Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Džibutsko Lake Assal Hot Springs

Ubytování Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Pokud hledáte místo, kde si odpočinete a zároveň si užijete krásy přírody, neměli byste přehlédnout Džibutsko Lake Assal Hot Springs. Tento unikátní a fascinující přírodní útvar je oblíbeným turistickým cílem v Džibutsku a nabízí mnoho zajímavých aktivit.

Jezero Assal je nejníže položeným místem v Africe a nachází se v samotném srdci Danakilské prolákliny. Zde se setkávají dvě tektonické desky, což způsobuje silné geologické a tektonické aktivity. Skalnaté útesy obklopující jezero a podobně jako samotné jezero jsou často označovány jako "vulkán v klidu".

Navzdory svému náročnému terénu přitahuje toto místo v Džibutsku mnoho turistů a návštěvníků. Přírodní krajina nabízí koupání v minerálním a slaném jezeře s vysokým obsahem soli a mnoha zdravotními výhodami.

Voda v jezeře Assal obsahuje velké množství minerálů, z nichž některé jsou prospěšné pro kůži a posilují svaly a klouby. Tato léčivá síla přitahuje mnoho turistů, kteří hledají relaxaci a léčbu.

V blízkosti jezera se nacházejí také horké prameny, které poskytují příjemný relaxační zážitek. Voda je silně mineralizovaná s teplotou kolem 40 až 50 stupňů Celsia, což z ní dělá vynikající terapeutický prostředek pro léčení různých nemocí.

Pokud se rozhodnete zůstat v této oblasti, máte na výběr mezi meteorologickou stanicí a kempem na břehu jezera. Tyto možnosti nabízejí ubytování a služby pro turisty, kteří chtějí prozkoumat Džibutsko a okolí.

Meteorologická stanice poskytuje návštěvníkům ubytování v moderních a komfortních pokojích s výhledem na okolní scenérie. K dispozici jsou také restaurace a příležitosti k prozkoumání nejbližšího prostředí včetně krátkých procházek a výletů k nedalekým horám.

Kemp na břehu jezera Assal nabízí ubytování v tradičních stanových domech z domorodého materiálu. Tyto jednoduché, ale pohodlné domy jsou umístěny v okolí přírodních krasavic a jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít nádhernou přírodu.

V této oblasti jsou také nabízeny různé aktivity, jako jsou pěší túry, horolezectví, koupání v jezeře a relaxace v horkých pramenech. Pokud se vám chce poznat více o kultuře a tradicích Džibutsku, můžete navštívit místní vesnice a seznámit se s domorodými komunitami.

Džibutsko Lake Assal Hot Springs nabízí jedinečný zážitek, který spojuje přírodu, relaxaci a léčebnou terapii. Pokud se rozhodnete navštívit tento krásný kout v Džibutsku, určitě se nebudete nudit a budete si užívat svůj pobyt.


Počasí Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko Lake Assal Hot Springs je jedno z nejvýznamnějších míst v Džibutsku a tuto oblíbenou turistickou atrakci najdete na břehu slaného jezera Assal. Toto místo je zvláště známé pro své geotermální prameny, které emitují horkou minerální vodu. Toto místo je nejlepší na návštěvu od prosince do února, což je nejsušší období v roce.

První, co si musíme uvědomit, je to, že Džibutsko se nachází v suché a horké oblasti. V průměru zde spadne pouze 150 mm srážek za rok. Právě proto je toto místo ideální k návštěvě během zimy. Mimo zimní měsíce jsou teploty velmi vysoké a mohou dosáhnout až 38 stupňů Celsia.

Během sušších měsíců se tuto oblast může dostat do extrémně suchých stavů. Nicméně, když přijde období dešťů, tak je toto místo zcela jiné. Krajina se mění na zelenou oázu a kvetou zde spousty květin. Můžete vidět, jak se ohromné množství zvířat shromažďuje kolem jezera k napití.

Když se dostaneme k Lake Assal, můžeme vidět, jak se horké prameny zvedají z vody. Tyto prameny mohou mít teplotu až 50 stupňů Celsia. Minerální voda naplněná solí se odpařuje, což vytváří bílé krystaly soli kolem horkých pramenů. Ohromující krajinu se stalaktity a stalagmity obklopuje celé jezero.

Závěrem musím říct, že Džibutsko Lake Assal Hot Springs je krásné místo k návštěvě v jakémkoliv ročním období. Toto místo je však nejlepší během sušších měsíců od prosince do února, kdy teploty jsou příjemné a krajina je překrásná. Můžete se těšit na úžasnou krajinu zdejšího jezera, krystalické bílé solné krystaly a horké minerální prameny, a to vše v jednom místě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů týkajících se Jibutska, jezera Assal a horkých pramenů:

1. Kde se nachází jezero Assal a horké prameny v Džibutsku?
Odpověď: Jezero Assal a horké prameny se nacházejí v Džibutsku, což je malá země východně od Afriky. Jezero Assal leží v oblasti Skalního zálivu, nedaleko od pobřeží Rudého moře.

2. Jaké je teplota vody v jezeře Assal?
Odpověď: Teplota vody v jezeře Assal se pohybuje kolem 34 až 40 stupňů Celsia. Je to jedno z nejteplejších jezer na světě.

3. Jsou horké prameny v jezeře Assal vhodné koupání?
Odpověď: Ano, horké prameny v jezeře Assal jsou vhodné koupání. Mnoho lidí sem proudí, aby si užilo léčivých vlastností minerálních vod a relaxovalo v teplých pramenech.

4. Jaká je hloubka jezera Assal?
Odpověď: Jezero Assal je známé svou extrémní hloubkou. Dosahuje průměrné hloubky 20-34 metrů a v nejhlubší části je možná až 155 metrů.

5. Jak se dostanu k jezeru Assal a horkým pramenům v Džibutsku?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k jezeru Assal a horkým pramenům, je pronajmout si auto nebo využít místního dopravního systému. Cesta z hlavního města Džibutsko trvá přibližně 2-3 hodiny.

6. Jaké jsou turistické aktivity, které lze v Džibutsku a okolí jezera Assal provádět?
Odpověď: Turisté mají možnost se koupat v horkých pramenech jezera Assal, potápět se v Rudém moři, vyzkoušet si horolezectví na sopce Ardoukoba nebo prozkoumat unikátní sopečné formace a slaná jezera v okolí.

7. Existují místní průvodci, kteří mohou pomoci při návštěvě jezera Assal a horkých pramenů?
Odpověď: Ano, v Džibutsku jsou dostupní místní průvodci, kteří mají zkušenosti s vedením turistů k jezeru Assal a horkým pramenům. Pronajímají se za příznivé ceny a mohou poskytnout užitečné informace o místních atrakcích a bezpečnosti.


Dovolená Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Pokud hledáte exotickou destinaci pro dovolenou, nemusíte hledat dál než Džibutsko. Toto malé africké přístavní město není příliš známé mezinárodním turistům, což ho činí ideálním místem pro objevování nových a fascinujících lokalit. Jednou z nich je i jedinečné jezero Assal a jeho termální prameny.

Džibutsko se nachází na východním pobřeží Afriky, u Rudozemského zálivu v Adenském zálivu. Lake Assal, které se nachází v přístavním městě Tadjoura, je nejníže položeným bodem afrického kontinentu a čtvrtým nejníže položeným bodem na světě. Nachází se zde také nejteplejší termální prameny na světě, čímž je Lake Assal unikátním přírodním fenoménem.

Jezero samo o sobě je obrovské slané jezero, které je obklopeno sopečnými vrchy. Voda je zde extrémně slaná, až 10x slanější než mořská voda, což vytváří křišťálově bílé pobřeží a zajímavé usazeniny soli. Toto jezero je také domovem mnoha mikroorganismů a místní flóry a fauny, které nejsou nikde jinde na světě.

Největší atrakcí Lake Assal jsou jeho termální prameny. Tato pramenitá voda se ohřívá díky vulkanické aktivitě v oblasti, což vytváří dokonale teplá lázně pro odpočinek a relaxaci. Návštěvníci si mohou vychutnat teplou vodu kolem 34-40 °C a zároveň si užívat krásného výhledu na okolní pohoří. Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je zde také možnost potápění a prozkoumání podvodního světa jezera Assal.

Dalšími zajímavými místy v okolí jezera Assal jsou sopečná pole a zřícenina starodávného města Tadjoura, která nabízí historický pohled do minulosti této oblasti. Návštěvníci se tak mohou pokochat krásnou přírodou, nejen jezerem, ale i okolními horami a sopečnými krajinami.

Návštěva Lake Assal a jeho termálních pramenů je jedinečným zážitkem, který si návštěvníci Džibutska nemohou nechat ujít. Kombinace unikátního jezera, termálních pramenů a okolní přírody nabízí perfektní dovolenou pro ty, kteří hledají trochu odlišný zážitek.

Připlavte se na břehy Lake Assal a nechte se unést jeho krásou a klidem. Objevujte fascinující podvodní svět, uvolněte se ve slané vodě a nasyťte svou zvědavost historií těchto míst. Džibutsko a jeho Lake Assal určitě nezklamou a přinesou vám nezapomenutelný zážitek z vaší dovolené.


Letenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malé africké stát, které je lemované východní částí Rudého moře. Ačkoliv se o této destinaci příliš nemluví, určitě byste ji měli navštívit - a to především kvůli návštěvě jezera Assal, které je však nejvíce známé díky svým místním termálním pramenům.

Svými vysokými solnými vrstvami se jezero Assal řadí mezi nejníže položená místa na světě - a dokonce patří i mezi největší solné slaniska. Jezero Assal se nachází v nejníže položené části afrického kontinentu, a to jen 155 metrů pod mořskou hladinou.

Díky silně solné vodě, která je v jezeře přítomná, se u jeho břehů nachází mnoho místních termálních pramenů a horkých minerálních pramenů, které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Vody z těchto pramenů jsou také považovány za velmi léčivé, a tak jsou hojně využívány místními lidmi i turisty.

Kromě koupání v termálních pramenech se v této oblasti můžete projet solnými pláněmi, navštívit kráter sopky Ardoukoba, projít si kaňon Godoria nebo se vydat na pěší výlet na sopku Mousa Ali.

Nejlepší dobou pro návštěvu této oblasti je v zimě, kdy jsou teploty kolem 25°C - ve dne však mohou být i okolo 35°C, takže se připravte na horké počasí.

Dostat se do Džibutska se můžete letadlem z Evropy, Asie nebo Afriky. A pak už jen stačí nasednout na místní autobus, který vás doveze až na břehy jezera Assal.

Pokud si rádi prohlížíte přírodní krásy a chcete zároveň zažít něco nového a netradičního, je Národní park jezera Assal nejlepším místem pro vaši dovolenou. Navštivte tuto pravou solnou oázu uprostřed africké pouště a užijte si turistické atrakce, které vám nabízí!


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky