Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Namibie Zambezi Region (formerly Caprivi Strip)

Počasí Namibie Zambezi Region (formerly Caprivi Strip)


Namibie je země nacházející se na jihozápadě afrického kontinentu. Je to jedna z nejvíce suchých a horkých zemí na světě, kterou ovlivňuje především pouštní klima. Nicméně, v regionu Zambezi, dříve známém jako Caprivi Strip, se situace trochu liší.

Zambezi Region je území v severovýchodní části Namibie, které se táhne podél řeky Zambezi. Díky přítomnosti této řeky se zde otevírá jedinečná přírodní oáza. I přes obecnou pověst sucha a horka, tento region je výjimečný svojí vlhkostí a příznivými podmínkami k pěstování zemědělských plodin.

Ze všech oblastí v Namibii je Zambezi Region nejvodnějším místem. Rozkládající se podél řeky Zambezi si udržuje trvale vlhké podmínky, které jsou ideální pro zemědělství a zachování rozmanitého ekosystému. Místní obyvatelé v těchto podmínkách praktikují zemědělství a rybolov jako zdroje obživy.

Díky přítomnosti mnoha řek a bažin je Zambezi Region bohatý na biodiverzitu. Je zde možné pozorovat mnoho druhů rostlin a zvířat, která se jinde v Namibii nevyskytují. Mezi nejznámější zvířata patří sloni, nosorožci, krokodýli, některé druhy antilop a mnoho druhů ptáků. Zambezi region je také populární destinací pro safari.

Co se týče počasí, Zambezi Region je charakterizován mírným subtropickým klimatem. Období dešťů zde trvá od listopadu do března, kdy jsou srážky vyšší a teploty nižší. Během tohoto období se místní řeky a bažiny plní vodou a tvorbou nových vodních tůní, což přiláká místní i migrující druhy zvířat.

V létě, které přichází mezi dubnem a říjnem, je region známý vysokými teplotami a vysokou vlhkostí. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia a místy mohou dosahovat až 40 stupňů Celsia. Tato vysoká teplota a vlhkost dávají Zambezi Regionu charakteristickou tropickou atmosféru.

Turisté, kteří navštíví Zambezi Region, mají jedinečnou příležitost prozkoumat jeho bohatou biodiverzitu a podivuhodnou krajinu. Můžou se vydat na safari a pozorovat divokou africkou zvěř, plavit se po řece Zambezi a vydat se na procházky po přírodních rezervacích. Každý, kdo zamíří do tohoto regionu, je neodolatelně ponořen do fascinujícího spojení přírody, zvířat a klimatických podmínek.

Zambezi Region je jedinečným územím v Namibii, které je vzdáleno od obecně přijímaného suchého pouštního prostředí. Vláda Namibie i místní obyvatelé usilují o zachování této oázy, která je bohatá na přírodní krásy a zemědělské možnosti. Díky svému unikátnímu počasí a mimořádné biodiverzitě si v Zambezi Regionu každý návštěvník odnese nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Namibie Zambezi Region (formerly Caprivi Strip)


Namibie, země v jihozápadní Africe, nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedno z nich je Zambezi Region, bývalý Caprivi Strip, nacházející se na severovýchodě země. Tento region, zahrnující pás země protáhlý mezi Botswanou, Zambií a Angolou, je bohatý na rozmanitou divokou zvěř, místní kultury a překrásné scenérie.

Jedním z nejvýznamnějších míst, které byste v tomto regionu neměli vynechat, je národní park Bwabwata. Park se rozkládá na ploše 6000 km² a nabízí návštěvníkům překvapivě různorodý terén. Z pralesů a bažin po savany a říční delty - je zde spousta míst k objevování. Park je domovem pro velké množství zvířat, včetně slonů, buvolů, antilop a krokodýlů. Na řece Okavango, která protéká parkem, můžete navštívit mnoho lodních safari a pozorovat zvířata z pohodlí člunu.

Dalším zajímavým místem v Zambezi Region je město Katima Mulilo, které leží na břehu řeky Zambezi. Toto město, které je obklopeno bažinami a překrásnou přírodou, je ideální pro milovníky rybaření. Řeka Zambezi je plná různých druhů ryb, včetně sladkovodních ryb, jako jsou kapři, sumci a tilapie. Kromě rybaření, můžete v městě navštívit místní trhy a poznat místní kulturu a zvyky.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit, které přináší turisté do regionu Zambezi, je pozorování divokých zvířat. Region je domovem pro mnoho vzácných druhů, včetně slonů, levhartů a gepardů. Můžete také navštívit mnoho místních vesnic a poznat tamní kulturu.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je tu možnost raftingu na řece Zambezi, horské stezky a sledování zvířat. Region Zambezi nabízí neuvěřitelně krásnou přírodu a místní kulturu, díky čemuž je toto místo nezapomenutelnou dovolenou.

Kromě toho, co nabízí Zambezi Region, můžete si užívat i další turistické atrakce v Namibii, jako jsou slavné písečné duny v Sossusvlei a národní park Etosha, který je domovem pro velké množství divokých zvířat.

Celkově lze říci, že Zambezi Region je neuvěřitelným místem pro návštěvu, které nabízí spoustu krásné přírody a pozorování zvířat. Pokud plánujete dovolenou v Namibii, určitě neváhejte navštívit tento úžasný region.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Zambezi Region (formerly Caprivi Strip)


1. Jak se do Zambezi Region dostat?
Odpověď: Nejlepší způsob je letadlem do města Katima Mulilo nebo autobusem.

2. Co mohu vidět v Zambezi Region?
Odpověď: V Zambezi Region můžete vidět národní parky, divokou zvěř a zajímavé kultury.

3. Kam se ubytovat v Zambezi Region?
Odpověď: Existuje mnoho různých možností ubytování v Zambezi Region, včetně kempů, lodží a hotelů.

4. Kolik stojí safari v Zambezi Region?
Odpověď: Cena safari závisí na typu safari a délce trvání.

5. Je v Zambezi Region bezpečno cestovat?
Odpověď: Zambezi Region je v současné době bezpečný a turisté se zde obvykle cítí pohodlně.

6. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Zambezi Region?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Zambezi Region je v období sucha, tj. od května do října.

7. Jak dlouho bych měl/zvládnul zůstat v Zambezi Region?
Odpověď: Doba pobytu v Zambezi Region závisí na vašich plánech a zájmů. Někteří lidé zůstanou pouze několik dní, zatímco jiní zde stráví několik týdnů nebo měsíců.

8. Jaká zařízení jsou k dispozici v Zambezi Region?
Odpověď: V Zambezi Region jsou k dispozici základní zařízení, jako jsou obchody, banky a zdravotnická zařízení. Nicméně, místní obce mohou být od sebe vzdáleny, takže se ujistěte, že máte plánech a zásoby, které potřebujete před vaší cestou.


Ubytování Namibie Zambezi Region (formerly Caprivi Strip)


Namibie je země plná ohromujících přírodních krás a neuvěřitelných dobrodružství. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je region Zambezi (dříve nazývaný Caprivi Strip). Tato úzká část Namibie se táhne mezi Botswanou, Zambií a Angolou a nabízí návštěvníkům bohaté zážitky v přírodě.

Zambezi region je domovem mnoha divokých živočichů a překrásných scenérií. Rezervace Bwabwata je jedním z největších parků v regionu a je zde možné pozorovat slony, krokodýly, buvoly, antilopy a mnoho dalších druhů zvířat. Pro milovníky ptactva je zde také ideální příležitost spatřit vzácné druhy ptáků, jako jsou například africké orlitosti nebo kopřivnáči.

Pokud hledáte adrenalinový zážitek, můžete se vydat na rafting do řeky Zambezi, která tvoří přirozenou hranici mezi Namibií a Zambií. Tato řeka je známá svými divokými peřejemi a je vyhledávaná mezi zkušenými vodáky. Pokud raději cestujete po souši, můžete si pronajmout terénní vozidlo a projet se po národních parcích a zaplavovacích pláních regionu.

Co se týče ubytování, Zambezi region nabízí širokou škálu možností. Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou zde dostupné kempy a penziony, které nabízejí základní vybavení za příznivé ceny. Pro ty, kteří preferují luxusnější možnosti, jsou k dispozici řady hotelů a resortů, které nabízejí komfortní pokoje s výhledem na okolní krajinu.

Některá ubytování dokonce nabízejí možnost safari přímo z místa pobytu. Tak můžete vstát brzy ráno, vydat se na jeepovou jízdu do divoké přírody a pozorovat živočichy, aniž byste museli opustit svůj pokoj. Toto je zvláště atraktivní pro ty, kteří mají omezený čas nebo preferují pohodlí.

Zambezi region je opravdu jedinečným místem, které stojí za to navštívit, pokud se ocitnete v Namibii. Přírodní krása a bohatství zdejší fauny a flóry vám zajistí nezapomenutelné zážitky. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, milovník přírody nebo prostě jen hledáte klidnou dovolenou, Zambezi region vám nabídne vše, co potřebujete.


Letenka Namibie Zambezi Region (formerly Caprivi Strip)


Zambezi Region (dříve znám jako Caprivi Strip) je oblast nacházející se na severovýchodě Namibie. Tato úzká a protáhlá oblast je zeměpisně velmi zajímavá, jelikož je ohraničena řekami Zambezi a Okavango, které zde vytvářejí přirozenou hranici s dalšími africkými zeměmi.

Zambezi Region je jedinečným cestovatelským cílem, který nabízí bohatý a rozmanitý přírodní svět. Turisté sem přicházejí, aby objevili nádhernou divočinu, spoustu druhů zvířat, exotickou flóru a příjemnou atmosféru těchto míst.

Jednou z hlavních atrakcí v Zambezi Region je národní park Bwabwata. Tento rozsáhlý park se táhne podél řeky Kwando a Kavango a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost spatřit v divočině slony, buvoly, zebrami a dalšími africkými druhy zvířat. Bwabwata je také domovem pro mnoho druhů ptáků, což z něj činí ráj pro ornitology a milovníky přírody.

Dalším velmi populárním místem v Zambezi Region je oblast Okavango Delta. Tento delta je jedinečným mokřadem, který je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat, jako jsou krokodýli, buvoli, antilopy a různé druhy ptáků. Návštěvníci mohou prozkoumávat tuto oblast na lodi nebo vodních kanoe a zažít tak úžasnou přírodní scenérii na vlastní oči.

Kromě přírodních rezervací a parků nabízí Zambezi Region také bohatou kulturní zkušenost. Žijí zde různé etnické skupiny, včetně etnika Lozi, Kwangové a Sanové. Turisté mohou navštívit tradiční vesnice a poznat jejich způsob života a tradice. Je zde také bohatá řemeslná scéna, kde si můžete zakoupit tradiční zboží vyrobené rukama lokálních obyvatel.

Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, Zambezi Region nabízí také možnosti rybolovu, raftingu a safari. Můžete se vydat na rybaření do jedné z řek a ulovit svou vlastní večeři, nebo se vydat na divokou jízdu na raftu po řece Zambezi. Safari vám pak umožní vidět velká zvířata, jako jsou lvi, leopardi a nosorožci, ve svém přirozeném prostředí.

Zambezi Region je jedním z nejkrásnějších a nejméně objevených cestovatelských cílů v Namibii. Jeho neuvěřitelná přírodní krása, bohatá flora a fauna a fascinující kultura přitahují návštěvníky, kteří touží po dobrodružství v nezkaženém prostředí. Pokud hledáte unikátní zážitek v Africe, Zambezi Region je skvělým místem, které stojí za to objevit.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky