Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Malindi

Počasí Keňa Malindi


Keňa je země obdařená bohatou přírodou a překrásným počasím, a město Malindi není výjimkou. Malindi je přístavní město na východním pobřeží Keni, které je známé svými krásnými plážemi, úchvatnou přírodou a fascinující historií.

Počasí v Malindi je příjemné a tropické po celý rok. Nejbližšími klimatickými obdobími jsou suché období a deštivé období. Suché období, které často nazývají "turistickou sezonou", začíná v prosinci a končí v březnu. Tato doba je charakteristická nízkými srážkami, teplem a slunečnými dny. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia a noci jsou mírně chladnější s teplotou kolem 22 stupňů Celsia.

Deštivé období, nebo také "suché období", probíhá od dubna do listopadu. Tato doba je charakterizována vyšším množstvím srážek, které mohou přispět k tropickým bouřím. Průměrná teplota se zde pohybuje kolem 26 stupňů Celsia, což je stále příjemné pro návštěvníky.

Pokud jde o teplotu moře, voda je v Malindi teplá po celý rok, s průměrnou teplotou kolem 27 stupňů Celsia. To znamená, že milovníci vodních sportů a plážového života se mohou těšit na skvělý relaxační zážitek téměř kdykoli.

Malindi je také známé svým příjemným větrem, který poskytuje příjemný osvěžující pocit, a to zejména v horkých dnech.

Díky svému příjemnému podnebí je Malindi vynikajícím místem pro dovolenou plnou slunce a tepla. Turisté mohou vychutnávat sluneční paprsky na pláži, prozkoumávat nádhernou podmořskou faunu a flóru při šnorchlování nebo potápění, objevovat starověké ruinové památky a procházet se fascinujícím městem.

Není divu, že Malindi je tak oblíbeným turistickým cílem. Skvělé počasí spojené s vynikajícími přírodními krásami, fascinující historií a pohostinnými obyvateli dělají z tohoto místa ideální volbu pro dovolenou, která si splní vaše očekávání.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Malindi


Otázky a odpovědi týkající se cestování do Malindi v Keni:

1. Co je nejlepší období pro cestování do Malindi v Keni?
- Nejlepší období pro cestování do Malindi jsou období sucha od listopadu do března, kdy jsou teploty mírné a srážky jsou minimální.

2. Mohu cestovat do Malindi v Keni bez víza?
- Ne, většina zemí vyžaduje pro vstup do Keni vízum, včetně Malindi.

3. Jakým způsobem se můžu nejlépe dostat z letiště do centra Malindi?
- Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Malindi, je pronajmout si auto nebo použít taxi.

4. Je v Malindi snadné najít ubytování?
- Ano, v Malindi je mnoho možností ubytování, můžete si vybrat mezi hotelem, rekreačním zařízením nebo apartmány.

5. Je bezpečné cestovat do Malindi v Keni?
- Ano, je bezpečné cestovat do Malindi v Keni, ale jako v jakékoli jiné destinaci je potřeba dodržovat základní bezpečnostní opatření.

6. Co bych měl vidět v Malindi?
- Mezi turistické atrakce v Malindi patří například Watamu Marine National Park, Fort Jesus, Vasco da Gama Pillar a Gede Ruins.

7. Jaké aktivity nabízí Malindi?
- Malindi nabízí různé aktivity, jako jsou safari, potápění, golfování, plážové aktivity a výlety do blízkých destinací.

8. Jaká je místní měna v Keni a kde si mohu směnit peníze?
- Místní měnou v Keni je keňský šilink a peníze můžete směnit na letišti, v místních bankách, směnárnách a v některých hotelech.

9. Jaká je místní kuchyně v Keni?
- Místní kuchyně v Keni se skládá z čerstvých ingrediencí a je ovlivněna arabskou, indickou a africkou kuchyní. Mezi oblíbená jídla patří ugali, sukuma wiki, samosy a masové pokrmy.

10. Jaké jsou doporučené oblečení a obuv pro návštěvu Malindi?
- Doporučuje se nosit lehké a prodyšné oblečení a obuv, která je vhodná pro touhy po pláži a průzkum města. Také je vhodné mírné oblečení pro návštěvu míst s náboženským významem.


Letenka Keňa Malindi


Keňa je fascinující země, která láká cestovatele ze všech koutů světa. A jedním z míst, které stojí za návštěvu, je malebné město Malindi. Pro ty, kteří se chtějí dostat do tohoto překrásného afrického ráje, je nejlepší volbou letenka do Keňa Malindi.

Malindi se nachází na východním pobřeží Keňského mysu a je oblíbenou destinací pro milovníky slunce, pláže a vodních sportů. Díky své obdivuhodné kráse si získal pověst jednoho z nejkrásnějších míst na africkém kontinentu. Právě zdejší bílé písečné pláže a azurově modré vody Indického oceánu zanechají na každém návštěvníkovi nezapomenutelný dojem.

Díky letence do Malindi můžete zažít úžasné dobrodružství, stát se součástí života v tomto tropickém ráji a objevit jeho tajemství. Malindi je známé svými luxusními letovisky a resorty, které nabízejí prvotřídní služby a ubytování. Můžete si zde vychutnat relaxaci u bazénu, masáže na pláži a skvělou gastronomii.

Pro ty, kteří touží po dobrodružství, je Malindi také rájem vodních sportů. Buď si můžete vyzkoušet jízdu na windsurfingu nebo si pronajmout šnorchlovací vybavení a prozkoumat korálové útesy plné úchvatných mořských živočichů.

Ale Malindi je mnohem víc než jen pláže a vodní aktivity. Město má také bohatou historii a kulturu, kterou můžete objevovat při procházce městem. Můžete navštívit Portugalskou kapli, která byla postavena v 16. století, nebo Domus Maris, muzeum věnované úchvatným podmořským živočichům. Pokud vás zajímá místní kultura, neměli byste vynechat tradiční keňské vesnice, kde se můžete seznámit s místními obyvateli a poznat jejich životní styl.

Letenka do Malindi je nejen vstupenkou do krás afrického ráje, ale zároveň i do exotického světa, který je plný přírodních krás a kouzla. Můžete se těšit na nádherné západy slunce, procházky po bílých plážích, pozorování dravých ptáků a pozorování želv na pláži.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, relaxace a přírodních krás, letenka do Malindi je pro vás tou správnou volbou. Připravte se na nezapomenutelnou cestu do tohoto afrického ráje, který vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou a úchvatnou krásou.


Ubytování Keňa Malindi


Keňa je africká země, která je obklopena Indickým oceánem na jihovýchodě. Malindi je přímořské město, které se nachází v provincii Kilifi. Toto malebné město je oblíbeným turistickým cílem díky svým krásným plážím, úchvatnému korálovému útesu a bohatému podmořskému životu.

Pokud plánujete navštívit Malindi, můžete si být jisti, že v této oblasti najdete širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí každého cestovatele.

1. Luxusní hotely a rekreační střediska: Malindi nabízí několik luxusních hotelů a rekreačních středisek pro ty, kteří si přejí strávit svou dovolenou v maximálním pohodlí. Tyto hotely mají často vlastní soukromé pláže, bazény, wellness centra a fantastické restaurace, které nabízejí tradiční keňskou kuchyni i mezinárodní speciality.

2. Ubytování na pláži: Pokud chcete být co nejblíže k moři, měli byste zvážit ubytování přímo na pláži. V Malindi najdete řadu pěkných plážových bungalovů a chat, které nabízejí jedinečný zážitek ze spaní přímo u moře. S nádherným výhledem na oceán a nepřetržitým zvukem vln, se můžete probouzet do opravdového ráje.

3. Kolem města: Pokud preferujete klidnější atmosféru a chcete být blíže k místní kultuře, pak se můžete rozhodnout pro ubytování mimo centrum Malindi. Kolem města najdete několik rezortů a hotelů, které nabízejí klidnou atmosféru a nádhernou přírodu. Můžete si vybrat mezi ubytováním na břehu řeky nebo v nádherných zahradách obklopených tropickou vegetací.

4. Safari kempy: Keňa je také známá svou divokou zvěří a je domovem některých nejznámějších safari rezervací na světě. Pokud se chcete vydat na safari do oblasti, měli byste zvážit ubytování v jednom z safari kempů v blízkosti Malindi. Tyto kempy nabízejí stylové stanové nebo chatové ubytování a umožňují vám objevovat fascinující africkou přírodu a zvířata.

Při výběru ubytování v Malindi je důležité zvážit vaše preference a rozpočet. Mějte na paměti, že některé hotely nabízejí all-inclusive balíčky, které zahrnují jídlo a aktivity, zatímco jiné ubytování poskytuje pouze základní vybavení a stravu musíte hledat mimo areál.

Nezáleží na tom, jaké ubytování si vyberete, určitě si budete moci užít úchvatné pláže, potápění nebo šnorchlování v korálovém útesu, surfování, rybaření a mnoho dalších aktivit, které Malindi nabízí. Ubytování v Malindi vám umožní prožít skvělou dovolenou, která vám zůstane v paměti navždy.


Dovolená Keňa Malindi


Jižní pobřeží Keňy skrývá kouzelné místo zvané Malindi. Toto město leží na břehu Indického oceánu a je vyhledávaným turistickým cílem. Malindi nabízí nejen nádhernou pláž a čistou vodu, ale také kulturní a historické památky, přírodní krásy a mnoho aktivit pro milovníky vodních sportů.

Když přijedete do Malindi, určitě nevynechejte návštěvu starého města Malindi, které se nachází v blízkosti pobřeží. Staré město je plné historických památek z dob Portugalců, kteří sem přišli v 15. století. Pokud jste milovníci historie, navštivte především kostel sv. Františka Xaverského ze 17. století, který je jednou z nejvýznamnějších památek v Africe.

Malindi je také výchozím bodem při návštěvě národního parku Malindi Marine, který chrání korálové útesy a podmořský život. Park je ideálním místem pro potápění a šnorchlování a při plavání si můžete všimnout pestrobarevných ryb a korálů.

Ale Malindi nabízí mnohem více. Pro sportovní nadšence jsou zde k dispozici různé vodní aktivity, jako například surfování, jachting, windsurfing a kitesurfing. Pokud máte rádi rybolov, můžete si zařídit výlet na ryby s místními rybáři.

A co by to bylo za dovolenou v Africe bez safari? V Malindi můžete navštívit několik safari parků a rezervací, jako například Tsavo East National Park, který leží asi 100 km od Malindi. Park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, lvové, gepardi a zebry.

A nakonec, Malindi je známé pro své krásné pláže. Pláži Watamu Bay, která je vzdálena asi 15 km od Malindi, označil magazín Condé Nast Traveller za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Tato pláž leží mezi písečnými dunami a při pohledu po obzoru můžete vidět velryby.

Celkově lze říci, že dovolená v Malindi je velmi zajímavá a plná nezapomenutelných zážitků. Pokud toužíte po dovolené plné dobrodružství, krásné přírody a historických památek, Malindi je ideální destinací pro Vás.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky