Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Dominikánská republika Jarabacoa

Dovolená Dominikánská republika Jarabacoa


Dominikánská republika je známa svými nádhernými plážemi, krásnou přírodou a bohatou kulturou. Mnoho turistů míří přímo na pláže Punta Cana nebo Puerto Plata, ale jedno méně známé, ale neméně působivé místo, které stojí za návštěvu, je město Jarabacoa.

Jarabacoa se nachází v srdečním pohoří za východním pobřežím Dominikánské republiky. Je to oblíbený cíl pro dovolenou mezi místními obyvateli, kteří sem jezdí za sportovními aktivitami a odpočinkem v přírodě. Pro turisty je to ideální destinace pro ty, kteří chtějí zažít autentickou dominikánskou kulturu a zároveň si užít krásu okolní přírody.

Jarabacoa je známá jako "město večných jara" díky svému příjemnému klimatu. Místní obyvatelé i návštěvníci sem jezdí za účelem relaxace v klidné atmosféře a uchýlení se od ruchu běžné turistické destinace. Město je obklopeno horami a zelenými loukami, které lákají k procházkám a pěší turistice. Tato oblast je také proslulá svými vodopády, které jsou skutečnou lahůdkou pro milovníky přírody.

Vzhledem k horám a řekám, které obklopují Jarabacoa, je to ideální místo pro dobrodruhy a outdoorové nadšence. Zde si můžete užít požitek z raftingu na divoké řece Yaque del Norte, která je nejdelší řekou ve střední Americe. Další možností je prozkoumávání hor na koni nebo pěšky a vydat se na nezapomenutelnou túru do okolí. Nezapomeňte si také vychutnat výhled na vrcholky hor a užít si adrenalinový zážitek z jízdy na zip-line.

Pokud vás zajímá kultura a historie, město Jarabacoa má také co nabídnout. Můžete navštívit místní trh, kde se prodávají tradiční produkty a suvenýry, a ochutnat lahodné místní speciality. Místní obyvatelé jsou také velmi přátelští a přívětiví, takže se nemusíte obávat, že byste se necítili vítáni.

Pokud plánujete dovolenou v Dominikánské republice a hledáte místo, kde si můžete odpočinout a zároveň prožít dobrodružství, nezapomeňte zahrnout Jarabacoa na svůj seznam. Toto malebné město vám nabídne krásu přírody, adrenalinové sporty a autentický zážitek z dominikánské kultury. Během dovolené zde můžete relaxovat na klidných plážích nebo se ponořit do dobrodružství v horách a na řekách. Nezáleží na tom, jestli jste dobrodruh nebo milovník přírody, Jarabacoa určitě bude vzpomínkovým místem na vaší dovolenou v Dominikánské republice.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Jarabacoa


1) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Dominikánské republiky v Jarabacoa?
Nejlepší doba na návštěvu Jarabacoa je obvykle od prosince do dubna, kdy je méně dešťů a teploty jsou příjemné.

2) Jak se dostanu do Jarabacoa z letiště v Santo Domingo?
Nejlépe se dostanete z letiště v Santo Domingo do Jarabacoa taxíkem, pronájmem auta nebo můžete využít veřejnou dopravu jako autobusy nebo minibusy.

3) Jaké aktivity mohu podniknout v Jarabacoa?
V Jarabacoa můžete podniknout různé aktivity jako rafting na řece Yaque del Norte, horskou cyklistiku, pěší túry po národním parku Armando Bermúdez, návštěvu vodopádů Salto de Jimenoa nebo navštívení kávových farem a výrobny kávy.

4) Jaká je typická kuchyně Dominikánské republiky v Jarabacoa?
Typická kuchyně Dominikánské republiky v Jarabacoa zahrnuje ryby a mořské plody, dušené maso, červené fazole, rýži, plantainy (zelené banány) a tropické ovoce.

5) Kde se dá večer vyrazit na drink v Jarabacoa?
V Jarabacoa najdete různé bary a restaurace, kde si můžete užít večer s dobrým jídlem a nápoji. Některé populární možnosti jsou Barba roja, La Taberna Tykua, Mi Cafecito, Bar Azafrán a další.

6) Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Jarabacoa?
Hlavní turistické atrakce v Jarabacoa zahrnují národní park Armando Bermúdez, vodopády Salto de Jimenoa a Salto Baiguate, Jezero Hatillo, kávové farmy a výrobnu kávy.

7) Kde se dá ubytovat v Jarabacoa?
V Jarabacoa najdete různé možnosti ubytování, včetně malých hotelů, penzionů a apartmánů. Některé populární volby jsou Rancho Olivier, Hotel Gran Jimenoa, Villa Pajon Eco Lodge a další.

8) Jaké další destinace v Dominikánské republice se dají snadno dostat z Jarabacoa?
Z Jarabacoa se dá snadno dostat do jiných populárních destinací v Dominikánské republice, jako je například La Vega, Santiago de los Caballeros nebo Santo Domingo. Dostupnost závisí na dopravních spojích a vzdálenostech.


Letenka Dominikánská republika Jarabacoa


Dominikánská republika je nejen oblíbenou destinací pro dovolenou u moře, ale skýtá také mnoho příležitostí pro dobrodružné aktivity a poznávání nedotčené přírody. Jedním z těchto skrytých pokladů je město Jarabacoa, které se nachází ve vnitrozemí země a je ideálním místem pro milovníky outdoorových aktivit.

Jarabacoa leží v nadmořské výšce přesahující 500 metrů a je obklopena nádhernou zelení. Je známá jako "Město věčného jara" díky svému příjemnému a mírnému klimatu po celý rok. To z ní činí skvělou destinaci pro turisty, kteří se chtějí vyhnout horkému a vlhkému počasí na pobřeží.

Přímo u města se nachází nejvyšší hora Karibiku - Pico Duarte, která dosahuje výšky 3098 metrů. Tato hora je výzvou pro turisty, kteří se rádi vydají na trekkingové výpravy a chtějí zakusit adrenalinový zážitek. Cesta na vrchol Pico Duarte nabízí úchvatná panoramata a je náročná, ale dostupná i pro středně zdatné turisty.

Kromě toho je Jarabacoa také rájem pro vodáky. Město je obklopeno velkým množstvím řek a vodopádů, které tvoří perfektní přírodní scenérie pro rafting a kajakování. Turisté mají možnost si pronajmout rafty či kajaky a projet si na řekách Yaque del Norte nebo Jimenoa některé z úseků s různými obtížnostmi. Je to jedinečný způsob, jak se blíže seznámit s místní přírodou a zvýšit adrenalin v žilách.

Pokud preferujete mírnější aktivity, můžete vyzkoušet i jízdu na koni nebo výlet na čtyřkolkách. Jarabacoa nabízí mnoho stezek, které vedou přes horské louky a plantáže, takže si každý zde najde pro sebe to nejvhodnější.

Město sama o sobě není velké, ale zdejší atmosféra je autentická a přátelská. Můžete se projít ulicemi a objevovat místní obchody a restaurace, které nabízejí tradiční dominikánskou kuchyni. Rovněž máte možnost ochutnat zdejší kávu, která je považována za jednu z nejlepších na světě.

Cestování do Jarabacoa je snadné, protože bezprostředně vedle města se nachází letiště, kam lze přiletět z hlavního města Santo Domingo či Punta Cana. Pokud plánujete dovolenou v Dominikánské republice a hledáte místo, které je mimo masový turismus a nabízí příležitosti k dobrodružství, je Jarabacoa perfektní volbou.

Návštěva Jarabacoa v Dominikánské republice je skutečně jedinečným zážitkem. Toto kouzelné město s úchvatnou přírodou poskytuje turistům nespočet možností pro dobrodružné aktivity, ale také příležitost poznat místní kulturu a tradice. Ať už plánujete trekking na Pico Duarte, splouvání řeky na kajaku nebo procházku po malebných ulicích, Jarabacoa vám nabídne dovolenou plnou vzrušení a nezapomenutelných momentů.


Počasí Dominikánská republika Jarabacoa


Dominikánská republika je známá svou exoticitou, krásnými plážemi a slunečným počasím. Mnoho turistů sem zamíří, aby si užilo tropický ráj a odpočinulo si od každodenního shonu. Však se může zdát, že v Dominikánské republice je pořád jen slunečno a teplo. Nicméně, jižní oblasti ostrova mohou být někdy příliš parné a dusno. Ale co když vás láká odpočinek v příjemně osvěžujícím klimatu s nižší teplotou? Pak byste se měli vydat do města Jarabacoa.

Jarabacoa se nachází ve střední části Dominikánské republiky, ve vyšší nadmořské výšce, což znamená, že je zde mírnější podnebí. Toto město, které je obklopeno horskými vrcholky, je známé jako "Jardin de Republica", což znamená "zahrada republiky". A opravdu, divoká příroda a horské scenérie jsou bezpochyby jednou z hlavních atrakcí tohoto místa. Ale jaké je počasí v Jarabacoa?

Vzhledem k jeho geografické poloze v horském terénu, má Jarabacoa chladnější klima oproti ostatním pobřežním oblastem Dominikánské republiky. Průměrné teploty zde jsou příjemnější, především v cyklu od listopadu do února. Ve dne se denní teploty pohybují mezi 22 a 27°C, což je pro mnoho návštěvníků příjemné odchylka od vedra na plážích. V noci mohou teploty klesnout na příjemných 15-18°C, což znamená, že si můžete vychutnat chladnější večery.

Další zajímavý fakt je, že Jarabacoa je také známá jako "město věčného jara". Toto přezdívka vyplývá z toho, že po celý rok jsou zde příjemné teploty, což z něj činí ideální místo na středně dlouhý pobyt. Vzhledem k nižším teplotám a příznivému klimatu je pro mnoho turistů oblíbeným místem pro horskou turistiku, pěší výlety nebo jízdu na koni. Můžete si také užít krásné horské prameny, vodopády a řeky, které jsou oblíbenou atrakcí pro milovníky outdoorových aktivit.

Další výhodou nižších teplot v Jarabacoa je skutečnost, že se jedná o ideální podmínky pro pěstování květin a zahradnictví. Fragmenty barevných květů můžete objevit na mnoha místech a během návštěvy města budete moci navštívit i místní trhy, kde se prodávají čerstvé květiny a zelenina.

V závěru, pokud hledáte místo s příjemným počasím, ve kterém se můžete vyhnout parnému vedru na pobřeží, pak bude Jarabacoa skvělou volbou. Město vám nabídne nižší teploty, malebnou krajinu a spoustu aktivit, které vám umožní si užít Dominikánskou republiku z jiné perspektivy. Ať už se vydáte na exkurzi do vodopádů nebo si jen užijete procházku městem, počasí v Jarabacoa vám poskytne osvěžující a příjemný pobyt.


Ubytování Dominikánská republika Jarabacoa


Dominikánská republika je známá svými nádhernými plážemi a vodopády, ale méně lidí ví o krásách vnitrozemí země. Jedním z těchto skrytých pokladů je nádherné město Jarabacoa. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, zde je několik tipů.

1. Rancho Baiguate
Rancho Baiguate je vyhlášený horský rezort, který nabízí různé sportovní aktivity, včetně raftingu, jízdy na koni a turistiky. Hotel je vybaven bazénem a restaurací a nabízí širokou škálu ubytovacích možností od standardních pokojů až po apartmány.

2. Hotel Gran Jimenoa
Hotel Gran Jimenoa leží v centru města Jarabacoa a nabízí výhled na řeku Jimenoa. Hotel má velký bazén, dětské hřiště a vlastní restauraci. Ubytování v hotelu se pohybuje od standardních pokojů až po apartmány s výhledem na řeku.

3. Villa Celeste Estate
Villa Celeste Estate je malý rezort v horské oblasti Jarabacoa. Nabízí soukromé apartmány s výhledem na údolí a horu Pico Duarte. Apartmány jsou vybaveny kuchyní a velkými postelemi. Rezort má také bazén a resatauraci.

4. Baoba del Piñal
Baoba del Piñal nabízí ubytování v soukromí prostředí v horské oblasti Jarabacoa. Nabízí soukromé apartmány s malou kuchyňkou a terasou s výhledem na údolí. Rezort má také venkovní kuchyni a bazén.

5. Rancho La Aurora
Rancho La Aurora je ubytovací zařízení, které je obklopeno krásnou krajinou. Rezort má vlastní stáj s koni, bazén a restauraci. Nabízí ubytování v apartmánech s výhledem na hory a řeku.

V Jarabacoa jsou i další možnosti ubytování, ale tyto jsou nejlepší volbou pro turisty, kteří chtějí užít si přírodu a klid v horské oblasti země. Ať už zvolíte jakýkoli z těchto tipů na ubytování, bude to nezapomenutelný zážitek.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky