Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Aljoun Nature Reserve

Ubytování Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Aljoun Nature Reserve v Jordánsku je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních rezervací v zemi. Nachází se asi 30 km severně od hlavního města Ammánu a je domovem bohaté a rozmanité fauny a flóry. Rezervace je také známá svou jedinečnou přírodní scenérií, historickými památkami a možnostmi turistiky a ubytování.

Aljoun Nature Reserve se rozkládá na ploše přes 13 000 hektarů. Jeho hlavním přírodním bohatstvím je buři'stany, které tvoří křupavý vápenec, který vytváří sopky a kaňony. V tomto prostředí se vyvinula množství endemických a ohrožených druhů živočichů, včetně různých druhů opeřenců, hadů a plazů. Rezervace je také domovem vzácného druhu vlka - vlka stepního, který je jedinečný pro tuto oblast.

Jedním z hlavních lákadel pro turisty v Aljoun Nature Reserve je možnost ubytovat se přímo v rezervaci. Existuje zde několik ubytovacích zařízení, které nabízejí jedinečný zážitek z přírody a klidu. Jedna z možností je přespání v eko-kempu, který se nachází uprostřed přírody. Kemp nabízí jednoduché ubytování ve stanových chatkách s vlastním sociálním zařízením a základními vybaveními.

Další možností je ubytování v tradiční jordánské vesnici, která byla zrekonstruována a upravena tak, aby poskytovala pohodlné ubytování pro hosty. Tyto vesnické domy se nacházejí ve středu rezervace a nabízejí přátelskou atmosféru, jordánskou kuchyni a úžasné výhledy na okolní krajinu.

Aljoun Nature Reserve je také ideálním místem pro milovníky přírody a turisty, kteří si chtějí užít aktivní dovolenou. V rezervaci jsou vytyčeny různé turistické stezky, které vás provedou zelenými údolími, strmými kaňony a přes malebné horské vrcholy. Pokud máte rádi ptáky, můžete se věnovat pozorování ptáků, protože Aljoun Nature Reserve je domovem více než 120 druhů ptáků, včetně vzácného druhu orel skalního.

Další zajímavou částí rezervace je Aljoun Castle, starobylý hrad z dob křižáckých válek, který se nachází na vrcholu kopce. Tento historický hrad nabízí nádherné výhledy do okolní krajiny a představuje fascinující příběh minulosti.

Aljoun Nature Reserve je skvělým místem pro ty, kteří hledají dobrodružství, přírodu a kulturní objevování. Nabízí jedinečnou kombinaci jedinečného prostředí, bohatého života a historických památek. Nesmírně důležité je však také udržování a ochrana této nedotčené přírody, aby příští generace mohly také zažít její krásu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Aljoun Nature Reserve


1. Jak se dostat do Aljoun Nature Reserve?
- Aljoun Nature Reserve se nachází asi 30 km severně od Ammánu v Jordánsku. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je autobusem nebo taxi z Ammánu. Cesta trvá zhruba 45 minut.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Aljoun Nature Reserve?
- Aljoun Nature Reserve je otevřen každý den od 8:00 do 16:00.

3. Kolik stojí vstupné do Aljoun Nature Reserve?
- Vstupné do Aljoun Nature Reserve je 3 jordánské dináry pro místní obyvatele a 5 jordánských dinárů pro zahraniční návštěvníky.

4. Jak dlouho trvá procházka Aljoun Nature Reserve?
- Procházka Aljoun Nature Reserve trvá zhruba 2-3 hodiny, v závislosti na tom, kolik času rozhodnete věnovat jednotlivým stezkám a atrakcím.

5. Jaké aktivity mohu dělat v Aljoun Nature Reserve?
- V Aljoun Nature Reserve můžete podniknout pěší túry a rozhledové výlety, sledovat ptáky, pozorovat divokou zvěř a prozkoumat historické ruiny hradu Ajloun.

6. Je nutné mít průvodce při návštěvě Aljoun Nature Reserve?
- Ne, průvodce není povinný, ale je doporučeno si najmout místního průvodce, aby vám poskytl detailní informace o rezervaci a pomohl vám lépe se zorientovat.

7. Jak se obléci při návštěvě Aljoun Nature Reserve?
- Doporučuje se nosit pohodlné a oděvní vrstvy, které jsou vhodné pro venkovní aktivity. Také je důležité mít na paměti, že v Aljoun Nature Reserve může být chladněji než v Ammánu vzhledem k vyšší nadmořské výšce.

8. Je možné kempovat v Aljoun Nature Reserve?
- Ne, kempování není v Aljoun Nature Reserve povoleno. Je však možné zůstat přes noc v jednom z místních ubytovacích zařízení poblíž rezervace.

9. Jaké druhy zvířat se vyskytují v Aljoun Nature Reserve?
- V Aljoun Nature Reserve žijí různé druhy zvěře, včetně kozy židli, lišky, zajíců, ježků a mnoho dalších. Tato místa jsou také oblíbená pro pozorování více než 100 druhů ptáků.

10. Je možné stravovat se v Aljoun Nature Reserve?
- Ano, v Aljoun Nature Reserve je k dispozici restaurace a kavárna, ve které si můžete odpočinout a nasát krásy přírody při občerstvení.


Dovolená Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Aljoun Nature Reserve – dovolená v jordánském přírodním ráji

Jordánsko je zemí bohatou na historii a kulturou, ale také na úchvatné přírodní krásy. Mezi ty nejatraktivnější a nejzajímavější destinace patří určitě Aljoun Nature Reserve. Tato přírodní rezervace se nachází ve střední části země, asi hodinu jízdy od hlavního města Ammánu, a láká svou neobyčejnou biodiverzitou a nádhernou krajinou.

Aljoun Nature Reserve je jednou z největších rezervací v Jordánsku a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin. Oblast se rozkládá na ploše více než 21 000 hektarů, a poskytuje útočiště pro většinu zvířat, která obývají jihozápadní Asii. Sem patří například kočkovité šelmy, jako je levhart arabský, karakal nebo serval, dále pak hyeny, další druhy šelem, ježci, ještěrky a mnoho dalších. Pro milovníky ptactva je tato oblast rájem, protože se zde nachází přes 200 druhů ptáků, z nichž některé jsou velmi vzácné. Mezi ně patří například orlosup bradatý, rorýs menší, sysel obecný a mnoho dalších.

Kromě bohaté fauny a flóry je Aljoun Nature Reserve též známá svými malebnými scenériemi. Návštěvníci rezervace mohou obdivovat impozantní skalní útvary, hluboké soutěsky a rozsáhlé lesy. Vrcholky skal se tyčí nad zelenou krajinou, která je pokryta kvetoucími rostlinami, a tvoří tak nádherný kontrast. Rezervace také nabízí možnost procházek po dobře udržovaných stezkách, které vedou přes údolí a přes lesy. Turisté zde mají také možnost navštívit některé ze starých pevností, které se nacházejí v okolí.

Pro milovníky adrenalinových sportů a dobrodružství je Aljoun Nature Reserve skvělým místem pro horolezectví a skalní lezení. Skalnaté vrcholky poskytují výzvy pro zkušené horolezce, ale najdou se zde také příležitosti pro začátečníky. Nevšední zážitky si zde tak mohou užít i milovníci outdoorových sportů.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko a láká vás jeho neopakovatelná příroda, Aljoun Nature Reserve by neměla být na seznamu míst k navštívení opomenuta. Budete zde moci ochutnat krásu přírody této země, poznat vzdálené kouty Jordánska a vychutnat si klid a harmonii, kterou příroda nabízí. V Aljoun Nature Reserve najdete i kempování a ubytování, a díky své blízkosti k Ammánu je tato destinace ideálním cílem pro krátký odpočinek ve spojení s aktivitami v přírodě.

Aljoun Nature Reserve je jedním ze skrytých pokladů Jordánska a rozhodně stojí za návštěvu. Nechte se pohltit jejími neobyčejnými scenériemi, obdivujte zvířata a ptáky v jejich přirozeném prostředí a prožijte dobrodružství svého života. Jordánsko je zemí bohatou na krásy a Aljoun Nature Reserve je jedním z nejkrásnějších kousků této země.


Letenka Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Jordánsko je země plná fascinujících přírodních krás, které lákají milovníky dobrodružství a přírodního prostředí z celého světa. Jedním z nejzajímavějších a nejvíce unikátních rezervací v této zemi je Aljoun Nature Reserve.

Aljoun Nature Reserve se nachází na severozápadě Jordánska a je domovem pro mnoho ohrožených druhů planých zvířat a rostlin. Tato přírodní rezervace se rozkládá na území více než 13 000 hektarů a nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.

Hlavní atrakcí rezervace je jeho jedinečné geologické prostředí. Na území Aljoun Nature Reserve se nachází rozlehlá série zalesněných kaňonů, skalních říms a vodopádů, které poskytují útočiště mnoha vzácným druhům ptáků a savců. Například zde žijí ohrožené druhy jako je sup bělohlavý, raroh velký a koza arabská.

Pro milovníky turistiky a outdoorových aktivit je Aljoun Nature Reserve ideálním místem pro prozkoumání. Nabízí se zde možnost pěších túr, horského cyklistiky a pozorování ptáků. Existuje také řada dobře značených tras a vyhlídkových plošin, ze kterých můžete obdivovat úchvatný výhled na okolní krajinu.

Dalším zajímavým rysem této rezervace je jeho historické dědictví. V Aljoun Nature Reserve se nachází středověký hrad zvaný Aljoun Castle, který je jednou z nejznámějších historických památek v Jordánsku. Hrad byl postaven na začátku 12. století a sloužil jako obranná pevnost pro křižáky.

Při návštěvě Aljoun Nature Reserve je však důležité pamatovat na ekologickou udržitelnost a respektování přírodního prostředí. Místní správa rezervace věnuje zvláštní pozornost ochraně přírody a environmentálním otázkám. Vyvíjí snahy o udržitelný rozvoj a propaguje ekologicky šetrné praktiky mezi návštěvníky.

Zakoupením letenky do Jordánska a návštěvou Aljoun Nature Reserve získáte nezapomenutelný zážitek z přírodní krásy a historických památek této země. Podpoříte také ochranu vzácných druhů rostlin a zvířat a přispějete k udržitelnému rozvoji této rezervace.

Aljoun Nature Reserve je stoprocentním oceněním přírodkou v její ryzí kráse. Od neskutečných kaňonů po úchvatné pohledy na ohromující skalní formace, tato rezervace nabízí procházky plné dobrodružství, která potěší všechny vášnivé cestovatele.


Počasí Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Jordánsko je země ležící v Blízkém východě, která se může pochlubit bohatou historií, ohromující přírodou a různorodým kultuřním dědictvím. Mezi jeho nejatraktivnější přírodní rezervace patří Aljoun Nature Reserve, která nabízí neuvěřitelné scenerie a úžasnou faunu a floru.

Aljoun Nature Reserve se nachází asi 30 kilometrů severně od hlavního města Ammánu a je jednou z nejznámějších a nejlépe zachovaných přírodních rezervací v Jordánsku. Ochranné pásmo přírodní rezervace se rozprostírá na ploše 13 čtverečních kilometrů, zatímco samotná jádrová oblast zaujímá 387 hektarů.

Rezervace je známá svojí úchvatnou horskou krajinou, která je tvořena vápencovými skalami a travnatými náhorními pláněmi. Vzhledem k výšce nad mořem (přes 1200 metrů) je zde na rozdíl od pouště příjemně chladno. Výjimečné počasí v této oblasti rezervace poskytuje ideální podmínky pro růst velkého množství endemických rostlin a řady vzácných druhů zvířat.

Při návštěvě Aljoun Nature Reserve se turisté mohou těšit na úžasnou pestrost ptáků, které obývají tuto oblast. Patrně nejslavnějším zástupcem je orlovec říční, který se stal symbolem rezervace. Dalšími hojně zastoupenými druhy jsou jestřábi, sovy, skřivani, konipasi a stovky dalších. Dokonce i vzácný levhart arabský byl v této oblasti pozorován.

Kromě bohatého ptactva rezervace nabízí i řadu dalších faunistických pokladů. Zde se můžete setkat s kojoty, srnkami a příležitostně s divokými prasaty. Pro milovníky hmyzu je zde také jedinečná šance spatřit vzácného modroočka Jordánského.

Pokud jde o počasí v Aljoun Nature Reserve, je zde mírné středomořské klima. Letní měsíce jsou teplé s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů Celsia, zatímco zimy jsou mírně chladné s teplotami klesajícími na 9 stupňů Celsia. Nejlepší čas pro návštěvu rezervace je na jaře a na podzim, kdy je zde příjemné počasí a kvetou rozmanité druhy rostlin.

Aljoun Nature Reserve láká turisty zajímavou kombinací úchvatné přírody a unikátních druhů živočichů. Ti, kteří se sem vypraví, budou odměněni krásnými výhledy, nezapomenutelnými zážitky a vzácným pohledem na přírodu v celé své kráse.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky