Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Tanzanie Udzungwa Mountains National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Udzungwa Mountains National Park


1. Jaké jsou hlavní aktivity, které lze v Udzungwa Mountains National Park provozovat?
Odpověď: Mezi hlavní aktivity v parku patří pěší výlety, turistika, pozorování ptáků a safari.

2. Kdy je nejlepší období na návštěvu Udzungwa Mountains National Park?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu parku je v období sucha od června do října.

3. Můžu si pronajmout průvodce na prohlídku parku?
Odpověď: Ano, je nutné využít služby místních průvodců, kteří znají park a poskytnou vám nejlepší zážitek.

4. Jaké jsou náklady na vstupenky do parku?
Odpověď: Vstupenky pro dospělé se pohybují v cenovém rozmezí 15-30 amerických dolarů, pro děti jsou nižší.

5. Jsou v parku dostupné možnosti ubytování?
Odpověď: V parku je několik ubytování, jako jsou kempy a chaty, ale vzhledem k omezené kapacitě je nutné si ubytování předem zarezervovat.

6. Co je třeba s sebou vzít na výlet do parku?
Odpověď: Je vhodné se obléct do pohodlného oděvu a bot, vzít si s sebou vodu, jídlo, sluneční brýle a opalovací krém.

7. Které druhy zvířat a rostlin lze v parku pozorovat?
Odpověď: V parku můžete pozorovat několik druhů primátů, jako jsou diadémoví makakové a černí a bílí bobři, stejně jako vzácné druhy ptáků a rostlin, jako Balanites a Dovyalis abyssinica.

8. Jaké jsou možnosti dopravy do parku?
Odpověď: Park je dostupný přes silnici z Dar es Salaamu nebo Mbeya, ale nejlepší způsob, jak se tam dostat, je s průvodcem nebo týmem odborníků.


Ubytování Tanzanie Udzungwa Mountains National Park


Udzungwa Mountains National Park se nachází v Tanzanii a patří mezi nejkrásnější a nejdivočejší oblasti této africké země. Tento národní park je zajímavý svou rozmanitostí krajiny, zvířat i rostlin. Pro turisty, kteří navštíví Tanzanii, je Udzungwa Mountains National Park ideálním místem k návštěvě a ubytování.

Národní park Udzungwa Mountains se rozkládá na ploše přes 1990 km² a je součástí horského pásma, které tvoří jedinečná ekosystéma. Dominují zde vysoké a strmé hory, které v sobě skrývají několik vodopádů, potoků a řek. Národní park byl založen v roce 1992 jako první původní lesní chráněné území v Tanzanii.

Ubytování v Udzungwa Mountains National Park je zajištěno v kempu v nejbližší vesnici Mang'ula. Kemp je malý, ale pohodlný a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Ubytování je k dispozici pro turisty, kteří mají rádi přírodu, turistiku a dobrodružství. Pokud hledáte něco luxusního, potom pevně do Vás doporučujeme vyhledat ubytování v horách a navštívit kamp alespoň na seznámení s místem.

Zajímavostí národního parku Udzungwa Mountains je množství různých druhů zvířat, například opic, papoušků, slonů nebo zebí. V parku se také nachází mnoho druhů ptáků, například afričtí dravci jako orli a sokoli. Pro turisty, kteří se chtějí k prozkoumání parku věnovat více času, je k dispozici mnoho turistických tras s průvodcem. Ti vám ukážou nejlepší místa v parku, kde můžete pozorovat zvířata i krásnou krajinu.

Pokud plánujete návštěvu Tanzanie, určitě nevynechejte národní park Udzungwa Mountains. Nabídne Vám to nejen krásnou přírodu, ale i možnost poznat tamní kulturu a tradice. Ubytování v kempu Mang'ula je vhodné pro turisty, kteří mají rádi přírodu a pro ty, kteří si chtějí užít opravdové dobrodružství. A nezapomeňte si vybrat dobrou turistickou trasu s průvodcem, abyste si nevynechali nic překrásného!


Letenka Tanzanie Udzungwa Mountains National Park


Udzungwa Mountains National Park, ležící na území Tanzanie, patří mezi jedno z nejkrásnějších pohoří a přírodních rezervací v zemi. Tato oblast je charakteristická svou ohromující biologickou rozmanitostí, která zahrnuje endemické druhy rostlin a živočichů, jezer a vodopádů. Tento park je skvělým místem pro každého, kdo se chce dostat na dosah vzrušujících dobrodružství v divočině Tanzanie.

Udzungwa Mountains National Park se rozkládá na ploše přes 1900 čtverečních kilometrů a patří do oblasti pohoří Eastern Arc Mountains, které jsou známé svou vysokou biodiverzitou a jedinečným ekosystémem. Pohoří v parku dosahují výšky přes 2500 metrů nad mořem a poskytují útočiště mnoha vzácným a ohroženým druhům.

Jednou z nejznámějších atrakcí v tomto parku je vodopád Sanje. Tento vodopád dosahuje výšky až 170 metrů a je obklopen souvislými deštnými lesy. Tato krásná scéna je velmi populární mezi turisty, kteří sem přicházejí, aby si užili výhled na vodopád a přírodu v okolí.

Další zajímavostí parku Udzungwa Mountains je přítomnost endemického druhu primátů, Colobus monkey, což jsou černo-bílé opice. Tito opice jsou charakteristické svými dlouhými chlupy, které jim připomínají plášť a můžete je zahlédnout, jak se pohybují po korunách stromů parku.

Pro milovníky ptáků je Udzungwa Mountains National Park také rájem. Nachází se zde více než 400 druhů ptáků, z nichž mnohé jsou místními obyvateli. Mezi nejznámější ptáky v parku patří mangrovník tajinovitý, místní druh hadilky, který byl objeven až v roce 1991.

Pro ty, kteří si chtějí prohlédnout nádhernou flóru a faunu parku, jsou k dispozici různé turistické trasy. Pro náročnější turisty je zde možnost vyšplhat na nejvyšší vrchol pohoří, který nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Aby byla uchována přírodní krása a rozmanitost Udzungwa Mountains National Park, bylo zavedeno několik opatření na ochranu. Park je spravován Tanzanským výzkumným institutem pro přírodu a místní komunitou. Kromě toho jsou turistům k dispozici průvodci, kteří se starají o to, aby návštěvníci parku dodržovali pravidla a chovali se ohleduplně k přírodě.

Výlet na letenku do Tanzanie a návštěva Udzungwa Mountains National Park si bezesporu zaslouží místo na seznamu věcí, které si chcete vyzkoušet. Nádherné výhledy, vzrušující dobrodružství a jedinečné přírodní krásy vám zajistí nezapomenutelný zážitek a přispějí k ochraně tohoto krásného kousku přírody.


Počasí Tanzanie Udzungwa Mountains National Park


Tanzanie je známá svou bohatou biodiverzitou a úchvatnou přírodou, a to i díky svému rozmanitému klimatu. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Tanzanii je Udzungwa Mountains National Park. Tento národní park se nachází v jihozápadní Tanzanii a nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie, unikátní druhy rostlin a zvířat a řadu outdoorových aktivit.

Co se týče počasí v Udzungwa Mountains National Park, je třeba poznamenat, že se zde nachází tropický podnebný pás. To znamená, že většina oblasti má horké a vlhké počasí po celý rok. Průměrné teploty se pohybují mezi 20 °C a 30 °C, přičemž teploty mohou v létě překročit 35 °C. Nejchladnější období nastává v červenci a srpnu, kdy teploty klesají na 15 °C a 20 °C.

Srážkové úhrny jsou v Udzungwa Mountains National Park vysoké a průměrně se pohybují kolem 2000 mm ročně. Největší množství srážek se očekává v období od března do května a od listopadu do prosince, což jsou také období dešťů v Tanzanii. Během těchto měsíců může dojít k silným dešťům, které mohou ovlivnit turistické aktivity a naplánování výletů. Nicméně, díky dešťům se park promění ve velmi zelenou a jasnou krajinu, což je zajímavý pohled pro návštěvníky.

Pro návštěvu Udzungwa Mountains National Park je nejlepší zvolit období suchého počasí, které nastává v červnu až říjnu. Během těchto měsíců je počasí příjemné a srážkové úhrny jsou nižší, což umožňuje lepší podmínky pro turistiku, trekking a další outdoorové aktivity.

Kromě počasí je Udzungwa Mountains National Park oceňován pro svou bohatou faunu a flóru. Park je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou chobotnice, opice, různé druhy ptáků a mnoho dalších. Okouzlující kaskády a vodopády jsou dalšími lákadly tohoto parku. Nabízí úžasné možnosti pro fotografování, pozorování přírody a procházky v přírodě.

Udzungwa Mountains National Park je skvělým místem pro dobrodruhy, milovníky přírody a všechny, kteří chtějí objevit krásy Tanzanie. Mimořádné počasí, unikátní druhy rostlin a zvířat a úchvatné scenérie se spojují dohromady a tvoří nezapomenutelný zážitek. Pokud plánujete návštěvu Tanzanie, nezapomeňte na Udzungwa Mountains National Park.


Dovolená Tanzanie Udzungwa Mountains National Park


Tanzanie Udzungwa Mountains National Park je jednou z méně známých, ale nádherných destinací na dovolenou v Tanzanii. Nachází se ve východní Africe a je jednou z nejmladších národních parků v zemi, který byl založen v roce 1992. Park se rozprostírá na ploše 1 990 čtverečních kilometrů a je domovem unikátního ekosystému s množstvím endemických druhů.

Hlavnou atrakcí Udzungwa Mountains National Park jsou jeho ohromující hory a kopce. Národní park leží v centrálním pohoří Udzungwa, které je součástí většího systému pohoří Eastern Arc Mountains. Vrcholky hor dosahují výšky až 2 576 metrů nad mořem, a tak nabízejí nezapomenutelné výhledy na okolní krajinu. Pro milovníky outdoorových aktivit je tento park skvělým místem na procházky, treky nebo horolezectví.

Další skvosty, které můžete v Udzungwa Mountains National Park objevit, jsou jeho překrásná vodní údolí a vodopády. Například údolí Sanje Falls je domovem dramatického vodopádu, který padá z výšky 170 metrů. Prozkoumávat tato údolí je doslova dobrodružství, když se proplétáte džunglí, přeskakujete přírodní stupně a objevujete krásné oázy vodních ploch.

Udzungwa Mountains National Park je také bohatý na biodiverzitu. Nachází se zde celá řada endemických druhů, které nežijí nikde jinde na světě. Mezi nejznámější patří mesicek Udzungwa partridge, který je ohrožený druh ptáka. Národní park také slouží jako útočiště pro mnoho vzácných primátů, jako je černavý mangabey nebo sametový monstr. Pro milovníky volně žijících zvířat je to nezapomenutelné místo na jejich pozorování.

Pro ty, kteří si přejí zažít dobrodružství a oživit svou adrenalinovou šťávu, je zde možnost absolvovat výlet na horách s průvodcem. Výprava na vrchol hory Luhombero vám poskytne nezapomenutelný zážitek, přičemž si budete moci vychutnat panoramatický výhled na obrovský národní park a okolní krajinu.

Pokud se rozhodnete navštívit Tanzanie, nezapomeňte zahrnout Udzungwa Mountains National Park do svého itineráře. Tento park nabízí odlišný a ojedinělý zážitek než slavné safari v Serengeti nebo Masai Mara, a přesto si zachovává své vlastní kouzlo a krásu. Bude to dovolená, kterou nezapomenete, a která vám ukáže jedinečnou část tanzanského přírodního dědictví.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky