Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Spojené království Stratford-upon-Avon

Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království Stratford-upon-Avon


1. Kde se nachází Stratford-upon-Avon?
Stratford-upon-Avon se nachází ve Spojeném království, v anglickém hrabství Warwickshire.

2. Jak se dostanu do Stratford-upon-Avon?
Do Stratford-upon-Avon se nejčastěji dostanete autem, vlakem nebo autobusem. Má také dobré spojení s okolními městy a letišti.

3. Kde se nachází William Shakespeareův rodný dům?
William Shakespeareův rodný dům se nachází na adrese Henley Street, Stratford-upon-Avon. Je to jedna z hlavních turistických atrakcí města.

4. Kolik stojí vstup na Shakespeareův rodný dům?
Vstupné na Shakespeareův rodný dům se liší v závislosti na věku a typu vstupu. Dospělí obvykle platí kolem 17 liber, zatímco děti a studenti mají často snížené vstupné.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Shakespeareova rodného domu?
Prohlídka Shakespeareova rodného domu trvá obvykle kolem jedné hodiny. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout autentickou výzdobu, expozice a dozvědět se více o životě a díle tohoto slavného spisovatele.

6. Kde se nachází hrob Williama Shakespeara?
Hrob Williama Shakespeara se nachází ve Stratfordském kostele Panny Marie. Tato gotická stavba je také cílem mnoha turistů, kteří chtějí vidět poslední odpočinek slavného dramatika.

7. Existují ve Stratford-upon-Avon nějaká další muzea nebo atrakce kromě Shakespeareova rodného domu?
Ano, Stratford-upon-Avon nabízí mnoho dalších muzeí a památek, včetně Anne Hathawayiných domů (manželky Williama Shakespeara), Muzea Falstaffa, Královského divadla a mnoho dalších.

8. Kde se dají koupit vstupenky na divadelní představení v Royal Shakespeare Theatre?
Vstupenky na divadelní představení v Royal Shakespeare Theatre si můžete zakoupit online na oficiálních webových stránkách divadla nebo přímo na pokladně.

9. Kdy je nejlepší čas navštívit Stratford-upon-Avon?
Stratford-upon-Avon je příjemné navštívit v jakémkoli ročním období, ale nejrušnější období a ideální čas pro návštěvu je obvykle během letních měsíců, kdy se konají největší kulturní akce a festivaly.

10. Existují ve Stratford-upon-Avon nějaké ubytovací možnosti?
Ano, Stratford-upon-Avon nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, penzionů, bed and breakfast a pronájmu apartmánů. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména během turisticky rušných období.


Ubytování Spojené království Stratford-upon-Avon


Stratford-upon-Avon je malé historické městečko, které se nachází v centrální Anglii. Proslavilo se jako rodiště slavného spisovatele Williama Shakespeara a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v celém Spojeném království. Pokud plánujete návštěvu Stratford-upon-Avon, je důležité zvolit si správné ubytování, které vám umožní vychutnat si toto malebné a kulturně bohaté město plnými doušky.

Existuje mnoho možností, jaké ubytování v Stratford-upon-Avon zvolit. Můžete si vybrat mezi hotely, penziony, apartmány nebo dokonce i pronajmout vlastní dům nebo chatu. Vše závisí na vašich preferencích a potřebách.

Jednou z nejlepších možností ubytování v Stratford-upon-Avon jsou hotely. Toto město nabízí velké množství hotelů pro různé typy turistů. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely s plným servisem a pěknými pokoje, nebo výhodnějšími hotely pro cestovatele s menším rozpočtem.

Další možnosti ubytování jsou penziony a bed & breakfasts. Tyto možnosti jsou velmi oblíbené mezi turisty, kteří hledají spíše klidnější a cenově dostupnější ubytování. Penziony a bed & breakfasts v Stratford-upon-Avon nabízejí útulné pokoje a kvalitní snídaně.

Pro ty, kteří se chtějí cítit jako doma, je nejlepší volbou pronájem domu nebo chaty. To je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří hledají větší prostor a soukromí. Proč nepronajmout si tradiční anglický cottage s kamennými stěnami a kachlovým krbem?

Pokud hledáte levnější variantu, můžete zvolit také ubytování v některém z apartmánů v Stratford-upon-Avon. Tyto apartmány nabízejí pohodlné ubytování, ale bez luxusu hotelů a penzionů.

Jak vidíte, existuje mnoho možností ubytování v Stratford-upon-Avon, tak je důležitým faktorem pohodlí a ceny. Je důležité, abyste si vybrali takové ubytování, které vám bude vyhovovat co do komfortu, ceny a soukromí. V Stratford-upon-Avon můžete snadno najít to pravé ubytování pro váš letní dovolenou nebo pro víkendový výlet.


Dovolená Spojené království Stratford-upon-Avon


Spojené království je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a nabízí nekonečné množství zajímavých míst k návštěvě. Jedním z těchto fascinujících míst je malé město Stratford-upon-Avon, které je známé hlavně jako rodiště slavného spisovatele Williama Shakespeara.

Stratford-upon-Avon, které se nachází v hrabství Warwickshire na západě Anglie, je malebné město ležící na břehu řeky Avon. Je to jedno z nejstarších měst v Anglii a má bohatou historii, která sahá až do doby středověku. Navštívit toto město je jako cesta zpět v čase.

Centrum města je krásné a plné historických budov. Mezi nejvíce navštěvované atrakce patří Shakespeareův dům, kde se narodil slavný spisovatel. Tento dům je nyní otevřený veřejnosti jako muzeum a poskytuje návštěvníkům pohled na životní prostředí, ve kterém Shakespeare vyrostl. V blízkosti domu je také Shakespeareovo divadlo, kde se představují jeho nejznámější hry.

Navíc, město Stratford-upon-Avon nabízí také několik dalších atrakcí pro turisty. Můžete se projít dlouhým říčním koridorem, užívat si pohledu na starobylé mosty a malebné krajinu. Existuje také možnost výletu na úchvatné Warwickské hrad, které se nachází nedaleko Stratfordu. Tento hrad je jedním z nejznámějších a nejlépe zachovalých hradů v Anglii.

Pro milovníky kultury je Stratford-upon-Avon také bohatým zdrojem divadelního umění. Royal Shakespeare Company je jedním z nejznámějších divadelních společností na světě a představuje kvalitní produkce Shakespearových her. Město také hostí letní festivaly a další kulturní akce, které přilákají návštěvníky z celého světa.

Stratford-upon-Avon je také ideální výchozí bod pro objevování překrásného venkovského Warwickshire. Oblast je známá svou malebnou krajinou, která nabízí návštěvníkům možnost procházek, cyklistiky a pikniků v úchvatném prostředí. Existuje také možnost navštívit nedaleké Cotswolds, které jsou známé svými kamenitými vesnicemi a malebnými krajinami.

Dovolená ve Stratford-upon-Avon nabízí nespočet zajímavých aktivit a příležitostí pro objevování anglického venkova. Od historických památek po kulturní akce a krásnou krajinu, toto malé město má opravdu co nabídnout. Ať už jste fanouškem Shakespeara nebo pouze hledáte klidné a romantické místo k návštěvě, Stratford-upon-Avon je ideálním místem pro vaši dovolenou.


Letenka Spojené království Stratford-upon-Avon


Plánujete návštěvu Spojeného království a láká vás městečko Stratford-upon-Avon, kde se narodil slavný dramatik William Shakespeare? Nebo se vám do této částu Anglie chce na výlet? Pokud ano, budete potřebovat letenku, kterou si můžete zakoupit online nebo přes cestovní agenturu.

Stratford-upon-Avon leží v anglickém hrabství Warwickshire a je jedním z turisticky nejatraktivnějších měst v celém Spojeném království, hlavně díky svému historickému významu a spojení s nejslavnějším spisovatelem anglické literatury.

Na letiště do blízkosti Stratford-upon-Avon přímo nelétají žádné lety, ale nejbližší letiště je Birmingham International Airport, které je vzdálené asi 43 kilometrů. Zde přistávají lety z celého světa, včetně letů z České republiky. Z letiště Birmingham existuje přímé spojení vlakem do Stratfordu, které trvá pouhých 30 minut.

Pokud byste chtěli do Stratfordu přiletět přímo, nejlepší volbou by pro vás mohlo být letiště London Heathrow nebo London City Airport. Odtud musíte jet vlakem nebo autobusem do centra Londýna a poté se přesunout do Stratfordu.

Při plánování cesty se nezapomeňte podívat na ceny letenek a časy letů, aby vám vaše cesta vyšla co nejdostupněji. Pokud plánujete návštěvu v průběhu letních měsíců nebo během vánočních svátků, připravte se na vyšší ceny letenek a větší množství turistů.

Při návštěvě Stratfordu si určitě nenechte ujít jeho bohatou historii a kulturní dědictví. Navštivte rodný dům Williama Shakespeara, jeho hrob v místní katedrále a další památky a muzea. Městečko je kouzelné nejen kvůli své historii, ale i kvůli svým krásným uličkám, hospůdkám a parkům.

Prodejci letenek nabízejí různé možnosti cestování, od ekonomických letenek až po luxusní třídy. Pokud plánujete návštěvu Spojeného království a chcete se dostat do místa, kde se odehrává jedna z nejvýznamnějších kapitol anglické literatury a kultury, letenku do Stratfordu-upon-Avon si určitě nemůžete nechat ujít.


Počasí Spojené království Stratford-upon-Avon


Stratford-upon-Avon je malebné město nacházející se ve Spojeném království. Proslavilo se jako rodiště a poslední odpočinkové místo největšího britského dramatika Williama Shakespeara. Pokud se chystáte navštívit Stratford-upon-Avon, je důležité si předem zjistit předpověď počasí, abyste mohli plánovat své aktivity.

Počasí ve Spojeném království je obecně známé svou nestálostí. Prší zde celoročně, ale srážky jsou rozptýlené a intenzita se různí. Léta jsou mírnější a deštivější než v jiných evropských zemích, zatímco zimy jsou chladné a vlhké.

Stratford-upon-Avon má oceánské podnebí, což znamená, že teploty jsou mírné po celý rok. Průměrné teploty se pohybují od 4 °C v zimě do 20 °C v létě. V létě může teplota stoupat i nad 25 °C, ale to se stává jen zřídka. Naopak zimy jsou chladné s teplotami kolem 1 °C. Může také přicházet lehký sníh, ale někdy se udělá i pořádný zásah.

Srpnové a červencové měsíce jsou nejteplejší v roce, takže pokud chcete zažít příjemné počasí, je vhodné navštívit Stratford-upon-Avon v těchto měsících. Největšími komplikacemi při návštěvě jsou občasné deštivé dny.

Dešťové srážky jsou velmi rozšířené ve Spojeném království a Stratford-upon-Avon není výjimkou. Průměrné srážky se pohybují od 25 mm do 50 mm měsíčně. Největší množství srážek padne na podzim a v zimě. Suché měsíce jsou v létě. V období jara a podzimu můžete očekávat více nevyzpytatelného počasí se střídáním slunečných dnů s deštěm.

Při balení na cestu do Stratford-upon-Avon je dobré vzít si s sebou oblečení na převlékání do vrstev. Noste pohodlnou obuv a nezapomeňte na deštník nebo kabát na déšť. V každém případě si užijte návštěvu tohoto historicky významného města, bez ohledu na počasí.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky