Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Zimbabwe Victoria Falls Bridge

Dovolená Zimbabwe Victoria Falls Bridge


Zimbabwe je krásná africká země, která láká turisty ze všech koutů světa. Mezi hlavní turistické atrakce se řadí Victoria Falls Bridge, který slouží nejenom jako cesta přes řeku Zambezi, ale také jako skvělý pohled na vodopády Victoria Falls.

Most byl postaven v roce 1905 v rámci výstavby železniční trati mezi Zimbabwe a Zambií. Dnes most představuje turistickou atrakci samu o sobě. Nabízí totiž unikátní zážitek bungee jumpingu a překrásný pohled na Victoria Falls, které jsou třetí největší vodopády na světě.

Bungee jumping z Victoria Falls Bridge je zážitek nejen pro odvážné jedince, ale i pro fanoušky adrenalinových sportů. Skok z mostu zahrnuje 111 metrů volného pádu, což z něj dělá nejvyšší komerční skok na světě z mostu. Pokud si chcete užít pohledu na vodopády, ale adrenalín Vám není po chuti, nabízí se i možnost procházky po mostě a sledování vodopádů z výšky.

Most Victoria Falls Bridge je dostupný autobusem nebo taxíkem z města Livingstone v Zambií a města Victoria Falls v Zimbabwe. Pokud se rozhodnete pro bungee jumping, musíte si nákup lístků předem zarezervovat a objednat si čas skoku.

Kromě samotného mostu a vodopádů nabízí Zimbabwe i další zajímavé atrakce a památky, jako jsou například starobylé ruiny Great Zimbabwe nebo národní park Hwange. Pokud jste fanoušky safari, můžete si užít i tradiční africkou zvěř a podívat se na slony, lvy, gepardy a další divoká zvířata.

Celkově lze říci, že Zimbabwe je krásná země plná turistických atrakcí. Pokud se rozhodnete navštívit Victoria Falls Bridge a vodopády, rozhodně neváhejte využít i možnost bungee jumpingu. Určitě to bude nezapomenutelný zážitek, který Vám navždy zůstane v paměti.


Počasí Zimbabwe Victoria Falls Bridge


Zimbabwe Victoria Falls Bridge je velká turistická atrakce, kterou najdeme v západní Africe, v Malé Zimbabwe. Jeho název je odvozen od Victoria Falls, které se nachází poblíž na hranici Zimbabwe a Zambie. Most vznikl v roce 1905 a slouží jako propojení mezi severní a jižní Afrikou, a je také jedním z největších mostů na světě.

Kromě svoji funkce jako přechodu mezi dvěma kontinenty, je Zimbabwe Victoria Falls Bridge také považován za jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování jevu zvaného „vodopádový déšť“. Vodopády produkují tak velké množství vodní páry, že okolní oblast se stává jako by zahalená v husté mlze.

Důležitou součástí návštěvy Zimbabwe Victoria Falls Bridge je zahrnutí do plánů i počasí, které může silně ovlivnit zážitek. Nejlepší období pro návštěvu je od dubna do srpna, kdy je zde sušší počasí a páry z vodopádů jsou méně husté. V této době lze vidět vodopády v jejich nejkrásnějším vzhledu.

V letních měsících (od října do března) však může být horko a dusno a více vodopádů může být utopeno v množství vody, což může snížit viditelnost výhledových bodů. Na druhou stranu, v zimě (od května do srpna) se může stát, že počasí je více chladné a také může pršet nebo být sněžit v horách, což může být nevýhodou pro návštěvu.

Na závěr, pokud plánujete návštěvu Zimbabwe Victoria Falls Bridge, je dobré si být vědomi počasí a vybrat si nejlepší období pro vaší návštěvu, aby byl zážitek maximální. Je to určitě jedno z turistických míst, které byste neměli při cestování do Afriky vynechat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zimbabwe Victoria Falls Bridge


1. Jak se jmenuje most přes Viktoriiny vodopády v Zimbabwe?
- Most se nazývá Victoria Falls Bridge.

2. Jak dlouhý je Victoria Falls Bridge?
- Most měří přibližně 198 metrů.

3. Jak vysoký je Victoria Falls Bridge?
- Most se nachází ve výšce 128 metrů nad řekou Zambezi.

4. Kde se nachází Victoria Falls Bridge?
- Most se nachází na hranici mezi Zimbabwe a Zambií.

5. Kdy byl Victoria Falls Bridge postaven?
- Výstavba mostu probíhala v letech 1904 až 1905.

6. Kdo navrhl Victoria Falls Bridge?
- Most navrhl a postavil inženýr George Andrew Hobson.

7. Je Victoria Falls Bridge otevřen pro auta a chodce?
- Ano, most je otevřen pro silniční dopravu a také pro chodce.

8. Jakou roli hraje Victoria Falls Bridge v turistickém ruchu?
- Most představuje důležitou turistickou atrakci, protože z něj lze pozorovat úchvatné výhledy na Viktoriiny vodopády.

9. Je na mostě povoleno provádět adrenalinové aktivity?
- Ano, některé adrenalinové aktivity, jako je například bungee jumping, jsou na mostě povoleny.

10. Jaký je nejbližší město k Victoria Falls Bridge?
- Nejbližším městem k mostu je město Victoria Falls, které leží západně od mostu.


Ubytování Zimbabwe Victoria Falls Bridge


Zimbabwe nabízí mnoho úchvatných míst, které turisty přitahují po celý rok. Mezi tyto zajímavé místa patří také Victoria Falls Bridge, který je pozoruhodným architektonickým klenotem a lákadlem pro mnoho turistů. Pokud se chystáte navštívit Victoria Falls a hledáte ubytování, pak se podívejte, jaké možnosti vám může Zimbabwe nabídnout.

Jedním z nejlepších ubytování v této oblasti je hotel Victoria Falls Safari Lodge. Tento hotel nabízí luxusní pokoje s moderním vybavením, jako jsou klimatizace, minibar, satelitní TV a mnoho dalšího. Hotel se nachází na kopci a odtud se můžete těšit na nádherný výhled na přírodní park a řeku Zambezi. Nejvíce se hotel proslavil svou vyhlídkovou terasou na sloní krmítko, které je v provozu celý den. Tato terasa je také skvělým místem k obdivování západu slunce.

Další skvělé místo k ubytování je Victoria Falls Safari Club. Hotel se nachází hned vedle Victorie Falls Safari Lodge a nabízí exkluzivní a luxusní pokoje. Kromě toho má hotel svůj vlastní bazén, restauraci, bar a pokoje s výhledem na Zambezi.

Pokud hledáte něco trochu více tradičního pro ubytování, pak byste si měli zvolit bungalovy. Tyto bungalovy vám nabídnou jedinečný zážitek z přírody a jsou velmi oblíbené mezi turisty. K dispozici jsou bungalovy v Kampu Amadeus, Sirondelles a v národním parku Zambezi.

Máte-li rádi kempování, pak je tu hned několik kempů, kde se můžete ubytovat. Některé z těchto kempů jsou: Zambezi River Camp, Victoria Falls Rest Camp a Nyororo Camp Site. Tyto kempy nabízejí základní vybavení, včetně toalet, sprch a ohniště, takže pokud máte rádi outdoorový styl života, pak je to pro vás nejlepší volba.

Celkově vzato je možností v oblasti Victoria Falls Bridge ubytovat se velké množství a vše záleží na vašem rozpočtu, stylu a požadavcích. Pokud si nejste jistí, jaké ubytování si zvolit, poraďte se s vaším cestovním agentem, který vám může doporučit nejlepší možnosti a pomůže vám najít to pravé místo pro vaši dovolenou.


Letenka Zimbabwe Victoria Falls Bridge


Victoria Falls Bridge je jednou z nejznámějších a nejunikátnějších stavbou v Zimbabwe. Tato impozantní železniční most se nachází mezi dvěma zeměmi - Zimbabwem a Zambií, a spojuje město Victoria Falls na zimbabwské straně s městem Livingstone na zambijské straně. Victoria Falls Bridge je pro turisty jednou z hlavních atrakcí tohoto regionu a mnoho lidí sem přijíždí proto, aby si vychutnali neuvěřitelný výhled na Victoria Falls, jedny z nejslavnějších vodopádů světa.

Most byl postaven v roce 1905 a od té doby si získal slávu díky svému impozantnímu designu a historickému významu. Konstrukce mostu byla svěřena britským společnostem Sir Douglas Fox and Partners a Sir William Arrol & Co. a materiál na stavbu byl dovezen až ze Skotska. Rozpětí mostu je 198 metrů a jeho výška dosahuje 128 metrů, čímž se řadí mezi nejvyšší mosty na světě.

Návštěvníci mají možnost projít se po mostu po speciálně vybudované chodníkové části, která zaručuje neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu a vodopády. Z mostu lze také vidět zambijskou hranici a řeku Zambezi. Pro odvážnější turisty je k dispozici také možnost provozování nejrůznějších adrenalinových aktivit, jako je například skákání s elastickým lanem.

Victoria Falls Bridge se také stala oblíbeným místem pro některé extrémní sporty. Mezi nejoblíbenější patří Bungee jumping, kdy se turisté mohou vrhnout z výšky mostu až dolů k řece, nebo tzv. Bridge Swing, kdy jsou připoutaní k lanu a spouštěni dolů, aby si užili pocit svobody a adrenalinového štěstí. Pro ty, kteří si tyto extrémní sporty užívat nechtějí, je k dispozici také možnost projet se na mostě speciální kolečkové dráhou a obdivovat tak zblízka jeho konstrukci a okolní přírodu.

Victoria Falls Bridge je také spojovacím místem mezi dvěma národními parky - Zimbabwejským národním parkem Victoria Falls a Zambijským národním parkem Mosi-oa-Tunya. Turisté tak mohou využít tuto možnost prozkoumat bohatou divokou přírodu a pozorovat zdejší faunu a floru.

Pro každého, kdo navštíví Zimbabwe, je Victoria Falls Bridge nezapomenutelným zážitkem. Impozantní konstrukce, úchvatné výhledy a adrenalinové aktivity z něj dělají jedno z nejikoničtějších míst v této části Afriky. Pokud se chystáte navštívit Zimbabwe, nezapomeňte zařadit návštěvu Victoria Falls Bridge na svůj plán, abyste si užili neuvěřitelnou kombinaci krásy, historie a dobrodružství.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky