou vodou. Například pláže Playa de Palma, Cala Mayor a Illetes jsou oblíbené mezi turisty i místními obyvateli. Těšte se na plavání, opalování a různé vodní aktivity, jako je potápění, šnorchlování a surfování.

Celkově je Palma de Mallorca dokonalým místem pro dovolenou. Nabízí nádhernou architekturu, bohatou historii a krásné pláže. Jestliže hledáte kombinaci relaxace, kultury a zábavy, Palma de Mallorca je ta správná volba pro vás.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky