Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)

Počasí Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Axum je město, které se nachází v severozápadní části Etiopie, v blízkosti hranic s Eritreou. Jedná se o město s bohatou historií a kulturním dědictvím, které zahrnuje mimo jiné také Baziliku Svatého Marika, která patří mezi nejvýznamnější křesťanská svatyně v celé Etiopii.

Pokud jde o počasí Axumu, jedná se o oblast s tropickým podnebím s mírnějšími teplotami v zimních měsících. Nejtepleji je v Axumu v období od března do května, kdy se teploty běžně pohybují mezi 30 a 35 stupni Celsia. V létě se teploty snižují a v období od června do srpna bývají průměrně kolem 25 stupňů Celsia.

Deštivé období v Axumu začíná v červnu a trvá až do září, kdy připadá většina ročního srážkového úhrnu. V průběhu těchto měsíců lze očekávat krátké a silné lijáky, které si ale většina turistů oblíbila pro vytváření impozantních vodopádů. V období zimy pak srážky klesají a v prosinci a lednu se dokonce téměř nevyskytují.

Bazilika Svatého Marika je nejvýznamějším křesťanským svatostánkem v Etiopii a je místem poutí pro tisíce věřících každoročně. Bazilika je jediným místem na světě, kde se udržely nejstarší originální rukopisy Bible, a to včetně samotného Exodu a Žalmů.

Pozoruhodné jsou také mohutné kamenné monumenty, které se nacházejí v okolí Axumu. Tyto obrovské, přibližně 1 700 let staré kamenné sloupy zvané stélé, patří také k nejvýznamnějším historickým památkám Etiopie.

Vzhledem k tomu, že je Etiopie především křesťanskou zemí, město Axum nabízí turistům unikátní možnost prozkoumat prastaré křesťanské tradice. Navštívit nemůžete jen samotnou Baziliku Svatého Marika, ale také mnoho dalších starobylých kostelů, klášterů a kaplí, které se nacházejí v okolí města.

Celkově lze tedy říci, že Axum je místem, kde lze zažít nejen kulturní rozmanitost Etiopie, ale také krásné přírodní scenérie a teplé tropické počasí. I přesto, že v období dešťů může být turistický ruch omezen, o to více se dá v tomto období těšit na pozoruhodné vodopády a úchvatné scenérie.


Dovolená Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Etiopie, země ležící na východě Afriky, je známá svou bohatou historií a kulturou. Jedním z nejvýznamnějších a nejoceňovanějších míst v Etiopii je město Axum, které se nachází v severní části země. Axum je považováno za kulturní a náboženské centrum Etiopie a je domovem mnoha historických a náboženských památek.

Hlavním lákadlem města Axum je Bazilika Svatého Marika, která je považována za jeden z nejposvátnějších kostelů v Etiopii. Tento kostel, který je součástí komplexu kostelů svatého Marika v Axumu, je údajně domovem jednoho z nejvzácnějších biblických artefaktů - Kletby Boží.

Bazilika Svatého Marika je v církevním světě velmi vážená pro svou důležitost a historický význam. Kromě toho, že je centrem náboženských ceremoniálů a místem poutníků, je také klasickým příkladem etiopské architektury. Kostel byl postaven z obrovských kamenů, které jsou tesány tak precizně, že se nevejde ani tenký papír mezi jednotlivé kameny, což je technika známá jako "suchozid". Tato metoda stavby byla používána ve starověkém období a dodnes vykazuje vysokou úroveň řemeslných dovedností Etiopanů.

V království Axum, které existovalo od 1. do 8. století, Byla bazilika také považována za královský palác. Domněnka, že v Kletbě Boží spočívá archu úmluvy, přilákala do Axumu mnoho poutníků, historiků a archeologů z celého světa. Bohužel, protože Kletba Boží je tak důležitou a svatou relikvií, není přístupná veřejnosti a je pouze vyvoleným kněžím dovoleno ji spatřit.

Kromě Baziliky Svatého Marika nabízí Axum také mnoho dalších historických zážitků. Starověké hrobky, stéla a zříceniny zde leží jako připomínka slavných dob dávného Axumu. Návštěvníci mohou také navštívit Arkeologické muzeum a obejít přilehlé areály, aby si prohlédli různé exponáty z doby království Axum.

Axum je také známé svou přátelskou a vřelou atmosférou, a přijdete-li sem, s největší pravděpodobností budete srdečně přijati místními obyvateli. Můžete ochutnat místní jídlo a poznat místní zvyky a tradice.

Vzhledem k tomu, že je Axum historicky a nábožensky významné město v Etiopii, je pro mnoho turistů a cestovatelů jednou z nejvíce žádaných destinací. Přijetí a získání povolení k návštěvě Baziliky Svatého Marika může být omezené a složité, avšak zážitek ze samotného města a jeho historických památek za to stojí.

Axum nabízí jedinečné pohledy na etiopskou historii, kulturu a architekturu. Je to fascinující místo, které vás vtáhne do tisícileté minulosti a přinutí vás přemýšlet o vývoji a dědictví této nádherné země. Takže pokud máte zájem o dovolenou plnou historie, kultury a náboženství, neváhejte navštívit Axum a objevit krásy tohoto nádherného města.


Letenka Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Axum, nacházející se v severní Etiopii, je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších měst této africké země. Považuje se za kulturní a historické centrum Etiopie, a to zejména díky Bazilice Svatého Marika.

Axum je prastarým městem s bohatou historií, která sahá až do 1. století před naším letopočtem. Bylo hlavním centrem Aksumského království, které bylo jedním z největších a nejmocnějších států ve starověké Africe. V 4. století přijal král Ezana křesťanství a udělal z Axumu hlavní centrum křesťanství v zemi.

Bazilika Svatého Marika je jednou z nejvýznamnějších sakrálních staveb v Etiopii a považuje se za duchovní středisko etiopského křesťanství. Byla postavena v 4. století po přijetí křesťanství králem Ezanou a je jednou z nejstarších křesťanských staveb na světě. Bazilika je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Bazilika byla vybudována ve velkolepém stylu etiopské architektury zvaném Aksumský styl. Je postavena z obrovských kamenů a její velká střecha je pokryta palmovými listy. Hlavní atrakcí baziliky je přenesení schránek, které obsahují údajně originální desky Desatera, které měl Mojžíš přijmout na hoře Sinaj. Tyto schránky jsou považovány za nejposvátnější předměty v etiopském křesťanství a jsou striktně střeženy mnichy.

Bazilika je také místem důležitých náboženských slavností a festivalů. Nejznámější z nich je Tříkrálový festival, který se koná každoročně v lednu. Během festivalu se mezi tisíci věřících přenáší replika desek Desatera a slaví se příchod Tří králů. Festival je plný zpěvu, tance a barevných kostýmů, a přitahuje tisíce poutníků z celé země.

V okolí Baziliky Svatého Marika se nachází řada dalších historických památek, které stojí za prozkoumání. Mezi nimi patří starověké obelisky, které jsou vytesány z jednoho kusu kamene a jsou symbolem starého Aksumského impéria. Další zajímavostí je zámeček královny Sheby, legendární postavy z Bible, který podle místních legend prý sloužil jako její zimní rezidence.

Axum a jeho Bazilika Svatého Marika jsou přitažlivou destinací pro cestovatele a historiky z celého světa. Pokud máte zájem poznat bohatou kulturu a dědictví Etiopie, nezapomeňte navštívit toto fascinující místo. Letenka do Axumu vám otevře dveře do minulosti a zároveň vás přenese na nenapodobitelnou cestu po etiopské spirituality.


Ubytování Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Axum je jedním z nejvýznamnějších historických měst v Etiopii a nabízí velké množství zajímavých míst k návštěvě. Jedním z hlavních důvodů, proč sem turisté přijíždějí, je Bazilika Svatého Marika, která je jednou z nejvýznamnějších náboženských lokalit v zemi.

Axum je jedním z nejstarších centrálních měst Etiopie a byl bývalým hlavním městem království Axum, které hrálo klíčovou roli ve starověkých obchodních cestách mezi Africkým rohem a Středomořím. Město je bohaté na historii a kulturní dědictví, a proto bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Bazilika Svatého Marika, známá také jako "Chrám Světého Tabulky", je jednou z hlavních turistických atrakcí Axumu. Je to nejstarší křesťanský kostel v Etiopii a důležité místo poutníků z celého světa. Bazilika je považována za místo, kde je uchovávána originální kopie Desatera, kterou prý přivedli do Axumu z Izraele tři vyhnaní židovští králové v 10. století před naším letopočtem. Kromě toho bazilika také slouží jako pohřebiště pro mnoho etiopských panovníků, včetně krále Ezany, který přijal křesťanství jako státní náboženství v 4. století.

Návštěvníci baziliky se podílí na bohaté duchovní atmosféře tohoto místa. Může se zde objevit značný počet poutníků a věřících, kteří vyhledávají duchovní posílení a útěchu. Interiér baziliky je krásně zdoben freskami a ikonami zobrazujícími biblické příběhy. Zvonice, lemovaná tradičními kulatými okny, je dalším charakteristickým prvkem baziliky.

Pokud plánujete návštěvu Axumu a Baziliky Svatého Marika, existuje několik možností ubytování ve městě. Některé z nich nabízejí luxusní hotely se všemi moderními vybaveními a výhledem na historická místa. Další možností jsou menší pensiony a hostely se skromnějším vybavením, které ale nabízejí příjemné a pohodlné prostředí.

Pokud se rozhodnete zůstat v historickém centru Axumu, budete mít přímý přístup k mnoha památkám a atrakcím města, včetně Baziliky Svatého Marika. Tímto způsobem se snadno dostanete ke všem důležitým místům Etiopského Axumu a můžete do nich pohodlně a snadno cestovat.

Axum je fascinujícím místem, které nabízí návštěvníkům nejen historické památky, ale také kořeny etiopské křesťanské víry. Bazilika Svatého Marika je symbolem této víry a mnoha poutníků přináší duchovní zážitek. Ať už se rozhodnete navštívit Axum kvůli jeho historii nebo duchovním hodnotám, určitě nebudete zklamáni.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


1. Kde se nachází Axum v Etiopii?
Axum se nachází v severní části Etiopie poblíž hranic se Súdánem a Eritreou.

2. Jak se dostanu do Axumu?
Axum má mezinárodní letiště, takže můžete doletět přímo do města. Alternativně můžete cestovat po souši z blízkých měst, jako je Mekelle nebo Lalibela.

3. Jak vypadá Bazilika Svatého Marika v Axumu?
Bazilika Svatého Marika je historickou stavbou postavenou ze zvětralého červeného pískovce. Její architektura je jedinečná a zdobí ji mnoho krásných freskek a soch.

4. Jsou návštěvníci vítáni v Bazilice Svatého Marika?
Ano, turisté jsou vítáni v Bazilice Svatého Marika. Je ale důležité respektovat její náboženskou povahu a dodržovat pravidla oblečení a chování.

5. Jaká je historie Axumu?
Axum je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších měst v Etiopii. Byl hlavním městem starověkého Aksumského císařství, které existovalo od 1. století před naším letopočtem do 7. století našeho letopočtu. Axum byl významným obchodním centrem a sídlem moci až do invaze Arabů.

6. Jaké další důležité památky jsou v Axumu k vidění?
Kromě Baziliky Svatého Marika si můžete prohlédnout také starověké stély, které jsou jedním z hlavních symbolů Axumu. K nejznámějším patří Obelisk z Axumu, který byl dočasně odvezen do Itálie a vrácen zpět v roce 2005.

7. Nabízí Axum ubytování a stravování pro turisty?
Ano, v Axumu jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů a hostinců. Město také nabízí různé možnosti stravování, včetně místních restaurací, kde si můžete vyzkoušet tradiční etiopské jídlo.

8. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Axumu?
Nejlepší doba k návštěvě Axumu je v období mezi říjnem a dubnem, kdy je počasí příjemné a pravděpodobnost deště nižší. V létě může být velmi horko a v zimě se teploty pohybují kolem 15 °C.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky