Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Rumunsko Deva

Počasí Rumunsko Deva


Rumunsko je malebná země ve východní Evropě, která se pyšní krásnou krajinou a různorodým klimatem. Jedním z nejzajímavějších měst v Rumunsku je Deva, které se nachází v Transylvánii a leží v horách.

Počasí v Devě záleží na ročním období. Jaro začíná v březnu a trvá až do května. Toto období je charakterizováno mírnými teplotami a častými dešti. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15 stupňů Celsia, ale během slunečných dní mohou teploty stoupat až na 20-25 stupňů. Jaro je také obdobím květinového rozkvětu, kdy se příroda probouzí k životu a pole a louky jsou pokryty pestrou paletou barev.

Letní měsíce, červen až srpen, jsou nejteplejší a suché. Teploty se mohou vyšplhat až na tropických 35 stupňů Celsia, což přináší ideální podmínky pro procházky po městě nebo výlety do okolní přírody. Déšť je v létě vzácný, ale občasné bouřky mohou vzniknout, což snižuje teploty a přináší úlevu v horkých dnech. Letní večery jsou velmi příjemné, kdy teploty klesají na příjemných 20-25 stupňů Celsia.

Podzim přichází v září a trvá až do listopadu. Toto období je obvykle chladnější a vlhčí. Teploty se pohybují kolem 10-15 stupňů Celsia a začíná sezóna dešťů. Barevné listí vytváří malebnou scénu v horách a příroda se připravuje na zimu.

Zima trvá od prosince do února a je charakterizována chladným počasím. Teploty se mohou pohybovat od -5 do 5 stupňů Celsia, s občasnými obdobími mrazu. Toto období je také často doprovázeno sněhovými srážkami, které pokrývají krajinu bílou pokrývkou. V zimě je možné využít místních lyžařských středisek a objevovat krásu hor v zimním oděvu.

Je důležité si uvědomit, že počasí je proměnlivé a mohou se vyskytnout odchylky od průměru. Je vždy dobré být připraven na možné změny počasí a přizpůsobit se daným podmínkám.

Devě je jedinečným místem, které nabízí různé aktivity v závislosti na počasí. Nezáleží na tom, zda je slunečno, déšť nebo sněžení, vždy je možnost objevovat krásy města a okolní přírody.

Ať už jste návštěvníkem v Devě na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, určitě nebudete zklamáni bohatstvím přírodního a kulturního dědictví, které toto místo nabízí.


Letenka Rumunsko Deva


Rumunsko je fascinující země, která nabízí bohatou historii, přírodní krásy a přátelské obyvatelstvo. Pokud plánujete cestu do této části světa, nenechte si ujít návštěvu města Deva. Toto malebné město se nachází na středozápadě země a je hlavním městem okresu Hunedoara.

Jedním z nejpohodlnějších způsobů, jak se do města Deva dostat, je leteckou dopravou. I když Deva nemá vlastní letiště, neznamená to, že je obtížné sem doletět. Nejbližší letiště se nachází v městě Timișoara, které je asi dvě hodiny jízdy autem od Devy. Na letišti Timișoara je možné nalézt nabídky levných letenek z různých evropských destinací.

Jakmile přistanete na letišti v Timișoarze, můžete využít příjemnou jízdu vlakem nebo autobusem přímo do města Deva. Pravidelné spoje zajistí, že se dostanete do své destinace pohodlně a bez problémů. Cesta vás zavede přes krásnou rumunskou krajinu, kde budete moci obdivovat horské vrcholky a zelená údolí.

Po příjezdu do města Deva budete mít před sebou široký výběr aktivit a památek k prozkoumání. Nejvýraznější dominantou tohoto města je Devínský hrad, který je jednou z nejvýznamnějších historických památek Rumunska. Hrad pochází z 13. století a díky své malebné poloze na vrcholu kopce nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Další zajímavou historickou památkou, kterou byste si neměli nechat ujít, je Orastie Pyramid. Tento neobvyklý objekt byl postavený v době Dacianů, místního starověkého kmene, a dodnes slouží jako důkaz jejich bohatého a vyspělého kulturního dědictví.

Deva je také výchozím bodem pro návštěvu okolní přírodní krásy. Můžete se vydat na výlet do nedalekého pohoří Retezat, které je domovem národního parku Retezat. Tato oblast nabízí nádhernou divočinu, horské vrcholy a krásné alpské jezera. Turisté a milovníci přírody se sem sjíždějí kvůli turistickým trasám a nezapomenutelnému zážitku z přírodních scenérií.

Kočovníci milovníci dobrého jídla také nebudou v Devě zklamáni. Město nabízí pestrou škálu rumunské kuchyně, která je plná chutí a tradic. Nezapomeňte ochutnat tradiční jídla, jako je „ciorba de burta“ (kyselá polévka s kravským žaludkem) nebo „sarmale“ (kysané zelí plněné mletým masem a rýží). Doporučujeme také ochutnat místní víno, které Rumunsko proslavilo po celém světě.

Rumunsko Deva je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkoměst a objevit bohatou historii a přírodní krásy této fascinující země. Ať už se sem dostanete letadlem nebo libovolným jiným způsobem, budete odměněni nezapomenutelným zážitkem a pohostinností rumunského lidu.


Ubytování Rumunsko Deva


Rumunsko je jednou z mála zemí, které si stále udržují své autentické a přírodní krásy. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je město Deva, ležící v rumunském regionu Transylvánie. Pokud plánujete cestu do této oblasti, jistě se zajímate i o ubytování. V článku vám představím několik možností, jak si vychutnat příjemný pobyt v Deve.

Město Deva leží ve středu Rumunska a nabízí bohatou historii a kouzlo svých středověkých hradů a pevností. Pokud chcete co nejlépe vychutnat tuto atmosféru, můžete se ubytovat přímo v historickém centru města. Některé hotely a penziony se nacházejí v přestavěných historických budovách a nabízejí tak unikátní zážitek.

Další možností je ubytování v moderních hotelech v blízkosti historického centra. Tyto hotely nabízejí vysokou úroveň služeb a moderní vybavení, což je ideální volba pro ty, kteří preferují pohodlí a luxus. Navíc, pokud se ubytujete v blízkosti centra, budete mít snadný přístup ke všem památkám a atrakcím, které město nabízí.

Pro ty, kteří preferují více rodinnou atmosféru a chtějí se ponořit do místní kultury, je možnost pronajmout si apartmán nebo chatu. Tyto ubytovací možnosti nabízejí možnost vlastního stravování a vytvoření si svého vlastního harmonogramu. Navíc, pokud máte rádi přírodu, můžete si vybrat ubytování v okolí přírodních rezervací a parků, které jsou ve velkém množství k dispozici v regionu Deva.

Návštěvníci, kteří preferují ubytování v příjemném prostředí, by měli zvážit možnost pobytu v penzionech. V Deve se nachází mnoho rodinných penzionů, které nabízejí přátelskou atmosféru a vřelé přijetí. Penziony mají často také zahrady a venkovní posezení, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci po celodenním objevování města.

Nezáleží na tom, jakou možnost ubytování si vyberete, Deva vám nabídne skvělou základnu pro poznávání rumunské kultury a přírody. Ať už se rozhodnete pro historické centrum, moderní hotel, apartmán nebo penzion, jistě si užijete příjemný pobyt v tomto malebném městě. Příjemné ubytování bude ideálním doplněním vaší cesty do Rumunska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Deva


Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Devy?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Devy, je buď autem, autobusem nebo vlakem. Deva má dobrou silniční infrastrukturu a je snadno dosažitelná z hlavního města Rumunska, Bukurešti.

Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Deve?

Nejznámější turistické atrakce v Deve zahrnují Devský hrad, vodopády Bécsi, klášter Cisterciáckého řádu, muzeum Deva a vinařství Villa Vinea.

Kolik stojí ubytování v Deve?

Cena ubytování v Deve se liší v závislosti na typu ubytování a sezóně. Nicméně průměrná cena za noc se pohybuje kolem 30-40 EUR za pokoj.

Mluví v Deve lidé anglicky?

V Deve nemluví většina lidí anglicky, ale v turistických oblastech a v některých restauracích a hotelech můžete najít personál, který hovoří anglicky.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Deve?

Nejlepší čas na návštěvu Deve je v období od jara do podzimu, kdy jsou teploty příjemné a méně deštivé. V zimě může být v Deve velmi chladno a sněží.


Dovolená Rumunsko Deva


Dovolená v Rumunsku, konkrétně v Deva, může být skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit čas v krásné přírodě a objevovat zajímavá místa.

Deva je historické město ležící v západním Rumunsku, v regionu Transylvánie. Má bohatou historii a kulturní dědictví, což je zřejmé z jeho památkově chráněného centra, nacházejícího se vokolí hradu Deva. Hrad je na kopci nad městem, a proto nabízí úžasný výhled na okolní krajinu.

Další zajímavá místa v okolí jsou například jeskyně Varful Piatra, Simeria a Baile Herculane. Tyto jeskyně jsou známé především pro své krásné stalaktity a stalagmity, takže při návštěvě by neměl chybět fotoaparát.

Pro ty, kteří se chtějí dostat do přírody, jsou tu krásné pohoří Apuseni a Orastie, které nabízejí mnoho zábavy pro turisty a další aktivní dovolené. Tok řeky Mures navíc nabízí velké množství různých vodáckých aktivit.

Kulturní zážitek můžete najít v muzeu Deva, které nabízí výstavy o regionální historii a kulturním dědictví města. Pokud hledáte nějakou adrenalinovou zábavu, určitě byste neměli minout Kunovickou věž. Je to nejvyšší rozhledna v Rumunsku, která se nachází ve východní části města.

Kapitolou samou o sobě jsou rumunská jídla. Některá z nejoblíbenějších jídel zahrnují klobásky, sarmale a fassolada, což je fazolová polévka. Navíc není Rumunsko známé jen této, ale také svou výbornou kávou, která se objevuje v těch nejlépe hodnocených kavárnách v Devě a okolí.

V Devě a okolí je mnoho hotelů a b&Bček, takže ubytování není problémem. Doporučujeme ale brát ohled na to, kam se budete jednodušše dostávat s hromadnou dopravou a co vám její dostupnost umožní spatřit.

V závěru článku bych znovu zdůraznila, že Deva a jeho okolí nabízí velké množství potenciálních aktivit pro turisty, které tkví hlavně v přírodních krásách. Takže pokud hledáte dovolenou, kde se budete moci odpočinout a užít si nádhernou přírodu, určitě byste neměli minout Devu.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky