Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Laos Pak Ou Caves

Ubytování Laos Pak Ou Caves


Laos je země bohatá na přírodu a kulturu, která láká turisty z celého světa. Mezi jedno z nejimpozantnějších a nejnavštěvovanějších míst v této zemi patří jistě i Pak Ou jeskyně. Nacházejí se ve vesnici ban Pak Ou, která se rozkládá na soutoku řek Mekong a Nam Ou, ve střední části Laosu.

Jeskyně Pak Ou jsou známé svými tisíci sochami Buddhů, které se zde nacházejí. Skládají se v podstatě ze dvou jeskyní, z nichž jedna je poznámá jako Tham Ting a druhá Tham Theung. Obě jeskyně mají dlouhou historii a jsou považovány za svaté místo.

Pak Ou jeskyně byly vybudovány na počátku 16. století a od té doby slouží nejen jako důležité náboženské místo, ale také jako útočiště a ochrana vzácných dřevěných soch Buddhů. Během let zde byly přivezeny tisíce soch od věřících, kteří chtěli vyjádřit svou oddanost a lásku k Buddhovi.

Pak Ou jeskyně jsou dostupné z města Luang Prabang. Cesta trajektovým člunem po řece Mekong je již zážitkem samotným. Trajekt se plaví po proudu, přičemž můžete obdivovat malebnou krajinu, hory, rýžová pole a rybáře pracující na řece. Po asi dvouhodinové plavbě se dostanete do vesnice ban Pak Ou, kde se nacházejí samotné jeskyně.

Po příjezdu na břeh řeky je krátká túra na vrchol kopce, který nás zavede do jeskyní. Tato cesta je snadno přístupná a i nejmenší dobyvatelé se k ní mohou připojit. Po dosažení jeskyní je úžasné vidět obrovské množství soch Buddhů na všech stěnách a regálech. V jeskyních je zde udržována atmosféra klidu a světla svíček přidává svou kouzelnou náladu. Návštěva jeskyní je opravdovou duchovní zkušeností a jedinečným pohledem do historie.

Po návratu z jeskyní můžeme v ban Pak Ou odpočinout ve místních kavárnách a restauracích, kde si můžeme vychutnat tradiční laoskou kuchyni. Vesnice je také známá svými tkalcovskými dílnami a můžete si zde zakoupit originální laoskou textilii nebo tradiční upomínkové předměty.

Ubytování v okolí jeskyní Pak Ou je také možné. K dispozici jsou různé hotely a resorty, které nabízejí pohodlné a příjemné prostředí. Můžete si vybrat mezi luxusními ubytovacími zařízeními s výhledem na Mekong, nebo se rozhodnout pro tradiční laoské bungalovy v přírodním prostředí.

Nezáleží na tom, zda jste zájemci o kulturu, historii nebo přírodu, návštěva jeskyní Pak Ou v Laosu je příležitostí pro každého. Toto místo je plné energie a klidu, který vám pomůže naladit se na správnou vlnu. Přijeďte a prozkoumejte tuto skvostnou část Laosu a ubytujte se v blízkosti Pak Ou jeskyní, abyste měli příležitost prozkoumat tuto zvláštní lokalitu přímo z první ruky!


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Pak Ou Caves


Dotaz: Kde se nacházejí Pak Ou Caves?
Odpověď: Pak Ou Caves se nacházejí v Laosu, v údolí řeky Mekong, asi 25 kilometrů severně od města Luang Prabang.

Dotaz: Jak se tam dostat?
Odpověď: Nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Pak Ou Caves, je cestou lodí po řece Mekong z Luang Prabang. Lodě vyplouvají z přístavu v Luang Prabang a trajekt trvá asi dvě hodiny.

Dotaz: Jaké jsou vstupné poplatky do Pak Ou Caves?
Odpověď: Vstupné do dolních jeskyní (Tham Ting) je v roce 2021 20 000 kipů (asi 80 Kč) a do horních jeskyní (Tham Theung) je vstup zdarma.

Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce v jeskyních?
Odpověď: Hlavní atrakcí v Pak Ou Caves jsou tisíce Buddhových soch umístěných v jeskyních. Sochy jsou různého stáří a velikosti a pocházejí z různých období. Jeskyně jsou svatým místem pro místní obyvatele.

Dotaz: Kolik času je třeba strávit v Pak Ou Caves?
Odpověď: Návštěva Pak Ou Caves může trvat od jedné do dvou hodin, v závislosti na tom, kolik si přejete prohlížet jeskyně a jejich sochy.

Dotaz: Existují nějaká omezení či pravidla během návštěvy Pak Ou Caves?
Odpověď: Během návštěvy byste se měli obléknout decentně a respektovat svaté místo. Je také dobré vzít si s sebou svíčku, neboť jeskyně jsou velmi tmavé.

Dotaz: Je možné fotografovat v jeskyních?
Odpověď: Ano, je povoleno fotografovat v Pak Ou Caves, ale pokuste se respektovat ostatní návštěvníky a nedotýkat se soch.

Dotaz: Existují nějaké turistické atrakce poblíž Pak Ou Caves?
Odpověď: Ano, poblíž Pak Ou Caves se nachází také několik vesnic, trhů a dalších jeskyní, jako je například Kamu Lodge.

Dotaz: Jaké je nejlepší období pro návštěvu Pak Ou Caves?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Pak Ou Caves je během suchého období od listopadu do února, kdy je počasí příjemné a méně deštivé.


Počasí Laos Pak Ou Caves


Laos je země, kde se může počasí rychle měnit. Je obklopena horami a deštnými pralesy, které mají vliv na klima této země. Pokud se chystáte navštívit jedno z nejvýznamnějších turistických míst v Laosu, Pak Ou jeskyně, je důležité znát změny v počasí a jak na ně reagovat.

Pak Ou jeskyně se nachází v severním Laosu, v údolí řeky Mekong. Je to svaté místo pro buddhisty z celého světa. Navštívíte-li Pak Ou jeskyně, uvidíte více než 4 000 buddhistických soch a ikon, které se nacházejí v překrásných jeskyních. Pak Ou jeskyně jsou rozděleny na dvě části - Tham Ting a Tham Theung.

Počasí v Pak Ou jeskyních se může v průběhu roku výrazně měnit, ale po celý rok může být velmi teplé. Je nejlepší navštívit jeskyně v období sucha, od listopadu do února, kdy jsou teploty nižší a bývá menší množství srážek. V létě, od června do září, může být počasí velmi horké a vlhké, což není pro mnoho návštěvníků příjemné.

Pokud se chystáte navštívit Pak Ou jeskyně v období sucha, připravte se na čerstvé rána a večery, kdy mohou být teploty kolem 10 stupňů Celsia. V průběhu dne se teploty mohou pohybovat mezi 25 a 30 stupňů Celsia. Při návštěvě jeskyní byste měli nosit lehké oblečení a obuv, protože se poznají do té míry, že zvládne obuv pro úlomky kamenných patrech. Také nezapomeňte si vzít několik vrstev oblečení, aby se mohli přizpůsobit rychlým změnám teploty. V období dešťů (červen až září) můžou být návštěvy jeskyní poněkud obtížné. Může být těžší přeplavit se přes řeku Mekong, protože hladiny řek v této době mohuí stoupat o 30 až 40 centimetrů.

Pak Ou jeskyně jsou zajímavým místem plným historie a kultury. Ať už se chystáte navštívit tyto jeskyně kdykoliv během roku, je důležité být obezřetný vůči počasí a přizpůsobit se měnícím se podmínkám. Protože pokud si tento faktor zanedbáte, vaši zážitek nemusí být úplný.


Letenka Laos Pak Ou Caves


Laos je známý svou bohatou historií a nádhernou přírodou. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v zemi jsou Pak Ou jeskyně, které se nacházejí nedaleko od hlavního města Luang Prabang. Při plánování návštěvy tohoto úchvatného místa je nezbytné zajistit si letenku do Laosu, ať už přímo do Luang Prabangu nebo některého z okolních letišť.

Pak Ou jeskyně jsou rozděleny na dvě části: Tham Ting a Tham Theung. Nacházejí se na soutoku řeky Mekong a Nam Ou, což dává tomuto místu ještě větší kouzlo. Co je na nich tak výjimečné? Tato jeskynní komplex byl málem zapomenutým pokladem, když byl objeven před několika sty lety. Od té doby se stal důležitým místem buddhistického poutního rituálu.

Ve vstupní části jeskyní naleznete různé sochy Buddhů na skále. Toto místo bylo ve své historii místem, kde lidé přinášeli sochy a figurky Buddha jako součást důkazu své oddanosti a víry. Díky tomu je zde k nalezení ohromné množství soch a figurek, které byly tisíce let uloženy v jeskynním prostředí. Některé z nich byly vyrobeny z drahých kamenů nebo zlata, což svědčí o vysoké duchovní a historické hodnotě tohoto místa.

Pro turisty jsou jeskyně přístupné po strmém stoupání po schodech, ale ta námaha stojí za to. Když se dostanete dovnitř, ocitnete se v prostoru plném mysteriózní atmosféry. Chodby jsou nasvícené svíčkami a všude kolem vás jsou desítky soch a figur Buddha. Při prohlídce jeskyní budete fascinování krásou a klidem, které zde převažuje.

Pokud jako turista toužíte zažít nezapomenutelný zážitek, můžete se rozhodnout pro vyjížďku lodí po řece Mekong, která vás zavede přímo ke vchodu do jeskyní. Tato cesta nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a umožní vám prozkoumat nádhernou přírodu. Po návratu z lodního výletu můžete pokračovat ve vašem dobrodružství a prozkoumat okolní vesnice a trhy.

Pokud se rozhodnete navštívit Laos a objevit krásy Pak Ou jeskyní, je nezbytné zajistit si letenku do Luang Prabangu nebo do některé z okolních destinací. Mějte na paměti, že Laos je stále relativně málo navštěvovanou turistickou destinací, a proto je lepší si letenky rezervovat co nejdříve.

Pak Ou jeskyně jsou skutečnou perleťou Laosu a každý turista, který se rozhodne je navštívit, bude odměněn unikátním a nezapomenutelným zážitkem.


Dovolená Laos Pak Ou Caves


Laos je krásná a exotická země v jihovýchodní Asii, která nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Pokud hledáte něco, co vás nadchne a zároveň uklidní, navštivte Pak Ou Caves v provincii Luang Prabang.

Pak Ou Caves jsou zvláštní místo prastarých buddhistických posvátných jeskyní, které se nachází na soutoku řeky Mekong a řeky Nam Ou. Cesty k tombě jsou krásné a nabízejí návštěvníkům působivý výhled na okolní krajiny. Na cestě se můžete podívat na chudé a neporušené vesničky a pozorovat místní obyvatele při práci na rýžových a bavlněných polích.

Jakmile dorazíte k Pak Ou jízdou na lodí, uvidíte jeskyně, které se nacházejí na straně kopce. Následně musíte jen vyjít po schodech, aby se dostali do samotných jeskyní. Před vstupem do nich se můžete zastavit na krásné vyhlídce na řeku a rozhlednout se po okolí.

Odkud se ale vlastně jeskyně zrodily? Historie jeskyní sahá až do 16. století, kdy se zde mniši ukrývali před útoky Siamských armád. Během této doby poskytovaly jeskyně útočiště významným buddhistickým artefaktům, které zde mniši ukryli. Část z těchto posvátných artefaktů je stále v jeskyních a jejich značná část je dnes vystavena v Národním muzeu v Luang Prabangu.

Jeskyně jsou rozděleny na dvě hlavní části, Tham Ting a Tham Theung. Tyto jeskyně jsou domovem více než 4 000 buddhistických soch různých velikostí, barvy a stylů. Sochy jsou předmětem uctívání místních buddhistů a turistů, kteří přicházejí z celého světa, aby si prohlédli úžasnou sbírku posvátných soch.

Návštěva Pak Ou Caves je skvělou příležitostí, jak poznat hloubku buddhistické zbožnosti a historie a zároveň si užít kouzlo krásné přírody a exotické destinace. Pro ty, kteří by chtěli prožít nezapomenutelné zážitky a poznat kulturu a zvyky Laosu, jsou Pak Ou Caves ideálním místem.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky