Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Krkonošský národní park

Počasí Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park se nachází na severu České republiky a je nejen jedním z nejkrásnějších, ale také nejvýznamnějších chráněných území v zemi. Tento park, který byl založen v roce 1963, zaujímá plochu téměř 550 km2 a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin.

Krkonoše jsou nejvyšší pohoří v České republice a jeho vrcholky sahají až do výšky přes 1600 metrů nad mořem. Kromě své krásy jsou Krkonoše také zajímavé z hlediska počasí. V zimě lákají na své svahy milovníky zimních sportů, díky bohatým sněhovým srážkám jsou zde ideální podmínky pro lyžování a snowboarding. Běžecké trasy vedou nekonečnými lesy, což představuje příjemnou alternativu k lyžování na sjezdovkách.

V létě je Krkonošský národní park oblíbeným cílem turistů, kteří sem přicházejí poznávat přírodu, pěšími túrami objevovat horské potoky, vodopády a lesy. Park nabízí mnoho tras různých délek a obtížnosti, ať už jste začátečník nebo zkušený turista. Můžete se vydat na vtipně pojmenovanou Sněžku, nejvyšší vrchol České republiky, nebo prozkoumat malebné horské chaty a přístřešky.

Počasí v Krkonošském národním parku je chladnější a vlhčí než v nižších polohách České republiky. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 10-15 °C a v zimě může být až -15 °C. Největší sněhová pokrývka je obvykle v únoru a březnu, a to až několik metrů. Díky těmto podmínkám se Krkonoše pyšní největším a nejznámějším českým lyžařským střediskem - Špindlerův Mlýn.

Kromě sněhových srážek se v Krkonoších vyskytují i velké množství dešťových srážek. To z nich činí jedno z nejvlhčích míst v České republice. Průměrný roční úhrn srážek zde přesahuje 1500 mm, s největším množstvím srážek v létě.

Díky své geografické poloze a různorodému reliéfu se počasí v Krkonošském národním parku často mění. Právě tato variabilita dělá z parku tak zajímavou destinaci pro všechny, kteří mají rádi změnu a přírodu. Ať už je zima nebo léto, slunce nebo déšť, Krkonošský národní park vás vždy přivítá svou krásou a jedinečností.


Dovolená Česko Krkonošský národní park


Návštěva Krkonošského národního parku může být pro mnoho lidí doslova útočištěm od uspěchaného všedního dne. Park leží v severovýchodních Čechách a nabízí nejen krásné přírodní scenérie, ale také mnoho možností k aktivnímu odpočinku.

Pro milovníky turistiky je park ideálním místem k prozkoumání pěšky nebo na kole. Navštivte například město Harrachov a vydejte se na výlet do nedalekého Muzea skla a bižuterie, které ukazuje historii sklářského průmyslu v oblasti.

Pokud hledáte něco adrenalinovějšího, můžete se vydat na horolezeckou výpravu na Sněžku, nejvyšší vrchol v Českých horách. Nebo se můžete projet na horských kolech nebo projít se po několika naučných stezkách, které vás provedou přes rozmanité terény a biotopy.

Návštěva Krkonošského národního parku je také ideální pro rodiny s dětmi. Ve většině obcí a měst v parku jsou k dispozici dětská hřiště a zábavní aktivity, jako například lanový park a bobové dráhy. Děti si tak mohou užít dobrou zábavu a získat zároveň nové zkušenosti o přírodě a jejích zvířatech.

Navštívte například Krkonošský zvířecí park v Dvoře Králové, kde můžete vidět mnoho druhů domácích i exotických zvířat v přírodních podmínkách.

Lidé, kteří chtějí zažít větší klid a ticho, mohou navštívit některý z mnoha klášterů a kostelů v parku. Také si můžete užít wellness v některém z hotelů či zřídit vlastní stan nebo karavan na jednom z kempů.

Krásné scenérie a relaxační atmosféra Krkonošského národního parku přitahují turisty z celého světa a nabízí dokonalou dovolenou pro každého. Takže až se budete rozhodovat, kam vyrazit na dovolenou v Česku, nezapomeňte na Krkonošský národní park!


Ubytování Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších přírodních parků v České republice. Nachází se převážně v Krkonoších, nejvyšších pohořích Česka, a je domovem mnoha unikátních druhů rostlin a živočichů. Pro turisty nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také bohaté možnosti pro relaxaci a ubytování.

Pokud se rozhodnete navštívit Krkonošský národní park, máte na výběr z různých typů ubytování. Nejběžnější možností je ubytování ve městech a obcích okolo parku, jako jsou Špindlerův Mlýn, Harrachov nebo Pec pod Sněžkou. V těchto lokalitách najdete širokou škálu hotelů, penzionů, apartmánů a chat.

Hotely v okolí parku nabízejí pohodlné ubytování s veškerým komfortem. Mnoho z nich má vyhlídkové terasy nebo balkony, odkud můžete obdivovat panoramatické výhledy na okolní hory a údolí. Pokud preferujete menší a rodinnější ubytování, pak penziony jsou pro vás ideální volbou. Penziony v okolí parku často nabízejí pokojovou stravu a jsou vhodné pro individuální cestovatele i rodiny s dětmi.

Pro ty, kteří preferují větší soukromí a nezávislost, jsou k dispozici apartmány a chaty. Tyto ubytovací možnosti vám umožní se cítit jako doma, ať už jste na dovolené nebo víkendovém výletu. Apartmány jsou obvykle vybaveny kuchyní, koupelnou a obývacím prostorem, zatímco chaty nabízejí samostatnou budovu s několika ložnicemi a společnou kuchyňkou a obývacím pokojem.

V neposlední řadě je možnost ubytování i přímo v samotném Krkonošském národním parku. Park provozuje několik horských chat a chatek, které se nacházejí v krásných přírodních lokalitách. Tyto chaty poskytují základní ubytování a jsou ideální pro ty, kteří hledají pobyt blízko přírody a turistických tras.

Při ubytování v Krkonošském národním parku máte k dispozici bohatou nabídku aktivit a zážitků. Můžete si užít horské túry a procházky po vyznačených stezkách, relaxovat v termálních lázních nebo se vydat na lyžování či snowboarding v zimním období. Park je také známý svojí ornitologickou a botanickou rozmanitostí, což přispívá k jeho atraktivitě pro milovníky přírody a fotografování.

Krkonošský národní park nabízí nádherné prostředí a rozmanité možnosti ubytování pro turisty. Bez ohledu na to, zda preferujete pohodlí hotelu, útulnost penzionu, flexibilitu apartmánů a chat, nebo blízkost k přírodě v horských chatách, najdete si zde vhodné ubytování dle svých potřeb. Užívejte si jedinečnou přírodu Krkonoš a nezapomeňte si užít relaxaci a odpočinek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Krkonošský národní park


1. Co je Česko Krkonošský národní park?
Česko Krkonošský národní park je chráněné území v Krkonoších, které slouží k ochraně přírody, krajiny a kulturního dědictví.

2. Jaké přírodní krásy se v národním parku nacházejí?
V národním parku se nacházejí mimo jiné nejvyšší české hory - Sněžka, malebné údolí řeky Jizery, ledovcová jezera a unikátní rašeliniště.

3. Jaký je vstup do národního parku pro veřejnost?
Vstup do národního parku je volný a zdarma. Turisté mohou využít značených turistických tras a naučných stezek.

4. Jaká jsou pravidla v národním parku?
V národním parku platí úzká pravidla ochrany přírody. Je zakázáno sbírání rostlin a živočichů, lovení, táboření mimo vyhrazené místa a vjezd do některých částí parku.

5. Kde mohu najít informace o ubytování v okolí národního parku?
Informace o ubytování v okolí národního parku lze najít na oficiálních webových stránkách národního parku nebo na turistických portálech.

6. Existují v národním parku nějaké naučné stezky?
Ano, v národním parku je vybudováno několik naučných stezek, které umožňují návštěvníkům objevovat a poznávat přírodu parku.

7. Je možné v národním parku tábořit?
Táboření v národním parku je povoleno pouze na vyhrazených tábořištích nebo ve speciálně označených místech. Je nutné dodržovat pravidla stanovená správou parku.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu národního parku?
Národní park lze navštívit po celý rok. Nejkrásnější období je však obvykle na jaře, kdy se zde tyčí horské sněhové houby, a na podzim, kdy je krásně zbarvená listnatá a jehličnatá vegetace.

9. Kam se mohu obrátit pro více informací o národním parku?
Pro více informací o národním parku můžete kontaktovat návštěvnické centrum parku, které poskytuje informace o turistických trasách, přírodních zajímavostech a dalších aktivitách v parku.

10. Jaká je doprava do národního parku?
Do národního parku se lze dostat autem, vlakem nebo autobusem. Existuje také možnost využití cyklobusů či lanovky na Sněžku pro snadnější přístup.


Letenka Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků v České republice. Rozprostírá se v oblasti mezi městy Trutnov a Vrchlabí a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou přírodní krásu, malebné horské vesničky a mnoho turistických cest.

Abychom se dostali na Krkonošský národní park, můžeme využít letenky do České republiky a následně se vydat na cestu přesně podle našich plánů. Pokud bychom se chtěli dostat ze zahraničí, je nejvýhodnější letět do Prahy a zde následně pokračovat vlakem či autobusem do našeho cílového místa Trutnova či Vrchlabí.

Jednou z nejstarších turistických tras v Krkonoších je Krkonošská magistrála. Tuto trasu můžeme absolvovat jak pěšky, tak i na kole či na sněžnicích v zimě. Trasa nás provede celým národním parkem a nabídne nádherné výhledy na krásy Krkonoš. Během cesty se můžeme zastavit v horských chatách a ochutnat místní speciality.

Další nezapomenutelnou zastávkou v Krkonoších je horská lanovka na Sněžku. Jedná se o nejvyšší horu České republiky, jejíž vrchol leží ve výšce 1 603 metrů nad mořem. Při jízdě lanovkou se nám nabídne nejrůznější pohledy na Krkonoše a z vrcholu Sněžky můžeme vidět až do Polska a Německa.

Krkonošský národní park je mimo jiné také velice oblíbeným místem pro zimní sporty. Je zde mnoho lyžařských středisek, kde si můžeme užít sjezdovky pro různé úrovně lyžování. Lyžování můžeme spojit s procházkami v blízkosti horských chat a zasněžených lesů.

Jako další místa ke navštívení můžeme doporučit město Trutnov, kde můžeme navštívit mnoho historických památek. Dále pak Vrchlabí, kde můžeme navštívit zámek a muzeum. Samozřejmě zde máme k dispozici i spoustu dalších turistických tras a lákadel.

Celkově je Krkonošský národní park skvělým místem pro všechny milovníky přírody a turistiku. Krásné výhledy, čistý vzduch a mnoho aktivit, kterými si můžeme zpříjemnit pobyt, jsou ideální kombinací pro relaxaci a odreagování od každodenního shonu. Stačí si zajistit letenku a vyrazit do této nádherné oblasti.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky