Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Samburu National Reserve

Letenka Keňa Samburu National Reserve


Keňa je známá svými nádhernými národními parky a rezervacemi, které přitahují miliony turistů každý rok. Jedním z nejúžasnějších a nejvíce obdivovaných je Samburu National Reserve. Tato sveřepá divočina nabízí návštěvníkům nezapomenutelný pohled na africkou faunu a flóru.

Samburu National Reserve se nachází v centrální části Keňy, asi 350 kilometrů severně od Nairobi, hlavního města. Jeho rozloha činí přibližně 165 čtverečních kilometrů, což umožňuje široký prostor pro divokou zvěř. Tento národní park je domovem mnoha vzácných a ohrožených zvířat, včetně lva, slona, nosorožce a geparda.

Cesta do Samburu National Reserve začíná letecky. Letenky do Nairobi jsou relativně dostupné a několik leteckých společností nabízí pravidelné lety z různých světových destinací. Po přistání v Nairobi můžete zvolit buď pohodlný přestup na malé letadlo, které vás přistane přímo v národním parku, nebo si můžete zajistit přepravu pozemní cestou. Letenka je však zajímavou možností, protože vám umožní získat úchvatné pohledy z ptačí perspektivy na africkou krajinu.

Při letění nad rozlehlým terénem Keňských savan můžete pozorovat vyplněnou řeku Ewaso Nyiro, která prochází Samburu National Reserve. Tato řeka přiláká mnoho zvířat, zejména během suchého období, kdy je voda vzácným zdrojem. To znamená, že při přeletu můžete spatřit stáda slonů a buvolů, kteří se k řece při potřebě sejdou.

Let do Samburu National Reserve je také způsobem, jak získat představu o rozlehlých savanách, které dominují krajině. Z ptačí perspektivy můžete vidět, jak se rozkládá tráva dokola a jak jsou jednotlivá zvířata rozmístěna na krajině. Let je také ideální pro vaši první ochutnávku divoké zvěře, protože někdy můžete zažít setkání s některými ze zvířat, která žijí v rezervaci.

Jakmile přistál ve Samburu National Reserve, můžete zažít zkutečnou adrenalinovou zábavu. S možností safari na vozidle, projížďky na slonovi nebo vycházky za přítomnosti skupiny znalých průvodců, je to ideální způsob, jak prozkoumat divokou zvěř zblízka. Ubytování v národním parku je možné, v různých kategoriích dle Vašich představ a potřeb. Od odlehlých luxusních táborů až po bezchybné safari ubytování, možnosti jsou zde skutečně široké.

Samburu National Reserve je jedinečným a divokým kouskem Afriky, který nabízí nezapomenutelné zážitky a fotografické příležitosti. Letenky do této oblasti nejsou jen doprava, ale také první krok k objevování fascinujícího světa africké divočiny. Ať již z letadla nebo při safari na zemi, tato destinace je zárukou vzrušení a dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Samburu National Reserve


Dotaz: Kde se nachází Samburu National Reserve?
Odpověď: Samburu National Reserve se nachází v Keni, v oblasti Samburu, asi 350 km severně od Nairobi.

Dotaz: Jaký je vstupní poplatek do Samburu National Reserve?
Odpověď: Vstupní poplatek do Samburu National Reserve se liší podle toho, zda jste obyvatelem Keni nebo zahraničním návštěvníkem. Pro Kenyany je poplatek 315 KES (asi 3 USD) na osobu a den, zatímco pro zahraniční návštěvníky je poplatek 80 USD na osobu a den. Děti do 18 let mají vstup zdarma.

Dotaz: Jaký druh zvířat lze v Samburu National Reserve spatřit?
Odpověď: V Samburu National Reserve lze pozorovat mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, žirafy, buvoli, paviáni, krokodýli, hroši, antilopy a mnoho druhů ptáků. Kromě toho je Samburu známý pro svoje specifické druhy, jako jsou netopýři angalové, žirafy gerenukové, řeřavci somálští a další.

Dotaz: Kdy je nejlepší doba na návštěvu Samburu National Reserve?
Odpověď: Nejlepší dobou na návštěvu Samburu National Reserve je od června do října, kdy je suché období a zvířata se shlukují u vodních děl, což umožňuje snadnější pozorování. Navíc v tomto období není pravděpodobnost deště vysoká, což zvyšuje pravděpodobnost úspěšné safari.

Dotaz: Je možné v Samburu National Reserve kempovat?
Odpověď: Ano, v Samburu National Reserve je možné kempovat na určených stanovištích. Kempování musí být předem zarezervováno a platí se za to další poplatek.

Dotaz: Jaké aktivity jsou k dispozici v Samburu National Reserve?
Odpověď: Mezi nejpoužívanější aktivity v Samburu National Reserve patří game drive, pěší túry, kempování, sledování zvířat, pozorování ptáků a kulturální návštěvy Samburu komunity. Navíc jsou k dispozici vodní aktivity jako rafting a plavání v řece Ewaso Nyiro.


Počasí Keňa Samburu National Reserve


Keňský Samburu National Reserve se nachází v oblasti Samburu na východě země a patří mezi nejznámější národní parky v Keni. Tato malebná rezervace je domovem mnoha endemických druhů zvířat a rostlin, a nabízí návštěvníkům unikátní přírodní scenérie.

Počasí v Samburu National Reserve je ovlivněno dvěma hlavními ročními obdobími - suchem a deštěm. Tato dvě období mají zásadní vliv na život zvířat i místních komunit.

Období sucha v rezervaci začíná v prosinci a trvá až do března nebo dubna. Během tohoto období teploty stoupají a dosahují přes 30 °C. Zvířata se často schovávají před sluncem ve stínu stromů a hledají vodu na přírodních vodních zdrojích jako je řeka Uaso Nyiro, která je hlavním zásobníkem vody v této oblasti. Do reserve míří i místní obyvatelé se svými dobytkem, kterým je v tomto období administrativně povoleno pást se na pastvinách.

Období dešťů začíná v dubnu nebo květnu a trvá až do listopadu. Během těchto měsíců přicházejí deště, které proměňují krajinu a zvou mnoho zvířat i ptačích druhů, aby vyhledaly vodu a zelené pastviny. Teploty v této době jsou mírnější a oscilují kolem 23 °C. Mnoho vyhaslých rostlin se začíná probouzet a kvést a to přitahuje velkou diverzitu živočišných druhů. Tráva a keře se zelenají a pokrývají krajinu barevným kobercem.

Samburu National Reserve je domovem mnoha ohrožených a zranitelných druhů, včetně slonů, gepardů, lýskajících se hyen, nosorožců a mnoha dalších. Tyto zvířata se v rezervaci mohou vyskytovat po celý rok, ale jejich četnost se může lišit v závislosti na dostupnosti vody a potravy.

Pro návštěvníky je období dešťů ideálním časem k návštěvě rezervace, protože zvířata jsou většinou aktivnější a snadněji pozorovatelná. Je to také období, kdy se narodí mnoho mláďat, a tak můžete zažít ten nejcennější moment - pohled na novorozená zvířata, jak se snaží dostat na své nohy a podnikat první krůčky.

Samburu National Reserve je fascinujícím prostředím s jedinečným počasím. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit během sucha nebo období dešťů, tato rezervace vám nabídne nezapomenutelný zážitek a možnost poznat zblízka nefalšovanou krásu keňské přírody a divokých zvířat.


Ubytování Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve se nalézá v Keňa, na břehu řeky Ewaso Ng'iro. Jedná se o rezervaci, která je domovem pro mnoho druhů savců, ale i ptáků a jiných zvířat. Pokud plánujete svou cestu do Keňa a máte zájem o pobyt v místní přírodě, rezervace Samburu může být pro vás tou správnou volbou. Pokud se rozhodnete pro návštěvu této oblasti, bude nutné vyřešit ubytování.

Nechybí zde řada hotelů, lodží a kempů, které nabízejí různé možnosti pro ubytování. Záleží tedy jen na vás, jaký typ ubytování upřednostníte.

Jednou z možností je například lodžie Samburu Intrepids. Jedná se o luxusní ubytování, které vám nabídne komfortní pokoj s klimatizací, vlastní koupelnou a dokonce i venkovní sprchou. Pokud se rozhodnete ubytovat zde, můžete si užít krásný výhled na okolní přírodu, protože každý pokoj je vybaven velkým oknem. Lodžie Samburu Intrepids má navíc i vlastní bazén, ve kterém se můžete ochladit po náročném dni stráveném v přírodě.

Další možností je například Samburu Sopa Lodge. Tato lodžie vám nabídne komfortní pokoje s koupelnou a vlastní terasou. K dispozici je zde i restaurace, kde si můžete pochutnat na tradičních keňských jídlech. Pokud hledáte klidné a pohodlné ubytování, Samburu Sopa Lodge je pro vás tou správnou volbou.

Pro ty, kteří upřednostňují spíše kempování v přírodě, je zde i Kemp Ashnil Samburu Camp. Můžete si zde pronajmout stan a užít si tak blízkost přírody. Kempování však neznamená úplné vzdání se komfortu, stanové místo je totiž vybaveno vlastní koupelnou, sprchou i záchodem. Kemp Ashnil Samburu Camp má navíc i vlastní restauraci a bazén.

Každý z uvedených druhů ubytování nabízí něco jiného a vhodné jsou pro různé typy turistů. Pokud máte rádi luxus a pohodlí, zvolte lodžii. Kempování zase vyhledají ti, kteří chtějí blíže poznat přírodu a nevadí jim život v provizorních podmínkách. Jaký typ ubytování si vyberete, záleží jen na vás. Jedno je však jisté, pobyt v Samburu National Reserve vám zaručeně zůstane v paměti na celý život.


Dovolená Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve - Nezapomenutelná dovolená v keňském kraji Samburu

Keňa je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Africe, a její národní parky a rezervace jsou domovem úchvatné divoké přírody a rozmanitých druhů zvířat. Jednou z nejzajímavějších a nejlépe střežených tajemství Keňy je Samburu National Reserve v Samburu County, který nabízí jedinečné zážitky pro milovníky divoké přírody a dobrodružství.

Samburu National Reserve se nachází na východ od řeky Ewaso Ng'iro a je součástí rozsáhlého ochranného území, které tvoří spolu s dalšími dvěma rezervacemi - Buffalo Springs National Reserve a Shaba National Reserve. Tento region je znám jako "Samburu Three" a společně tvoří unikátní ekosystém s bohatou a pestrou divokou faunou.

Rezervace je domovem řady vzácných a ohrožených druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, gepardů, žiraf Rothschildových, zebřích hříbat a několika druhů antilop. Nejvýraznějším symbolem rezervace je však Samburu "speciální pětka" - retikulovaný žiraf, Gerenuk, somálský pštros, Grévyho zebra a oryx Beisa. Všichni členové této "speciální pětky" jsou jedineční pro Samburu National Reserve a je velmi pravděpodobné, že je zde uvidíte během své návštěvy.

Pro milovníky ptactva je Samburu také rájem. Zde se vyskytuje přes 450 různých druhů ptáků, včetně ikonických afrických druhů jako je orel savanový, pěnice desertní nebo erglička komišuvá.

Při návštěvě Samburu National Reserve nebudou turisté zklamaní ani co se týče přírodních scenérií. Rezervace se rozprostírá na rozsáhlé oblasti s pestrými vegetation, včetně suchých savan, roklí, vřesovišť a horských oblastí. Kromě toho řeka Ewaso Ng'iro poskytuje nenahraditelný zdroj vody pro divokou zvěř, což umožňuje návštěvníkům pozorovat zvířata, jak se v těchto územích shromažďují a občerstvují, a to zvláště za úsvitu a za soumraku.

Samburu National Reserve také nabízí různé aktivity pro turisty, jakými jsou pěší a jeepové safari, noční safari, sledování ptáků a vyjížďky na lodích po řece. Místní průvodci s hlubokými znalostmi okolní přírody vás provedou těmito krásnými oblastmi a pomohou vám objevit skutečnou divokou krásu, která zde panuje.

Díky své nepopsatelné kráse a zachovalému prostředí Samburu National Reserve není jen další turistickou atrakcí v Keni, ale místem, kde se můžete skutečně ponořit do divoké Afriky a zažít nezapomenutelné dobrodružství mezi jedinečnou divokou zvěří a úchvatnou krajinou.

Takže, pokud hledáte dovolenou naplněnou dobrodružstvím, zvířaty a krásnou přírodou, Samburu National Reserve je ideálním místem pro vás. Tato rezervace nenabízí jen nezapomenutelné zážitky, ale i příležitost k ochraně přírody a podpoře udržitelného cestovního ruchu v Africe.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky