Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Tanzanie Kitulo Plateau National Park

Počasí Tanzanie Kitulo Plateau National Park


Tanzanie se nachází na východním pobřeží Afriky a je známá svou úchvatnou přírodou a různorodými ekosystémy. Jedním z nejzajímavějších přírodních úkazů, který stojí za návštěvu, je Kitulo Plateau National Park.

Kitulo Plateau National Park se nachází v jižní Tanzanii a je domovem jedinečných ekosystémů, které se nacházejí na jižním svahu pohoří Mbeya. Park byl založen v roce 2005 a je jedním z nejmladších národních parků v Tanzanii.

Jedním z hlavních důvodů pro návštěvu Kitulo Plateau National Park je jeho rozmanitá vegetace. Park je známý jako "švýcarské Alpy Afriky" díky svým nádherným květinovým polím, která se rozprostírají po celém území parku. Toto unikátní prostředí je domovem mnoha vzácných druhů rostlin, včetně různých druhů orchidejí a několika endemických druhů.

Dalším impozantním rysem Kitulo Plateau National Park je jeho geografie. Národní park se rozkládá na výšce mezi 1 600 až 2 200 metry nad mořem a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Mnoho částí parku má zvlášť drsný a skalnatý povrch, který dodává celému místu divokou atmosféru.

Pokud vás zajímá fauny, Kitulo Plateau National Park také nabízí několik unikátních druhů zvířat. Mezi nejznámější patří horský kozoroh, který preferuje skalnatá a horská prostředí. Existují zde také malé populace antilop a dalších druhů savců. Co se týče ptáků, park je domovem více než 400 druhů, včetně vzácného tanzanského ptáka kitulo chaty.

Počasí v Kitulo Plateau National Park se výrazně liší podle ročního období. V období dešťů, které trvá od listopadu do dubna, park zaznamenává vyšší srážkové úhrny a je pokryt květinovými poli. Nejlepším obdobím pro návštěvu parku je však suché období, které trvá od května do října. V tomto období je počasí příznivější a teploty jsou mírnější.

Kitulo Plateau National Park je skvělým místem pro milovníky přírody, turisty i fotografy. Jeho jedinečná kombinace květinových polí, výhledů na krajinu a unikátních druhů rostlin a zvířat jej činí nezapomenutelným zážitkem. Pokud se chystáte navštívit Tanzanii, nezapomeňte zařadit Kitulo Plateau National Park na svůj itinerář, abyste zažili jedinečnou krásu tohoto místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Kitulo Plateau National Park


1. Je Kitulo Plateau National Park otevřený pro veřejnost?
Ano, Kitulo Plateau National Park je otevřený pro veřejnost.

2. Jaký je vstupní poplatek do parku?
V současné době není vyžadován žádný vstupní poplatek do Kitulo Plateau National Park.

3. Jaké aktivity mohu v parku podniknout?
V parku si můžete vychutnat pěší túry, pozorování ptáků, pikniky a fotografické výlety. Je zde také možnost prozkoumání okolních vesnic a setkání s místními obyvateli.

4. Jak se dostanu do Kitulo Plateau National Park?
Nejsnáze se do parku dostanete automobilem z města Mbeya, které je asi 100 km od parku. Cesta trvá přibližně 3 hodiny. Je také možné se dostat do parku autobusem z Mbeyi nebo z jiných okolních měst.

5. Kdy je nejlepší doba na návštěvu parku?
Nejlepší dobou na návštěvu parku je během deštivého období od listopadu do dubna, kdy je zde nejvíce kvetoucích rostlin. Nicméně park je otevřený po celý rok.

6. Je možné v parku kempovat?
Ano, v parku je možné kempovat na vyhrazených místech. Musíte si však vzít vlastní stan a vybavení.

7. Jsou zde v parku dostupné ubytovací možnosti?
Ano, v parku jsou dostupné ubytovací možnosti v podobě penzionů a malých hotelů. Doporučuje se však rezervovat v předstihu, protože nabídka ubytování je omezená.

8. Jaká je fauna v parku?
Kitulo Plateau National Park je známý svou pestrou faunou, která zahrnuje endemické druhy antilop, jako je případněř kolobrzdka tanzanská a genetika rodu Antidorcas. Park je také domovem pro různé druhy ptáků a motýlů.

9. Nabízí park průvodce?
Ano, v parku je možné si najmout průvodce, který vám pomůže se orientovat a poskytne vám informace o místní flóře a fauně.

10. Jaké další atrakce a památky se nacházejí v blízkosti parku?
V blízkosti Kitulo Plateau National Park se nachází Ngorongoro Crater, Serengeti National Park a Kilimandžáro, které jsou všechny populární turistické atrakce v Tanzanii.


Ubytování Tanzanie Kitulo Plateau National Park


Kitulo Plateau National Park se nachází v Tanzanii a je jedním z nejkrásnějších národních parků této země. Kitulo Plateau je jedním z nejvýše položených národních parků v Africe a je také znám jako „zahradní ráj Tanzanie“. Je to místo, kde najdete řadu různých druhů květin, endemických ptáků a vzácných druhů savců. Kitulo Plateau se nachází v jihozápadní části Tanzanie a budete potřebovat automobil nebo motocykl, abyste se tam dostali.

Ubytování v Kitulo Plateau National Park

Když se rozhodnete navštívit Kitulo Plateau, je nutné se včas zajistit o ubytování. V parku nenajdete žádné hotely, ale existují ubytovací možnosti mimo park. Na severovýchodním okraji parku je město Mbeya, kde najdete řadu ubytovacích zařízení. Mezi nejoblíbenější patří:

1. Neema Crafts Guest House

Neema Crafts Guest House se nachází v centru Mbeya a nabízí ubytování ve dvou a třílůžkových pokojích. Každý pokoj má vlastní koupelnu, minibar a TV. Hosté zde najdou také restauraci a služby praní prádla. Vzdušné podkrovní prostory jsou dobře zařízené a tvoří příjemné zázemí pro vaše dobrodružství.

2. Tuala Hôtel & Restaurant

Tato čtyřhvězdičkový hotel se nachází v centru Mbeya, což z něj dělá vynikající volbu při návštěvě Kitulo Plateau National Park. Hotel má pokoje zdobené v tradičním tanzanském stylu a hosté zde najdou také restauraci s výhledem na město Mbey.

3. Iyenga Bungalows

Iyenga Bungalows je malý hotel se nacházející v malém městě Makambako u vstupu do Kitulo Plateau National Park. Nabízí ubytování ve vilách a chatkách s vlastní koupelnou a terasou s výhledem. Hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční tanzanská jídla.

Celkově existuje v Mbeya a okolí několik hotelů a guesthousů, které mohou sloužit jako zázemí pro vaši návštěvu Kitulo Plateau. Vyberte si to, které nejvíce odpovídá vašim potřebám a připravte se na dobrodružství v tomto úžasném národním parku Tanzanie.


Letenka Tanzanie Kitulo Plateau National Park


Kitulo Plateau National Park je národní park nacházející se v Tanzanii. Tento malebný park se rozprostírá na vrcholu kitulské náhorní plošiny v regionu Mbeya, nedaleko hranic s Zambií. Jeho rozloha činí přibližně 412 čtverečních kilometrů.

Kitulo Plateau National Park je jedinečný svou horskou krajinou a pestrou květenou. Tento park je známý jako „Střecha Tanzanie“ díky své nadmořské výšce přes 2 600 metrů nad mořem. To umožňuje návštěvníkům zažít krásné výhledy na okolní kopce a údolí.

Park je nejlépe navštívit v období od listopadu do dubna, kdy je období dešťů. V tuto dobu se vrcholky hor obalí v květinové koberce, který je neopakovatelným zážitkem. Strávit čas v parku během kvetení je jako vstoupit do pestrého a pestrobarevného ráje.

Kitulo Plateau National Park je domovem pro více než 350 druhů květin, z nichž mnohé jsou endemické pouze pro tento region. Mezi nejznámější květy patří orchideje, gigantické kosatce a afričtí makovníci. Je to opravdu rajská zahrada pro botaniky a zahrádkáře.

Národní park nemá pouze bohatou květenu, ale také je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů zvířat. V parku můžete například vidět blahočet velelohůta, tanzanského hildebranta, stříbrnou antilopu nebo kapské pštrosy. Pro milovníky ptáků je Kitulo Plateau National Park také rájem, protože zde bylo zaznamenáno až 400 druhů ptáků, včetně několika ohrožených druhů.

Navštěvování Kitulo Plateau National Park není tak populární jako návštěva jiných tanzanských národních parků, jako je Serengeti nebo Kilimandžáro. To však znamená, že tady najdete klid a ticho, daleko od turistických davů. Je to skvělé místo pro ty, kteří hledají klid a harmonii s přírodou.

Vstup do parku je omezován a je nutné mít povolení k vstupu. Turistické aktivity, které si můžete v parku vyzkoušet, zahrnují pěší turistiku, výlety na kole, pikniky a zážitkové jízdy terénním vozem. Kitulo Plateau National Park je také oblíbeným místem mezi fotografy, kteří mohou zachytit úchvatné květinové scény a krásnou krajinu.

Kitulo Plateau National Park je skutečně jedinečným a kouzelným místem v Tanzanii. Jeho malebná krajin a bohatá květena přitahují milovníky přírody z celého světa. Pokud plánujete návštěvu Tanzanie, nezapomeňte začlenit tento nádherný park do vašeho itineráře a prožít tam nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Tanzanie Kitulo Plateau National Park


Kitulo Plateau National Park je jedním z těch míst na světě, které se zdají být stvořené pro dovolenou. Nachází se na jihu Tanzanie, nedaleko od jezera Malawi, a patří mezi nejkrásnější národní parky v Africe. Pokud máte chuť na něco nevšedního a nekonvenčního, Kitulo Plateau National Park je tou správnou volbou.

Park se rozkládá na ploše 413 km² a je domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat. V Kitulo Plateau se setkáte mimo jiné s některými vzácnými druhy orchidejí nebo s diverzitou travin, které se vyskytují pouze zde. Vítejte v jednom z nejkrásnějších botanických zahrad světa.

Navíc Kitulo je skvělým místem pro pozorování ptáků. Některé druhy zde můžete vidět jen těžko, ale je to vynikající příležitost pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet pozorování zvířat v přírodě. V parku žije také mnoho velkých savců, včetně slonů a goril.

Kitulo Plateau National Park nabízí i spoustu aktivit, které zde můžete provozovat. Pro milovníky adrenalinu jsou k dispozici turistické trasy, po kterých se můžete procházet mezi kopcemi a nádhernými loukami. Pro ty odvážnější se nabízí i možnost horského pěšího túry. Všichni si zde však mohou užít nádhernou přírodu a odpočinout si od ruchu města.

Kitulo Plateau National Park je místem, které má něco navíc. Kromě nádherných výhledů a nádherné přírody zde najdete i mnoho turistických atrakcí, které rozhodně stojí za návštěvu. Pokud se chystáte na dovolenou do Tanzanie, neváhejte a zahrňte Kitulo Plateau National Park mezi své zastávky. Určitě vás nezklame.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky