Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)

Letenka Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je zemí bohatou na historii a kulturní poklady. Jednou z nejznámějších atrakcí v Egyptě jsou bezpochyby pyramidy v Gíze, které jsou přímo spojeny se světoznámou pyramidou faraona Cheopse a sochou Sfingy. Pokud se chystáte navštívit tuto fascinující destinaci, je třeba předem zabezpečit si letenky do Egypta a naplánovat si pobyt.

Letenky do Egypta jsou dostupné z mnoha mezinárodních letišť po celém světě. Nejbližším mezinárodním letištěm ke Gíze je Letiště v Káhiře, které je vzdálené asi 25 kilometrů. Zde můžete snadno najít letecké spojení s mnoha světovými destinacemi.

Jakmile dorazíte do Egypta, můžete pokračovat v cestě do Gízy, což je malé město ležící na západním předměstí Káhiry. Hlavní atrakcí v této oblasti jsou samozřejmě pyramidy, které jsou vzdálené jen několik kilometrů od města. Je nejlepší si najmout průvodce, který vám poskytne informace o historii a zajímavostech každé z pyramid.

Pyramida faraona Cheopse je největší a nejstarší ze všech pyramid v Gíze. Její stavba se datuje až do roku 2580 př. n. l. Je považována za jedno z největších technických a stavitelských úspěchů starověku. Její velikost a přesnost dokazují jedinečné dovednosti starověkých egyptských stavitelů.

V bezprostřední blízkosti pyramidy Cheopse se nachází socha Sfingy. Tato socha s tělem lva a hlavou člověka je jednou z nejznámějších ikon starověkého Egypta. Její původ a význam jsou stále zahaleny tajemstvím. Návštěvníci mohou obdivovat tuto ohromující sochu a vyfotit se s ní jako atletickým pozadím.

Kromě pyramid a Sfingy Gíza nabízí návštěvníkům také charakteristickou egyptskou atmosféru a kulturu. Město je plné tržišť, kde můžete nakupovat egyptské suvenýry, jako jsou různé druhy koření, keramika, šperky nebo tradiční oděvy. K místním specialitám patří také egyptská kuchyně, která nabízí různé pokrmy, mezi které patří například kushari (směs rýže, těstovin, cizrny a rajčat) nebo falafel (kuličky z kvašených cizrny).

Pokud se rozhodnete navštívit pyramidy a Sfingu v Gíze, nezapomeňte si přinést dostatečné množství vody a ochranný krém proti slunci. Místo je známé svými vysokými teplotami, zejména během letních měsíců.

Celý zážitek z návštěvy pyramid a Sfingy v Gíze je neopakovatelný a stojí za to zažít. Adrenalin, který vám projde tělem při pohledu na tyto monumentální stavby, je nezapomenutelný. Výhled z vrcholu pyramidy Cheopse na město Gíza je krásný a nabízí jedinečný pohled na okolní krajinu.

Pokud máte zájem o historii, starověkou kulturu a monumentální architekturu, letenka do Egypta do Gízy je tou správnou volbou pro vás. Tato destinace vás zcela jistě ohromí svou krásou a neuvěřitelnou historií.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


1. Jak se dostanu k pyramidám v Gize?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je jízda taxíkem nebo autobusem ze středu Káhiry.

2. Jaká je vstupní cena do areálu pyramid v Gize?
Odpověď: V roce 2021 byla vstupní cena do areálu pyramid Cheopse a Sfingu 200 egyptských liber (cca 308 Kč).

3. Je možné vstoupit dovnitř pyramidy?
Odpověď: Ano, ale vstup do pyramid Cheopse a Chefrenovy sekvence je omezen a je nutné si vstupenku zakoupit s návštěvou v předstihu.

4. Co je Sfinga?
Odpověď: Sfinga je socha ležícího levou medvěda s lidskou hlavou a je symbolem starověkého Egypta.

5. Kdy byly pyramidy vystavěny?
Odpověď: Pyramidy v Gize byly vystavěny v období 26. století př. n. l.

6. Jak dlouho trvá návštěva pyramid?
Odpověď: Návštěva pyramidy a Sfingy trvá obvykle 2-3 hodiny.

7. Můžu si udělat průvodce?
Odpověď: Ano, je možné si najmout průvodce, kteří se věnují návštěvníkům a mohou poskytnout spoustu informací o historii a kultuře Egypťanů.

8. Jaké jsou otevírací hodiny pyramid?
Odpověď: Pyramidy jsou otevřeny každý den od 8:00 do 16:00, s výjimkou některých svátků.


Dovolená Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je pro mnoho lidí snem, který se chtějí splnit. Tato země skrývá v sobě neuvěřitelnou historii, kulturní bohatství a krásnou přírodu. Mezi jedno z nejslavnějších turistických míst v Egyptě patří Giza, kde se nachází neuvěřitelné památky: pyramidy a Sfinga.

Pyramidy Cheopse, Chefrena a Mykérina jsou neuvěřitelné konstrukce ze starověku, které jsou dnes jednou z největších atrakcí pro turisty z celého světa. Pyramidy jsou nejen symbolickou pamětí na pohřební tradice a víru v posmrtný život, ale také dokazují, že starověcí Egypťané byli mistři v technologiích a architektuře.

Největší pyramidou je pyramid Cheopse, která napomáhá uchování tajemství pyramidenství. Pyramidy jsou pozoruhodné v tom, že byly postaveny bez použití moderní technologie a vypadají stále úžasně a fascinující.

Další neuvěřitelnou památkou je Sfinga. Tento impozantní sochařský a architektonický komplex se nachází na okraji Gize a je odhadován jako největší a nejstarší socha v Egyptě. Sfinga má podobu obojživelníka a je spojována s bohem ptáků Horusem.

Sfinga je velmi důležitá pro archeology, protože je to jejich klíč pro pochopení egyptské spirituální a kulturní historie. Dříve byla Sfinga obklopena pyramidami, což ukazuje na šíření výroby pyramidálních komplexů v celém egyptském údolí.

Giza je nádherné místo, kde se můžete nejen podívat na starověké památky, ale také zažít egypskou kulturu a exotickou přírodu. V oblasti Giza jsou mnohé lákadla, jako jsou muzea, trhy s exotickými plody a velkolepá krajina, která vás uchvátí. Také zde najdete velkou nabídku kvalitních hotelů s pohodlnými pokoji a vynikajícími službami.

Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta, nenechte si ujít návštěvu Giza a pyramid. Budete mít možnost zažít neuvěřitelnou starověkou kulturu a navštívit jedno z nejkrásnějších míst světa.


Počasí Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je zemí, která se nachází v severovýchodní Africe a je známá svými památkami a archeologickými nalezišti. Mezi ty nejvýznamnější patří pyramidy v Gize, především pyramidy faraona Cheopse, a také Sfinga.

Počasí v Egyptě v oblasti Giza je charakteristické velkým množstvím slunečního svitu a vysokými teplotami. V létě (červen až srpen) může teplota dosahovat až 40 °C a více, proto je tato doba pro turisty méně příjemná. Naopak v zimě (prosinec až únor) jsou teploty příjemnější, v průměru kolem 20 °C.

I přesto, že se jedná o pouštní oblast, v Gize prší v průměru jeden den za měsíc v období zimy. V létě jsou srážky velice vzácné.

Pyramidy Cheopse jsou největší a nejimpozantnější stavbou z období starověkého Egypta. Stavba trvala přibližně 20 let a podle odhadů bylo na ní zapotřebí přibližně 100 000 dělníků. V současnosti se pyramida nachází v polovině ostrova na území Gize. Každý rok ji navštíví desítky tisíc turistů.

Sfinga se nachází před pyramidou Cheopse a je považovaná za nejstarší člověka podobnou sochu na světě. Více než 73 metrů dlouhá a 20 metrů vysoká socha v podobě lva s lidskou hlavou je velkým magnetem pro turisty z celého světa.

Navštívit Egypt a jeho památky je zážitek, na který nezapomenete. Připravte se ale na vysoké teploty, hydratujte se a chrante se před sluncem. A ačkoliv v zimě nejsou teploty tak vysoké, nezapomeňte ani na teplé oblečení do večerních hodin.


Ubytování Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt není jen země s bohatou historií a kulturou, ale také nádhernými památkami, které přitahují miliony turistů každý rok. Mezi nejznámější patří pyramidy v Gíze, které jsou symbolem starověké civilizace a egyptského umění.

Při návštěvě Egypta je nutné navštívit hlavní město Káhiru a samozřejmě také Gízu, která se nachází pouhých 20 kilometrů jižně od Káhiry. V Gíze se nachází tři nejslavnější pyramidy - pyramidy Cheopse, Chafrenovy a Menkeureho, které se řadí mezi Sedm divů světa.

Pyramida Cheopse, největší a nejslavnější z nich, byla postavena v roce 2570 před naším letopočtem. Vysoká je 138 metrů a její základna měří 230 metrů. Vědci odhadují, že na její výstavbu bylo použito až 2,3 milionu kamenných bloků. Je to fascinující, že mnoho z těchto kamenů váží až 15 tun a byly přineseny z vzdálené oblasti na západozemí Nilu.

Druhou největší pyramidou v Gíze je podobně statná pyramidu Chafrenovy s výškou 136 metrů a základnou 215 metrů. Menkaurův komplex pyramid se nachází hned vedle nich a je nejmenší ze všech tří. I tak ale na návštěvníky působí velkolepě a tajemně.

Zdá se, že tyto pyramidy byly postaveny za účelem uctění faraónů a jejich bohů. Postavení pyramid v takové dokonalé geometrické rovnováze až 4 500 let před naším letopočtem, je dodnes záhadou. Tato mistrovská práce stavitelů je jedním z největších zázraků historie.

Nedaleko pyramid se nachází další egyptská památka, a to Sluneční loď Cheopse. Loď byla nalezena v díře vedle pyramidy a byla tam uložena více než 4 500 let. Po složité rekonstrukci je teď umístěna v muzeu, které se nachází na místě nálezu.

Areál pyramid je turistickou atrakcí, kde můžete najmout průvodce, projít celým prostorem a dozvědět se o historii Egypta a pyramid víc. Je také možné vyrazit na koni nebo velbloudovi a užít si tradiční západ slunce v poušti a pozorovat vzdálenou pyramidu Cheopse.

Pokud se plánujete vydat do Egypta, nezapomeňte si přinést klobouk a opalovací krém, protože teploty v poušti mohou být velmi vysoké. Navštívit pyramidy v Gíze je jedno z nejpůsobivějších zážitků v životě a nepochybně stojí za to.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky