Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bhútán Drukgyel Dzong

Ubytování Bhútán Drukgyel Dzong


Bhútán, malá země ukrytá v Himálajích, je známá svou bohatou kulturou, nádhernou přírodou a klidnou atmosférou. Jedním z nejzajímavějších míst ke navštívení je Drukgyel Dzong, který se nachází v okrese Paro, nedaleko hlavního města Thimphu.

Drukgyel Dzong, neboli Drukgyelova pevnost, byla postavena v roce 1649. Původně sloužila jako vojenská pevnost a strážní místo pro ochranu Bhútánu před invazemi ze severního směru. Pevnost byla pojmenována po vítězství Bhútánu nad tibetskými invazory. Nicméně, v důsledku požáru, který zde vypukl v roce 1951, zůstaly z pevnosti jen zříceniny. I přesto je Drukgyel Dzong považována za důležité kulturní dědictví a je jednou z nejikoničtějších památek Bhútánu.

Dnes je Drukgyel Dzong oblíbeným turistickým cílem. Navštěvují ho nejenom turisté, ale také místní obyvatelé, kteří si přicházejí odpočinout od každodenního shonu. Přestože pevnost byla poničena, její význam pro Bhútán zůstává nezměněný. V současné době se zde provádějí rekonstrukční práce, aby se zachovaly zbylé zdi a struktury.

Pokud plánujete navštívit Drukgyel Dzong, měli byste se připravit na nádherný výhled na himálajské vrcholky se sněžnými vrcholy, které se tyčí těsně nad pevností. Právě odtud si můžete prohlédnout obrázek ikonické hory Jomolhari, která přitahuje spoustu turistů. Je to jedinečný zážitek, který vám umožní zapomenout na každodenní starosti.

Navštěvování Drukgyel Dzong je také příležitostí k prozkoumání okolní krajiny. Můžete si vyrazit na procházku ve venkovských oblastech a objevovat krásu přírody Bhútánu. Hory, řeky a vesnice vytváří působivou scenérii, kterou si můžete užít při krátké túře.

Co se týká ubytování při návštěvě Drukgyel Dzong, v okolí pevnosti se nachází několik hotelů a pensionů, které nabízejí příjemné a pohodlné prostředí pro odpočinek po celodenním objevování krás Bhútánu. Místní hotely se zaměřují na poskytování tradiční pohostinnosti a měli byste se připravit na jedinečnou zkušenost s bhútánskou kulturou.

Pokud jste dobrodružnějšího ražení a rádi byste zažili autentickou bhútánskou kulturu, můžete se rozhodnout pro domovské ubytování. Domovy místních obyvatel vám nabízejí jedinečnou příležitost vstřebat bhútánský způsob života, ochutnat místní jídlo a poznat místní tradice. Je to skvělý způsob, jak prozkoumat Bhútán a zároveň se ponořit do jeho kultury.

Drukgyel Dzong je skvělým místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Jeho krása a historický význam ho činí jedním z nejžádanějších turistických atrakcí v Bhútánu. Pokud plánujete návštěvu této krásné země, nezapomeňte zařadit Drukgyel Dzong na svůj seznam míst k navštívení a užijte si nezapomenutelné zážitky, které Bhútán nabízí.


Letenka Bhútán Drukgyel Dzong


Letecká společnost Bhútán Drukair, známá také jako Drukair, nabízí svým pasažérům jedinečný zážitek cestování do krásné země Bhútán. Při cestě do hlavního města Paro, cestující nejenže zažijí pohodlnou a bezpečnou cestu, ale také mají jedinečnou možnost obdivovat úchvatné výhledy na bhútánské himálajské hory a historickou pevnost Drukgyel Dzong.

Drukgyel Dzong, také známý jako "pevnost Džóva vítězství nad Drakpou" je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Bhútánu. Pevnost se nachází v údolí Pa-chů, asi 16 kilometrů od hlavního města Paro. Byla postavena na památku dobytí tibetských invazí v 17. století a sloužila jako vojenská pevnost a obchodní stanice.

Cestou letadlem nad Paro jsou viditelné velkolepé výhledy na himálajské vrcholky, které jsou pokryté sněhem po většinu roku. Tyto vrcholky se zdají být nedosažitelné a majestátní. Když letadlo přistává na mezinárodním letišti Paro, cestující mají jedinečnou možnost obdivovat to, co se zdá být doslova jako z pohádky.

Po přistání mohou cestující vyrazit na výlet do historické pevnosti Drukgyel Dzong. Tato pevnost stojí na strmém kopci a její architektura je impozantní. Je postavena z tradičních materiálů, jako je kámen a dřevo, a její pečlivě zdobené fasády představují typický bhútánský architektonický styl.

Pevnost Drukgyel Dzong poskytuje návštěvníkům mnoho možností prozkoumat historii bhútánské kultury. Návštěvníci si mohou projít mohutné brány, které chrání pevnost, a prozkoumat historické stopy minulosti. Na vnitřním nádvoří pevnosti se nacházejí starobylé chrámy, které nabízejí cestujícím místo k zastavení a zhlédnutí krásy a klidu tohoto místa.

Vzhledem k vysoké nadmořské výšce, ve které se Drukgyel Dzong nachází, je tato oblast také ideálním místem pro pěší turistiku a výlety do přírody. Cestující mohou podniknout krátký trek k nedalekému vodopádu nebo se projít přírodními stezkami v okolí pevnosti. Toto místo je známé svou krásnou přírodou, která je bohatá na endemickou flóru a faunu.

V roce 2016 byla Drukgyel Dzong restaurována, aby byla zachována její historická a kulturní hodnota pro budoucí generace. Tyto restaurační práce umožnily návštěvníkům získat hlubší vhled do bohaté historie Bhútánu a ocenit jeho kulturní dědictví.

Každý, kdo se rozhodne navštívit krásnou zemi Bhútán, by neměl opomenout navštívit pevnost Drukgyel Dzong. Je to nejen symbol vítězství nad tibetskými invazemi, ale také příklad okouzlujícího bhútánského kulturního dědictví. Cestování do Bhútánu s Drukair poskytuje nejen pohodlí a bezpečnost, ale také jedinečný pohled na jeho krásné himálajské hory a historické památky.


Počasí Bhútán Drukgyel Dzong


Bhútán se nachází v jižní Asii mezi Indií a Čínou. Země je známá svou krásnou přírodou, fascinující kulturou a množstvím tradičních obyčejů. Drukgyel Dzong je malebná vesnice nacházející se na jihozápadě země. Tento region je známý svým divokým počasím. V tomto článku se podíváme na nejčastější meteorologické podmínky v této části Bhútánu.

Drukgyel Dzong se nachází na úpatí Himalájí a díky tomu je zde velmi proměnlivé počasí. Obecně lze říci, že zde panuje subtropické až subtropické horské klima. Většinou bývá tuhé a suché v období od listopadu do května. Teploty se pohybují od -5°C až do 22°C. V noci je zde chladno a často dochází ke vzniku ranní rosy. Od května do října převládá vlhké a teplé podnebí s vysokými srážkami. Teploty se zde pohybují od 20°C až do 28°C. Noci jsou teplé a vlhké.

Srpnové povodně jsou nejzávažnější meteorologickou událostí v této oblasti. V tomto období mohou být silnice a cesty dlouhé týdny neprodyšné a celá oblast se dostává do chaosu. Ve většině případů se ale může jednat i o krátkodobé bouřky nebo zvýšené srážky. Tyto povětrnostní podmínky jsou pro turisty nebezpečné, proto by měli být opatrní a pečlivě sledovat počasí.

V Drukgyel Dzongu se nachází turistické oblasti, jako jsou z něj viditelné Lesy Kila, Buffalo Point nebo Taktsang Monastery. Pro turisty je nejlepší tuto oblast navštěvovat v zimním období, kdy panuje suché a chladné počasí. V létě je delší pobyt zde náročný kvůli vysokému stupni vlhkosti a nepříjemnému počasí.

Ať už se rozhodnete vidět horské vrcholy nebo jít na procházku podél řeky, počasí v Drukgyel Dzongu je klíčovým faktorem. Turisty by měli být vždy připraveni na nečekané výkyvy počasí a v případě nutnosti se okamžitě přizpůsobit novým podmínkám. Díky své fascinující přírodě a kultuře je Bhútán skvělým místem k návštěvě a za pár dní v Drukgyel Dzongu nebudete moci odolat jeho kouzlu.


Dovolená Bhútán Drukgyel Dzong


Dovolená v Bhútánu: Návštěva Drukgyel Dzong

Bhútán, známý jako "země hory dračího hrobu", je jednou z nejkrásnějších a nejlépe střežených tajemství v Asii. Tato malá země se nachází v Himálaji mezi Indií a Čínou a je považována za poslední ztracený ráj na světě. Jedno ze míst, které stojí za návštěvu, je Drukgyel Dzong.

Drukgyel Dzong se nachází ve vesnici Paro v západním Bhútánu. Je to historický klášter a pevnost, který byl vybudován v roce 1649. Původně byl postaven jako opevnění, které mělo chránit zemi před invazemi a útoky ze severu. Dnes je Drukgyel Dzong známý pro svou krásu a historický význam.

Pro turisty je návštěva Drukgyel Dzong jedinečnou možností poznat bohatou historii Bhútánu a prozkoumat jeho architekturu. Klášter je zbudován z kamene a dřeva a tvoří impozantní stavbu s věžemi, zdmi a bránami. Výhledy z pevnosti na okolní hory jsou nádherné a nezapomenutelné.

Při procházení klášterem se turisté mohou pokochat jeho krásou a obdivovat různé umělecké díla, která jsou zde vystavena. Drukgyel Dzong je známý také svými buddhistickými nástěnnými malbami a velkými sochami. Návštěvníci se mohou také připojit k modlitbám a meditacím v klášteře.

Kromě historie a architektury je Drukgyel Dzong také východiskem pro výlety do národního parku Jigme Dorji a na vrchol hory Chomolhari. Tato oblast je ideální pro trekking a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu s údolími, jezery a horskými vrcholy.

Bhútán je známý svou unikátní filozofií "bruttonárodního štěstí", která klade důraz na štěstí a blaho obyvatel. Tato filozofie se odráží i v pohostinnosti a přátelskosti obyvatel Bhútánu vůči turistům. Díky tomu je návštěva Drukgyel Dzong nejenom krásnou a historicky bohatou zkušeností, ale také příležitostí pro setkání s přátelskými místními lidmi.

Chcete-li zažít dovolenou, která je zcela odlišná od běžných turistických tras, navštivte Bhútán a objevte jeho skryté poklady. Návštěva Drukgyel Dzong vám umožní prozkoumat krásu a historii tohoto fascinujícího místa a zalíbit si ho do posledního detailu. Nechte se unést magií Bhútánu a vstupte do světa snů a fantazie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Drukgyel Dzong


Bhútán Drukgyel Dzong je historická pevnost nacházející se v západním Bhútánu. Zde jsou některé nejčastější dotazy a odpovědi o tomto místě:

Dotaz: Jak se dostanu do Bhútánu Drukgyel Dzong?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Bhútánu Drukgyel Dzong, je letecky přistát na mezinárodním letišti v Paro a pak se vydávat po silnici do Drukgyel Dzong.

Dotaz: Co je Drukgyel Dzong?
Odpověď: Drukgyel Dzong je historická pevnost, která byla postavena v roce 1649 jako ochrana proti tibetské invazi. Dnes slouží jako památník bojovníkům Bhútánu a poskytuje úchvatný výhled na pohoří Himálaj.

Dotaz: Jaké jsou vstupní poplatky do Drukgyel Dzong?
Odpověď: Vstupní poplatky do Drukgyel Dzong jsou 300 ngultrumů (bhútánská měna) pro zahraniční turisty a 50 ngultrumů pro bhútánské občany.

Dotaz: Jak dlouho bych měl strávit v Drukgyel Dzong?
Odpověď: Návštěva Drukgyel Dzong by měla trvat asi 1-2 hodiny, abyste si mohli prohlédnout pevnost a vychutnat si okolní krásnou krajinu.

Dotaz: Existují v okolí Drukgyel Dzong další zajímavá místa k návštěvě?
Odpověď: Ano, v okolí Drukgyel Dzong se nachází několik dalších zajímavých míst, jako je klášter Kyichu Lhakhang a město Paro. Můžete také podniknout trek do hor, jako je legendární trek na Tiger's Nest.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Drukgyel Dzong?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Drukgyel Dzong je během jarního a podzimního období, kdy je počasí mírné a krajinu zdobí kvetoucí květiny nebo pestře zbarvené listí.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky