Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Tanzanie Zanzibar

Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Zanzibar


1. Jak se dostanu z Tanzanie na Zanzibar?
- Nejjednodušší způsob je vzít trajekt z přístavu Dar es Salaam nebo letět z Dar es Salaamu na mezinárodní letiště Zanzibar.

2. Potřebuji vízum pro cestu na Zanzibar?
- Ano, většina cestovatelů potřebuje vízum k vstupu na Zanzibar. Víza lze získat při příletu na mezinárodním letišti Zanzibar nebo v přístavu.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na Zanzibaru?
- Nejznámější pláže na Zanzibaru jsou Nungwi, Kendwa, Paje a Bwejuu. Tyto pláže nabízejí bílý písek, tyrkysové moře a skvělé možnosti k potápění nebo šnorchlování.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity na Zanzibaru?
- Kromě relaxace na pláži můžete navštívit Stone Town, historické město s úzkými uličkami, trhy a památkami. Můžete také vyzkoušet potápění, šnorchlování, plachtění na tradičním dhowu nebo projížďku na kole po ostrově.

5. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Zanzibaru?
- Nejlepší měsíce pro návštěvu Zanzibaru jsou červenec a srpen, kdy je menší vlhkost vzduchu a příjemné teploty kolem 25-30 stupňů Celsia. Další dobré měsíce jsou prosinec a leden.

6. Mám se bát malárie na Zanzibaru?
- Existuje riziko malárie na Zanzibaru, takže je důležité použít repelenty na kůži, oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi a zvážit užívání antimalarických léků. Doporučuje se také konzultovat s odborníkem na cestovní medicínu.

7. Jak dopravit se na Zanzibar z letiště?
- Nejlepší způsob, jak se dostat z mezinárodního letiště Zanzibar do hlavního města Stone Town, je taxíkem nebo pronájem auta. Taxi stanoviště se nachází před terminálem letiště.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace na Zanzibaru?
- Na Zanzibaru je mnoho skvělých restaurací nabízejících místní speciality, od mořských plodů po kořeněné jídla. Některé populární restaurace jsou The Rock, Forodhani Gardens a Emerson Spice.

9. Jaká měna se používá na Zanzibaru?
- Místní měna na Zanzibaru je tanzanský šilink. Některé hotely a restaurace akceptují také americké dolary nebo eura, ale je doporučeno mít při sobě také místní měnu.

10. Jak dlouho by měla být mé pobyt na Zanzibaru?
- Doporučuje se pobyt na Zanzibaru minimálně 3-5 dní, aby jste mohli prozkoumat hlavní atrakce ostrova, relaxovat na pláži a poznat místní kulturu. Pokud máte více času, můžete se rozhodnout prodelat prohlídky na okolních menších ostrovech nebo si zarezervovat safari na pevnině v Tanzanii.


Počasí Tanzanie Zanzibar


Tanzanie Zanzibar patří mezi oblíbené turistické destinace kvůli své bohaté historii, nádherné přírodě a teplému tropickému podnebí. Počasí v Zanzibaru bývá většinou slunečné a horké po celý rok, i když občas mohou nastat deštivé dny, zejména v období dubna a května.

Nejteplejší období v Tanzanii trvá od prosince do března, kdy průměrné teploty dosahují až 32 stupňů Celsia. Noci jsou také teplé, s teplotou kolem 25 stupňů. Toto období je ideální pro plážové aktivity a vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování a surfování, díky teplému, ale osvěžujícímu mořskému vodě. Pro turisty, kteří se chtějí vyhnout vysokým teplotám, je vhodnější období od června do září, kdy průměrná teplota dosahuje 26 stupňů.

V období listopadu a prosince se v Zanzibaru objevují silné větry, zvané Kaskazi, a ty mohou být překážkou pro vodní aktivity, zejména pro začátečníky. Nicméně, ti, kteří mají zkušenosti s windsurfingem a kiteboardingem, si můžou užít opravdu adrenalinovou zábavu.

V období dubna a května se mohou turisté setkat s deštěm, ale velmi často jde jen o krátkodobé a přechodné deště. Během deště může být moře bouřlivé a nevhodné pro vodní aktivity. Na druhou stranu však splaveniny z tohoto období udržují zelenou krajinu a posavad suchou zem.

Pokud jste plánovali navštívit Tanzanii Zanzibar, dejte si pozor na Sezonu dešťů, které mohou návštěvu zkomplikovat. Naproti tomu mimo tuto sezonu se těšíte dokonalých podmínek pro užívání si nádherné pláže a řady dalších turistických zážitků.


Letenka Tanzanie Zanzibar


Tanzanie Zanzibar je oblíbenou destinací pro turisty, kteří hledají exotickou dovolenou v krásném prostředí. Tahle drobná ostrovní země, nacházející se v Indickém oceánu, je známá svými bílými plážemi, tyrkysovými vodami a nádhernými korálovými útesy. Pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství, nabízí Zanzibar také bohatou historii a kulturu.

Pokud plánujete návštěvu Zanzibaru, vzhledem k geografické poloze tohoto ostrova je nejpraktičtějším způsobem dopravy letecká doprava. Mnoho leteckých společností nabízí letenky do Zanzibaru s různými cenami a nabídkami, což umožňuje cestovatelům najít nejvhodnější možnost pro svou cestu.

Existuje několik mezinárodních letišť, která slouží jako vstupní brány do Zanzibaru. Největší z nich je Letiště Julius Nyerere ve městě Dar es Salaam, které je hlavním městem Tanzanie. Z tohoto letiště můžete pokračovat na Zanzibar buď letecky, nebo trajektem. Existuje však také menší mezinárodní letiště na ostrově Zanzibar samotném, nazvané Letiště Abeid Amani Karume, které přijímá přímé lety z několika evropských destinací.

Pokud hledáte levné letenky do Zanzibaru, doporučuje se plánovat a rezervovat svou cestu s předstihem. Na toto exotické místo je velký zájem, zejména v období turisticky atraktivního počasí, a proto mohou ceny letenek výrazně stoupnout, pokud se blíží termín vaší cesty. Nejvhodnější je být flexibilní s datem odletu a příletu, což vám umožní vybírat z různých nabídek a získat tak ty nejlepší ceny.

Při rezervaci letenek do Zanzibaru se ujistěte, že prověříte přepravce a jejich podmínky. Některé letecké společnosti nabízejí kompletní balíčky, které zahrnují jak letenky, tak ubytování na ostrově. To může být výhodné, pokud nechcete ztrácet čas hledáním samostatného ubytování.

Po příletu na ostrov Zanzibar si můžete užít mnoho atrakcí a aktivit. Můžete si naplánovat prohlídku města Stone Town, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO pro svou bohatou historii s arabskými, indickými a africkými vlivy. Dalšími oblíbenými atrakcemi jsou Mšidíja Darajani, Palác Beit el-Sahel, Pravidelný trh Forodhani a mnoho dalších.

Pokud se chtějte slunit a relaxovat na pláži, Zanzibar vám nabízí několik možností. Pláže Nungwi, Paje a Kendwa jsou nejznámější svým bílým pískem, jasnou vodou a příležitostmi ke šnorchlování nebo potápění. Nezapomeňte také ochutnat nepřehlédnutelnou místní kuchyni, která kombinuje arabské, indické a africké vlivy.

Tanzanie Zanzibar je skutečným rájem na zemi a nabízí návštěvníkům širokou škálu zážitků. Ať už se rozhodnete prozkoumat historii ostrova, relaxovat na pláži nebo poznávat místní kulturu, letenky do Zanzibaru jsou skvělým začátkem vašeho dobrodružství v tomto exotickém ráji.


Dovolená Tanzanie Zanzibar


Pláže s bílým pískem, tyrkysové moře, fascinující přírodní krásy a bohatá kultura - to vše získáte, pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou na ostrově Zanzibar, který je součástí Tanzanie. Tajemný a exotický Zanzibar je rájem pro milovníky pláží, dobrodružství a zároveň také výjimečnou destinací pro objevování kulturních pokladů afrického kontinentu.

Již při přistání na letišti na Zanzibaru ucítíte tajuplnou atmosféru ostrova, propojení arabského a afrického vlivu. Hlavním městem ostrova je Stone Town, UNESCO památka, která vás okouzlí svým starobylým a exotickým vzhledem. Sluneční západ na zanzibarském pláži, který doplněný vůní koření a zvukem místních hudebních nástrojů, vás zavede zpět do minulosti, kdy byl tento ostrov důležitým obchodním centrem.

Pláže na Zanzibaru jsou nejen krásné, ale také nedotčené a klidné. Oblíbenou destinací je Nungwi, vesnice s úchvatnou pláží, kde můžete plavat v dokonale čistém moři, potápět se a sledovat místní rybáře při jejich každodenních činnostech. Dalším místem, které rozhodně musíte navštívit, je pláž Paje. Je známá svými vysokými vlnami, které přitahují surfaře z celého světa. Jestliže jste spíše milovníky potápění, nezapomeňte navštívit nedaleký korálový atol Mnemba. Pod hladinou zde objevíte úchvatný podmořský život, včetně želv, rejnoků, delfínů a mnoha dalších druhů mořských tvorů.

Zanzibar je také známý svými kořeními. Jednou z nejpopulárnějších aktivit na ostrově je návštěva koření farem, kde si přijdete na své vůní kančelénu, hřebíčkem, kurkumy a dalších exotických vůní. Místní farmáři vám ukážou, jak se tyto koření sklízejí a zpracovávají. Během prohlídky se dozvíte o místních kulinářských tradicích a můžete ochutnat typické zanzibarské pokrmy.

Pokud rádi cestujete do odlehlých míst, nezapomeňte navštívit odlehlou oblast ostrova známou jako Jozani Forest. Jedná se o poslední přežívající pralesní oblast na Zanzibaru, která je domovem ohrožených druhů jako je červený colobus opice. Můžete se tady procházet po stezkách a pozorovat zdejší rozmanitou flóru a faunu.

Přes všechny tyto krásy je Tanzanie obrovskou zemí a na Zanzibaru naleznete jenom malý otisk toho, co země nabízí. Pokud máte čas, neměli byste vynechat národní parky tanzanské pevniny, jako je Království zvířat Serengeti nebo Kilimandžáro, nejvyšší hora Afriky.

Zanzibar je opravdu jedinečnou destinací, která vám nabídne nádherné pláže, kulturální zážitky a možnost objevovat úžasné africké přírodní scenérie. Pokud hledáte dovolenou mimořádnou, Zanzibar je pro vás tou správnou volbou. Přijeďte a prožijte dobrodružství, které vás navždy zaujme.


Ubytování Tanzanie Zanzibar


Tanzanie je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací na africkém kontinentu a je známá svými ohromujícími přírodními krásami a bohatou kulturou. Jedno z nejoblíbenějších míst v Tanzanii pro turisty je ostrov Zanzibar.

Zanzibar je součástí Tanzanie a leží ve východním rohu afrického kontinentu v Indickém oceánu. Ostrov je známý svými bílými písečnými plážemi, tyrkysově modrou vodou a úchvatným podmořským životem. To všechno dělá z Zanzibaru ideální destinaci pro milovníky pláží, potápění a přírodních krás.

Když přijedete na Zanzibar, budete mít na výběr z mnoha různých možností ubytování. Ostrov nabízí širokou škálu možností od luxusních resortů až po levnější ubytování pro turisty s menším rozpočtem. Nejvíce oblíbené ubytování je samozřejmě v blízkosti pláže, takže hosté mohou užívat klidného rána a večery s krásným výhledem na moře.

Luxusní letoviska a hotely na Zanzibaru nabízí svým hostům prvotřídní služby, špičkové vybavení a širokou škálu zábavy a vyžití. Tyto elegantní resorty mají často soukromé pláže, exkluzivní bazény, wellness centra, restaurace s mezinárodní kuchyní a mnoho dalšího. Budete moci si užít maximální pohodlí a luxusového pobytu.

Na druhou stranu, pokud hledáte levnější ubytování na Zanzibaru, můžete se ubytovat v menších hotýlcích a penzionech. Tyto možnosti jsou cenově dostupnější, ale stále nabízejí pohodlné ubytování a základní služby. Některé z těchto ubytování se nachází také blízko pláže, takže budete mít snadný přístup k moři.

Kromě toho, pronájem soukromých vil nebo apartmánů je také populární možností ubytování na Zanzibaru. Tyto ubytování jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, protože nabízí více místa a soukromí. Mnoho vil a apartmánů má svůj vlastní bazén a kuchyni, takže můžete trávit čas ve vašem vlastním tempu a plánovat si jídlo dle vlastního výběru.

Není pochyb o tom, že Zanzibar nabízí zážitky, které si turisté budou pamatovat po celý život. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete se cítit jako doma a užijete si to nejlepší ze Zanzibaru. Pláže s bílým pískem, jasná modrá voda, malebné vesničky a fascinující kultura jsou jen některé z mnoha důvodů, proč byste si měli vybrat Zanzibar jako svou dovolenou destinaci.

Takže, ať už hledáte luxusní letovisko, levné ubytování nebo soukromou vilu na Zanzibaru, budete mít mnoho možností, které uspokojí vaše potřeby. Připravte si plavky a sluneční brýle, protože na Zanzibaru na vás čeká jedinečný pobyt plný nezapomenutelných zážitků.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky