Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kuba Pinar del Río

Dovolená Kuba Pinar del Río


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou přírodních krás a autentické kubánské kultury, neměli byste přehlédnout Pinar del Río - jedno z nejkrásnějších měst na Kubě.

Pinar del Río se nachází na západě Kuby a je hlavním městem stejnojmenné provincie. Jeho poloha v blízkosti hor Sierra del Rosario a Karibského moře ho předurčuje k tomu, aby bylo jednou z nejmalebnějších oblastí na celém ostrově.

Tato oblast je známá především díky své přírodní kráse, kterou si můžete užít při procházkách po národním parku Viñales. Park se nachází pouhých 26 kilometrů od města a je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO díky svým unikátním vápencovým horám zvaným mogoty. Tyto visuté vrcholy jsou obdivuhodné a poskytují návštěvníkům úžasný výhled na okolní krajinu.

Pinar del Río je také proslulé svou tabákovou produkcí. Místní plantážníci se zde věnují pěstování nejlepších tabákových listů na ostrově, které následně používají k výrobě slavných kubánských doutníků. Pokud vás zajímají procesy, které stojí za výrobou tohoto slavného produktu, můžete si navštívit některou z místních továren, kde se proces zpracování tabáku odehrává od tradičních až po moderní metody.

Dalšími zajímavými místy, která byste neměli vynechat, jsou například Mural de la Prehistoria, který zobrazuje evoluci života na zemi a je vytvořen na skalách, nebo zalesněné údolí Dos Hermanas, kde můžete navštívit jeskyně s krápníky. Pinar del Río je rovněž obklopené tropickou přírodou, což znamená, že zde najdete opravdový ráj pro milovníky outdoorových aktivit. Můžete se vydat na pěší túru po horách, projížďku na koni nebo vyzkoušet horolezectví.

Když už budete na Kubě, určitě byste neměli vynechat ochutnávku místní kuchyně. V Pinar del Río najdete mnoho rodinných restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční kubánská jídla jako například moros y cristianos (směs ryže a fazolí), tostones (opečené banány) nebo empanadas (plněné koláče). Samozřejmě nemůžeme zapomenout na slavné kubánské rumy, které jsou na ostrově velmi populární.

Dovolená na Kubě, konkrétně v Pinar del Río, je určitě zážitek, který si budete pamatovat celý život. Kombinace nádherné přírody, úchvatných hor a jedinečné kubánské kultury vás potěší a nabídne vám nezapomenutelný pobyt ve skutečném karibském ráji.


Ubytování Kuba Pinar del Río


Kávová a tabáková provincie Pinar del Río se nachází na západě Kuby a je jednou z nejkrásnějších a nejzelenějších oblastí ostrova. Ať už se jedná o přírodní krásy, bohatou historii nebo slavnou kubánskou kulturu, Pinar del Río má mnoho nabídnout návštěvníkům. Pokud plánujete návštěvu této fascinující destinace, jedním z klíčových aspektů vaší cesty bude také ubytování.

V Pinar del Río existuje řada různých typů ubytování, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům cestovatelů. Cestovatelé mohou vybírat mezi hotely, penziony, soukromými domy (casas particulares) a dokonce i možností kempovat v národních parcích.

Hotelové ubytování v Pinar del Río je rozšířené po celé oblasti provincie. Místní hotely nabízejí různé úrovně luxusu a pohodlí a jsou ideální pro ty, kteří upřednostňují tradiční formu ubytování. Mezi nejoblíbenější hotely v oblasti patří Hotel La Ermita, Hotel Vueltabajo a Hotel Pinar del Río. Tyto hotely nabízejí pohodlné pokoje, vybavené ve většině případů klimatizací a dalšími moderními prvky.

Pokud preferujete autentičtější zážitek a chcete poznat místní kulturu, pak jsou casas particulares nejlepší volbou. Jedná se o soukromé domy, které jsou poskytovány k pronájmu cestovatelům. Místní obyvatelé vám nabídnou své pokoje za přijatelnou cenu a navíc vám poskytnou příležitost bližšího kontaktu s kubánským životem. V městech Pinar del Río a Viñales najdete mnoho casas particulares, které nabízejí pohodlné a čisté pokoje, někdy s vlastním sociálním zařízením nebo společným sociálním zařízením mezi několika pokoji.

Velkou výhodou pobytu v casas particulares je také skutečnost, že místní hostitelé vám mohou poskytnout informace o nejlepších místech k návštěvě, skvělé restaurace a jiné tipy pro vás, které byste jen těžko našly ve standardních průvodcích.

Pinar del Río je také ideálním místem pro kempování. Existuje několik národních parků, jako je Národní přírodní park Guanahacabibes nebo Národní přírodní park Vinales Valley, které nabízejí možnost kempování ve svém prostředí. Kempy jsou vybaveny základními zařízeními, jako jsou toalety a sprchy, a poskytují vám jedinečný zážitek z přírody.

Pinar del Río je bezpochyby fascinující destinací, která nabízí návštěvníkům bohatství přírodních krás a kulturního dědictví. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulnou casu particulare nebo kemp v národním parku, tu se vždy najde dokonalé ubytování, které bude odpovídat vašim potřebám a preferencím. Nezapomeňte se také podělit o své zážitky s místními hostiteli, kteří vám mohou poskytnout unikátní pohled na život v Pinar del Río.


Letenka Kuba Pinar del Río


Kuba je neuvěřitelná země plná kouzla, barev a atmosféry. Pokud chcete navštívit tuto krásnou zemi a objevit její skryté klenoty, neměli byste si nechat ujít město Pinar del Río.

Toto město se nachází na západě Kuby a je hlavním městem provincie Pinar del Río. Je to méně turisticky navštěvované místo než Varadero nebo Havana, ale stojí za to, aby jste se sem podívali, pokud chcete vidět skutečnou Kuba.

Pokud chcete cestovat do Pinar del Río, můžete si zakoupit letenku. Mezinárodní letiště Juan Gualberto Gómez, které se nachází poblíž Varadera, je ideální pro turisty, kteří následně chtějí cestovat do Pinar del Río.

Pinar del Río je známé především díky svému tabákovému hospodářství, které je zdrojem některých z nejlepších kubánských doutníků na světě. Můžete navštívit místní továrny, kde se doutníky vyrábí, a dokonce si můžete koupit několik doutníků pro potěšení svého podnebí vzpomínek.

Dalším místem, které byste neměli minout, je Biosférická rezervace Sierra del Rosario. Tento krásný kus přírody nabízí nádherné výhledy, stezky pro pěší turistiku a možnosti pozorování ptáků.

Pinar del Río také nabízí tradiční kubánské kulturní akce, včetně tanečních představení a koncertů. Můžete navštívit místní kluby, kde se setkáte s místními obyvateli a podělíte se s nimi o kubánskou kulturu a životní styl.

Pokud chcete zažít skutečnou Kubu, může být Pinar del Río ideálním cílem pro vás. Pokud se chystáte do tohoto města, nezapomeňte si koupit letenky na Kubu a zažijte nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Kuba Pinar del Río


Kuba Pinar del Río je oblastí, která se nachází na západě Kuby a je jednou z nejvíce deštivých oblastí v této zemi. Pokud se chystáte na dovolenou do této oblasti, je důležité vědět, jaké počasí zde panuje.

Kuba Pinar del Río má tropické podnebí, které se vyznačuje vysokými teplotami a vysokou vlhkostí. Průměrná denní teplota zde kolísá mezi 25-30 °C po celý rok. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou povznést nad 35 °C. V zimě, v prosinci a lednu, jsou teploty mírnější, ale stále se drží kolem 25 °C.

Vysoká vlhkost v oblasti Kuba Pinar del Río je způsobena tím, že se nachází v blízkosti Karibského moře. Vlhkost je často vyšší než 80% a to může vysvětlit proč jsou zde tak časté deště.

Období dešťů v Kuba Pinar del Río trvá od května do října. V tomto období může být zde velké množství srážek, například v srpnu a září padne na metr čtvereční více než 300 milimetrů srážek. V zimě, od listopadu do dubna, se srážky v Kuba Pinar del Río snižují a průměrné srážkové množství se pohybuje kolem 80-90 mm.

Při plánování dovolené v Kuba Pinar del Río je důležité si uvědomit, že období dešťů může bránit některým aktivitám, jako jsou turistické výlety nebo plážové aktivity. Nicméně, období dešťů může přinést také výhody jako je nižší teploty a menší množství turistů.

Celkově řečeno, počasí v Kuba Pinar del Río je velmi příjemné po celý rok, s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po většinu letních měsíců. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Kuba Pinar del Río, je důležité být připraven na období dešťů, které může trvat až polovinu roku. Nicméně, návštěva během této doby může být pro mnoho turistů velmi příjemnou zkušeností, zejména pro ty, kteří chtějí uniknout horkým teplotám léta.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Pinar del Río


Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Pinar del Río?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Pinar del Río, je letadlem z Havaně nebo Varadera, nebo autobusem z některého z větších měst na Kubě, jako jsou Havana nebo Santiago de Cuba.

Jaké jsou nejlepší atrakce v Pinar del Río?
Pinar del Río je známý pro své překrásné krajiny a tradiční kubánskou architekturu. Mezi nejlepší atrakce patří národní park Viñales, katedrála San Rosendo, kávová farma Serra, rumová továrna Guayabita del Pinar a muzeum výroby doutníků.

Jak je doprava v Pinar del Río?
Doprava v Pinar del Río je většinou zajištěna taxíky nebo autobusy. Mnoho turistů si také pronajímá auta, abychom si mohli lépe užít okolní krajiny.

Co si mohu koupit v Pinar del Río?
Pinar del Río je známý jako centrum produkce doutníků a čerstvé tabákové listy a doutníky je možné zakoupit v místních obchodech. Další populární předměty zahrnují alkoholické nápoje, jako je Guayabita del Pinar, tradiční kubánské kávy, ručně malované keramiku a další suvenýry.

Jaká je nejlepší doba k návštěvě Pinar del Río?
Nejlepší doba k návštěvě Pinar del Río je mezi říjnem a květnem, kdy je počasí nejstabilnější a nejsušší. Avšak v létě může být zde velmi teplé a vlhké. Turistická sezóna trvá od listopadu do března, což může být nejlepší čas pro návštěvu, pokud hledáte mnoho volnočasových aktivit.

Jaký je místní jazyk v Pinar del Río?
Místním jazykem v Pinar del Río je španělština, ale lidé, kteří pracují v turistickém průmyslu, často mluví anglicky a někdy i jinými jazyky, jako je francouzština a němčina.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky