Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Tsavo East National Park

Počasí Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park, s rozlohou více než 13 000 kilometrů čtverečních, je jedním z největších národních parků v Keňské republice. Nachází se ve východní části země a patří k nejoblíbenějším cestovním cílům v regionu. Park je známý svou úchvatnou divokou přírodou a bohatstvím zvířat, ale také zažívá specifické a jedinečné klimatické podmínky.

Počasí v Tsavo East National Park se v průběhu roku mění v závislosti na sezóně. Park má dva hlavní období - suché období a deštivé období. Suché období trvá od července do října a března a dubna, zatímco deštivé období trvá od listopadu do února a od dubna do června.

Během suchého období se park potýká s extrémním suchem a nedostatkem srážek. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia a mohou vystoupit až k 40 stupňům Celsia. V této době jsou zvířata nucena hledat vodu a jídlo na omezených zdrojích. Mnoho řek a jezer, které jsou jinak plné vody, může vysychat a způsobovat problémy pro tamní ekosystém.

Deštivé období, na druhou stranu, přináší občasný déšť a zmírňuje extrémní sucho. Průměrné teploty klesají na příjemných 25 stupňů Celsia, s občasnými záchvěvy chladnějšího počasí v noci. Během dešťových měsíců park získává nový život, s bujnou vegetací a vzestupem vodních zdrojů. To přitahuje pestrobarevnou škálu zvířecích druhů, které se vydávají na pastvu a hledají vodu.

Pro turisty je důležité zohlednit tato klimatická období, pokud plánují návštěvu Tsavo East National Park. Během suchého období se sice snadněji spatří velká zvířata, která se soustředí kolem oázy, ale vegetace je méně zelená a méně atraktivní. Naopak během deštivého období je park plný života a divočiny, ale i obtížnějšího pozorování zvěře, která se může rozptýlit do širšího okolí.

Tsavo East National Park je bezpochyby výjimečným místem na pozorování přírody v Keni. Jeho specifické klimatické podmínky dodávají parku jeho jedinečnou atmosféru a umožňují turistům poznat zvířecí říši v různých dobách roku. Ať už se rozhodnete navštívit během suchého nebo deštivého období, Tsavo East National Park vám nabídne nezapomenutelný zážitek v jedné z nejkrásnějších a nejdivočejších částí Keňské republiky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Tsavo East National Park


1. Jak se dostanu do Tsavo East National Park?

Je možné se dostat do Tsavo East National Park autem nebo letadlem. Autem je park dostupný z Nairobiho po silnici Mombasa Road. Letadlem je nejbližším letištěm Voi Airstrip, ke kterému jsou k dispozici lety z Nairobiho a Mombasy.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Tsavo East National Park?

Hlavními atrakcemi v Tsavo East National Park jsou rozmanitá zvířata, včetně slonů, lva, geparda, nosorožce, žirafy a mnoho dalších. Park je také známý svými malebnými krajinami, jako jsou rokle Yatta Plateau, Lugard Falls a Aruba Dam.

3. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Tsavo East National Park?

Nejlepší dobou pro návštěvu Tsavo East National Park je v období sucha od června do září a od ledna do března. V tomto období je více zvířat viditelných díky řídnoucí vegetaci a přítomnosti napajedel. V období dešťů, které probíhají od října do prosince a od dubna do května, může být obtížné pozorování zvěře kvůli zalesnění a rozptýlenosti zvířat.

4. Je možné strávit noc v Tsavo East National Park?

Ano, park nabízí možnosti ubytování ve formě lodí, luxusních kempů a státních kempů. Návštěvníci mohou vybrat mezi různými možnostmi a zážitky, včetně safari ve vozidlech, pěších výletů a nočních safari.

5. Existuje v parku mnoho hmyzu?

Tsavo East National Park je známý svou bohatou faunou a flórou, včetně různých druhů hmyzu. Mezi nejběžnějšími druhy se vyskytují komáři, mouchy a vosy. Doporučuje se používat repelenty proti hmyzu a nošení vhodného oblečení pro minimalizaci kontaktu s hmyzem.

6. Mohu tu vidět černé nosorožce?

Ano, Tsavo East National Park je jedním z rezervací v Keňa, které domovem pro ohrožený druh černého nosorožce. Jejich pozorování však není zaručeno, protože jsou velmi vzácní a mají tendenci se skrývat. Doporučuje se spoléhat na štěstí a mít trpělivost během safari.

7. Jaký je vstupní poplatek do Tsavo East National Park?

Vstupní poplatek do parku se liší pro keňské občany a zahraniční návštěvníky. Keňané platí nižší poplatek, zatímco zahraniční turisté platí vyšší částku. Podrobné informace o aktuálních vstupních poplatcích lze získat na oficiálních webových stránkách parku nebo od místních cestovních agentur.


Ubytování Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park is the largest national park in Kenya and is home to a wide variety of wildlife, including elephants, lions, leopards, zebras, and giraffes. If you're planning a trip to Tsavo East National Park, you'll need to find suitable accommodation. Here are some options to consider:

1. Voi Safari Lodge - This lodge is located on a hill overlooking the Tsavo East plains and is known for its stunning views and excellent wildlife sightings. The lodge has 52 rooms, all with private balconies and en-suite bathrooms. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

2. Ashnil Aruba Lodge - This lodge is located on the banks of the Aruba Dam, which attracts a wide variety of wildlife. The lodge has 46 rooms, all with en-suite bathrooms and private balconies. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

3. Sentrim Tsavo East - This camp is located in a natural acacia forest and offers guests an authentic bush experience. The camp has 25 tents, all with en-suite bathrooms and private balconies. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

4. Galdessa Camp - This camp is located on the banks of the river Galana and is known for its excellent birdwatching opportunities. The camp has 12 eco-tents, all with en-suite bathrooms and private patios. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

5. Satao Camp - This camp is located in a private wildlife sanctuary within the larger Tsavo East National Park. The camp has 20 tents, all with en-suite bathrooms and private patios. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

No matter which accommodation option you choose, you'll be sure to have an unforgettable experience in Tsavo East National Park. Make sure to bring your camera and plenty of water as the park can get very hot during the day.


Dovolená Keňa Tsavo East National Park


Keňa je země, kterou mnoho turistů navštěvuje kvůli svým národním parkům a divočinám. Jedním z nejpopulárnějších parků v zemi je Tsavo East National Park, který nabízí neuvěřitelnou přírodu a zvířata, která jsou jen těžko viditelná jinde. Pokud tedy hledáte dovolenou, která vám poskytne dávku adrenalinu a přitom vám umožní relaxaci na krásné pláži, je Tsavo East National Park místem, kde byste měli být.

Tsavo East National Park je rozdělen na dvě části: východní a západní. Východní část parku je ta, která je otevřená veřejnosti a nabízí neuvěřitelnou zvířecí faunu. Park leží v jihovýchodní části Keňy a má rozlohu přibližně 11 747 km². Tsavo East je rozlehlý park s velkým množstvím divočiny a zvířat.

Nejlepší období k návštěvě Tsavo East National Parku je od listopadu do května, kdy je suché období. Během deštivých měsíců, od června do října, může být cesta v parku značně náročnější, protože má stinné a bažinaté oblasti.

V parku najdete spoustu zvířat, jako jsou sloni, levharti, gepardi, hroši, žirafy a další. Také zde žijí řada ptáků a je to dokonce jeden z nejlepších míst v zemi, kde můžete pozorovat vzácné druhy.

Tsavo East National Park je také domovem pro slavný Mzima Springs, což je skupina ostrůvků, které jsou obklopeny palmami a mangovými stromy. Zde se nachází krásné vodopády a také krokodýli a hroši, což jsou zvířata, která najdete pouze v Africe.

Mnoho návštěvníků Tsavo East National Parku si také rádo užije jízdu na koni. Díky koním můžete prozkoumat park a pozorovat zvířata ze vzdálenosti, která jim neulekne. Jízda na koni je zároveň velmi relaxační.

Pokud hledáte odpočinek, Tsavo East National Park má co nabídnout. Nachází se v blízkosti neuvěřitelně krásných pláží, což z návštěvy parku dělá perfektní romantickou dovolenou. Navštivte pláž Diani Beach, která je považovaná za jednu z nejkrásnějších pláží světa.

Celkově je Tsavo East National Park skvělým místem pro dobrodružství, pozorování divokých zvířat a odpočinek na krásné pláži. Lizněte si to a užijte si neuvěřitelných zážitků.


Letenka Keňa Tsavo East National Park


Keňa je zemí bohatou na přírodní krásy a národní parky, které lákají miliony turistů z celého světa. Jedním z nejznámějších a největších národních parků v Keni je Tsavo East National Park. Zabírá rozlohu více než 13 700 kilometrů čtverečních a tvoří ho rozmanitá divočina, rozprostírající se na východě země.

Pokud se rozhodnete navštívit Tsavo East National Park, získáte příležitost spatřit některé z nejvíce fascinujících obyvatel africké savany, včetně slonů, levhartů, nosorožců, žiraf, antilop, kudů a mnoho dalších. Národní park je také domovem pro velké množství druhů ptáků, které si můžete pozorovat při procházce parkem.

Začátek vaší cesty do Tsavo East National Park začíná na letišti, které je jedním z nejoblíbenějších způsobů dopravy pro turisty. Letenka do Keni je velmi snadno dostupná z velkých světových letišť a můžete si vybrat z několika aerolinek, které nabízejí přímé spojení do Nairobi nebo Mombasy.

Po příletu na letiště Kenya Tsavo East budete přesunuti do národního parku, což lze udělat pohodlně na palubě safari vozidla. Během cesty na safari si můžete užívat krásné pohledy na africkou krajinu a mnoho příležitostí k fotografování.

V Tsavo East National Park můžete si vybrat různé typy safari, které jsou k dispozici. Můžete se rozhodnout pro tradiční safari vozidlo, kde máte možnost vidět zvířata pohodlně a zároveň dostat informace od profesionálních průvodců. Další možností je foot safari, které vám umožní prozkoumávat park pěšky v doprovodu zkušených průvodců. Pro ty, kteří hledají ještě větší dobrodružství, je možné podniknout safari na koni nebo na velbloudech.

Nejvíce unikátní a ohromující místa v Tsavo East National Park jsou Mzima Springs, což jsou studně napájené podzemními prameny. Zde se můžete potápět pod hladinou a pozorovat podvodní svět s plujícími hipopotamy a krokodýly. Další atraktivní přírodní scenérie v parku je Lugardovy vodopády, kde můžete vychutnat pohled na do výšky stoupající vodní proudy.

Pokud se rozhodnete strávit noc přímo v parku, není problém. V Tsavo East National Park jsou k dispozici různé typy ubytování, od luxusních safari lodží až po stany a tábořiště. Během večera si můžete posedět u ohně pod hvězdnou oblohou a poslechnout si zvuky afrických nocí.

Tsavo East National Park je skutečným rájem pro příznivce divočiny a dobrodružství. Neproniknutelné porosty, úchvatné scenérie a ohromující zvířecí svět představují jen některé z důvodů, proč byste se sem měli vydat. Získejte letenku do Keňa a připravte se na nezapomenutelné safari v Tsavo East National Park!


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky