Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mongolsko Erdene Zuu Monastery

Dovolená Mongolsko Erdene Zuu Monastery


Mongolsko - Erdene Zuu - Klášter ve stínu hor

Mongolsko je fascinující země plná historie, věření a překrásné přírody. Jedním z nejzajímavějších míst, které lze v této zemi navštívit, je klášter Erdene Zuu.

Erdene Zuu se nachází ve městě Karakorum, které bývalo hlavním městem Mongolské říše, a je jedním z nejstarších buddhistických klášterů v zemi. Jeho historie sahá až do roku 1585, kdy byl postaven na místě, kde se dříve nacházela královská zahrada.

Klášter Erdene Zuu je obklopen hradbou se čtyřmi vchody, která zůstala nedotčena od doby jeho vzniku. Uvnitř kláštera se nachází celkem 108 stupňů, které vytvářejí příjemné a klidné prostředí vhodné pro meditaci a rozjímání.

Hlavní chrám Erdene Zuu je zasvěcen třem Učitelům - Budhovi, Avilokitešvarovi a Manjurísovi. Uvnitř chrámu se nachází obrovský zlatý podstavec, na kterém stojí pozlacená socha Avilokitešvary s tisíci rukama. Tato socha je symbolem soucitu a ochrany a je jedním z nejposvátnějších předmětů v klášteře.

Ve svém rozkvětu měl klášter Erdene Zuu kolem 100 chrámů a více než 1 000 mnichů. Bohužel, během mongolského komunistického režimu byl klášter zčásti zničen a mnoho budov bylo zbořeno. Klášter ale byl obnoven a postupně se z něj stává znovu důležité centrum buddhistické víry.

Mnoho turistů, kteří navštíví Erdene Zuu, se směřuje dále na západ, do Národního parku národní historického a kulturního parku Horchin. Tento park se rozkládá na ploše 57 000 hektarů a je domovem vysokých hor, jazyčních a historických památek, stejně jako ohromující přírody.

V parku lze najít mnoho tradičních mongolských jurt, které turisté mohou pronajmout a prožít autentický zážitek z mongolského života. Navíc je zde také možnost procházet se po vyšlapaných cestách a objevovat nádhernou flóru a faunu této oblasti.

Pokud se rozhodnete navštívit Mongolsko a projít se klášterem Erdene Zuu, připravte se na to, že budete odvádět svou mysl a dát své tělo do klidného a meditativního prostředí. Uvidíte, že tato zkušenost vám přinese pocit pokoje, harmonie a možná i nový pohled na život.

Mongolsko - Erdene Zuu - Klášter ve stínu hor je jednou z těch unikátních a nezapomenutelných destinací, které vám připomínají obrovské kulturní dědictví a věrnost tradičním hodnotám. Pokud máte zájem o duchovní aspekt cestování a chcete se ponořit do věření a dědictví jedné z nejkrásnějších zemí světa, navštivte Erdene Zuu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Erdene Zuu Monastery


1. Co je Erdene Zuu Klášter?
Erdene Zuu Klášter je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších buddhistických klášterů v Mongolsku. Nachází se v městě Kharkhorin a byl založen v roce 1586.

2. Jaké je otevírací hodiny kláštera Erdene Zuu?
Klášter Erdene Zuu je otevřen pro návštěvníky denně od 9:00 do 18:00.

3. Je nutné rezervovat si prohlídku?
Obecně není nutné rezervovat si prohlídku kláštera Erdene Zuu. Stačí přijít v otevírací dobu a zaplatit vstupné.

4. Kolik stojí vstupné do kláštera?
Cena vstupného do kláštera Erdene Zuu se může lišit v závislosti na národnosti návštěvníka. Obvykle se pohybuje mezi 5 a 10 USD.

5. Jak dlouho trvá prohlídka kláštera?
Prohlídka kláštera Erdene Zuu trvá obvykle 1 až 2 hodiny, v závislosti na zájmu návštěvníka a možnosti samostatného prozkoumání.

6. Jak se do kláštera dostat z města Ulaanbaatar?
Nejběžnější způsob, jak se dostat z města Ulaanbaatar do kláštera Erdene Zuu, je cestovat autobusem nebo autem. Vzdálenost mezi městy je asi 400 km a cesta trvá přibližně 6 až 8 hodin.

7. Je v klášteře Erdene Zuu možné se ubytovat?
Ano, v klášteře Erdene Zuu existuje několik možností ubytování pro návštěvníky. Nabízí se tradiční jurtové stany nebo pokojové ubytování v guesthousu.

8. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v okolí kláštera?
V okolí kláštera Erdene Zuu se nachází několik zajímavých turistických atrakcí. Patří sem například Tumen Amgalant, budova starého paláce, muzeum Kharkhorin a historické památky spojené s městem Kharkhorin.

9. Jaká je nejlepší doba na návštěvu kláštera Erdene Zuu?
Nejlepší dobou na návštěvu kláštera Erdene Zuu je obvykle od května do září, kdy je počasí příjemné a klášter je ve větším provozu.

10. Je vhodné fotografovat v klášteře Erdene Zuu?
Fotografování v klášteře Erdene Zuu je povoleno, avšak je vhodné respektovat pravidla a zákazy, které se mohou týkat určitých svatých míst a rituálů. Je také vhodné připravit se na to, že může být vyžadován poplatek za fotografovaní.


Ubytování Mongolsko Erdene Zuu Monastery


Mongolsko je země s bohatou historií a kulturou, a jedním z nejvýznamnějších historických a náboženských center tohoto regionu je klášter Erdene Zuu. Tento klášter slouží nejen jako důležité náboženské místo, ale také jako oblíbená turistická atrakce a místo ubytování pro cestovatele.

Erdene Zuu Monastery se nachází ve středním Mongolsku, v blízkosti města Kharkhorin (dříve známého jako Karakorum). Klášter byl postaven v roce 1585 a sloužil jako hlavní náboženské centrum Mongolského říše. Byl vybudován na ruinách starobylého města Karakorum, které bylo bývalým hlavním městem Mongolska.

Klášter se skládá z mnoha budov, včetně chrámů, stúp a opevnění. Tato architektura je typická pro tradiční mongolskou stavební styl a představuje důležitou část kulturního dědictví země. V klášteře se nachází také tisíce cenných buddhistických soch, thangků (malovaných buddhistických obrázků na plátno) a dalších uměleckých artefaktů.

Dnes je Erdene Zuu Monastery centrem buddhistického náboženství v Mongolsku a také oblíbená turistická atrakce. Turisté z celého světa přicházejí, aby obdivovali jeho architekturu a historii, a také se seznámili s místní kulturou. Mnoho turistů si vybere ubytování přímo v klášteře, aby zažili možnost uniknout od ruchu moderního světa a prozkoumali duchovní místo Mongolska.

Ubytování v klášteře Erdene Zuu Monastery je jedinečný zážitek. Návštěvníci mají možnost žít ve skromných místnostech, které jsou v souladu s tradičním životním stylem mnichů. Při ubytování tu také často organizují meditační a náboženské aktivity, které jsou pro turisty nezapomenutelným zážitkem.

Klášter Erdene Zuu Monastery také poskytuje možnost procházek po jeho rozsáhlém pozemku, kde návštěvníci mohou obdivovat stavby, zahradní úpravy a rovněž se setkat s místními mnichy, kteří zde žijí a studují. Klášter také občas pořádá tradiční ceremonie a festivaly, které lákají turisty z celého světa.

Erdene Zuu Monastery je tedy nejen důležitým náboženským místem, ale také příležitostí pro turisty poznat a pochopit místní kulturu a tradice. Jeho architektura a historie jsou fascinující a umožňují návštěvníkům odcítit bohatý duch Mongolska.


Počasí Mongolsko Erdene Zuu Monastery


Mongolsko Erdene Zuu Monastery - duchovní centrum a turistická atrakce v Mongolsku

Mongolsko Erdene Zuu Monastery se nachází v poklidné oblasti mimo hlavní město Ulaanbaatar v centrální části Mongolska. Toto klášterní komplex byl postaven v roce 1585, je to tedy jeden z nejstarších klášterů v zemi. Je vyhlášený nejen pro svou duchovní a historickou hodnotu, ale také pro svou architekturu a umístění.

Erdene Zuu znamená "Stříbrná svatyně", což vystihuje důležitou funkci zdejšího kláštera, který je uctíván jako důležité svaté místo. Klášter byl založen bývalým mongolským panovníkem Abtai Sain Khan, který si tímto způsobem chtěl zajistit boží ochranu svého království. Během 17. století však byl klášter zničen v rámci panovnických válek a musel být obnoven až v 18. století.

Erdene Zuu Monastery je postaven v tradičním mongolském stylu. Celý komplex je obehnán zdí s 108 stupni, což symbolizuje počet stoupenců Buddhovy nauky. Uvnitř zdi se nachází řada budov, včetně hlavního chrámu a mnoha menších templatů. Turisté, kteří navštíví tuto tichou oázu, si mohou prohlédnout nádheru fresky a zlaté horské ptáky na hlavním oltáři.

Kromě své duchovní hodnoty má Mongolsko Erdene Zuu Monastery také praktickou využití pro turisty. Výlety sem jsou velmi oblíbené a jsou organizovány z mnoha míst v Mongolsku. Oázou klidu a klidu se zde turisté mohou odpočinout od hektické každodenní rutiny a užít si okolní přírody. Cestující mohou také navštívit další atrakce, jako jsou okolní jezera a horské oblasti, což je skvělé pro pěší turistiku.

Mongolsko Erdene Zuu Monastery je jedním z nejvýznamnějších duchovních center v Mongolsku a je to také fascinující turistická atrakce. Jeho krása a mírnost navíc přilákávají tisíce hostů z celého světa. Proto neváhejte a navštivte toto krásné duchovní místo, které vás jistě vtáhne do svého poklidného klidu a dobrého pocitu.


Letenka Mongolsko Erdene Zuu Monastery


Poklady Mongolska jsou mnohostranné a jedním z nich je bezpochyby klášter Erdene Zuu. Nachází se v blízkosti hlavního města Ulaanbaatar a patří mezi nejzajímavější historické a kulturní památky země.

Erdene Zuu je buddhistický klášter, který byl založen v roce 1585 a je považován za první buddhistický klášter v Mongolsku. Jeho založení je úzce spjato s prvním státníkem nezávislého mongolského státu Altan Khanem, který si velmi přál přijmout buddhistické náboženství.

Celý klášter je obklopen masivní zdí se 108 stupni, což je svaté číslo v buddhismu. Při procházce mezi stupni návštěvníci mohou spatřit různé buddhistické symboly a malby, které představují buddhistické učení a historické události.

Hlavní chrám kláštera je středobodem a je zasvěcen třem nejvyšším lámům. Uvnitř chrámu je umístěn obrovský zlatý Buddhův obraz, který byl odlit ze čtyř tun zlata. Tento obraz je velmi cenným uměleckým dílem a je považován za jeden z nejvýznamnějších buddhistických obrazů v zemi.

V Erdene Zuu se také nachází muzeum, které představuje historii kláštera a mongolského buddhismu. V muzeu jsou vystaveny artefakty, starobylé rukopisy a další historické předměty, které nám umožňují nahlédnout do minulosti tohoto významného místa.

Klášter Erdene Zuu je také známý svými budovami a pagodami. Celkem zde stojí 108 pagod, které představují ochránce buddhismu a symbolizují harmonii mezi člověkem a přírodou. Pagody jsou pokryty zlatými dlaždicemi a často jsou ozdobeny drahými kameny, což je dokladem bohaté dekorativní tradice Mongolska.

Navštívit klášter Erdene Zuu je příležitostí pro každého, kdo má rád historii, kulturu a náboženství. Jeho klidná atmosféra a krásná architektura láká turisty i poutníky z celého světa. Klášter byl také prohlášen za národní kulturní památku a UNESCO zde udělilo ocenění, čímž je potvrzena jeho významnost a hodnota.

Erdene Zuu Monastery je tedy ohromující a mystické místo, které nabízí zážitek z prozkoumání mongolské historie a duchovnosti. Je to jedna z nejvýznamnějších památek v zemi a stojí za to, aby se do Mongolska vypravil každý, kdo má zájem o poznání a objevování nových kultur a tradic.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky