Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Q: Jaký je vstup do přírodní rezervace Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Vstup do přírodní rezervace se nachází asi 430 km severovýchodně od hlavního města Libreville v Gabonu. K vstupu do rezervace se musíte registrovat a získat povolení.

Q: Kolik druhů zvířat se vyskytuje v přírodní rezervaci Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Rezervace je známá svým výskytem velkých primátů, jako jsou gorily, šimpanzi a mandrily. Kromě nich se zde také vyskytují sloni, antilopy, levharti a mnoho dalších.

Q: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak si vychutnat přírodní krásy Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Nejlepším způsobem, jak si vychutnat krásy této rezervace, je absolvovat trekkingovou expedici, která vám umožní vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí. Můžete také pozorovat ptáky nebo se vydat na řeku Ogooue a užívat si výhledy na okolní krajinu.

Q: Je vstup do přírodní rezervace zdarma?
A: Ne, k vstupu do této přírodní rezervace je třeba zakoupit povolení. Cena se liší v závislosti na délce pobytu.

Q: Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
A: Nejlepšími měsíci pro návštěvu této přírodní rezervace jsou období suššího počasí v Gabonu, tedy od června do srpna a od prosince do února. V těchto měsících je poměrně suché počasí a zvířata se častěji pohybují v blízkosti řek a vodních zdrojů.


Počasí Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabonská Wonga-Wongué Presidential Reserve je nádherná oblast, která se rozkládá na ploše téměř 500 kilometrů čtverečních uprostřed deštného pralesa v západní Africe. Oblast je domovem mnoha druhů živočichů, včetně goril, slonů, antilop a opic, a také nabízí bezpočet krásných výhledů na přírodu.

Jednou z věcí, která dělá oblast Wonga-Wongué opravdu výjimečnou, je její klima. Počasí v této oblasti se v průměru pohybuje kolem 26 °C, ale může se lišit v závislosti na ročním období. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 30 °C. Nejchladnější období jsou zpravidla listopad a prosinec, kdy se teploty mohou snížit na 24 °C.

V oblasti Wonga-Wongué prší poměrně často a intenzivně, což je typické pro klima deštného pralesa. Největší množství srážek padá v období dešťů, které v oblasti trvá od září do května. V těchto měsících může spadnout až 2000 mm srážek, což výrazně ovlivňuje život místních živočichů i rostlin. V období sucha, které trvá od června do srpna a od prosince do ledna, je srážek mnohem méně – typicky méně než 50 mm za měsíc.

I přesto, že počasí v oblasti Wonga-Wongué může být divoké a nepředvídatelné, tato oblast nabízí mnoho možností pro zkoumání a objevování krás africké přírody. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pozorovat gorily ve svém přirozeném prostředí, shlédnout slony, kteří se válejí v bahenních loužích, či jen užít si krásu pralesa, Wonga-Wongué je vynikajícím místem pro každého, kdo hledá unikátní a nepopsatelný zážitek.


Dovolená Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve: Oáza přírodního bohatství

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je oblast v Gabonu, která se rozkládá na ploše více než 5000 hektarů. Je zde sídlo několika druhů zvířat, a to včetně slonů, goril, levhartů a mangust. Kromě toho si turisté mohou vychutnat krásné scenérie, které jsou tvořeny řekami, zálivy a jezery.

Je to jedna z nejvýznamnějších přírodních oblastí Gabonu. Nachází se zde mnoho druhů flóry a fauny, které jsou zde chráněny. Reserve je součástí rozsáhlého komplexu přírodních parků, který byl vyhlášen prezidentem Gabonu, aby ochránil bohatství Gabonu. V této oblasti jsou v současné době vysledováni 3 sloni, 8 goril, 13 levhartů a 9 žiraf.

Kromě ochrany živočišné říše se v oblasti Wonga-Wongué snaží zachovávat i kulturní dědictví zdejších obyvatel. Ti po staletí žili v místech, kde se dnes nachází oblast chráněná jako přírodní rezervace. V důsledku toho je k dispozici mnoho turistických služeb, které umožňují návštěvníkům ochutnat místní gastronomii a setkat se se zástupci zdejší kultury.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve, se dostanou k oblasti přes hlavní město Gabonu, Libreville. Odtud je třeba přejet na sever na několik desítek kilometrů do oblasti Wonga-Wongué.

V oblasti jsou k dispozici různé typy ubytování, od kempů po luxusní apartmány ve wellness centrech. Ceny se liší podle typu ubytování a trvání pobytu. Doporučuje se plánovat pobyt předem a ubytování si zarezervovat včas.

Nejen turisté, ale i místní obyvatelé si velmi váží Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve. Mnozí se zde angažují v ochraně zvířat a původních obyvatel. V oblasti probíhají i různé projekty, které rekonstruují některé části přírodních parků.

V oblasti je mnoho aktivit, které turisté mohou podniknout. Mezi hlavní atrakce patří safari, běžkování, plavání a horská turistika. Tato oblast je pro své mnohé přirozené krásy, označovaná jako „oáza v srdci Gabonu“.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je přírodní krásou, o níž se mnoho lidí ještě nezajímá. Turisté, kteří si tento skvost nechají ujít, ztrácí možnost vidět některé z nejkrásnějších přírodních scenérií na planetě a zároveň nevidí, jak mnoho se dá udělat pro ochranu přírody. Vše, co je třeba udělat, je zajít k turistickému centru a domluvit si návštěvu.

Elizabeth Johnová


Letenka Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Letenka do Gabonu - Wonga-Wongué Presidential Reserve

Pokud jste milovník přírody a exotické fauny, pak byste si neměli nechat ujít návštěvu Wonga-Wongué Presidential Reserve v Gabonu. Tato oblast je jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních rezervací na světě. Pro cestovatele, kteří touží po dobrodružství, je rezervace klidným a tichým rájem pro průzkum tropických deštných lesů a pozorování divoké zvěře.

Abyste se dostali do této nádherné rezervace, budete muset zakoupit letenku do hlavního města Gabonu - Libreville. Libreville je živé a pulzující město s bohatou kulturou a vynikajícími restauracemi, které určitě stojí za prozkoumání. Můžete si také prohlédnout čtvrt Mont-Bouët s jeho tradičními trhy, nebo navštívit muzeum Musée des Arts et Traditions Gabonaises, které vás zavede do historie tohoto fascinujícího afrického národa.

Po krátkém pobytu v Libreville budete cestovat do vnitrozemí Gabonu do města Lastoursville, které je východiskem pro výlety do Wonga-Wongué Presidential Reserve. Toto město je téměř skryté uprostřed tropického deštného pralesa a poskytuje autentickou atmosféru pro začátek vašeho dobrodružství.

Jakmile dorazíte do Wonga-Wongué Presidential Reserve, otevře se před vámi zcela nový svět. Rezervace nabízí bohatou a rozmanitou faunu a flóru, kterou můžete objevovat s průvodcem nebo sami. Pod vedením odborníků můžete sledovat lzíce, gorily, antilopy, ibise a mnoho dalších ohrožených druhů, které v této oblasti žijí. Při procházkách po rezervaci budete obdivovat nádherné vodopády, stromy starší než samotná lidská civilizace a úchvatné scenérie.

Během svého pobytu v rezervaci můžete také navštívit vesnice místních obyvatel a dozvědět se více o jejich kultuře a životním stylu. Místní průvodci jsou ochotní sdílet své znalosti o přírodních zdrojích, jejich tradičním lékařství a o důležitosti ochrany prostředí.

Nezapomeňte, že rezervace Wonga-Wongué Presidential je chráněnou oblastí, kde stanovená pravidla a omezení pomáhají zachovat přírodní krásy pro budoucí generace. Pokud se rozhodnete tuto oblast navštívit, respektujte přírodu a místní kulturu a buďte ohleduplní k prostředí.

Letenka do Gabonu a návštěva Wonga-Wongué Presidential Reserve je zážitek, který vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky. Připravte se na dobrodružství, objevte krásy afrického deštného pralesa a zároveň přispějte k ochraně tohoto jedinečného a ohroženého prostředí.


Ubytování Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je přírodní rezervace v Gabonu, která je známá svým bohatstvím a rozmanitostí živočišného a rostlinného života. Resort je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí zažít nádhernou přírodu a dokonalý odpočinek.

Pokud plánujete navštívit Wonga-Wongué Presidential Reserve, máte na výběr z mnoha hotelů a resortů, které nabízejí skvělé služby a pohodlné ubytování. Zde jsou některé z nejlepších hotelů, které můžete v Wonga-Wongué Presidential Reserve najít.

Wonga-Wongué Lodge

Wonga-Wongué Lodge je malebný resort, který nabízí luxusní a komfortní ubytování. Resort se nachází uprostřed přírodního parku a nabízí mnoho aktivit, jako jsou prohlídky parku, safari a mnoho dalšího. Wonga-Wongué Lodge vám také nabízí možnost ubytování v tradičních afrických domech, které jsou velmi pohodlné, prostorné a dobře vybavené.

Makokou Lodge

Makokou Lodge je luxusní resort, který se nachází v nádherné přírodě Wonga-Wongué Presidential Reserve. Resort je obklopen divokou přírodou a nabízí komfortní a stylové ubytování. Makokou Lodge je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí zažít nádhernou přírodu a dokonalý odpočinek.

Gamba Lodge

Gamba Lodge je krásný resort, který se nachází v nejbohatší oblasti Wonga-Wongué Presidential Reserve. Resort nabízí skvělé služby a pohodlné ubytování. Gamba Lodge je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a tiché prostředí v přírodě.

Lesobo Lodge

Lesobo Lodge je nádherný resort, který se nachází v národním parku Wonga-Wongué Presidential Reserve. Resort nabízí luxusní a komfortní ubytování, stejně jako mnoho aktivit, které vám pomohou zažít nádhernou přírodu. Lesobo Lodge je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí zůstat blízko přírody a prožít nádherný dobrodružství.

Všimněte si, že všechny tyto hotelové resorty nabízejí skvělé služby a dokonalé pohodlí, což jsou důvody, proč si je mnoho turistů vybírá jako své ubytování v Wonga-Wongué Presidential Reserve. Pokud cestujete do Gabonu a plánujete navštívit Wonga-Wongué Presidential Reserve, nezapomeňte si vybrat z těchto skvělých resortů, abyste si zážitky z vaší cesty co nejvíce užili.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky