Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Japonsko Kjóto

Ubytování Japonsko Kjóto


Kjóto je jedno z míst Japonska, kterému nikdy neubývá na popularitě mezi turisty. A proč taky ubývat, když se tu dá najít spousta krásných chrámů, hradů či parků. Samozřejmě, když člověk letí na takovou cestu, touží po co největším komfortu a pohodlí, které mu během pobytu v Japonsku poskytne. Proto si dnes povíme, na co si dát pozor při hledání ubytování v Kjótu.

Ubytování v Kjótu je nabízeno v mnoha různých kategoriích. Od hostelu až po luxusní hotely. Většina turistů se však ubytovává především v hostelech a menších hotelech, kde se cena pohybuje okolo 1000-2000 japonských jenů za noc. Pokud si ale chcete dopřát něco více luxusního, počítejte s tím, že cena za noc se pohybuje kolem 8000-12000 japonských jenů.

Je dobré mít na paměti, že v Kjótu a celkově v Japonsku se ubytování často rezervuje mnoho týdnů a dokonce i měsíců dopředu, proto je dobré si ubytování zarezervovat co nejdříve. Pokud si nejste jisti, zda si ubytování zarezervoat předem, pak počítejte s tím, že cena za noc se může výrazně zvýšit, pokud si budete ubytování hledat až na poslední chvíli.

A jaké jsou nejlepší lokality v Kjótu pro ubytování? Většina turistů si volí centrum Kjóta, kde najdou jak hostely, tak menší hotele. Pokud ale hledáte něco více luxusnějšího, pak se vyplatí zaměřit se na oblast Gion, která je známá svými tradičními čajovnami a nočními gejšami. Velmi atraktivní jsou také ubytování v oblasti Arashiyama, kde si můžete vychutnat výhled na řeku a okolní hory.

Celkově vzato, ubytování v Kjótu není nijak zvlášť složité najít. Stačí si jen vybrat svůj typ ubytování a podívat se na nejbližší oblast, kterou si chcete prohlédnout. Pokud si ubytování zarezervujete včas, ušetříte spoustu peněz a budete moci strávit více času s prozkoumáváním krás Kjóta.


Letenka Japonsko Kjóto


Letenka do Japonska Kjóto: Objevte krásu japonské kultury

Japonsko je fascinující země, která láká miliony turistů ze všech koutů světa. Země vycházejícího slunce nabízí nejen úchvatnou přírodu, ale také bohatou historii a tradiční kulturu. Jedním z nejpopulárnějších cílů na cestě do Japonska je město Kjóto, které se nachází na ostrově Honšú.

Kjóto je známé jako kulturní a historické centrum Japonska. Město je plné úchvatných chrámů, svatyní a tradičních budov. Navštívte slavný Zlatý pavilón Kinkaku-ji, který zdobí zlacená fasáda a okolní zahrady. Další zastávkou je Fushimi Inari Taisha, největší svatyně japonského boha Inariho, která je známá tisíci oranžovými bránami torii.

Kjóto je také domovem mnoha klášterů a zenových zahrad. Procházejte se klidnými zahradami Ryoan-ji a Ginkaku-ji, kde se můžete zaposlouchat do ticha a harmonie. Navštivte také klášter Kiyomizu-dera, který nabízí úchvatný výhled na město a je jedním z nejlépe dochovaných buddhistických chrámů v Japonsku.

Milovníci gejš a tradičního japonského divadla by neměli vynechat gejšovskou čtvrť Gion. Můžete zde potkat krásně oblečené gejše, které přecházejí přes kamenné mosty a úzké uličky. Pokud se budete chtít ponořit do japonského divadla, můžete navštívit i Noh divadlo, které je jedním z nejstarších a nejobtížnějších divadelních žánrů na světě.

Kjóto se také pyšní jedinečnou gastronomií. Zkuste tradiční jídlo Kaiseki, což je vícechodové degustační menu, které servíruje malé porce jídel z čerstvých a sezónních surovin. Nezapomeňte ochutnat také sushi a ramen, které jsou oblíbené po celém světě.

Pokud se vydáte do Kjóta na jaře, nezapomeňte navštívit i tisíce sakur, které rozkvétají po celém městě. Hanami, což je tradice obdivování kvetoucích sakur, je jedním z nejkrásnějších zážitků, který si užijete v Japonsku.

Cesta do Kjóta je snadná díky letenkám, které jsou dostupné z mnoha destinací po celém světě. Můžete si vybrat mezi různými aerolinkami a najít si letenku dle vašich preferencí. Dobré zprávy jsou, že letecké společnosti často nabízejí akční ceny na lety do Japonska, což vám umožní objevit tuto úchvatnou zemi za skvělou cenu.

Takže pokud se chystáte na dovolenou a láká vás exotická destinace plná kultury a krásy, Kjóto v Japonsku je ideální volba. Nechte se strhnout atmosférou tohoto historického města, ochutnejte tradiční japonskou kuchyni a objevte jedinečnou krásu japonské kultury. Vydejte se na cestu do Kjóta a zanechte si nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Japonsko Kjóto


Kjóto - kouzelné město tradice, kultury a přírodní krásy

Japonsko je země plná fascinující historie, bohaté kultury a okouzlujících krajin. A není nic divného na tom, že mnoho cestovatelů se rozhodne strávit svou dovolenou právě v této zemi východu. Mezi nejoblíbenější destinace patří překrásné město Kjóto, které je známé svou bohatou historií a tradicemi.

Kjóto, dříve hlavní město Japonska, je domovem mnoha historických památek, chrámů a zahrad. Zde můžete zažít autentickou atmosféru Japonska a poznat obyčejné životy místních lidí. Jedním z nejslavnějších míst je Zlatý pavilon - Kinkaku-ji, který je zasazen v nádherné zahradě. Tento chrám je zcela obložen zlatými plátky a jeho odraz v rybníku je jednoduše ohromující. Dalším třešničkovým na dortu je chrám Fushimi Inari Taisha, který je známý svými tisíci oranžových torii pocházejících ze 14. století. Procházka touto cestou vede k úchvatnému výhledu na město.

Kjóto nabízí i mnoho dalších památek, jako je tradicí ovlivněný útulek filozofa - Ginkaku-ji nebo překrásný chrám Kiyomizu-dera, který je známý svou pódiovou konstrukcí a krásným výhledem na město. Historická čtvrť Gion je dalším must-see místem, kde můžete obdivovat gejši a poslechnout tradiční japonskou hudbu.

Kjóto je však nejen o historických památkách, ale také o překrásné přírodě. Město je obklopeno kopci a horami s malebnými lesy a značenými turistickými trasami. Lze zde najít mnoho malebných zahrad a parků, kde si můžete odpočinout a relaxovat, a nezapomenutelné kouzlo japonských květinových zahrad. Zvrásněný bambusový les Arashiyama je dalším unikátním místem, které si zaslouží vaši pozornost.

Japonská kuchyně je také dobrodružstvím samotným. V Kjótu můžete ochutnat nejen tradiční jídla, jako je sushi a ramen, ale také speciální místní speciality. Kaiseki je tradiční japonský degustační menu, které nabízí řadu malých chodů a kombinuje místní sezónní suroviny. Kjóto je také známo pro své lahodné zelené čaje, které můžete ochutnat v některé z čajoven ve městě.

Japonsko není jen o velkoměstech a moderním životě, ale také o zachování tradic, kultury a přírody. Kjóto je dokonalým příkladem toho, jak můžete spojit všechny tyto prvky na jediném místě. Přijďte a prožijte nezapomenutelnou dovolenou ve městě, které si zachovalo svou autentičnost a krásu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Kjóto


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kjóta?
Nejlepší doba na návštěvu Kjóta je od března do května a od září do listopadu, kdy jsou teploty mírné a počasí je příjemné.

2. Kolik dní bych měl/a zůstat v Kjótu?
Ideální doba pro návštěvu Kjóta je 3-4 dny, během kterých si můžete prohlédnout nejznámější památky a objevit město.

3. Jak se dostanu do Kjóta z Tokia?
Existuje mnoho možností, jak se dostat do Kjóta z Tokia, včetně vlaku Shinkansen, autobusu či letadla.

4. Jaké jsou nejlepší atrakce v Kjótu?
Nejznámějšími atrakcemi v Kjótu jsou chrámy Fushimi Inari, Kinkaku-ji a Kiyomizu-dera, ale město nabízí mnoho dalších krásných památek a malebných okolí.

5. Je možné se v Kjótu ubytovat v tradiční japonské budově?
Ano, v Kjótu je možné se ubytovat v tradičních japonských domech zvaných ryokany nebo minšuky.

6. Co stojí v Kjótu za vidění mimo turistické atrakce?
Kromě nejznámějších turistických atrakcí je v Kjótu mnoho malých zákoutí, tržišť a míst, kde můžete ochutnat místní kuchyni, navštívit malebné čajovny či prohlédnout si tradiční řemesla.

7. Jaká je nejlepší způsob, jak se pohybovat po Kjótu?
Nejlepší způsob prohlídky Kjóta je MHD či pronájem jízdního kola. Mnoho památek je v docházkové vzdálenosti a město je dobře propojeno sítí tramvají a autobusů.


Počasí Japonsko Kjóto


Kjóto: Město s proměnlivým a působivým počasím

Pokud hledáte město, které v sobě spojuje bohatou historii s malebnou přírodou a fascinující kulturou, pak je Kjóto v Japonsku tou pravou destinací. Svou polohou uprostřed Japonského ostrova Honšú a nedaleko od pobřeží Japonského moře, je Kjóto známé svým proměnlivým počasím, které přispívá k jeho kouzlu a kráse.

Kjóto leží v mírném podnebném pásu, což znamená, že zde existují čtyři výrazné roční období. Jaro (březen – květen) je často považováno za nejkrásnější a nejpopulárnější čas návštěvy Kjóta. Teploty se pohybují mezi 10-20 °C a město je osázeno rozkvetlými sakurami, což je ideální doba pro procházku zahradami a návštěvu chrámů a svatyní.

Léto (červen – srpen) je velmi teplé a vlhké, s teplotami dosahujícími až 35 °C. Přestože může být dusno, existuje mnoho možností, jak se od ochlazení vyhnout. Návštěva hor a vodních nádrží je obzvláště populární, stejně jako útěk do stinných parků a klášterů. Některé z nejslavnějších festivalů v Japonsku, jako je Gion Matsuri, se také konají v létě, což nabízí zábavu a jedinečný pohled na místní kulturu.

Podzim (září – listopad) je další idylický období v Kjótu, kdy se listí stromů mění na krásné odstíny červené, oranžové a žluté. Teploty se pohybují mezi 15-25 °C a toto období je často považováno za nejlepší čas pro procházky po parku Fushimi Inari, známého svými tisíci barevných toTemploů.

Zima (prosinec – únor) přináší chladné počasí s průměrnými teplotami kolem 5-10 °C. Někdy se mohou objevit i tmavé a zamračené dny, ale neprší často. Zima je také obdobím populárních svátků, jako je Národní svátek výročí narození císaře Hirohita a zimní oslavy Nového roku.

Je důležité mít na paměti, že počasí v Kjótu může být velmi proměnlivé a město je pro svou polohu náchylné k sezónním vlivům, jako jsou tajfuny a silné bouřky. Je proto doporučeno sledovat předpověď počasí před návštěvou a být připravený na případné nečekané změny.

Kjóto je fascinující a působivé město, které si zaslouží být prozkoumáno během všech čtyř ročních období. Přestože se počasí může lišit, jeho proměnlivost dodává městu jeho jedinečný a kouzelný charakter.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky