Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Albánie Syri i Kalter (Modré oko)

Počasí Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Pokud hledáte krásné a rozmanité krajiny, Albánie je pro vás jednoznačně tou správnou volbou. Toto malé středomořské pobřežní stát sice není tak známý jako jeho sousedi, jako jsou Řecko a Itálie, ale Albánie má své vlastní kouzlo a skvělé místo k návštěvě je určitě Syri i Kalter (modré oko) - křišťálově čisté jezero obklopené horskými hřebeny.

Klimatické podmínky, které lze v Albánii najít, se liší podle toho, kde se nacházíte v zemi. Západní pobřeží Albánie je ovlivněno Středozemním mořem a má mírné a vlhké klima, zatímco vnitrozemí Albánie má kontinentální klima s teplými léty a chladnými zimami.

Syri i Kalter se nachází v oblasti horského masivu Prokletije, který je obklopený divokou přírodou a křišťálově čistými jezery. Toto místo je známé pro jedno z nejneobvyklejších jezer v Albánii - modré oko, které bylo vytvořeno pohybem zemské kůry. Toto horské jezero, nacházející se uprostřed horských hřebenů, je považováno za jeden z nejkrásnějších přírodních divů Balkánu.

Léto v Syri i Kalter je mnohem chladnější než například v městech na pobřeží, což vytváří ideální podmínky pro turisty, kteří chtějí uniknout před letními vysokými teplotami. Průměrná letní teplota v této oblasti se pohybuje okolo 25 stupňů Celsia, což umožňuje návštěvníkům užívat si krásné přírody a turistických stezek.

Zima je v této oblasti obzvláště tvrdá, s průměrnou teplotou okolo -5 stupňů Celsia. Krásná příroda v této oblasti během zimy poskytuje skvělé podmínky pro zimní sporty, jako jsou lyžování a snowboarding, ale turisté musí být připraveni na mrazivé teploty a náročné trasy.

Celkově lze v Albánii očekávat středozemní klima s vlhkými zimami a suchými léty. Avšak pokud se zajdete na Syri i Kalter, můžete zažít mírnější a chladnější léto, stejně jako krásné a divoké přírodní scenérie v podobě horských hřebenů, jezer a turistických stezek.

Návštěva Syri i Kalter je jedinečným zážitkem a pro ty, kteří se chtějí vyhnout teplotám Středozemního pobřeží, je to skvělou volbou pro dovolenou v Albánii. Bez ohledu na roční období, tento klenot Albánie nabízí nezapomenutelné zážitky a okouzlující přírodní krásu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Albánie Syri i Kalter (Modré oko) může být:

Dotaz: Co je to Albánie Syri i Kalter (Modré oko)?
Odpověď: Albánie Syri i Kalter, známá také jako Modré oko, je přírodní památka nacházející se v jižní Albánii. Jedná se o hlubokou a průzračnou jezerní propast, která je známá svou intenzivně modrou barvou.

Dotaz: Jak mohu navštívit Albánie Syri i Kalter?
Odpověď: Albánie Syri i Kalter je přístupná pro veřejnost a turisty. Můžete se sem dostat autem, taxíkem nebo organizovat výlety s místními cestovními společnostmi. Je vhodné mít dobrou mapu nebo navigaci, protože cesta může být obtížná.

Dotaz: Kolik stojí vstup do Albánie Syri i Kalter?
Odpověď: Vstup na místo je obvykle volný a nevyžaduje žádný vstupní poplatek.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Albánie Syri i Kalter?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu je v letních měsících, obvykle od června do září. V tomto období je počasí příznivé a je možné se koupat a plavat v jezeře.

Dotaz: Co ještě mohu dělat poblíž Albánie Syri i Kalter?
Odpověď: V blízkosti Modrého oka se nachází mnoho dalších turistických atrakcí, jako jsou starobylé vesnice, nedotčené pláže, přírodní rezervace a historická města. Můžete také podniknout výlety do hor, kde si můžete vychutnat krásnou přírodu a pěší turistiku.


Letenka Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Albánie je známá svými krásnými plážemi, které lákají miliony turistů z celého světa. Mezi ty nejkrásnější patří pláž Syri i Kalter, česky Modré oko.

Tato pláž se nachází jižně od města Saranda, asi 20 km od albánsko-řeckých hranic. Její největší lákadlem je průzračně modré jezero, které se nachází na břehu moře. Voda je zde tak čistá, že se zdá být až skoro nereálná.

Pro návštěvu pláže Syri i Kalter je třeba pořídit si letenku do Albánie. A jaké jsou možnosti letů?

Nejvíce letů do Albánie nabízí nízkonákladová společnost Wizz Air. Ta Luton Airport v Londýně propojuje s albánskými letišti v Tiraně a v hlavním městě jižní Albánie, Sarandě. Ceny letenek začínají na 999 Kč za jednu cestu, záleží ale na termínu a kapacitě letu.

Pro alternativu může sloužit Ryanair, který nabízí spojení z různých evropských měst, jako jsou například Brusel, Berlín nebo Milán, přímo do Tiraně. Cena letenek se pohybuje okolo 1000 až 1500 Kč za jednu cestu.

Ovšem letenka z České republiky do Albánie není přímý spoj a tak je třeba s přestupem v zahraničí. Typická přestupní letiště jsou například Milán, Vídeň nebo Budapešť.

Po přistání na letišti můžete jet do města Sarandy autobusem nebo taxíkem, popřípadě si pronajmout auto. Od města je pláž Syri i Kalter vzdálena asi 15 minut jízdy.

Albánie si získává stále větší popularitu mezi turisty, kteří hledají neoblíbené a nepřeplněné pláže v krásném přírodním prostředí. Pláž Syri i Kalter se řadí mezi ty nejkrásnější a určitě stojí za návštěvu. Stačí si jen sehnat letenku a vyrazit na dovolenou!


Dovolená Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Albánie Syri i Kalter je jedno z nejkrásnějších míst, které si můžete najít v této zemi. Je to přirozený pramen, který se nachází ve vzdálenosti asi sedm kilometrů od města Përmet, na jihu Albánie.

Při příjezdu na místo se těžko odolává pohledu na nádherné zákruty řeky, která se tady nachází. Říčka je bohatá na ryby, což představuje pro turisty oblíbenou příležitost pro sportovní rybaření. Kromě toho se tady nachází několik přírodních koupališť, odkud se může každý vykoupat v prameni Syri i Kalter a těšit se z úžasného výhledu na okolní krajinu.

Jedním z největších lákadel místa je samotný pramen, kterým se voda vydává na svůj dlouhý a tajemný pochod. Voda do Syri i Kalter proudí pod zemí z okolních hor a vytéká na povrch na tomto místě. Barva vody je díky vysokému obsahu vápníku, který dosahuje desetkrát větší koncentrace než ve vodě z okolních řek, modrá až tyrkysová.

V blízkosti pramene můžete najít i malé obchůdky s upomínkovými předměty. Albánští obchodníci nabízejí kvalitní výrobky z místní produkce, jako jsou domácí ovčí sýry, tamní vína a olivový olej.

Pokud se rozhodnete zůstat v této oblasti déle, můžete objevit i okolní památky a zajímavosti, mezi které patří třeba starobylý hrad Gjirokastra, který je zapsán i na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, nebo nádherný venkovský komplex Leskoviku, který nabízí unikátní zážitky z turistického cestování.

Pokud tedy plánujete svou dovolenou v Albánii, je návštěva Syri i Kalter nezbytností. Nabídne vám nejenom krásy přírody, ale také možnost poznat a užívat si místní kulturu a tradice. Navštivte toto krásné místo a uvidíte, že se nebudete nikdy nudit!


Ubytování Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Albánie je země bohatá na krásnou přírodu a malebná místa a jedním z nich je Syri i Kaltër, neboli Modré oko. Toto místo je jedním z nejznámějších turistických atrakcí v Albánii a přitahuje tisíce návštěvníků každý rok.

Syri i Kaltër je přírodní vodní pramen, který se nachází v oblasti Saranda, nedaleko řeky Bistrice. Je známý svou krásnou azurově modrou barvou a průzračností vody, což ho činí nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří ho navštíví. Voda je tak čistá, že je možné vidět až na dno, čímž se toto místo stává rájem pro potápěče a snorkelování.

Původ modré barvy vody pochází z podzemního pramene, který proudí do tohoto jezera. Voda obsahuje minerály a vápník, které filtrují a vyčišťují vodu, což ji činí tak průzračnou. Atmosféra kolem Modrého oka je klidná a tichá, a tak navštěvování tohoto místa nabízí nezapomenutelnou relaxaci a odpočinek.

K dispozici jsou také různé aktivity, které turisté mohou zde provádět. Potápění je jednou z hlavních atrakcí, protože se můžete potopit do této krásné vody a objevovat podvodní svět. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je také možné se projet na kánoích po jezeře.

Kromě vodních aktivit je kolem Modrého oka také mnoho turisticky atraktivních míst. Je zde možnost pěší turistiky a vychutnávat si okolní krajinu. V blízkosti se nachází horou Llogara a národní park Butrint, který je registrován jako světové dědictví UNESCO.

Pokud plánujete návštěvu Syri i Kaltër, doporučuje se, aby byla provedena v měsících jara a léta, kdy je příjemné počasí a pravděpodobnost deště je nižší. Vstupné do Modrého oka je zpoplatněno, ale návštěva určitě stojí za to.

Albánie Syri i Kaltër (Modré oko) je jedinečné a malebné místo, které si zaslouží návštěvu každého turisty. Průzračná modrá voda je ohromující a nabízí odpočinek a relaxaci. S možností potápění, kánoí a pěší turistiky je pro každého něco. Takže pokud plánujete dovolenou v Albánii, nezapomeňte navštívit toto krásné místo a objevit jeho kouzlo.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky