Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kolumbie Barranquilla

Počasí Kolumbie Barranquilla


Barranquilla, ležící na severním pobřeží Kolumbie, je jedním z nejteplejších měst na světě. Jeho tropické podnebí poskytuje konstantní teploty a vysokou vlhkost po celý rok. Toto město je známé svými dlouhými plážemi, energetickou atmosférou a bohatou historií, kterou ovlivňuje jeho zeměpisná poloha.

Barranquilla zažívá dvě hlavní roční období - suché a deštivé. Suché období, trvající od prosince do dubna, je nejběžnější období, kdy jsou teploty vysoké a srážky minimální. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje mezi 28 až 32 stupni Celsia (82 až 90 stupňů Fahrenheita), ačkoli v horkých dnech může teplota stoupat až na 40 stupňů Celsia (104 stupňů Fahrenheita).

Deštivé období, které trvá od května do listopadu, je charakterizováno vyššími srážkami a nižšími teplotami. Průměrné teploty se pohybují mezi 25 až 30 stupni Celsia (77 až 86 stupňů Fahrenheita). Během deštivého období může být intenzita srážek velmi vysoká, a proto je toto období nejlepší pro návštěvu přírodních rezervací a zachycení místních obyvatel při oslavě tradičních festivalů.

Kromě teplot a srážek je třeba také vzít v úvahu silné větry, které jsou běžné na pobřeží Barranquilly. Ty se vyskytují po celý rok a mohou dosahovat rychlosti 20 až 30 km/h (12 až 18 mil za hodinu). Tito větři často snižují pocitovou teplotu a poskytují mírný úlevu od vysokých teplot.

Klimatické podmínky v Barranquille jsou ideální pro pěstování ovoce, jako jsou mangovníky, banánovníky a citrusové stromy. Díky svému polořadí na pobřeží Karibského moře tvoří město také ideální podmínky pro sporty na vodě, jako je surfování, windsurfing a jachting.

Barranquilla je místo, kde je počasí nevyzpytatelné. I když jsou průměrné teploty vysoké a srážky dobře definované, může se přesto rychle změnit. Proto je vždy dobré být připraven na možný déšť nebo silný vítr.

Při plánování návštěvy Barranquilly byste měli zvážit tato místní klimatická fakta. Dobře si rozmyslete, zda chcete zažít horké a suché období s menšími srážkami, nebo se přijďte těšit na svěží zelené prostředí a živé festivaly během deštivého období. Každopádně vás Barranquilla přivítá svou jedinečnou atmosférou a nádhernými plážemi bez ohledu na to, kdy se rozhodnete ji navštívit.


Ubytování Kolumbie Barranquilla


Barranquilla je největším a nejvýznamnějším městem na severním pobřeží Kolumbie. Svou strategickou polohou u Karibského moře je Barranquilla ideálním přístavem pro mezinárodní obchod a také turisty láká svou bohatou kulturou a historií. Pokud plánujete návštěvu tohoto úžasného místa, je důležité vědět, jaké možnosti ubytování zde existují.

Barranquilla nabízí široký výběr ubytování pro různé typy cestovatelů a rozpočty. Město hostí nejen exkluzivní hotely, ale také malé rodinné penziony a levné hostely, takže je zde něco pro každého.

Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, jsou zde v Barranquille dostupné některé z nejlepších hotelů v Kolumbii. Tyto hotely mají moderní vybavení, vynikající služby a často i fantastický výhled na Karibské moře. Navíc jsou velmi blízko k hlavním turistickým atrakcím, jako je například historické centrum města nebo malebný přístav. Ceny v těchto hotelech se liší podle kategorie a sezóny, ale za luxusní zážitek vás to jistě stojí.

Pro cestovatele s menším rozpočtem a pro ty, kteří preferují příjemnou a neformální atmosféru, jsou hostely v Barranquille skvělou volbou. Hostely nabízejí společné pokoje s lůžky na spaní a sdílenými koupelnami, což je skvělá příležitost k seznámení se s ostatními cestovateli. Ceny za noc v hostelu jsou mnohem nižší než za noc v hotelu, takže je to ideální volba pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze a zároveň se bavit.

Další možností jsou malé rodinné penziony, které nabízejí domáckou atmosféru a pohodlí za dostupné ceny. Tyto penziony jsou ideální pro ty, kteří si přejí klidné a přátelské prostředí během svého pobytu v Barranquille. Majitelé penzionů jsou často velmi přátelští a ochotní vám poskytnout doporučení a rady o místních atrakcích.

Barranquilla je také známá svou nabídkou apartmánů a pronájmem bytů pro ty, kteří vyhledávají větší soukromí a nezávislost. Pronájem bytu je vhodný zejména pro dlouhodobé pobyty nebo pro rodiny nebo skupiny cestovatelů, kteří chtějí mít větší prostor a vlastní kuchyňku.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, je důležité si jej rezervovat předem, zejména během turistické sezóny, protože Barranquilla je velmi populární destinací. Mějte na paměti také polohu ubytování - mnoho hotelů a penzionů se nachází v centru města a jsou blízko k hlavním atrakcím, avšak existují i ubytovací možnosti na okraji města, kde je více klidu a přístup k přírodě.

Když si rezervujete ubytování v Barranquille, zvažte své potřeby, rozpočet a preferovanou polohu. Bez ohledu na to, zda si zvolíte luxusní hotel, rodinný penzion, útulný hostel nebo pronájem bytu, jsem si jistý, že ubytování v Barranquille přispěje k nezapomenutelnému zážitku z vaší cesty do této krásné části Kolumbie.


Letenka Kolumbie Barranquilla


Barranquilla je kolumbijské město ležící na severu země u Karibského moře. Je známé jako kulturní a ekonomické centrum regionu Karibského pobřeží a nabízí nádherné pláže a bohatou historii. Díky svému strategickému umístění se stalo oblíbeným cílem pro turisty z celého světa. Při plánování cesty do Kolumbie byste se neměli vyhýbat tomuto fascinujícímu městu.

Přestože v Barranquille neexistuje mezinárodní letiště, lze sem snadno dostat pomocí letenky do Kolumbie. Nejbližší mezinárodní letiště je letiště Ernesto Cortissoz, které se nachází asi 12 kilometrů od centra města. Toto letiště nabízí přímé lety z různých destinací v Latinské Americe a také spojení s některými velkými evropskými městy.

Let do Barranquilly je zážitek sama o sobě. Při letu z výšky si budete moci vychutnat úchvatný pohled na krásnou kolumbijskou krajinu. Letadlo přistává hladce na letišti Ernesto Cortissoz a připravuje cestující na jejich dobrodružství v Barranquille.

Jakmile přistanete v Barranquille, čeká vás mnoho zajímavých aktivit a památek. Můžete se projet po městě a obdivovat jeho krásnou koloniální architekturu a malebné náměstí. Můžete také navštívit Muzeum kůže, které je jedinečné svými exponáty představujícími město a jeho historii. Pro milovníky umění je zde také Muzeum moderního umění, které uchovává díla místních umělců.

Barranquilla je také domovem karnevalu, který je považován za jeden z největších ve světě. Každoročně v únoru dochází v ulicích města k neuvěřitelnému množství tanců, hudby a barevných kostýmů. Tento festival přitahuje návštěvníky z celého světa a je skvělou příležitostí poznat kolumbijskou kulturu a tradice.

A jestliže máte chuť na dobrodružství, můžete se vydat na výlet na některou z nedalekých pláží. Barranquilla leží poblíž slavné Karibského moře, které nabízí nádherně průzračnou vodu a bílé písečné pláže. Plavání, potápění nebo opalování – máte zde nekonečné možnosti pro relaxaci a odpočinek.

Pokud se chystáte navštívit Barranquillu, můžete si zakoupit letenku do Kolumbie a zažít tyto úžasné zážitky na vlastní kůži. Barranquilla je rozhodně město, které stojí za návštěvu a které vám přinese mnoho nezapomenutelných momentů a zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Barranquilla


1. Jaká je hlavní atrakce v Barranquille?
- Hlavní atrakce v Barranquille je katedrála Metropolitana Maria Reina.

2. Jak se dostanu do Barranquilly z letiště?
- Z letišť v Barranquille je možné se dostat do centra města pomocí městského MHD nebo taxíkem.

3. Jaká je průměrná teplota v Barranquille?
- Průměrná teplota v Barranquille se pohybuje kolem 28-30 °C.

4. Kolik stojí vstupenka do hlavních památek v Barranquille?
- Vstupenky do hlavních památek v Barranquille se pohybují v rozmezí 10-20 USD, v závislosti na památce.

5. Kde se dá v Barranquille nejlépe ochutnat místní kuchyně?
- Nejlépe se dá místní kuchyně ochutnat v restauracích a pouličních stáncích ve čtvrti El Prado.

6. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Barranquilly?
- Nejlepší pláže v okolí Barranquilly jsou Playa Salgar, Playa Blanca a Playa Bella Vista.

7. Jaké jsou nejznámější festivaly a události v Barranquille?
- Nejznámější festivaly v Barranquille jsou Karneval Barranquilla, Festivala Internacional de Cine de Barranquilla a La Cumbia.

8. Jak dlouho trvá z Barranquilly cesta do hlavního města Bogoty?
- Cesta z Barranquilly do Bogoty trvá přibližně 1,5 hodiny letecky nebo kolem 14 hodin autobusem.

9. Jaké jsou nejlepší nákupní oblasti v Barranquille?
- Nejlepší nákupní oblasti v Barranquille jsou centrum města a oblast okolo Carrera 53.

10. Jaká je bezpečnost v Barranquille?
- Stejně jako v jiných velkých městech, i v Barranquille existuje určitý stupeň kriminality. Doporučuje se přijmout opatření k ochraně osobních věcí a vyhnout se nebezpečným částem města ve večerních hodinách.


Dovolená Kolumbie Barranquilla


Kolumbie je exotickou zemí na severozápadě Jižní Ameriky. Její oblíbené letovisko Barranquilla se nachází v departmentu Atlántico a je místem, kde se setkávají karibské pláže, koloniální architektura a bohatá kultura.

Začněme tím, že si něco řekneme o tom, co vám Barranquilla může nabídnout. Největší turistickou atrakcí a místem, které byste neměli vynechat je Muzeum Karnevalu v Barranquille. Nachází se zde největší karneval v zemi, který se koná v únoru a pro který je město známé. Muzeum vás zavede do historie karnevalu a ukáže vám, jak se tento barevný a zábavný festival vyvíjel v minulosti až do současnosti.

Jedním z dalších zajímavých míst je Plaza de la Aduana, náměstí ležící v centru města, které je obklopeno několika historickými budovami. Některé z nich jsou přestavěné a slouží jako galerie, galerie nebo turistické informační centrum.

Pro ty, kteří si rádi vychutnají slunce a vodu, jsou zde karibské pláže. Pláž La Serrezuela, známá také jako "přístav", je mezi návštěvníky oblíbená a nabízí spoustu vodních aktivit.

A pro ty, kteří se rádi zajímají o kulturu a umění, můžete navštívit Muzeum Umění Carla Valderramy, které obsahuje sbírky děl ze všech období kolumbijského umění a také mezinárodní díla.

Kulinární scéna v Barranquille má mnoho překvapení. Můžete vyzkoušet spéciality jako jsou plátební kuře, arepa, buñuelos či tamales. Vzhledem k tomu, že leží u moře, jsou také k dostání čerstvé mořské plody.

Barranquilla je také ideálním výchozím bodem pro návštěvy okolních měst a památek, jako jsou Cartagena, Santa Marta nebo archeologická lokalita Ciudad Perdida.

Kromě toho můžete navštívit i taneční festival Viva Barranquilla, který se koná každý rok v květnu a který přináší spoustu tance, hudby a zábavy.

Pokud plánujete návštěvu Kolumbie, Barranquilla je určitě místem, které byste neměli vynechat. S množstvím kulturních a turistických atrakcí a vynikající kuchyní vás město příjemně překvapí.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky