Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indonésie Jakarta

Dovolená Indonésie Jakarta


Indonésie se může pochlubit různorodými přírodními krásami a fascinující kulturou. Mezi nejpopulárnější turistické destinace v zemi patří i její hlavní město Jakarta. Jaké jsou důvody, proč si tam udělat dovolenou? Pojďme si to blíže prozkoumat.

Jakarta, která se nachází na severozápadě ostrova Jáva, je nejen hlavním politickým a ekonomickým centrem Indonésie, ale také považována za největší město v jihovýchodní Asii. Nabízí mnoho zajímavých atrakcí a aktivit, které uspokojí jak milovníky přírody, tak i obdivovatele historie a kultury.

Jedním z hlavních lákadel pro turisty je historická čtvrť Jakarta, známá také jako "Batavia". Tato oblast je plná zachovalých koloniálních budov ze 17. století, které ukazují na historii nizozemské nadvlády v této oblasti. Mezi nejznámější historické památky v této čtvrti patří Batávské náměstí a stará přístavní budova, známá jako "Fatahilla square". Zde se můžete projít historickými uličkami, navštívit muzea a ochutnat místní speciality v restauracích a kavárnách.

Dalším zajímavým místem v Jakarte je národní muzeum Indonésie. Toto velkolepé muzeum je domovem rozsáhlé výstavy o indonéské historii, kultuře, umění a přírodě. Můžete si prohlédnout starobylé předměty, sochy, malby a další exponáty, které vám pomohou lépe pochopit kulturní bohatství Indonésie.

Pro ty, kdo mají rádi přírodu, je zde nádherný tropický park Taman Mini Indonesia Indah. Tento park nabízí přehled o různých regionech Indonésie a jejich kulturách, architektuře, tradicích a životním stylu. Kromě toho můžete navštívit i zoologickou zahradu, botanickou zahradu a muzeum.

Pokud jste příznivci nakupování a nočního života, Jakarta vám nabízí mnoho moderních nákupních center, jako je třeba Grand Indonesia, Central Park nebo Plaza Indonesia. Zde můžete nakoupit od nejnovějšího módního oblečení až po tradiční suvenýry. Navíc v městě najdete také mnoho restaurací, barů a klubů, kde můžete zažít skvělou atmosféru nočního života.

Jezero Toba, největší jezero Indonésie, je také oblíbeným cílem turistů. Nachází se na severu ostrova Sumatra a nabízí nádherné výhledy a klidnou atmosféru. Můžete se projet na lodi kolem ostrovů v jezeře, relaxovat na pláži, ochutnat místní kuchyni a poznat tradiční batakskou kulturu.

Jakarta je také výchozím bodem pro cesty do dalších oblíbených destinací Indonésie, jako je ostrov Bali, Borobudur nebo jezero Toba. Díky mezinárodnímu letišti Soekarno-Hatta je zde snadné se dostat na jakoukoliv část země.

Svou dovolenou v Jakartě si můžete užít z mnoha různých úhlů pohledu. Odzkoušejte místní jídlo, poznávejte místní kulturu a zachraňujte si nezapomenutelné zážitky. Ať už jste milovníkem historie, kultury, přírody nebo zábavy, Jakarta vám nabízí širokou škálu možností pro vaši dokonalou dovolenou.


Ubytování Indonésie Jakarta


Indonésie je velkou zemí se spoustou zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nejvíce navštěvovaných měst v Indonésii je Jakarta. Toto město se nachází na západním pobřeží ostrova Jáva a je to hlavní město země. V Jakartě se nachází mnoho skvělých hotelů a jiných druhů ubytování, které jsou dobře vybaveny a nabízí vynikající zážitky pro turisty.

Jednou z největších výhod ubytování v Jakartě je, že existuje mnoho možností ať už jde o cenu nebo o stylovost. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si vybrat z mnoha pětihvězdičkových hotelů, které jsou vybaveny moderními zařízeními a nabízejí nádherný výhled na město. Pokud máte nižší rozpočet, nebo hledáte spíše tradiční indonéské ubytování, jsou pro vás k dispozici i menší hotely a hostely.

Jeden z nejlepších způsobů, jak si užít západ slunce v Jakartě, je ubytování s výhledem na moře. Některé hotely v Jakartě se nachází přímo na pláži a nabízejí nádherný výhled na Jadran. Tyto hotely jsou velmi populární mezi turisty, protože umožňují užívat si to nejlepší z města a zároveň mít pocit, jako bychom byli na samotné pláži. Ať už se rozhodnete pro skromné ubytování v tradičním indonéském stylu nebo pro luxusní hotel, určitě si užijete pobyt v Jakartě.

Dalším důležitým faktorem při výběru ubytování v Jakartě je jeho poloha. Pokud preferujete klidné a tiché okolí, snažte se vyhnout ubytování v centru města. Na druhou stranu, pokud hledáte ubytování přímo v centru dění, vyberte si hotel poblíž hlavních památek a zajímavostí v jakartské čtvrti. To vám umožní snadný a rychlý přístup k všemu, co jakartské centrum nabízí.

Vybrat si správné ubytování v Jakartě může být náročné, ale pokud si dobře prohlédnete nabídku, můžete najít ty nejlepší možnosti pro sebe a svou rodinu. Výhodou pobytu v Jakartě je, že město nabízí celou řadu skvělých zážitků a památek a několik dnů strávených v tomto městě rozhodně stojí za to. A když budete mít skvělé ubytování, váš pobyt se stane ještě nezapomenutelnějším.


Počasí Indonésie Jakarta


Jakarta, hlavní město Indonésie, je známé svým teplým a vlhkým počasím po většinu roku. Nachází se v těsné blízkosti rovníku, což dává městu horké a tropické klima.

Teploty v Jakartě během celého roku se pohybují mezi 25 a 32 stupni Celsia. V období dešťů, které trvá přibližně od října do května, se teploty snižují a vlhkost se zvyšuje, což činí pobyty venku velmi nepříjemnými. V tomto období se také vyskytují časté přívalové deště a bouřky, které mohou způsobit záplavy a zhoršit dopravní situaci v městě.

Od června do září přichází suché období, kdy se teploty zvyšují a vlhkost klesá. Tento čas je ideálním obdobím pro návštěvu města, protože je méně vlhké a průzračné.

Většina turistů navštěvuje Jakartu v období sucha, protože je to nejvhodnější období pro cestování. Turisté by však měli být připraveni na vysoké teploty a silné slunce, protože jsou vyšší v této době.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Jakartě je tropické a vlhké po většinu roku, s obdobím dešťů trvajících od října do května. Pro návštěvu města se doporučuje období sucha od června do září, kdy jsou teploty vyšší a vlhkost klesá. Při návštěvě v jakémkoli ročním období však turisté by měli být připraveni na vysoké teploty a silné slunce a měli by si přinést spoustu vody a opalovacích krémů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Jakarta


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Indonésie a Jakarty jsou následující:

1. Jak se dostanu do Jakarty z letiště?
Odpověď: Z letiště Soekarno-Hatta je možné se dostat do Jakarty přes taxi, autobus nebo vlak. Doporučuje se použít služby oficiálních taxi společností a vyhnout se neoficiálním taxikářům.

2. Potřebuji vízum pro návštěvu Indonésie?
Odpověď: Většina návštěvníků do Indonésie musí předem získat turistické vízum nebo vstupní povolení. Vyjímku tvoří některé země, které mají vízovou dohodu s Indonésií. Je důležité si zjistit aktuální informace o vízových požadavcích před cestou.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Jakarty?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Jakarty je během suchého období, které trvá od května do září. V této době je méně srážek a teploty jsou příjemné. Je však třeba mít na paměti, že počasí se může lišit v různých částech Indonésie.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Jakartě?
Odpověď: Některé z hlavních turistických atrakcí v Jakartě zahrnují Národní muzeum Indonésie, Monas (Národní památník), starý přístav Sunda Kelapa, nákupní centrum Grand Indonesia a Thousand Islands, které jsou skupinou malebných ostrůvků vhodných k rekreaci a potápění.

5. Jaký je místní jazyk v Indonésii?
Odpověď: Místní jazyk v Indonésii je indonéština. V Jakartě a dalších velkých městech je však také rozšířená angličtina, zejména v turisticky orientovaných oblastech.

6. Jak je to s bezpečností v Jakartě?
Odpověď: Jakarta je relativně bezpečné město, ale je třeba dodržovat obvyklá opatření a být obezřetný. Doporučuje se vyhnout se odlehlým a tmavým částem města v noci a důkladně střežit osobní věci.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Indonésie a Jakarty. Při cestování do této oblasti je vždy důležité získat aktuální informace a konzultovat s místními odborníky.


Letenka Indonésie Jakarta


Pokud plánujete dovolenou v Asii a rádi byste navštívili Indonésii, jak proč nezačít svou cestu v hlavním městě Jakarta. Toto velkoměsto nabízí mnoho atrakcí a aktivit pro turisty, kteří se sem vypraví, a díky letenkám, které jsou dnes k dispozici, se sem můžete dostat rychle a výhodně.

Jakarta je největším a také nejrušnějším městem Indonésie. Nachází se na západním pobřeží ostrova Jáva a má více než 10 milionů obyvatel. I přes svou velkost zde najdete mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit.

Jedním z nejznámějších míst je Monas, symbol nezávislosti Indonésie, vysoký 137 metrů. Na vrcholu kopule se nachází nádherný výhled na celé město. Vedle Monasu se nachází i národní muzeum Indonésie, kde si můžete prohlédnout rozmanité artefakty a fotografie související s historií této nádherné země.

Při návštěvě Jakarty rozhodně nesmíte vynechat návštěvu starého města Kota Tua. Zde se můžete projít po kamenitých ulicích a prohlédnout si nádherné koloniální budovy, které jsou zbytkem nizozemského koloniálního období. Mezi nejzajímavější památky patří například muzeum včelí medu, muzeum bankovnictví a historický hotel Tugu.

V centru města si můžete prohlédnout i nevšední nákupní centra, jako je například Grand Indonesia nebo Plaza Indonesia. Tyto centra nabízejí vše od obchodů s oblečením a kosmetikou až po domácí spotřebiče a elektroniku.

Jakarta je také místem, kde si můžete vychutnat místní kuchyni, která se vyznačuje výraznými chutěmi a množstvím koření. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří například nasi goreng, kuře satay, rendang nebo gado-gado.

Cesta do Jakarty s letenkou má více výhod než jen to, že se dostanete na místo rychle a výhodně. Získáte také možnost poznat jinou kulturu a nahlédnout do života místních obyvatel, a k tomu ještě strávit relaxační dovolenou na krásných plážích těsně u Indického oceánu.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu indonéského hlavního města, zaručeně získáte nezapomenutelné zážitky a zároveň si uděláte pohodlnou a výhodnou cestu díky dostupným letenkám. Hlavně nezapomeňte ochutnat místní speciality a nechte se unášet krásou a zvuky této malebné země.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky