Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Zambie Národní park North Luangwa

Ubytování Zambie Národní park North Luangwa


Zambia je země ležící v jižní části Afriky, která nabízí turistům mnoho krásných přírodních scenérií a unikátních zážitků. Jednou z nejúžasnějších destinací v této zemi je Národní park North Luangwa.

Národní park North Luangwa se nachází v severní části Zambie a je jedním z nejdivočejších a nejizolovanějších parků v zemi. Vytváří ho řeka Luangwa, která se klikatí přes savany, rokle a deštné lesy. Park je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, včetně slonů, varanů, žiraf a buvolů.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park North Luangwa, budete potřebovat vhodné ubytování. Naštěstí vám park nabízí různé možnosti ubytování, které budou splňovat vaše potřeby a preference.

Jednou z možností je táboření ve stanech. Park poskytuje vybavené stany, ve kterých najdete pohodlné postele, krb a možnost vlastního vaření. Tato forma ubytování vám umožní být co nejblíže přírodě a zažít opravdovou divočinu. Pro některé turisty je to ideální způsob, jak prozkoumat park a vychutnat si noční zvuky a atmosféru.

Další možností je ubytování v lodži. Park má několik lodží, které poskytují luxusní a pohodlné ubytování. Tyto lodže mají restaurace, bazény a další vybavení, které vám zpříjemní váš pobyt. S výhledem na nádhernou krajinu parku můžete relaxovat na terase a pozorovat zvířata, která si přicházejí napít k řece.

Ať už se rozhodnete pro táboření nebo ubytování v lodži, budete mít jedinečnou příležitost ochutnat místní kuchyni. V parku najdete restaurace a samozřejmě také možnost grilování v přírodě. Vyzkoušejte místní speciality, jako je grilovaný krokodýl nebo dušené maso z divokých zvířat.

Za zmínku stojí také možnost safari ve specializovaných vozidlech, kterými se dostanete do hluboké divočiny a budete mít příležitost vidět vzácná zvířata. Děsivý hřmot slonů, zvuky hřbitova dýchání levhartů a hulákání páva jsou jen některé z zážitků, které vás čekají při safari v Národním parku North Luangwa.

Zambia a její Národní park North Luangwa nabízí turistům nezapomenutelný zážitek. Snadné přístupy k ubytování, restauracím a aktivitám v parku zajistí, že budete moci úplně pohroužit do této nádherné přírodní oblasti. Nechte se okouzlit krásami Zambie a zažijte safari jako nikde jinde.


Počasí Zambie Národní park North Luangwa


Národní park North Luangwa se nachází v severní oblasti Zambie a je bezpochyby jedním z nejkrásnějších parků v Africe. Je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat a rostlin. V tomto místě se lidé mohou cítit blízko přírody a jedinečnému africkému kouzlu.

Počasí v North Luangwa se v průměru pohybuje okolo 30°C, ale může být mnohem tepleji. V létě může teplota dosáhnout až 40 °C, tudíž se doporučuje přinést si dostatek vody a ochranných sprejů proti slunci. Noci jsou zpravidla chladnější, takže jsou vybaveny dvojitou izolací a horkou vodou.

V období dešťů, které začíná v listopadu a končí v dubnu, se počasí v North Luangwa může zhoršit. Bouřky a silné deště mohou zaplavit řeky a zapáchající vodu zpomalit lov zvířat a pohyb turistů. Nicméně, dešťová sezóna může být také skvělou příležitostí na pozorování mnoha ptáků a rostlin v parku, když příroda ožívá.

Nejlepší dobou pro návštěvu North Luangwa jsou měsíce červen až říjen, kdy se počasí uklidní a zvířata se vydávají na lov. Je to také období, kdy je nejvíce turistů a tedy je nutné, abyste si svou cestu naplánovali zároveň s rezervací ubytování.

Celkově lze říci, že v případě počasí North Luangwa není třeba se obávat. Stačí si jen dobře naplánovat cestu podle sezóny, v níž se majetek nachází, a být připraven na jakékoliv překvapení, které vás očekává v nekonečném a krásném africkém divočině.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park North Luangwa


1. Jak se dostanu do Národního parku North Luangwa?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku North Luangwa, je letět do letiště Mfuwe a odtud pokračovat po silnici do parku.

2. Jaké druhy zvířat mohu vidět v Národním parku North Luangwa?
Odpověď: Národní park North Luangwa je známý především svou bohatou zvířecí populací. Zde můžete spatřit slony, lvy, leopardy, gepardy, žirafy, buvoly, kuduly a mnoho dalších druhů zvířat.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Národního parku North Luangwa?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Národního parku North Luangwa je v období od července do září, kdy je suché období. V této době je možné snadněji pozorovat zvířata, protože jsou koncentrována u vodních zdrojů.

4. Jaká je cena vstupenky do Národního parku North Luangwa?
Odpověď: Cena vstupenky do Národního parku North Luangwa se může lišit v závislosti na období návštěvy a na druh aktivity, kterou plánujete. Běžná cena za vstupenku se pohybuje kolem 30-40 amerických dolarů na osobu.

5. Můžu v Národním parku North Luangwa provádět safari?
Odpověď: Ano, v Národním parku North Luangwa je možné provádět safari. Existuje několik lodží a kempů, které nabízejí safari vyjížďky, buď pěší nebo motorovou dopravou. Je však nezbytné mít průvodce.

6. Je zde možnost přenocování v Národním parku North Luangwa?
Odpověď: Ano, v Národním parku North Luangwa existuje několik ubytovacích možností, včetně lodží a kempů. Je však doporučeno, aby bylo ubytování rezervováno předem, protože kapacita může být omezená.

7. Existují v parku nějaké turistické trasy?
Odpověď: Ano, v Národním parku North Luangwa existují různé turistické trasy, které vás provedou přírodní krásou parku. Zde se můžete projít pěšky, nebo se vydat na safari vyjížďku po silnici.

8. Můžu se v parku potkat se setkáním s místními obyvateli?
Odpověď: Ano, v Národním parku North Luangwa existují některé vesnice místních obyvatel. Někteří obyvatelé mohou nabízet služby jako průvodcové nebo prodej suvenýrů. Je však důležité si uvědomit a respektovat jejich kulturu a soukromí.


Letenka Zambie Národní park North Luangwa


Letenka do Národního parku North Luangwa v Zambii je ideální pro milovníky přírody, kteří hledají unikátní zážitek z afrického safari. Tento národní park je součástí Luangwa Valley, známého pro svou divokou přírodu a říční systém, který přiláká spoustu zvířat včetně slonů, žiraf, lvů a gepardů.

North Luangwa je však jiný než jiné národní parky v Zambii a Afriče. Jde o jeden z nejméně navštěvovaných parků v zemi a jediný, který lze navštívit pouze s průvodcem. Tento fakt zaručuje větší soukromí a ochranu přírodního prostředí.

Cesta do Národního parku North Luangwa začíná letením do zambijského města Mfuwe, které se nachází jako vstupní brána do South Luangwa National Park. Poté co přistanete na letišti v Mfuwe, se musíte převézt na druhou stranu řeky Luangwa a pokračovat autem po špatně zpevněných silnicích až do Národního parku North Luangwa.

Průvodci vás provedou parkem a umožní vám vidět zvířata, která se jinde těžko vidí. Ochránci přírody byli schopni obnovit národní park po letech pytláctví. Poté, co byla vynaložena obrovská úsilí ke snížení počtu pytláků, bylo zavedeno také stálé sledování zvířat.

Pokud máte rádi kempování, můžete si pronajmout stan a strávit noc venku pod africkými hvězdami. Jedná se o zcela jedinečný zážitek.

Přeprava letadlem do Mfuwe a poté autem na North Luangwa je bezpečná a snadná. Pro návštěvu parku je však vyžadováno minimálně 3 dny, aby byl možný unikátní pobyt a vizi vidět všechny nespočetné druhy zvířat, které ve dne i v noci přicházejí k řece Luangwa.

Když navštívíte North Luangwa, budete mít možnost objevovat národní park po svých a zažijete intenzivní zážitek z přírody Afriky. Tuto malou oázu divoké přírody a nedotčeného ekosystému lze navštívit s pomocí letenky, ale váš zážitek bude nezapomenutelný.


Dovolená Zambie Národní park North Luangwa


Zambie je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších afrických zemí, která láká cestovatele po celém světě. A není divu - Zambie je domovem mnoha úžasných národních parků, které nabízejí neuvěřitelnou rozmanitost přírody a fascinující zvířecí svět. Jedním z těchto parků je i Národní park North Luangwa.

Národní park North Luangwa se nachází na severovýchodě Zambie a představuje jedno z nejizolovanějších a přírodně čistých míst v zemi. Tento park byl založen v roce 1972 a od té doby slouží jako útočiště pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, lvů, leopardů, hyen, buvolů, antilop a mnoha dalších.

Hlavním lákadlem Národního parku North Luangwa je jeho úžasná divočina a nedotčený ekosystém, který poskytuje přírodním obyvatelům ideální podmínky k životu. Park je známý také svými bohatými populacemi divokých psů. Jedná se o jednoho z nejlepších míst na světě pro jejich pozorování.

Dovolená v Národním parku North Luangwa je jedinečným zážitkem, který lze zažít jen v málokterém jiném safari parku. Vstup do parku je možný pouze s průvodcem, což zajišťuje ochranu divočiny a zároveň umožňuje turistům vidět zvířata zblízka a v přirozeném prostředí. Tento způsob cestování je naprosto bezpečný a profesionální průvodci mají dobré znalosti místních podmínek a zvířat, takže vás provedou nádhernou krajinou a poskytnou vám cenné informace o parku.

Turisté mohou v Národním parku North Luangwa vyrazit na sáfari pěšky nebo v pohodlných vozidlech. Pro pěší sáfari je ideální si najmout zkušeného průvodce a prozkoumat divočinu až na vlastní kůži. Tato aktivita poskytuje jedinečnou příležitost pozorovat zvířata ve svém přirozeném prostředí a zažít opravdovou adrenalinovou jízdu.

V Národním parku North Luangwa je také možné navštívit místní vesnice a setkat se s místními obyvateli. Tato interakce s místní kulturou a způsobem života je nezapomenutelným zážitkem a umožňuje turistům získat hlubší porozumění zemi a jejím lidem.

Návštěva Národního parku North Luangwa je určitě nezapomenutelným zážitkem pro každého cestovatele, který se chce ponořit do pravé divočiny a zažít tu opravdovou africkou atmosféru. Tento park nabízí nejen neuvěřitelnou přírodu a obdivuhodnou diverzitu zvířat, ale také příležitost poznat místní kulturu a způsob života. Dovolená v Národním parku North Luangwa je zážitkem, který se s vámi navždy zůstane v paměti.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky