Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Albánie Himara

Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Himara


1) Jak se dostanu do Himary?
Nejbližší letiště s pravidelnými spoji je v Tiraně. Z letiště lze využít autobusové spoje nebo pronajmout auto. Himara je také dobře dostupná autobusem z hlavního města Tiraně.

2) Kolik stojí ubytování v Himarě?
Ceny ubytování se liší v závislosti na sezóně a typu ubytování. V Himarě najdete jak luxusní hotely, tak i levnější hostely nebo apartmány. Pro přesnější informace doporučujeme kontaktovat ubytovací zařízení.

3) Jaké jsou nejlepší pláže v Himarě?
Himara má několik krásných pláží, z nichž se nejvíce doporučuje Llamani Beach, Gjipe Beach a Livadhi Beach. Všechny tyto pláže nabízí čisté moře a úchvatnou přírodu.

4) Jaké jsou nejlepší restaurace v Himarě?
V Himarě najdete mnoho restaurací nabízejících tradiční albánskou kuchyni i mezinárodní speciality. Některé z nejlépe hodnocených restaurací jsou Restorant Ballkan, Riviera Beach Restaurant a Taverna Amantia.

5) Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Himarě?
Mezi nejlepší aktivity v Himarě patří relaxace na plážích, vodní sporty, procházky historickým centrem, návštěva hradu, výlety do okolních vesnic a výlety do přírodních rezervací, jako je Llogara National Park.

6) Mám-li pouze jeden den v Himarě, co byste mi doporučili vidět?
Pokud máte omezený čas v Himarě, doporučujeme navštívit historické centrum města s tradičními kamennými domy, zahrady a katedrálu. Dále se vydejte na prohlídku hradu Himara, který nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

7) Je Himara bezpečná pro cestovatele?
Himara je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Avšak, jako v jakékoli jiné destinaci, je důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je uchování hodnotných věcí, vyhýbání se opuštěným oblastem a dodržování místních zvyklostí a pravidel.

8) Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Himary?
Nejlepší časy k návštěvě Himary jsou obvykle od května do září, kdy je stabilní a teplé počasí. V této době můžete využívat pláže a provádět různé outdoorové aktivity. V letních měsících bývá v Himarě také mnoho festivalů a kulturních událostí.


Letenka Albánie Himara


Albánie je země, která se postupně stává oblíbenou turistickou destinací pro mnoho lidí z celého světa. A jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je Himara.

Himara je malebné přímořské město ležící na jihu Albánie. Nachází se na Albanian Riviera, což je krásné pobřeží jadranského moře. Jeho poloha uprostřed okouzlujících hor a tyrkysového moře přitahuje návštěvníky z celého světa.

Himara je známá svými nádhernými plážemi s jasnou azurovou vodou. Zde můžete strávit celé dny odpočíváním, sluněním a koupáním. Pláže jsou často nedotčené masovou turistikou a nabízejí klidný únik od shonu každodenního života. Jednou z nejpopulárnějších pláží v Himare je Gjipe Beach, která je ukrytá mezi vysokými skalami a je přístupná pouze lodí nebo pěšky. Tato pláž nabízí dokonalou kombinaci krásného písku, čistého moře a úchvatného okolního prostředí.

Himara není jen o nádherných plážích, ale také o bohaté historii a kultuře. Město bylo založeno v antických dobách a jeho starobylý hrad, zvaný Kastro, je jednou z hlavních turistických atrakcí v oblasti. Kastro nabízí nádherný výhled na město a moře, a také atmosféru minulých staletí.

Himara také nabízí skvělé možnosti pro milovníky adrenalinových sportů, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing a kajakování. Místní podnebí a podmínky jsou ideální pro tyto aktivity.

Co se týče ubytování, Himara nabízí široký výběr hotelů, penzionů a apartmánů ve všech cenových kategoriích. Místní obyvatelé jsou velmi vstřícní a přívětiví a rádi pomohou s jakýmkoli dotazem či problémem, který byste mohli mít.

Pokud se rozhodnete navštívit Himaru, můžete se tam dostat letadlem. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do Albánie. Albánské letiště Tirana je nejbližším letištěm k Himare. Z Tirany je možné se do Himary dostat autobusem, který trvá přibližně 4 hodiny, nebo si můžete pronajmout auto a využít krásné jízdy přímo podél pobřeží.

Himara je malý klenot na albánském pobřeží, který stojí za návštěvu. Jeho krásné pláže, historii a přátelské obyvatelstvo nabízejí unikátní zážitek turistům z celého světa. Jestliže hledáte klidné a pohodové letovisko s nádherným přírodním prostředím, Himara je to správné místo pro vás.+


Dovolená Albánie Himara


Albánie je jednou z méně známých turistických destinací v Evropě, ale nabízí nádherné pláže, krásnou přírodu a bohatou historii. Jedním z nejatraktivnějších míst, které stojí za návštěvu, je město Himara.

Himara se nachází na jihu Albánie a je obklopena nádhernými horskými kopci a křišťálově čistým mořem Jónského moře. Město je známé svými malebnými plážemi, malebnými vesnicemi a historickými památkami. Himara také nabízí několik možností ubytování, od malých rodinných penzionů po luxusní hotely.

Pokud hledáte dovolenou plnou slunce a moře, Himara je ideálním místem. Má několik krásných pláží, které jsou obklopeny impozantními skalami a mají jemný zlatý písek. Pláže v Himare jsou čisté a relativně klidné, což z nich činí dokonalé místo pro relaxaci a odpočinek.

Pokud preferujete aktivnější dovolenou, ve městě a jeho okolí je mnoho možností k výletům a dobrodružství. Můžete si půjčit kajak a prozkoumat okolní zátoky a jeskyně, nebo se vydat na horské túry a obdivovat úchvatný výhled na město a moře. Himara také nabízí skvělé podmínky pro potápění, takže pokud se zajímáte o podvodní svět, nebudete zklamáni.

Himara má také velmi bohatou historii a kulturu. Můžete navštívit starobylou pevnost, která se nachází na vrcholu kopce a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. V historickém centru města najdete také několik starobylých kostelů a klášterů, které stojí za návštěvu.

Místní kuchyně v Himare je také nepřehlédnutelnou součástí pobytu v tomto městě. Albánská kuchyně je bohatá na čerstvé mořské plody, olivový olej a různé druhy sýrů. Existuje mnoho útulných restaurací a tavern, kde si můžete vychutnat tradiční albánská jídla a pokrmy.

Jednou z nejlepších věcí, které dělat v Himare, je procházka po malebné pobřežní promenádě a obdivovat krásu okolní krajiny. Můžete si také užít západ slunce na pláži a pozorovat, jak slunce klesá za horizont.

V Himare se nachází také několik malých trhů a obchodů, kde můžete zakoupit suvenýry a místní produkty. Albánie je známá pro své vysoce kvalitní ručně vyráběné produkty, jako jsou keramika, šperky a textilie.

Pokud hledáte destinaci pro letní dovolenou, která nabízí kombinaci nádherných pláž, fascinující historie a krásnou přírodu, Himara v Albánii je skvělou volbou. Toto malebné město vás okouzlí svou pohostinností, krásou a bohatou kulturou. Zažijte jedinečnou dovolenou v Himare a odvezte si domů nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Albánie Himara


Albánie je krásná země na jihu Evropy, která se stává stále více populární turistickou destinací. Jedno z míst, které byste rozhodně neměli vynechat, je Himara.

Himara je malé letovisko ležící přímo u Jónského moře. Je to přímořské město s úchvatnými plážemi, tyrkysovým mořem a majestátnými horami v pozadí. Himara je známá především svými křišťálově čistými plážemi, které jsou ideální pro milovníky slunce a moře.

V Himarě najdete mnoho možností ubytování, které uspokojí vaše potřeby. Zde si můžete vybrat mezi luxusními hotely, apartmány, penziony a rodinnými chatami. Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, jsou zde krásné hotely s výhledem na moře a s vysoce kvalitními službami.

Pokud hledáte útulnější ubytování, můžete si pronajmout apartmán nebo penzion. Tyto možnosti ubytování vám poskytnou pohodlí domova s vlastní kuchyní a soukromím. Zde se můžete pohodlně usadit, odpočinout si a užívat si svou dovolenou.

Další možností je pronájem rodinné chaty. Tyto chaty se nacházejí ve venkovských oblastech poblíž Himary a nabízejí autentický zážitek z pobytu v Albánii. Zde můžete zažít klidnou atmosféru venkova spolu s nádherným výhledem na moře a okolní hory.

Ať už si vyberete jakýkoli typ ubytování v Himarě, budete mít snadný přístup k některé z nejkrásnějších pláží v Albánii. Jednou z nejznámějších pláží je Livadhi Beach, která je známá svými jemnými písečnými plážemi a krásným tyrkysovým mořem. Další populární pláže jsou Jala Beach a Potami Beach, které nabízejí skvělé možnosti pro opalování, nebo vodní sporty jako je potápění a surfování.

Kromě krásných pláží můžete v Himaře také navštívit historickou část města s pevností z 16. století a malebnými středomořskými domy. Himara je také populárním místem pro turisty, kteří se zajímají o historii a kulturu Albánie.

Himara je skvělým místem pro dovolenou, ať už cestujete s rodinou, jako pár nebo s přáteli. Nabízí skvělé pláže, pohostinnost místních obyvatel a úchvatnou přírodu. A nezapomeňte – Albánie je stále ještě relativně neobjevená turistická destinace, což z ní činí ideální místo pro ty, kteří touží po autentickém zážitku z dovolené.


Počasí Albánie Himara


Himara je malebné přímořské město ve středomořské Albánii, které se může pyšnit úchvatnou přírodou a svým příjemným středomořským podnebím. Nachází se na jihozápadě Albánie, nedaleko od řeckých hranic, a nabízí svým návštěvníkům krásné pláže, čisté moře a vynikající klima.

Himara je jedním z nejteplejších a nejslunečnějších míst v Albánii. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C a v zimě zřídka klesá pod 10 °C. Díky svému polohování na pobřeží Jaderského moře je Himara ovlivňována teplými mořskými proudy, které zajišťují příjemné teploty v průběhu celého roku.

Himara je známá svými dlouhými a písečnými plážemi, které lákají dovolenkové turisty z celého světa. Pláže jsou čisté, s jemným pískem a krásnými tyrkysovými vodami. Díky živým korálovým útesům ve vodě je Himara i skvělým místem pro potápění a šnorchlování. Když se při pobytu v Himarě unavíte od slunění na pláži, můžete se vydat na výlet do blízkého pohoří Llogara, které nabízí nádherný výhled na přilehlé pobřeží a moře.

Himara také nabízí řadu historických památek a zajímavostí pro své návštěvníky. Město je bohaté na zříceniny starověkého města Phoinike, které bylo významným obchodním centrem v dobách antiky. Návštěvníci se mohou projít starobylým přístavem a prozkoumat stopy minulých civilizací.

Pokud hledáte příjemné a slunečné letovisko, které kombinuje nádherné pláže, čisté moře a bohatou historii, stojí za to zvážit Himaru jako svůj cíl. Počasí v této části Albánie je příjemné po celý rok, což z ní dělá ideální destinaci pro letní i zimní dovolenou. Přijeďte a objevte krásy Himary a užijte si dokonalé počasí, které vás zcela uchvátí.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky