Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Austrálie Cairns (Queensland)

Počasí Austrálie Cairns (Queensland)


Cairns, ležící v australském Queenslandu, je známý svým tropickým klimatem plným slunce, vysokých teplot a občasného deště. Toto město má vynikající klima pro turisty, kteří touží po slunečných a teplých destinacích.

Cairns se může pochlubit většinou teplými a suchými dny. V zimě, která je v Cairns od června do srpna, se denní teploty pohybují kolem 25 stupňů Celsia a noční teploty klesají na asi 17 stupňů. Během léta, které trvá od prosince do února, stoupají teploty až na více než 30 stupňů a v noci se teplota neklesá pod 20 stupňů. Mnoho turistů si vybírá květen až září, když je v Cairns nejlepší počasí a je poměrně sucho.

Tento region je mít poměrně vysoké srážky během letního období, poté co ale vyblednou v zářijovém období, je poměrně suchý. Katastrofální povodně, které postihly oblast v roce 2018, jsou obvykle mimořádným děním a nevyskytují se pravidelně.

V Cairns můžete zažít občasnou bouřku, která může ale být velmi silná. Bouřky v tomto regionu jsou většinou doprovázeny silným větrem a bohatým srážkami. Nicméně, většina bouřek v Cairns se vyskytuje v období od listopadu do února.

Naštěstí se při cestování musíte očekávat, že počasí se může změnit rychle i přes počasí, o kterém bychom si mohli myslet, že je stabilní. Pokud v Cairns čekáte na bouřku, mělo by být jen otázkou času, než přijde. Pokud vám ale vadí slunce, bude těžké najít místo, kde se schováte. V Cairns se nachází několik parků, pláží a zábavních parků, kde si můžete užívat příjemného počasí.

Tímto způsobem je Cairns ideální destinací pro ty, kdo si chtějí užít sluneční dovolenou naplněnou dobrodružstvím. V letních měsících si můžete užít nádherné pláže a horké slunce, a když budeš chtít zchladit, můžeš ochutnat místní lahodnosti nebo se projít místní faunou a flórou. Takže pokud se chystáte do Cairns, můžete se těšit na nádherné a příjemné počasí, které se nestane vaším dusičkou.


Dovolená Austrálie Cairns (Queensland)


Cairns se nachází v severovýchodní Austrálii a je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Queenslandu. Tato oblíbená destinace nabízí nádherné pláže, úchvatné korálové útesy Velkého bariérového útesu, národní parky a mnoho dalšího. Pro ty, kteří hledají dovolenou plnou přírodních krás a adrenalinových zážitků, je Cairns ideálním místem k návštěvě.

Jednou z největších atrakcí v Cairns je Velký bariérový útes, který je UNESCO světovým dědictvím. Tento rozlehlý korálový útes je domovem širokého spektra mořských živočichů a fantastických korálových formací. Turisté mají možnost prozkoumat útes při potápění nebo šnorchlování, kde se mohou setkat s želvami, rybami nebo dokonce delfíny. Pro ty, kteří se do potápění nebo šnorchlování nechtějí pustit, existuje možnost objevit útes prostřednictvím skleněného dna lodi.

Dalším zajímavým místem v Cairns je národní park Daintree Rainforest, který je nejstarším deštným lesem na světě. Tento nádherný prales je bohatý na biodiverzitu a nabízí turistům možnost prozkoumávat ho při procházkách po naučných stezkách, jízdě na člunu po řece nebo při pěších túrách. Turisté mohou také navštívit místní indiánské komunity, které žijí v oblasti Daintree, a dozvědět se o jejich kultuře a tradicích.

Pro milovníky adrenalinových zážitků je Cairns také skvělou volbou. Existuje možnost podniknout si výlet vrtulníkem nad Velkým bariérovým útesem, kde si můžete užít neuvěřitelné pohledy na útes z výšky. Další možností je skydiving nebo bungee jumping, který vám umožní zažít adrenalinový zážitek z pádu. Pokud preferujete klidnější aktivity, můžete si v Cairns pronajmout kajak a projet se po místních řekách nebo se dobrodružně vydat na jízdu na čtyřkolkách.

Cairns nabízí také širokou škálu ubytování a restaurací, které uspokojí každého turistu. Naleznete zde luxusní hotely, které poskytují všechny moderní vybavení, dále menší rodinné penziony a hostely pro cestovatele s menším rozpočtem. Kuchyně v Cairns je rozmanitá a nabízí obrovský výběr mořských plodů, tradiční australskou kuchyni i exotická jídla ze všech koutů světa.

Cairns je ideálním místem pro dovolenou v Austrálii, která kombinuje nádhernou přírodu, adrenalinové zážitky a pohostinnost místních obyvatel. Čeká zde na vás neopakovatelný zážitek, který si na celý život zapamatujete.


Letenka Austrálie Cairns (Queensland)


Cestování do Austrálie je snem mnoha lidí a cílem mnoha dobrodružných turistů. Jedno z nejoblíbenějších míst na turistické mapě Austrálie je Cairns, hlavní město Queenslandu. Leží na severovýchodě Austrálie a je obklopený tropickým deštným pralesem a Korálovým mořem. Cairns je skvělým výchozím bodem pro prozkoumávání Great Barrier Reef, jednoho z největších korálových útesů na světě.

Cesta do Cairns je snadná, a to díky dobře spojenému letišti, které má přímá spojení s mnoha místy po celém světě. Letenky do Cairns jsou dostupné z řady mezinárodních destinací, včetně Evropy, Severní Ameriky a Asie. Díky konkurenci mezi leteckými společnostmi, mohou cestovatelé nalézt výhodné nabídky na letenky, čímž se z cesty do Austrálie stává cenově dostupnější a dosažitelnější. Z Evropy lze do Cairns letět s přestupem v Dubaji nebo jiných důležitých letištích ve světových metropolích.

Po příletu do Cairns budete překvapeni neuvěřitelnou krásou tohoto kraje. Můžete poznávat čarokrásné pláže s jemným bílým pískem a teplou vodou. Pro milovníky vodních sportů je Cairns rájem, protože nabízí širokou škálu aktivit, jako je potápění, šnorchlování, plachtění, rybaření a surfování.

Ale to nejlepší přichází až s možností prozkoumat Great Barrier Reef. To je úžasným ekosystémem, který hostí tisíce druhů korálů a ryb, včetně nádherných pestrých druhů. Můžete se setkat s různými mořskými živočichy, jako jsou želvy, rejnoci a mnoho dalších fascinujících tvorů.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do přírody a poznat australské deštné pralesy, Cairns je vstupní branou k destinacím jako Daintree Rainforest a Cape Tribulation. Tato neuvěřitelná místa nabízejí opravdovou dávku dobrodružství. Můžete si projít vysokými stromy deštného pralesa, toulkat se po stezkách, pozorovat místní živočichy a prozkoumat vodopády a krásné scenérie.

Cestování do Cairns také nabízí možnost poznávat místní kulturu a zvyky. Lidé z Queenslandu jsou velmi přátelští a otevření. Nezapomeňte ochutnat místní kuchyni a ochutnat exotické ovoce, kterým je Austrálie také proslulá.

Závěrem lze říci, že cesta do Cairns, Queenslandu, je nezapomenutelným dobrodružstvím. Ponořte se do přírody, objevte úchvatné korálové útesy, užijte si adrenalinové sporty a vychutnejte si neskutečně krásná místa. Pokud hledáte dovolenou plnou přírodního divadla, adrenalinu a zážitků, Cairns je pro vás to pravé místo.


Ubytování Austrálie Cairns (Queensland)


Cairns, hlavní město Severního Queenslandu v Austrálii, je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky přírody a dobrodružství. Nachází se v těsné blízkosti Velkého bariérového útesu a Daintreeho deštného pralesa, což z něj činí ideální výchozí bod pro objevování těchto úchvatných přírodních krás.

Pokud plánujete návštěvu Cairnse, je důležité zajistit si vhodné ubytování. Město nabízí širokou škálu možností od luxusních resortů po levnější hostely a apartmány.

Pokud preferujete luxus a pohodlí, rozhodně si můžete vybrat z některého ze známých resortů, které se zde nacházejí. Tyto ubytovací zařízení nabízejí špičkové vybavení, wellness centra, bazény a soukromé pláže. Výhodou pobytu v resortu je také možnost využívat jejich organizované výlety a aktivity, jako je potápění nebo výlety na Velký bariérový útes.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je ideální volbou levnější ubytování, jako jsou hostely a apartmány. V Cairnsu se nachází mnoho kvalitních hostelských zařízení, která nabízí pohodlné postele, sdílené sociální prostory a přátelskou atmosféru. Tyto hostely často také organizují nejrůznější aktivity a výlety pro své hosty.

Pokud preferujete větší soukromí a samostatnost, můžete se rozhodnout pronajmout si apartmán. V Cairnsu je k dispozici mnoho apartmánových komplexů, které nabízejí prostorné pokoje s plně vybavenou kuchyňkou a vlastní koupelnou. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří preferují vlastní prostory a možnost vařit si vlastní jídlo.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, důležité je zajistit si ho včas, zejména v období turistické sezóny, které trvá od května do října. Město je v této době velmi populární a ubytovací kapacity se rychle zaplňují.

V Cairnsu si můžete být jistí, že najdete ubytování, které vyhovuje vašim požadavkům a rozpočtu. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní resort, levnější hostel nebo prostorný apartmán, budete mít příležitost vychutnat si krásy Cairnsu a okolní přírody, která je plná úchvatných pláží, korálových útesů a pralesů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Cairns (Queensland)


1. Jak se dostat do Cairns?
Cairns je přístavem pro mezinárodní a vnitrostátní lety, a proto je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat letecky. Můžete se také dostat autem nebo autobusem ze vzdálenějších australských měst.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Cairns?
Nejlepší doba na návštěvu Cairns je mezi květnem a zářím, kdy je zde suché a teplé počasí. Během této doby jsou také ideální podmínky pro potápění či šnorchlování Great Barrier Reef.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Cairns?
Hlavními atrakcemi v Cairns jsou Great Barrier Reef, Daintree National Park, Kuranda Scenic Railway, Skyrail Rainforest Cableway, Tjapukai Aboriginal Cultural Park a Cairns Esplanade.

4. Jak se dostat na Great Barrier Reef z Cairns?
Existuje mnoho organizovaných výletů a lodních vyhlídkových plaveb, které vám umožní navštívit Great Barrier Reef z Cairns. Můžete si vybrat mezi potápěním, šnorchlováním nebo jen vyhlídkovými plavbami.

5. Co je nejlepší způsob, jak prozkoumat Daintree National Park?
V Daintree National Park si můžete prozkoumat krásy deštného pralesa pěší turistikou či na vyhlídkové plavbě po Daintree River. Můžete také najmout průvodce, který vám ukáže nejlepší místa a poskytne vám informace o místní fauně a flóře.

6. Kde se dá ubytovat v Cairns?
Cairns nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů a resortů až po hostely a kempy. Nejpopulárnější oblastí na ubytování je Esplanade, která se nachází přímo u pobřeží.

7. Co jiného se dá dělat v Cairns mimo klasické turistické atrakce?
V Cairns si můžete také vychutnat místní kuchyni ve skvělých restauracích, navštívit trhy s místními produkty, zahrát si golf na jednom z golfových hřišť nebo si užít noční život v místních barech a klubech.

8. Jaké jsou možnosti dopravy v Cairns?
V Cairns je dostupná městská doprava v podobě autobusů, které vás dopraví do různých částí města. Můžete také využít půjčovnu aut nebo taxi, pokud chcete být více pohybliví.

9. Jaká je místní měna v Cairns?
Místní měnou v Cairns je australský dolar. Většina obchodů a restaurací přijímá také platební karty, ale je vždy dobré mít při sobě hotovost.

10. Jaká jsou doporučení pro cestování do Cairns?
Doporučuje se vzít s sebou ochranný opalovací krém, klobouk nebo šálu, lehké a pohodlné oblečení, plavky, šnorchl a masku (pokud chcete šnorchlovat) a repelent na hmyz. Nezapomeňte také mít při sobě doklady a pojištění cestovního zdravotního pojištění.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky