Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)

Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)


Dotazy:

1. Jaké jsou nejznámější diamantové doly v Kimberley?
2. Jaké množství diamantů bylo v minulosti vydolováno v Kimberley?
3. Kdy byly diamantové doly v Kimberley založeny?
4. Jsou diamantové doly v Kimberley stále aktivní?
5. Jaké jsou turistické atrakce spojené s diamantovými doly v Kimberley?
6. Kde mohu zakoupit diamanty v Kimberley?

Odpovědi:

1. Nejznámější diamantové doly v Kimberley jsou Big Hole (Velká jáma), Dutoitspan Mine (Dutoitspan důl) a Wesselton Mine (Wessleton důl).
2. V minulosti bylo vydolováno velké množství diamantů v Kimberley, které z ní činily jednoho z nejvýznamnějších světových producentů diamondů.
3. Diamantové doly v Kimberley byly založeny v roce 1866, kdy byl objeven první diamant v oblasti.
4. Některé diamantové doly v Kimberley stále fungují, ale v menší míře než v minulosti.
5. Turisté mohou navštívit Big Hole, která je nejhlubší ručně vyhloubenou jámou na světě a je součástí komplexu Kimberley Mine Museum. Další atrakce zahrnují prohlídky dolů a muzeí zaměřených na těžbu diamantů.
6. Diamanty je možné zakoupit na specializovaných místech, jako jsou diamantové obchody a šperkařství v Kimberley. Tyto prodejny často nabízejí autentické diamanty s certifikátem kvality.


Letenka Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)


Jihoafrická republika je země bohatá na přírodní krásy a fascinující historii. Mezi nejzajímavější místa, která stojí za návštěvu, patří město Kimberley, které je známé svými diamantovými doly. Cestování do Kimberley je skvělou příležitostí pro objevování tajemné minulosti a okouzlující přítomnosti.

Důl v Kimberley, známý jako Velký otvor, je největším ručně budovaným dolem na světě. Jeho historie sahá až do roku 1866, kdy dolejší město zažívalo prudký nárůst obyvatelstva. Díky objevení diamantů se Kimberley stal jedním z nejvýznamnějších míst těžby diamantů na světě.

Když do Kimberley přicházíte letadlem, už při pohledu z nebe vás okouzlí rozsáhlá jímka uprostřed města. Tato obrovská díra, která má hloubku 240 metrů a průměr asi 460 metrů, je dnes jedním z největších turistických lákadel regionu. Pokud si zakoupíte vstupenku, budete mít příležitost vstoupit do dna dolu a objevit jeho fascinující minulost.

Během prohlídky si můžete prohlédnout staré hornické budovy, které dokonale zachycují atmosféru doby těžby diamantů. Některé z nich jsou zachovány tak, jak byly za dob, kdy se zde našťastí narodila diamantová horečka. Procházka úzkými chodbami a nečekané setkání s batolícími horníky, kteří pracují v historických kostýmech, vám přinese pocit časového posunu a umocní vaši zkušenost.

Ale to není všechno, co Kimberley nabízí. Pokud chcete prozkoumat více tajemnou minulost tohoto místa, můžete navštívit Diamantové muzeum. Zde se dozvíte více o historii těžby diamantů, jejich vývoji a obchodování s nimi. Mohli byste se také pokusit o třídění diamantů, což je výborná zábava pro celou rodinu. V muzeu jsou také vystaveny vzácné a velké diamanty, které vás ohromí svou krásou a cenou.

Po úplném ponoření do diamantové historie Kimberley si můžete vyrazit objevovat okolní krajinu. V okolí města se nachází několik přírodních rezervací, kde si můžete užít piknik nebo si vychutnat krásnou procházku. Své dojmy můžete shrnout na jednom z místních vyhlídkových bodů, které vám nabídnou úchvatné výhledy na celý region a jeho krajinnou krásu.

Letenka do Jihoafrické republiky, konkrétně do Kimberley, vám otevře dveře k jedinečnému zážitku a odhalí vám tajemství zlaté éry těžby diamantů. Díky fascinující historii a okouzlující přítomnosti je Kimberley bezpochyby jednou z nejzajímavějších destinací v této africké zemi. Tak proč si nezajistit letenku a vydat se na cestu do dějin a dobrodružství v Kimberley?


Dovolená Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)


Jihoafrická republika patří mezi nejnavštěvovanější země afrického kontinentu. Její kouzlo spočívá v pestrosti krajiny, divoce krásných parků a ohromující fauně a flóře. Navíc nabízí mnoho historických i kulturních památek, které stojí za pozornost. Jednou z takovýchto atrakcí je město Kimberley, ležící v největším jihoafrickém státě severně od Bloemfonteinu.

Kimberley bylo kdysi centrem těžby diamantů, která trvala od konce 19. století až do 20. let 20. století. Z tohoto důvodu se zdejší rančíři dali dohromady a vytvořili muzeum, které vystavuje nejen diamanty, ale také stovky artefaktů podstatných pro diamantovou historii v Jižní Africe.

Město Kimberley se také nachází v srdci Národního parku Vaalbos a Kgalagadi. Tyto parky jsou známy kvůli své bohaté fauně a flóře. Pokud se vydáte na safari, uvidíte zde gazely, impaly a výří kukačky, ale také levharti, gepardi, hrochy, krokodýly, slony a mnoho dalších druhů zvířat.

Kromě těžby diamantů a safari, můžete navštívit také různé památky, například Big Hole Museum, historickou železniční stanici nebo rodný dům hráče ragby. Tyto památky odkazují na jihoafrickou historii, a tak si můžete vychutnat nejen přírodu, ale také poznat kulturu a historii Jihoafrické republiky.

Kimberley je skutečným rájem pro milovníky těžby diamantů a přírody. Zde najdete bohatou historii a divokou krásu zároveň. Pokud se chystáte na dovolenou do Jihoafrické republiky, nenechte si ujít toto neuvěřitelné místo a vychutnejte si pohled na nekonečné savany a gorily v celé jejich kráse!


Ubytování Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)


Jihoafrická republika je země plná překrásných krajů, úchvatných přírodních scenérií a mimořádných kulturních zajímavostí. Mezi jednu z nejvíce fascinujících oblastí patří město Kimberley, které je proslulé svými diamantovými doly. Pokud plánujete návštěvu tohoto úchvatného místa, vzdejte se starostí ohledně ubytování. V následujícím článku se dozvíte něco o nejlepších ubytovacích možnostech v Kimberley.

The Kimberley Hotel

Hotel The Kimberley je ideální volbou pro ty, kteří hledají ubytování v centru města. Hotel se nachází v blízkosti všech hlavních turistických atrakcí, včetně diamantových dolů. Nabízí moderní a prostorné pokoje, které jsou vybaveny všemi pohodlnostmi, které potřebujete k tomu, abyste si užili příjemný pobyt.

Pro ty, kteří chtějí relaxovat a odpočinout si, hotel The Kimberley má několik pokojů, které mají nádherný výhled na bazén a zahradu. Hosté si také mohou vychutnat chutné jídlo v hotelové restauraci nebo si objednat pokojovou službu na svůj pokoj.

Proteaville Guesthouse

Proteaville Guesthouse je ideální pro ty, kteří hledají pohodlné a luxusní ubytování v Kimberley. Tento guesthouse je obklopen krásnou zelení a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.

Hosté si mohou vybrat z řady pokoje, které jsou elegantně zařízeny s moderními prvky. Dále mohou využít soukromé parkoviště, které poskytuje pohodlný přístup do města a okolí.

Dankhof Guest House

Dankhof Guest House je další skvělou volbou pro ty, kteří hledají ubytování v Kimberley. Tento guest house nabízí velkolepou atmosféru, krásné pokoje a služby na špičkové úrovni.

Hosté si mohou vybrat z několika pokojů, které jsou navrženy tak, aby nabízely nejlepší pohodlí. Všechny pokoje jsou vybaveny kvalitním nábytkem a nejmodernějšími prvky. Dále mohou využít prostrannou terasu a plavecký bazén.

Závěr

Kimberley je skvělým místem, které stojí za to navštívit. Ať už si vyberete jakékoliv ubytování, všechny nabízí nejlepší možnosti, které vám umožní užít si spoustu zábavy a pohodlí během vaší dovolené. Během vaší návštěvy Kimberley navštivte diamantové doly a užijte si skvělý zážitek plný dobrodružství.


Počasí Jihoafrická republika Kimberley (diamantové doly)


Kimberley, velkoměsto ležící v jihoafrické provincii Severní Kapsko, je známé jako důležité centrum těžby diamantů. Světoznámé diamantové doly v okolí města jsou rozhodně jedním z jeho největších lákadel. Při plánování návštěvy je však důležité brát v úvahu i specifické klimatické podmínky této oblasti.

Jihoafrická republika je obecně známá svým slunečným a teplým počasím, a Kimberley není výjimkou. Leží v oblasti s převládajícím kontinentálním podnebím, což znamená, že se zde vyskytují velké teplotní rozdíly mezi letem a zimou. Léto (prosinec až únor) v tomto regionu bývá horké a suché, s průměrnými teplotami dosahujícími až 35°C. Noční teploty se pohybují kolem 18°C až 20°C, což znamená, že i přes horké dny je vhodné mít s sebou lehké oblečení na večerní ochlazení.

Zima v Kimberley (červen až srpen) je mírnější, ale stále poměrně suchá. Průměrné teploty se pohybují mezi 16°C až 24°C během dne a poklesnou na 0°C až 9°C v noci. Je možné, že v některých dnech se teploty mohou dostat i pod bod mrazu. Je proto důležité zabalit se do teplého oblečení, zejména v noci a brzy ráno. Zimní období je také obdobím minimálního srážkového úhrnu, takže deštníky či pláštěnky nejsou v této části roku nezbytné.

Jaro (září a říjen) a podzim (březen a duben) jsou přechodnými obdobími s mírně teplejším počasím než zima. Průměrné teploty v těchto měsících se pohybují mezi 20°C až 28°C během dne a 8°C až 15°C v noci. V období jara a podzimu se také obvykle objevuje více srážek, takže je vhodné mít s sebou odpovídající oblečení a ochranu proti dešti.

I přes specifické klima obsahuje Kimberley mnoho zajímavých a fascinujících aktivit pro turisty, například prohlídky diamantových dolů nebo návštěvu muzeí věnovaných těžbě diamantů. Je však důležité zvolit strategicky nejlepší čas k návštěvě, aby byly podmínky optimální. Během horkého létě by se návštěvníci měli vyhnout přímému slunci a pečlivě se hydratovat, zatímco v zimě by měli být oblečeni v teplejších vrstvách.

Ať už se rozhodnete navštívit Kimberley kdykoli během roku, určitě si užijete fascinující pohled na diamantové doly a jedinečné zážitky spojené s touto částí Jihoafrické republiky.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky