Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Srí Lanka Pasikudah

Letenka Srí Lanka Pasikudah


Pokud hledáte exotickou a tropickou destinaci pro svou další dovolenou, srílanská plážová oblast Pasikudah by mohla být právě tou správnou volbou. Tato malebná oblast je jednou z nejkrásnějších pláží na Srí Lance a nabízí návštěvníkům nádherné písečné pláže, tyrkysové vody a vynikající možnosti šnorchlování a potápění. Přečtěte si náš článek a dozvíte se více o tomto skvělém místě a také o tom, jak najít levné letenky do Pasikudahu.

Pasikudah se nachází na východním pobřeží Srí Lanky, v provincii Eastern Province. Dříve byl přístavem, ale v posledních letech se stal oblíbeným turistickým cílem díky svému nádhernému přírodnímu prostředí. Oblast je známá svými dlouhými, bílými písečnými plážemi a klidnými vodami, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci.

Jedním z hlavních lákadel Pasikudahu je jeho podmořský život. Díky korálovým útesům a čistým vodám je toto místo ideální pro šnorchlování a potápění. Můžete si vypůjčit vybavení přímo na pláži a vydat se na průzkum fascinujícího podmořského světa, kde uvidíte úchvatnou pestrost korálů a různých druhů ryb.

Další aktivitou, kterou si můžete užít v Pasikudahu, je paddleboarding. Pronajměte si paddleboard a prozkoumávejte krásné pobřeží s výhledem na nedotčenou přírodu a místní rybářské vesničky. Pokud preferujete klid a odpočinek, můžete se také jen tak válet na pláži, vydat se na procházku podél pobřeží nebo si užívat slunce a teplé vody.

Pasikudah nabízí také možnost poznat místní kulturu a tradice. Navštivte tradiční srílanské vesnice, kde můžete vidět, jak zdejší lidé žijí a pracují. Užijte si tradiční tance, hudbu a ochutnejte místní kuchyni. Srí Lanka je známá svými aromatickými kořeněnými jídly, jako je curry, kokosová mléka a čerstvé mořské plody.

Pokud se chystáte navštívit Pasikudah, můžete ušetřit na letenkách, pokud pečlivě plánujete svou cestu. Existuje několik alternativ, jak najít levné letenky do této oblasti. Jedním z nich je sledovat nabídky leteckých společností a vybírat ty s nejnižšími cenami. Další možností je sledovat slevové a akční nabídky na cestovních portálech a využít seznamovací nabídky. Je také vhodné být flexibilní ohledně termínu cesty, protože některé období může být levnější než jiné.

Pasikudah je skvělou volbou pro ty, kdo hledají klidnou a relaxační dovolenou s překrásnými plážemi a přírodním bohatstvím. Buďte však připraveni, že cesta sem bude trvat nějaký čas, protože Pasikudah se nachází na východě Srí Lanky. Ale díky cenově dostupným letenkám se dostanete k tomuto ráji za přijatelnou cenu.

Takže pokud hledáte letenky do Srí Lanky Pasikudahu, nezapomeňte si udělat představu o tom, co tato malebná oblast nabízí. Šnorchlování, potápění, paddleboarding, sluneční koupání a poznávání místní kultury jsou jen některé z aktivit, které vás tu čekají. Užijte si parádní dovolenou v této tropické oáze.


Počasí Srí Lanka Pasikudah


Srí Lanka je nádherná země, plná krásných scenérií a exotických míst, která stojí za navštívení. Jedním z nejoblíbenějších turistických míst je Pasikudah, které se nachází na východě ostrova.

Pasikudah se může pochlubit dlouhými bílými plážemi a průzračnými tyrkysovými vodami. Je to ideální místo pro ty, kdo chtějí užít si nádherné počasí a relaxovat na pláži. Díky tomu, že se nachází na východním pobřeží, je Pasikudah chráněné od monzunových větrů a dešťů a nabízí tak téměř celoroční slunečné počasí.

Nejlepší období pro návštěvu Pasikudahu je mezi listopadem a březnem, kdy jsou teploty mírně nižší a vlhkost vzduchu sníží. Průměrná teplota se pohybuje mezi 27-30 stupni Celsia a teplota vody je ideální pro koupání - okolo 28 stupňů Celsia. Počasí v tomto období je velmi stabilní a nabízí záruku krásných dní strávených na pláži.

Během období monzunů, které převažují mezi dubnem a říjnem, je Pasikudah stále dostupnou destinací, ale počasí může být nestabilní. Průměrné srážky se pohybují kolem 300 milimetrů, ale vyskytují se i déle trvající deště.

Celkově, Pasikudah je ideální destinací pro návštěvníky, kteří rádi tráví čas na pláži a chtějí si užít slunečného počasí. Nejlepší období pro návštěvu je mezi listopadem a březnem, kdy je počasí stabilní a teploty příjemné. Během období monzunů je možné dosáhnout nižších cen a Pasikudah stále nabízí exotickou atmosféru a atraktivní možnosti, jak si užít několik dní na pláži.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Pasikudah


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Pasikudah?
Nejlepší doba na návštěvu Pasikudah je v období mezi prosincem a dubnem, kdy je tam suché a slunečné počasí.

2. Jak se dostat do Pasikudah?
Pasikudah se nachází asi 280 km od hlavního města Colombo. Nejlepší způsob, jak se dostat do Pasikudah, je letecky do letiště Batticaloa nebo by busem nebo taxíkem z Colomba.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Pasikudahu?
Pasikudah je známý pro své krásné pláže s jemným bílým pískem. Mezi nejlepší pláže v Pasikudahu patří Pasikudah Beach, Kalkudah Beach a Marble Beach.

4. Jsou v Pasikudahu dostupné vodní aktivity?
Ano, v Pasikudahu jsou dostupné různé vodní aktivity, jako je šnorchlování, potápění, windsurfing a jetski.

5. Jaké jsou nejlepší hotely a resorty v Pasikudahu?
Mezi nejlepší hotely a resorty v Pasikudahu patří Uga Bay by Uga Escapes, Anantaya Resort & Spa Pasikudah a Maalu Maalu Resort & Spa.

6. Jaké jsou nejbližší turistické atrakce v Pasikudahu?
Mezi nejbližší turistické atrakce v Pasikudahu patří starobylé město Polonnaruwa, Národní park Minneriya a Pinnawala sloní sirotčinec.

7. Můžete mi doporučit nějaké místní speciality, které bych měl v Pasikudahu ochutnat?
Mezi místní speciality, které byste měli v Pasikudahu ochutnat, patří rybí a mořské plody, kokosový chléb a různé tradiční curry.

8. Jaké je klima v Pasikudahu?
Pasikudah má tropické klima s vysokými teplotami po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C a vlhkost je vysoká.

9. Existují nějaké lékařské a bezpečnostní rady pro návštěvu Pasikudahu?
Při návštěvě Pasikudahu se doporučuje být očkován proti hepatitidě A a B a mít aktuální očkování proti tetanu. Také je vhodné dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je používání repelentu proti komárům a udržování hydratace.

10. Jaké jsou populární festivaly v Pasikudahu?
Mezi populární festivaly v Pasikudahu patří buddhistický festival Vesak, který se slaví na počest narození a osvícení Buddhy, a tamilský festival Thai Pongal, který je spojen s žními a oslavou úrody.


Ubytování Srí Lanka Pasikudah


Pokud hledáte exotickou a krásnou destinaci pro svou dovolenou, Sri Lanka by mohla být ta pravá volba. A pokud máte zájem o odpočinkovou dovolenou na pláži, pak byste neměli minout malebné město Pasikudah.

Pasikudah je oblíbenou turistickou destinací na východním pobřeží Srí Lanky. Oblast je známá svou nádhernou bílou písečnou pláží, azurově modrou vodou a klidným prostředím. Jelikož se nachází daleko od rušných turistických center, můžete zde zažít opravdový mír a relaxaci.

Co se týče ubytování, Pasikudah nabízí širokou škálu možností. Existuje zde mnoho luxusních resortů a hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Tyto hotely se často nacházejí přímo na pláži a mají vlastní soukromý přístup k moři. Budete mít možnost si užít krásný výhled na oceán, kdykoliv si jen budete přát.

Některé z luxusních hotelů v Pasikudahu nabízejí také wellness centra a spa, kde si můžete dopřát relaxační masáže a lázně. Po celodenním prozkoumávání okolí a slunění na pláži je to ideální způsob, jak se odreagovat a zregenerovat.

Pokud preferujete menší a cenově dostupnější možnosti ubytování, můžete se rozhodnout pro malá plážová letoviska anebo rodinné penziony a apartmány. Mnoho z těchto ubytovacích zařízení se nachází v blízkosti pláží a nabízí základní vybavení pro příjemný pobyt.

Kromě pobytu na pláži si můžete v Pasikudahu užít také různé vodní aktivity. Oblast je známá svými korálovými útesy a je ideálním místem pro potápění nebo šnorchlování. Pokud rádi objevujete podvodní svět, můžete si pronajmout potápěčskou výbavu a prozkoumat úžasné mořské živočichy a korálové zahrady.

Pasikudah má také blízko k historickému městu Polonnaruwa, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete se vydat na exkurzi do tohoto starobylého města a obdivovat jeho ruiny a historické památky.

Celkově řečeno, Pasikudah je skvělým místem pro ty, kteří touží po klidné dovolené na pláži. Jeho nádherné prostředí, luxusní hotely a bohatá nabídka vodních aktivit vám zajistí nezapomenutelný pobyt. Ať už se rozhodnete strávit svou dovolenou v exkluzivním letovisku nebo v útulném penzionu, jistě nebudete zklamáni krásami Pasikudahu.


Dovolená Srí Lanka Pasikudah


Srí Lanka je krásnou a exotickou zemí, kterou ročně navštíví tisíce turistů z celého světa. Mezi nejoblíbené turistické destinace patří i okouzlující oblast Pasikudah. Pokud se chystáte navštívit Srí Lanku a hledáte inspiraci pro svou cestu, čtěte dál!

Pasikudah je malé městečko na východě Srí Lanky, které se pyšní jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově. Tuto oblast najdete v blízkosti města Batticaloa, přibližně 300 kilometrů od hlavního města Columba. Pasikudah se pyšní opravdu nádhernou pláží s bílým pískem a korálovým útesem. Pláž je vskutku unikátní, protože je to nejdelší poušťová pláž na světě! Délka pláže přesahuje 2 km a je obklopena palmami, které skýtají příjemný stín. Když se podíváte do průzračné vody, uvidíte mnoho druhů ryb a mořských želv. Pláž je ideálním místem k odpočinku a relaxaci. Pokud máte chuť na adrenalinové sporty, můžete si zahrát plážový volejbal nebo vyzkoušet jízdu na vodním skútru.

Pasikudah je rovněž dobrým výchozím bodem pro návštěvu několika kulturních památek Srí Lanky. V blízkosti pláže se nacházejí historické chrámy Gal Vihara a Somawathiya, které jsou obklopeny nádhernou přírodou a slouží jako meditační místo pro mnoho buddhistických mnichů.

Pokud přemýšlíte, kdy vyrazit na dovolenou do Pasikudah, nejvhodnější období je od května do září. Tehdy jsou nejlepší podmínky pro koupání a výlety.

V Pasikudahu najdete širokou nabídku ubytování pro každou peněženku. Od luxusních hotelů až po levné guesthousy a ubytovny. Cena ubytování záleží na tom, jaký druh zájezdu si zvolíte. Pokud si chcete užít všech výhod luxusního hotelu, bude cena vyšší. Pokud na druhou stranu hledáte ekonomické řešení, najdete několik levnějších možností ubytování.

Pokud plánujete cestu do Pasikudahu, doporučujeme sjednat si cestovní pojištění, aby byla vaše dovolená co možná nejpříjemnější a bezproblémová.

V Pasikudahu si můžete užít klidné a relaxační dny na pláži, vydat se na kulturní výlety nebo si vyzkoušet různé adrenalinové sporty. Pokud se vám líbí exotický klima a krásné pláže, rozhodně neváhejte a navštivte Pasikudah!


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky