Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Zambie Národní park Choma

Dovolená Zambie Národní park Choma


Zambia je země plná přírodní krásy a exotických zvířat, a Národní park Choma není výjimkou. Tento park se nachází v jižní části země, v jihozápadním cípu provincie Copperbelt, a je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, lvů, leopardů a gepardů.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Choma, můžete se těšit na nádherné výhledy a zážitky z ochutnávání tradiční zambijské kuchyně. Park se rozkládá na ploše 9 000 hektarů a je ideálním místem pro pozorování zvířat. Můžete také zkusit šnorchlování a potápění v jednom z mnoha místních jezer. Národní park Choma je také známý pro své místní komunity, kde se můžete setkat s mnoha zambijskými rodinami a poznat jejich kulturu.

Jižní Zambia je také oblast, kde se nachází mnoho přírodních památek, jako jsou delta a řeka Zambezi, Victoria Falls a mnoho dalších. Pokud byste si chtěli pro svůj pobyt v Národním parku Choma něco vybrat více specifického, můžete zkusit navštívit město Livingstone, které je domovem mnoha muzeí a galerií.

V Národním parku Choma najdete mnoho rekreačních aktivit, které se hodí pro každého. To může zahrnovat pěší turistiku, jízdu na koni, rybaření, nebo dokonce závody na býčí obžínal. Pokud hledáte jedinečnou dovolenou pro sebe a svou rodinu, Národní park Choma může být tou správnou volbou.

Jednou z klíčových věcí, které můžete ochutnat během svého pobytu v Národním parku Choma, je místní kuchyně. Zambijská kuchyně se vyznačuje pestrou směsí tradičních zvířecích produktů, jako jsou kuřecí, kozí a hovězí maso, a mnoho místních plodů a koření. Doporučujeme vyzkoušet některé z místních specialit, například "nsima" nebo "kapenta".

Navštívíte-li Národní park Choma v období sucha, je možné, že budete muset vyvinout více úsilí, abyste zvířata zahlédli. V období dešťů se však otevírají nové cesty a terény, kde můžete pozorovat zvěř. V jakémkoli období, však můžete být jisti, že Váš pobyt v Národním parku Choma bude naplněn množstvím jedinečných zážitků!

Zambie je země, která nabízí mnoho přírodních krás a Národní park Choma je jedním z nejkrásnějších parků této země. Pokud hledáte dovolenou, která je plná přírody a zvířat, Národní park Choma by mohl být tou správnou volbou. Připravte se na dobrodružství a zážitky, které si budete pamatovat po celý život!


Letenka Zambie Národní park Choma


Národní park Choma je jednou z nejkrásnějších a nejohroženějších přírodních rezervací v Zambii. Nachází se v jihozápadní části země a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin. Nejlepší způsob, jak se do tohoto úžasného parku dostat, je prostřednictvím letenky do Zambie.

Letenka do Zambie je prvním krokem na vaší cestě do Národního parku Choma. Můžete si vybrat z mnoha mezinárodních letišť, která nabízejí lety do Zambie, jako je například letiště Lusaka nebo Livingstone. Po přistání v Zambii se vydáte na cestu do Chomy, která je hlavním městem stejnojmenného okresu, v jehož blízkosti se národní park nachází.

Národní park Choma je známý svou rozmanitou faunou a flórou. Zde můžete spatřit řadu afrických savanových druhů, jako jsou lvy, slony, žirafy, buvoli, gazely a mnoho dalších. Park je také domovem velkého počtu ptáků, což ho činí oblíbeným cílem ornitologů. Při procházkách parkem se těšte na ohromující výhledy na savany, lesy a řeky. Pokud máte štěstí, můžete dokonce zahlédnout i některé ze vzácných druhů, které jsou ve Zambii endemické.

Pokud jste dobrodružnějšího ražení, můžete si v Národním parku Choma užít také různé outdoorové aktivity. Mnoho zdejších safari lodží nabízí prohlídky parku na koních nebo na kole, což je skvělý způsob, jak objevovat krásy tohoto úžasného místa. Můžete také vyrazit na pěší turistiku, v níž budete mít možnost prozkoumávat park a jeho okolí po svém.

Pro ty, kteří chtějí zažít ještě více dobrodružství, je zde také možnost strávit noc v jedné z táborů přímo v parku. Probouzet se v nádherné africké krajině a slyšet zvuky divoké přírody je zážitek, který se jen tak nezapomíná. Tábory nabízejí komfortní ubytování a zároveň vám umožní být blízko přírody.

Letenka do Zambie a návštěva Národního parku Choma je skvělou volbou pro všechny, kdo chtějí zažít opravdovou divočinu a krásu africké přírody. Tento park je nejen nádherný, ale také je důležitým centrem pro ochranu mnoha ohrožených druhů. Vaše návštěva nejen přispěje k ochraně těchto druhů, ale také vám umožní zažít neuvěřitelné dobrodružství, které se vryje do vaší paměti na celý život.


Ubytování Zambie Národní park Choma


Zambie je jednou z nejkrásnějších zemí v Africe, plná přírodních krás a divokých zvířat. Pokud máte v plánu navštívit tuto zemi, určitě nezapomeňte zahrnout do svého plánu návštěvu Národního parku Choma. Tento park se nachází v jihozápadní části Zambie a je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, buvolů a řady druhů ptáků.

Pokud hledáte ubytování v Národním parku Choma, máte několik možností. První možností je ubytování v kempu. Kemp je vybaven základními zařízeními, jako jsou toalety, sprchy a kuchyňské vybavení. K dispozici jsou zde také stanové chatky a místa pro stanování. Toto je skvělá volba pro ty, kteří chtějí být co nejblíže k přírodě a zažít autentický outdoorový zážitek.

Další možností je pronajmout si chatu nebo bungalov. Tyto ubytování jsou většinou luxusnější a poskytují vám veškeré pohodlí, které potřebujete po dni stráveném v národním parku. Chaty a bungalovy jsou komfortně zařízeny a mají vlastní koupelnu, klimatizaci a většinou i terasu s výhledem do přírody.

Poslední možností je ubytování v hotelu. V Národním parku Choma se nachází několik hotelů různých cenových kategorií, které poskytují ubytování v pokojích s vlastní koupelnou. Tyto hotely mají také restaurace a bary, kde si můžete vychutnat tradiční zambijské jídlo a pití.

V Národním parku Choma je k dispozici řada aktivit, které si můžete užít během pobytu. Můžete se vydat na safari a pozorovat zvířata v přírodě, procházet se po turistických stezkách a objevovat krásy parku nebo se koupat v řece. Jistě bude podle vašich představ.

Pokud hledáte dovolenou v srdci africké divočiny, Národní park Choma v Zambii je skvělou volbou. Nabízí mnoho možností ubytování, aby vyhovovalo potřebám každého cestovatele. Připravte si svůj kufr, ať už zvolíte hotelový pobyt či pobyt v přírodě, a vydejte se na dobrodružství svého života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Choma


Zde je několik nejčastějších dotazů týkajících se Zambie Národní park Choma a jejich odpovědi:

1. Kde se nachází Zambia Národní park Choma?
Národní park Choma se nachází v provincii Southern v Jižní Africe, v zemi Zambie.

2. Jak se dostanu do Národního parku Choma?
Můžete se dostat do Národního parku Choma letecky nebo pozemní dopravou. Nejbližší mezinárodní letiště je letiště v Livingstone, které je asi 3 hodiny jízdy autem. Taktéž je možné cestovat autobusem nebo pronajmout si auto a jet po silnicích.

3. Jaké zvířata můžu vidět v Národním parku Choma?
V Národním parku Choma je možné vidět různá divoká zvířata, včetně slonů, lvů, leopardů, gepardů, nosorožců a mnoho dalších druhů.

4. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Choma?
Nejlepší čas pro návštěvu Národního parku Choma je v období sucha, které trvá od června do října. Během tohoto období je více pravděpodobné, že uvidíte větší množství zvířat, protože mají tendenci být blíže k vodním zdrojům.

5. Jaké aktivity je možné v Národním parku Choma podniknout?
V Národním parku Choma můžete podniknout různé aktivity, jako je například safari, procházky, pikniky nebo jízdu na kole. Také je možné navštívit místní vesnice a zjistit více o místní kultuře.

Doufám, že tyto informace vám pomohou plánovat vaši návštěvu Národního parku Choma v Zambii.


Počasí Zambie Národní park Choma


Národní park Choma v Zambii se nachází v jižní části země, v provincii Southern. Tento národní park je známý svou ohromující přírodou a úžasným živočišným bohatstvím. Při plánování návštěvy tohoto parku je nezbytné zvážit i počasí v této oblasti, aby bylo možné se na návštěvu připravit.

Zambia se nachází v tropickém oblasti a proto se zde nachází typické tropické podnebí. Národní park Choma zažívá v průměru dvě sezóny - suchou a deštivou. Sušší období nastává od května do října, zatímco deštivá sezóna trvá od listopadu do dubna.

Během suchého období je počasí v národním parku Choma obvykle slunečné a teploty se pohybují od 25 do 30 stupňů Celsia. Může však být velmi suché a prachové, což ovlivňuje dostupnost vody a potravy pro zvířata. Navštěvníci by měli mít na paměti, že v tomto období dochází k nejlepšímu pozorování divokých zvířat, protože se stahují k vodním zdrojům.

Deštivá sezóna ve zmíneném národním parku je charakterizována pravidelnými, ale často intenzivními dešti. Teploty se mírně snižují a pohybují se mezi 20 a 25 stupni Celsia. Deštivé období je časem, kdy příroda v parku ožívá a zelená, zvířata se vrací na pastviny a potoky se naplňují vodou. Pro turisty je tato doba ideální pro sledování a fotografování ptáků, květin a proměněných krajin.

Při návštěvě národního parku Choma je důležité brát v úvahu stávající počasí, zejména v období dešťů. Deštivá období mohou způsobovat nebezpečné povodně a zvýšený výskyt komárů, což může zvýšit riziko malárie. Proto by turisté měli dbát na téma oblečení a repelenty proti hmyzu.

S ohledem na změnčivost počasí v národním parku Choma, je vhodné sledovat předpovědi počasí před návštěvou a přizpůsobit se daným podmínkám. Přestože počasí může být proměnlivé, tento národní park nabízí jedinečnou příležitost pro pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí a prožití nezapomenutelného dobrodružství v srdci afrického kontinentu.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky