Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Namibie Dune 45

Letenka Namibie Dune 45


Pokud toužíte po dobrodružství v jednom z nejvíce fascinujících a surreálních přírodních divů na světě, pak je letenka do Namibie a následná návštěva písečné duny Dune 45 to pravé pro vás. Nacházející se v Národním parku Namib-Naukluft, tato obří duna nejenže zaujme svou velikostí, ale také svými unikátními geografickými vlastnostmi a nádhernými výhledy.

Duna 45 je jednou z nejznámějších písečných dun v Namibii a přitahuje nespočet turistů z celého světa. Její název vychází ze své vzdálenosti od města Sesriem, která činí přibližně 45 kilometrů. Tato obří písečná duna dosahuje výšky téměř 170 metrů a její strmé svahy vytvářejí neuvěřitelné pískové římsy, které jsou známé svou dramatickou červenou barvou.

Prozkoumání Dune 45 začíná již od východu slunce, kdy ještě světlo ranního slunce vytváří na jejích hladkých vrcholech zlatavé odlesky. Její svahy jsou strmé a zdánlivě nekonečné, ale odměnou za náročný výstup je panoramatický výhled na nádherné rozsáhlé písčité pláně a kopce namibské pouště.

Pro dobrodruhy, kteří se nebojí výzvy, je možné vyšplhat až na vrchol Dune 45 a zažít téměř nepopsatelný pocit podmanění, kdy se před vámi rozkládá jedinečná krajina nekonečných dun. Z vrcholu dřímajícího obra můžete pozorovat, jak zlatavý písek pomalu mění barvu během slunečního východu a jak se duna s každým snadným pohybem větru mění a deformuje.

Pro ty, kteří se toulají po okolí, je Dune 45 také místem, kde mohou zapomenout na civilizaci a zažít pocit úplného propadnutí odleskům nesčetných zrnek písku pod nohama. Procházejte se po vrcholech dun a objevujte skrytá zákoutí, o kterých byste při pohledu shora neměli ani tušení.

I když návštěva Dune 45 vyžaduje trochu námahy, je to zážitek, který si pamatuje celý život. Tato živá a proměnlivá písčitá dunová krajina vám připomene, jak nesmírně krásná a rozmanitá může být příroda.

Takže až budete zvažovat, kam vyrazit na další dovolenou, vezměte v úvahu Namibii a nezapomeňte zařadit Dune 45 na svůj seznam. Není pochyb, že váš návrat letenka z Namibie bude plná vzpomínek na tuto malebnou a tajemnou krajinu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Dune 45


1) Co je Duna 45 a kde se nachází?
Duna 45 je 170 metrů vysoká dunová hora nacházející se v oblasti Sossusvlei v Namibské poušti v Namibii.

2) Jak se dostat k Dune 45?
Duna 45 je přístupná pouze automobilem. Nejlepší vstupní branou je Sesriem Gate.

3) Je nutné platit vstupné do oblasti Sossusvlei?
Ano, pro vstup do oblasti Sossusvlei je potřeba zakoupení vstupenky.

4) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Duny 45?
Nejlepší doba na návštěvu Dune 45 je v brzkých ranních hodinách, kdy slunce vystoupí nad dunami.

5) Jak se vysoká je Duna 45?
Duna 45 je 170 metrů vysoká.

6) Lze na Dunu 45 vystoupat?
Ano, na Duna 45 lze vystoupat. Je to fyzicky náročné, ale z vrcholu se naskýtá nádherný výhled.

7) Je v blízkosti Duna 45 možné někde přenocovat?
Ano, v blízkosti Dune 45 se nacházejí kempy a ubytování.

8) Jaké jsou další turistické atrakce v oblasti Sossusvlei?
Kromě Duny 45 je zde ještě mnoho dalších dunových hor a krásných písečných pouští, jako je například Deadvlei nebo Sesriem Canyon.


Počasí Namibie Dune 45


Namibie je země ležící v jihozápadní Africe a je známá svými rozsáhlými pouštěmi a nádhernými dunami. Jedním z nejikoničtějších míst v Namibii je bezesporu Duna 45. Tato dunová hromada je jednou z nejvyšších v celém parku Namib-Naukluft a má mnoho návštěvníků, kteří ji považují za jedno z nejpůsobivějších míst na zemi.

Duna 45 je pojmenována podle její vzdálenosti v kilometrech od vstupu do parku. Vysoká přibližně 170 metrů nabízí úchvatné pohledy a vyniká ve své okolní poušti svou oranžovou a červenou barvou. Právě tyto barvy jsou nejvíce viditelné během raných ranních hodin nebo pozdního odpoledne, kdy slunce osvětluje duny hřejivými paprsky.

Co se týče počasí Dune 45, Namibie je známá svým suchým a horkým klimatem. V létě, který zde trvá od listopadu do února, teploty mohou stoupat až na 40 stupňů Celsia. Slunce na této části světa září intenzivně a nebe je téměř bez mraku. Toto horké léto může být náročné pro turisty, kteří se rozhodnou vystoupit na Dune 45. Doporučuje se přinést dostatek vody a chránit si kůži před slunečním zářením.

V zimě, který trvá od června do srpna, teploty mohou klesat na 0 stupňů Celsia nebo dokonce pod něj. Namibská poušť v této době nabízí dramatickou změnu atmosféry a krásnou kontrastní krajinu. Vzhledem k tomu, že zimní měsíce patří k hlavním turistickým sezónám v Namibii, Duna 45 může být v této době více frekventovaná.

I přestože Duna 45 nabízí nádherné výhledy a je oblíbenou turistickou atrakcí, je důležité si uvědomit, že se jedná o chráněnou oblast a návštěvníci by se měli chovat ohleduplně k přírodě. Vyvarujte se odhození odpadků a dbání na to, aby vaše stopy na dunách byly co nejmenší.

Navštívit Dunu 45 v Namibii je zážitek, který nepříjemný počasím nemusí pokazit. Bez ohledu na sezónu, můžete očekávat úžasnou krajinu, která vám vezme dech a zanechá nezapomenutelný dojem. Ať už se rozhodnete navštívit Dunu 45 během horkého léta nebo chladného zimy, vždy se připravte na extrémní podmínky a užijte si krásu této nádherné části Namibie.


Ubytování Namibie Dune 45


Namibie je fascinující zemí, která láká miliony turistů z celého světa svými impozantními písečnými dunami a divokou přírodou. Mezi nejznámějšími turistickými atrakcemi Namibie je jedna z nejvyšších dun na světě – Duna 45.

Duna 45 se nachází v národním parku Sossusvlei, který je součástí rozsáhlé pouště Namib. Tato oblast je známá svými křivkami a zlatavými dunami, které dosahují výšek až 325 metrů. Jednou z nejznámějších a nejmalebnějších je právě Duna 45.

Duna 45 je jedinečná svým tvarem a polohou. Její hladké křivky vytvářejí ohromující pohledy na okolní krajinný park. Díky své poloze nabízí turistům úchvatný výhled nejen na velkolepou písečnou krajinu, ale také na nedaleké solné pláně.

Nabídky ubytování v okolí Dune 45 jsou bohaté a přizpůsobené potřebám každého turisty. Těchto možností není nedostatek – od luxusních letovisek a hotelů až po kempy a tábořiště pro ty, kteří milují přírodu a chtějí si užít autentický zážitek.

Pro ubytování blízko Dune 45 lze zvolit například jedno z mnoha kempů, které jsou v této oblasti k dispozici. Kempy jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru přírody a zároveň mít možnost vychutnat si úžasné výhledy na duny. Kempy obvykle nabízejí různé druhy ubytování, jako jsou stanové chatky, karavany nebo dokonce možnost tábořit ve vlastním stanu. V těchto kempech se můžete spolehnout na dobré zázemí, které obvykle zahrnuje společné sociální zařízení, sprchy, toalety a možnost grilování.

Pro ty, kteří preferují větší komfort a luxusní ubytování, existuje v této oblasti také mnoho možností. Luxusní hotely a resorty nabízejí široké spektrum vybavení, jako jsou bazény, restaurace, masáže či wellness centra. Tyto hotely jsou obvykle situovány kousek od dun a díky tomu mají hosté možnost užívat si krásných výhledů a zároveň relaxovat ve výkladní skříni Namibie.

Pokud se chystáte navštívit Namibii a Dune 45, je dobré mít na paměti, že toto místo je velmi oblíbené, a tak je vhodné rezervovat ubytování s dostatečným předstihem. Je rovněž důležité si uvědomit, že národní park Sossusvlei je chráněnou oblastí, a proto je důležité dodržovat pravidla parku a respektovat přírodu.

Ubytování v Namibii se kvůli své jedinečné přírodní kráse a nádherným dunám stává stále populárnějším. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní resort nebo kemp pod hvězdami, zážitek z přespání v této oblasti určitě stojí za to. Ponořte se do písečných kopců a prožijte nezapomenutelné dobrodružství v jednom z nejkrásnějších koutů světa.


Dovolená Namibie Dune 45


Pokud hledáte krásný a nezapomenutelný zážitek, pak je Namibie to pravé místo pro vaši dovolenou. Namibie Dune 45 je jedním z nejhlubších písečných dun na území Namibie a rozhodně stojí za návštěvu.

Dune 45 se nachází v oblasti Sossusvlei, která je obklopena obrovskými červenými písečnými dunami. Tyto duny jsou tak velké, že si v nich můžete vytvořit vlastní soukromou oázu, kde se budete cítit jako v pustině.

Pokud se rozhodnete navštívit Dune 45, můžete se těšit na úžasný výhled na okolní krajinu. Písečné duny se protahují až do nekonečna a vytvářejí malebné scenérie. Pro milovníky fotografování je toto místo neodolatelné. Můžete se těšit na lákavé příležitosti ke snímání zajímavých kontrastů, světelných efektů a stínů.

Dalším zážitkem, který si z Namibie odvezete, je překrásný západ slunce. V té chvíli si můžete být jistí, že tento moment nikdy nezapomenete. Když se na obzoru objevují červené a oranžové sluneční paprsky, vytváří úžasnou kulisu pro vaše fotografie.

Pokud přemýšlíte o tom, co si z Namibie odvézt jako suvenýr, nezapomeňte si koupit nějaké tradiční produkty, jako jsou například koberce nebo šperky vyrobené z místního kamene. Můžete také zkusit některé z místních jídel, jako jsou třeba různé druhy divokého masa nebo krokodýla.

Namibie Dune 45 je jedním z nejkrásnějších míst na světě a rozhodně stojí za návštěvu. Pokud hledáte odpočinek a relaxaci, můžete se zde ubytovat v malebných kempovacích místech a prožít zde nezapomenutelné chvíle plné klidu a pohody.Šance, že budete chtít z Namibie odejít, jsou velmi nízké!


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky