Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Zambie Národní park Sumbu

Dovolená Zambie Národní park Sumbu


Zambia, země ležící v jižní Africe, je známá svými rozsáhlými chráněnými oblastmi a národními parky. Jedním z nejvýznamnějších z nich je Národní park Sumbu, který se nachází na břehu jezera Tanganika, nejhlubšího jezera Afriky a druhého nejhlubšího jezera na světě.

Národní park Sumbu byl založen v roce 1953 a je rozlohou téměř 2400 km². Jeho území je z velké části kryto horskými lesy, ale najdou se zde také louky a bažiny. V parku se nachází bohatá fauna, mezi kterou patří například sloni, lvi, leopardi, hyeny, gepardi, antilopy a mnoho dalších druhů.

Jezero Tanganika slouží jako domov pro mnoho druhů ryb, včetně tanganických sardinek, které se vyskytují pouze v tomto jezeře. Dalšími zajímavými a unikátními druhy ryb jsou tangaikské sumce a tanganická pavéza.

Mezi turisty je Národní park Sumbu velmi oblíbeným cílem díky svému nádhernému přírodnímu prostředí a neuvěřitelné fauně a flóře. Park nabízí možnosti pro turistické výlety, safari, rybaření a další aktivity.

Pro návštěvníky zahraničí je doporučeno zajistit si průvodce, který bude moci poskytnout informace o okolním prostředí a zabezpečit bezpečný průběh výletu. K dispozici jsou také ubytovací možnosti, včetně luxusních lodí, které umožňují úžasný výhled na jezero.

Národní park Sumbu je navštěvován nejen turisty, ale také větším množstvím lidí ze zahraničí, kteří se zajímají o ochranu přírody. Park patří k nejlepším místům pro studium a výzkum životního prostředí v Africe, což poskytuje mnoho příležitostí k vědeckému výzkumu a studentům biologie a ochrany přírody.

Celkově lze říci, že Národní park Sumbu je nádherným místem pro všechny, kteří chtějí zažít trochu dobrodružství a prožít nezapomenutelnou dovolenou ve srdci Afriky. Tento park nabízí neuvěřitelný zážitek pro všechny, kteří se zajímají o přírodu, vědu a ochranu přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Sumbu


Níže jsou uvedeny některé časté dotazy a odpovědi týkající se Národního parku Sumbu v Zambii:

1. Kde se nachází Národní park Sumbu?
Národní park Sumbu se nachází na severním břehu jezera Tanganika v severní Zambii.

2. Jak se dostanu do Národního parku Sumbu?
Nejlépe se do Národního parku Sumbu dostanete letecky z hlavního města Lusaky nebo jiných velkých měst Zambie. Můžete také dojet do města Mpulungu a odtud pokračovat lodí do parku.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Národního parku Sumbu?
Nejlepší dobou k návštěvě Národního parku Sumbu je v suchém období od května do října. V tuto dobu je možné vidět mnoho zvířat, včetně lvů, slonů a buvolů.

4. Jaká zvířata lze v Národním parku Sumbu spatřit?
V Národním parku Sumbu lze spatřit různá zvířata, včetně slonů, buvolů, lvů, leopardů, hyen, antilop a mnoha dalších. Je také domovem řady vodních ptáků.

5. Jsou v parku k dispozici ubytovací možnosti?
Ano, v parku jsou k dispozici ubytovací možnosti v podobě kempů a chat. Kempování je povoleno na některých vyhrazených místech.

6. Jaké aktivity lze v Národním parku Sumbu podniknout?
V parku lze podniknout různé aktivity, včetně safari prohlídek autem, pěších túr, rybaření a vodních aktivit na jezeře Tanganika.

7. Jaké jsou zásady ochrany přírody v parku?
V Národním parku Sumbu je povolena turistika a lov je zakázán. Je také důležité dodržovat zásady udržitelného cestovního ruchu a respektovat zvířata a jejich přirozené prostředí.

Doufám, že vám tyto informace pomohou při plánování návštěvy Národního parku Sumbu v Zambii.


Počasí Zambie Národní park Sumbu


Zambia je země plná ohromujících scenérií a diverzity přírody. Jedním z nejkrásnějších míst, které tato africká země nabízí, je Národní park Sumbu. Nachází se na břehu jezera Tanganika, které je jedním z nejhlubších a nejstarších jezer na světě. Park je jednou z největších turistických atrakcí Zambie a přitahuje návštěvníky svými nádhernými výhledy, divokou zvěří a úžasným počasím.

Klima v Národním parku Sumbu je typicky tropické, s výraznými suchými a deštivými obdobími. Nejlepší čas pro návštěvu parku je od července do října, kdy panuje sucho a je možné pozorovat ohromující množství zvířat, která přicházejí k jezeru Tanganika napít se z jeho čisté a čiré vody. Teploty během tohoto období dosahují příjemných 27 až 30 stupňů Celsia.

V závislosti na roční době se počasí v parku Sumbu mění, což ovlivňuje i pozorování zvěře a dalších živočichů. V období sucha se řeka Lufira, která se do jezera vlévá, výrazně zužuje, což znamená, že jezerní zvěř musí přicházet blíže k břehu pro vodu a poskytuje tak ideální možnost pro pozorování. V tomto období je také možné vidět slony, žirafy, buvoly a další zvířata na rozptýlených pastvinách, které jsou snadněji přístupné kvůli chudobě vegetace.

Deštivé období, které trvá od listopadu do března, je důležité pro udržení bohaté zelené vegetace a zajištění dostatečného množství potravy pro zvěř. Během těchto deštných měsíců je pravděpodobné, že zvířata budou zůstávat více ve vnitrozemí parku, kde je obvykle obnovena vegetací. Je to pro návštěvníky jedinečná příležitost vidět vzácné a ohrožené druhy, jako jsou kočkovití šelmy včetně levharta a kynčura.

Kromě zvířat a ohromujících výhledů na jezero Tanganika nabízí Národní park Sumbu i řadu outdoorových aktivit pro všechny návštěvníky. Tato oblast je ideální pro rybaření, potápění a různé vodní sporty. Můžete se také vydat na pěší nebo jízdu na koni po stezkách vedoucích kolem jezera a objevit tak krásu tohoto tropického ráje. Místní komunity také pořádají tradicionální tance a ukázky, což přináší návštěvníkům nezapomenutelné kulturní zážitky.

Národní park Sumbu v Zambii je opravdovým pokladem pro přírodní milovníky a dobrodruhy. Jeho úchvatné počasí a působivé scenérie vytvářejí dokonalé prostředí pro objevování divoké zvěře a relaxaci u jezerních břehů. Pokud máte rádi přírodu a dobrodružství, Národní park Sumbu by měl být na svém seznamu míst, která musíte navštívit.


Ubytování Zambie Národní park Sumbu


Zambia se může pyšnit množstvím národních parků a rezervací, které lákají turisty z celého světa. Mezi jedny z nejvýznamnějších patří Národní park Sumbu, který se nachází na východním břehu jezera Tanganika.

Národní park Sumbu je jedním z největších chráněných území v Zambii, o rozloze přesahující 2 000 čtverečních kilometrů. Tento nádherný park leží v nádherné krajině plné kopeců, savany a horských řek. Jeho největším lákadlem je však jezero Tanganika, jedno z nejhlubších sladkovodních jezer na světě.

Díky své poloze je Národní park Sumbu domovem pro rozmanité druhy zvířat a rostlin. Mezi nejznámější obyvatele patří sloni, buvoli, antilopy, hyeny a různé druhy opic. Park je také domovem mnoha vzácných druhů ptáků, jako je například ohrožený pěnkavovitý bérec černohlavý. Návštěvníci mohou prozkoumat park na pěších túrách, pořádat safari věže nebo si pronajmout lodě a vyrazit na jezero Tanganika.

Kde se však ubytovat, pokud se rozhodnete navštívit Národní park Sumbu? Naštěstí je zde několik možností. Jednou z nich je Kemp Manguzi, který se nachází přímo na břehu jezera. Kemp nabízí ubytování v komfortních stanových chatkách nebo na kempovacích místech. Návštěvníci mají k dispozici také restauraci, která nabízí čerstvé ryby z jezera Tanganika.

Další možností je ubytování ve venkovském táboře na vrcholu kopce Sumbu. Tento tábor přináší turistům úžasný výhled na jezero Tanganika a okolní krajinu. Ubytování zde není přepychové, ale jeho jednoduchost vám umožní skutečně ponořit se do přírody a zažít opravdový zážitek.

Pokud si přejete trochu větší komfort, můžete se rozhodnout pro ubytování v některém z přilehlých hotelů nebo letovisek. Tyto zařízení nabízejí pohodlné pokoje, bazény, restaurace a často také masážní a wellness centra, která vám umožní zrelaxovat po náročném dni stráveném v přírodě.

Při cestě do Národního parku Sumbu nezapomeňte také navštívit nedaleké rybářské osady a podívat se, jak žijí místní obyvatelé. Jejich tradiční vesničky a rybářské lodi jsou fascinující a poskytují návštěvníkům možnost poznat místní kulturu a zvyky.

Celkově lze říci, že Národní park Sumbu v Zambii nabízí nejen úžasnou přírodu a bohatý život v divočině, ale také různé možnosti ubytování, které uspokojí každého návštěvníka. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete strávit noc v kempu, ve venkovském táboře nebo v luxusním hotelu, jistě si zde užijete nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Zambie Národní park Sumbu


Zambie je africká země plná přírodního bohatství a krásy. Jedním z nejúžasnějších a nejoceňovanějších přírodních pokladů této země je Národní park Sumbu. Nachází se na severozápadě Zambie a představuje nádherný směsici horské krajiny, obrovského jezera a bohatého ekosystému.

Sumbu je jedním z největších parků v Zambii a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, včetně hrochů, slonů, leopardů, buvolů a antilop. Tento park je také jedním z nejlepších míst v Africe pro pozorování ptáků, ukrývajících se v četných bažinách, mangrovových porostech a mokřadech.

Hlavní atrakcí Sumbu je nádherné jezero Tanganika. Toto jezero patří mezi nejhlubší na světě a je také jedním z nejstarších. Jeho čiré a průzračné vody jsou domovem mnoha druhů barevných tropických ryb, které jen těžko najdete jinde na světě.

V blízkosti jezera Tanganika se také nachází velká populace krokodýlů a nilských koní. Tito ohromní plazi se zdržují na březích jezera a ve vodách řek Sumbu a Kalungwishi. Tato oblast je také bohatá na ryby, což přitahuje mnoho rybářů z celého světa.

Národní park Sumbu nabízí návštěvníkům mnoho aktivit. Mezi tyto aktivity patří safari, které vás zavedou do nitra parku, kde můžete obdivovat velké savce ve volné přírodě. Můžete se vydat na procházku a objevovat krásu zdejší přírody pěšky, nebo se dokonce pokusit o šnorchlování ve vodách jezera Tanganika. Park také nabízí možnost kajakování a jízdy na lodi okolo jezera.

Pro ty, kdo hledají klid a oázovou náladu, je tu také možnost ubytování v soukromých chatách. Tyto chaty se nachází v nádherném prostředí s výhledem na jezero Tanganika a většinou jsou vybaveny moderním vybavením pro plný komfort. Mnoho chat má také vlastní soukromou terasu, která je ideálním místem pro relaxaci a pozorování zdejších přírodních divů.

Navštěva Národního parku Sumbu v Zambii je zážitek, který nesmíte minout. Toto jedinečné místo nabízí nejen skvělé možnosti pro pozorování zvířat a ptáků, ale také vám umožní zažít poklid a krásu nezkrotné přírody. Jestliže jste nadšený pozorovatel přírody nebo prostě jen hledáte místo, kde si odpočinete, Národní park Sumbu v Zambii by měl být na vrcholu vašeho seznamu.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky