Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Dominikánská republika Isla Saona

Dovolená Dominikánská republika Isla Saona


Dominikánská republika je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací v Karibiku a nabízí mnoho možností pro nezapomenutelnou dovolenou. Jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších lokalit, kterou rozhodně stojí za návštěvu, je Isla Saona.

Isla Saona je malý ostrov, který se nachází v Karibském moři, jihozápadně od Dominikánské republiky. Je součástí národního parku Cotubanamá, který je chráněným územím a domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Ostrov je známý svými bílými plážemi, tyrkysovou vodou a nádhernými korálovými útesy.

Pro cestu na Isla Saona si můžete vybrat z několika možností. Nejoblíbenější způsob je lodní výlet, který je dostupný z mnoha turistických center v Dominikánské republice, jako je Punta Cana či Bávaro. Lodě vyplouvají ráno a obvykle zahrnují příjemnou plavbu po moři, občerstvení na palubě a možnost prozkoumat nádherné podvodní světy během potápění nebo šnorchlování.

Po příjezdu na Isla Saona se vám otevře nádherný pohled na bílou pláž s palmami, která se táhne podél celého ostrova. Pláže na Isla Saona jsou velmi čisté a nedotčené, a proto se zde můžete těšit na relaxaci, opalování a koupání v tyrkysově modrém moři. Některé části ostrova jsou také domovem místních rybářů, kteří vám rádi nabídnou čerstvé plody moře. Budete mít možnost ochutnat tradiční dominikánské speciality a poznat místní kulturu.

Další atrakce, kterou můžete na Isla Saona navštívit, je slavná "Piscina Natural" neboli "přírodní bazén". Je to písečná plocha nezemě v moři, kde můžete plavat ve vodě s plochým dnem a obdivovat mnoho mořských hvězd a želv. Tato oblast je ideální pro rodiny s dětmi a nenáročné plavce.

Pokud se rozhodnete zůstat na Isla Saona déle než na jednodenním výletu, můžete si pronajmout chatku či bungalov na pláži a zažít tu dovolenou snů. Nicméně je třeba si uvědomit, že ostrov nenabízí příliš mnoho možností ubytování a restaurací, takže je dobré si vše předem naplánovat a zajistit si dostatek potřebných věcí.

Dovolená na Isla Saona v Dominikánské republice je nezapomenutelným zážitkem, který vám poskytne relaxaci, adrenalinové aktivity a nádhernou přírodu. Jestliže máte rádi slunce, moře a bílé pláže, vřele vám doporučuji navštívit tuto malou karibskou oázu a zažít tu kousek ráje na Zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Isla Saona


1. Jak se dostanu na Isla Saona z Dominikánské republiky?
Nejběžnější způsob, jak se dostat na Isla Saona, je lodí z přístavu v Bayahibe. Existuje mnoho cestovních společností nabízejících výlety na Isla Saona, které zahrnují přepravu lodí.

2. Kolik trvá plavba na Isla Saona?
Plavba na Isla Saona z Bayahibe obvykle trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny.

3. Co je nejlepší čas pro návštěvu Isla Saona?
Nejoblíbenější čas návštěvy Isla Saona je od listopadu do dubna, kdy je počasí suché a teplota vzduchu je příjemná. Tyto měsíce jsou také nejvyšší turistickou sezónou.

4. Jaké aktivity nabízí Isla Saona?
Isla Saona je známá svými nedotčenými plážemi a krásnými lagunami. Návštěvníci mohou vychutnat slunění na pláži, plavat a potápět se v azurově modrých vodách, procházet se po ostrově a pozorovat místní fauna a flóru.

5. Je nutné mít nějaké formální dokumenty k návštěvě Isla Saona?
Obecně není nutné mít žádné speciální formální dokumenty k návštěvě Isla Saona, pokud jste turista. Měli byste však mít platný pas s minimálně 6 měsíční platností.

6. Můžu na Isla Saona přenocovat?
Ano, existují možnosti přenocování na Isla Saona. Několik cestovních společností nabízí vyhlídkové lodě, které zůstávají na ostrově přes noc a umožňují tak turistům strávit více času na této krásné destinaci.

7. Co si mám vzít s sebou na výlet na Isla Saona?
Měli byste si vzít plavky, sluneční brýle, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany (kvůli silnému slunci), ručník, vodu a obuv vhodnou pro pohodlnou procházku po pláži.

8. Kde se mohu najíst na Isla Saona?
Na Isla Saona je několik restaurací a stánků s jídlem, které nabízejí čerstvé mořské plody a místní speciality. Mnoho turistických výletů také zahrnuje oběd na ostrově.

9. Jaká je oblíbená aktivita na Isla Saona?
Jednou z oblíbených aktivit na Isla Saona je "plavání s morskými prasaty", což je možnost plavat vedle přátelských morských prasat v jejich přirozeném prostředí.

10. Jaká je průměrná cena výletu na Isla Saona?
Cena výletu na Isla Saona se může lišit v závislosti na cestovní společnosti a zahrnutých aktivitách. Obecně se pohybuje mezi 50 až 100 amerických dolarů na osobu.


Ubytování Dominikánská republika Isla Saona


Isla Saona je ostrov, který se nachází v Karibiku, patří pod Dominikánskou republiku a je oblíbeným turistickým cílem. Ostrov je dlouhý 22 kilometrů a jeho největší šířka dosahuje 5 kilometrů. Je obklopený průzračně čistým mořem a bílými písečnými plážemi, což je ideální destinace pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou na tropickém ostrově.

Na ostrově Isla Saona nejsou velká města ani vesnice, ale jsou zde malé plážové osady, které nabízejí ubytování pro turisty. Tyto osady jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentický kus Dominikánské republiky. Většinou se jedná o malé bungalovy nebo chatky, které jsou postaveny přímo na pláži, což umožňuje návštěvníkům hned ráno vstát a být přímo na pláži. Ubytování na Isla Saona je ideální pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou mimo hluk a shon velkoměsta.

Existuje několik možností, jak rezervovat ubytování na Isla Saona. Nejlepší je provést rezervaci předem prostřednictvím internetu. Většina osad nabízí online rezervační formuláře, které umožňují snadnou a pohodlnou rezervaci ubytování. Další možností je pak najít si vhodné ubytování na místě při příjezdu na ostrov.

Ceny ubytování na Isla Saona se liší v závislosti na kvalitě a vybavení osady. Běžně jsou ceny těchto ubytování celkově dostupné a zřetelně převažují nad jinými turistickými destinacemi na Karibských ostrovech.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Isla Saona, určitě nebudete litovat. Ostrov nabízí krásnou krajinu, klid a pohodu, stejně jako mnoho možností na výlety a aktivity včetně potápění, plachtění, rybolovu a horských výletů. Pokud hledáte autentickou a klidnou dovolenou v Karibiku, Isla Saona by mohla být ideálním místem pro vás a vaše rodinu.


Počasí Dominikánská republika Isla Saona


Isla Saona, jedno z nejkrásnějších míst na Dominikánské republice, je proslulé svým krásným počasím. Tato malá ostrovní útočiště ležící nedaleko jihovýchodního pobřeží země je oblíbeným cílem turistů i místních obyvatel.

Počasí na Isla Saona je typické pro tropické klima. Ostrov je po celý rok ovlivňován slunečným počasím, které umožňuje návštěvníkům těšit se z ideálních podmínek pro relaxaci na pláži a prozkoumávání jejího úchvatného podmořského světa.

Průměrné teploty na ostrově se pohybují mezi 25-30°C po celý rok. Nejteplejšími měsíci jsou obvykle červenec a srpen, kdy teploty dosahují nejvyšších hodnot. I v zimních měsících se teploty pohybují kolem příjemných 24°C, čímž Isla Saona nabízí ideální odpočinek pro ty, kteří se chtějí vyhnout studenému evropskému zimnímu počasí.

Co se týče srážek, na Isla Saona je vidět mírně sezónní rozdíl. Období nejvyšších srážek nastává v období od května do října. Tyto měsíce jsou charakterizovány vyšší vlhkostí vzduchu a pravidelným výskytem dešťových přeháněk. Nicméně, deštivé období není tak intenzivní, aby ovlivnilo turistický ruch na ostrově. Nejideálnější období pro návštěvu Isla Saona bez většího rizika deště je v období od listopadu do dubna.

Přítomnost oceánu v blízkosti ostrova také ovlivňuje počasí na Isla Saona. Ohromující vodní teploty přitahují milovníky potápění, šnorchlování a dalších vodních aktivit. Průměrná teplota moře se pohybuje okolo 26-29°C, což nabízí ideální podmínky pro koupání a prozkoumávání korálových útesů.

Celkově vzato, počasí na Isla Saona přináší návštěvníkům příjemné a teplé podnebí po celý rok. Toto tropické prostředí a ideální teploty spolu s krásnými plážemi a úchvatným podmořským světem činí Isla Saona místem, na které se turisté rádi vrací a které je oblíbené pro letní dovolené i pro romantické výlety.


Letenka Dominikánská republika Isla Saona


Isla Saona: Ráj v srdci Karibiku

Dominikánská republika je známá svou překrásnou krajinou, bílými plážemi a tyrkysovými vodami. Mezi jedno z nejoblíbenějších turistických míst v této oblasti patří bezpochyby ostrov Isla Saona.

Ostrov Isla Saona se nachází na jihovýchodě Dominikánské republiky a je součástí přírodní rezervace Parque Nacional del Este. Tato nebeská oáza se rozpíná na ploše přes 110 kilometrů čtverečních a je domovem bohaté flóry a fauny.

Jedním z hlavních důvodů, proč se Isla Saona stala tak oblíbeným cílem turistů, jsou její nádherné pláže. Při příjezdu na ostrov budete nadšeni turistickou ikonou - pláží s názvem Canto de la Playa. Tato pláž s bílým pískem a palmami se táhne na několik kilometrů a její voda je tak průzračná, že můžete vidět ryby a korály plavat ve vzdálenosti.

Další neustálou oblíbenou zastávkou na Isla Saona je stará rybářská vesnice Mano Juan. Tato malá osada je domovem okolo 200 rybářů a nabízí autentický pohled na život na ostrově. Zde můžete ochutnat čerstvé mořské plody, navštívit místní trh a zakoupit si tradiční suvenýry.

Nejbližším městem k Isla Saona je Bayahibe, které je výchozím bodem pro většinu výletů na ostrov. Zde se můžete vydat na jednodenní výlet lodí a prozkoumat krásy Isla Saona. Vodní taxi je také populární možností přepravy.

Jinou oblíbenou atrakcí na Isla Saona je návštěva "Piscina Natural". Jedná se o přírodní bazén u pobřeží, který je ideální pro odpočinek a relaxaci. Voda je zde mělká a teplá, což dělá z tohoto místa skvělé místo pro opalování a pozorování životního prostředí.

Vzhledem k rostoucí popularitě Isla Saona je doporučeno plánovat návštěvu v dopoledních hodinách, abyste se vyhnuli davům turistů. Existuje také možnost pronájmu soukromé lodi, která vám umožní strávit více času na ostrově a objevit méně známé oblasti.

Pokud se chystáte navštívit Dominikánskou republiku, nezapomeňte zařadit Isla Saona do svého itineráře. Tento rajský ostrov nabízí nezapomenutelné zážitky, které vás okouzlí svojí přírodou a krásou.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky