Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Německo Lipsko

Letenka Německo Lipsko


Letenka Německo Lipsko: Kam za kulturou a zábavou

Lipsko je město s bohatou historií a zároveň moderním centrem kultury a zábavy. Nachází se v Sasku, východní části Německa, a je známé svými muzei, hudebními festivaly a sportovními akcemi. Pokud hledáte letenku do Německa, Lipsko by mohl být skvělou volbou.

Kdy letět do Lipska?

Ideální období pro návštěvu Lipska jsou jaro a léto, kdy je počasí příjemné a můžete si užívat venkovní akce. Nejvýznamnější kulturní festivaly se v Lipsku konají v srpnu a září. Pokud se ale zajímáte o adventní trhy, pak byste měli zvážit návštěvu v prosinci.

Jak se dostat do Lipska?

Nevahejte a sáhněte po letence do Lipska, letecké spojení s Českou republikou nabízí např. nízkonákladová letecká společnost Wizz Air z letiště Václava Havla Praha do Lipska/Halle, a to za ceny již od 500 Kč za jednu cestu. Z centra Lipska pak lze snadno dojet do okolních měst a turistických atrakcí.

Co vidět a zažít v Lipsku?

Lipsko nabízí mnoho zajímavostí od historických památek po moderní architekturu. Mezi nejvýznamnější patří gotická katedrála svatého Tomáše, barokní zámek Moritzburg a moderní památník Völkerschlachtdenkmal. Pro milovníky umění je pak určen muzeum Bachova nebo Grafické muzeum. V létě pak stojí za to navštívit hudební festival Bachfest Leipzig nebo sportovní akci Leipzig Marathon. Pro shopping pak nevynechejte nákupní zónu Mädler-Passage nebo tradinční trh s potravinami Markthalle.

Pro lásku k pivním hodinám pak navštivte útulnou restauraci Bayerischer Bahnhof, kde vyrábí své vlastní pivo.

Lipsko nabízí návštěvníkům mnoho skvělých zážitků a krásných památek. Pokud hledáte letenku do Německa, určitě zvažte Lipsko jako vaši destinaci.


Počasí Německo Lipsko


Lipsko, ležící ve východní části Německa, je jedním z největších měst spolkové země Sasko. Jeho poloha na severovýchodě země a blízkost ke střední Evropě ovlivňuje jeho klima, které se vyznačuje mírně teplými léty a chladnými zimami.

Léto v Lipsku je obvykle teplé a vlhké. Průměrné teploty se pohybují kolem 22-25 °C, ale mohou dosahovat až 30 °C. Díky kontinentálnímu charakteru klimatu se objevují občasné bouřky a silné deště. Slunce je během léta hojné a dny jsou dlouhé.

Podzim v Lipsku je nestabilní období s proměnlivým počasím. Teploty začínají klesat a průměrné denní hodnoty se pohybují mezi 12-18 °C. Srážky jsou časté a vítr začíná nabývat na síle.

Zima v Lipsku může být chladná a mrazivá. Průměrné teploty se pohybují kolem -2 až 4 °C, ale teploty pod bodem mrazu nejsou vzácností. Sníh může pokrývat krajinu po dobu několika měsíců a většinou je doprovázen silnými větry, které způsobují pocit ještě nižších teplot.

Jaro je v Lipsku obdobím, kdy se teploty začínají zvedat a příroda ožívá. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C, ale stále je možné očekávat chladné dny a noční mrazy. Jaro je obdobím, kdy je více slunečního svitu a délka dnů se zvyšuje.

Lipsko je známé svými častými srážkami po celý rok, které mohou být občas přívalu. Město nasákne průměrně kolem 600 mm srážek ročně. Nejdeálnější období pro návštěvu Lipska z hlediska počasí je od května do září, kdy je tepleji a srážky jsou méně časté.

Celkově lze říci, že počasí v Lipsku je mírné a proměnlivé. Je důležité být připraven na různé podmínky, nezapomenout na deštník a teplejší oblečení. Bez ohledu na počasí je Lipsko překrásné město s bohatou historií a zajímavými památkami, které stojí za to navštívit.


Ubytování Německo Lipsko


Lipsko, hlavní město spolkové země Sasko v Německu, nabízí návštěvníkům bohatou historii, zvídavou kulturu a překrásnou architekturu. Pokud se chystáte navštívit toto fascinující město, pravděpodobně budete potřebovat i ubytování. V tomto článku si přiblížíme některé z nejlepších možností ubytování, které Lipsko nabízí.

Jednou z možností, kterou můžete zvážit, je hotelové ubytování. Lipsko je domovem mnoha špičkových hotelů, které nabízejí luxusní pokoje a prvotřídní služby. Hotel Steigenberger Grandhotel Handelshof, který se nachází v samotném srdci města, je jednou z nejlepších možností. Tento pětihvězdičkový hotel vám poskytne vše, co si můžete přát - elegantní pokoje, vysoce kvalitní restauraci, wellness centrum a výhled na historické budovy města.

Pokud hledáte něco více uvolněného a cenově dostupného, můžete zvážit pronájem apartmánu nebo penzionu. Lipsko je plné těchto menších ubytovacích možností, které vám umožňují cítit se jako doma. Apartmány a penziony vám často poskytnou vlastní kuchyni a obývací pokoj, což je ideální pro ty, kteří mají rádi vlastní prostor a nezávislost. Můžete si například pronajmout apartmán v historické části města, kde budete mít přímý přístup k památkám a atrakcím Lipska.

Další možností ubytování v Lipsku jsou hostely. Tato možnost je ideální pro cestovatele s menším rozpočtem, studenty nebo ty, kteří chtějí poznat další cestovatele. Hostely ve městě nabízejí společné pokoje, kde si zpříjemníte noclev poznáním nových lidí. Mnoho hostelů v Lipsku je moderně vybavených a nabízí různé výhody, jako například společné kuchyňky a společenské místnosti. Pokud vám nevadí sdílet prostor s ostatními, vyberte si jeden z těchto hostelu a ušetřete peníze na ubytování.

Navštívte-li Lipsko v době, kdy se koná slavný Lipský veletrh, může být obtížné najít ubytování v blízkosti veletrhu. Doporučuji se předem rezervovat alespoň několik týdnů nebo měsíců předem, abyste si zajistili místo. Mnoho hotelů a apartmánů nabízí speciální balíčky a slevy pro návštěvníky veletrhu, takže zkuste svůj pobyt naplánovat tak, abyste se mohli zúčastnit této významné události.

Ať už si vyberete jakoukoli možnost ubytování, Lipsko vás zaručeně okouzlí svým bohatstvím kultury a historie. Nezapomeňte si také rezervovat čas na prohlídku slavného zámku Rothstein nebo na návštěvu kapského Butterfly House. Kdekoliv se rozhodnete přespat, nezapomeňte si užít výjimečnou atmosféru tohoto úžasného města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Německo Lipsko


1. Jak se dostat z letiště v Lipsku do centra města?
- Nejsnáze se dostanete vlakem S-Bahn, který jezdí přímo do centra města a jezdí každých 30 minut. Můžete také použít taxi nebo autobus.

2. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce v Lipsku?
- Mezi nejoblíbenější atrakce v Lipsku patří Augustusplatz, kde se nachází Operní dům a další historické budovy, Monument to the Battle of the Nations, St. Thomas Church, kde působil i Johann Sebastian Bach, a také Zoo Leipzig.

3. Jaké jsou nejlepší obchodní centra v Lipsku?
- V Lipsku se nachází několik velkých nákupních center, jako je například Paunsdorf Center, který nabízí kompletní sortiment obchodů, Arkády Lipsko, které jsou rozložené v historickém nákupním centru, nebo Höffner Möbelzentrum Leipzig, kde lze najít nábytek a dekorace.

4. Kam lze zajít na večeři v Lipsku?
- V Lipsku lze najít mnoho skvělých restaurací, které nabízejí širokou škálu kuchyní. Mezi nejlepší restaurace patří například Stelzenhaus (nabízí tradiční německou kuchyni), Merchant's Coffee House (specializuje se na vegetariánské, veganské a bezlepkové jídlo), nebo Auerbachskeller (tradiční hospoda s mezinárodní kuchyní).

5. Jaké jsou nejlepší hotely v Lipsku?
- Lipsko nabízí celou řadu hotelů s různou cenovou kategorií. Mezi nejlepší patří například Hotel Fürstenhof Leipzig, The Westin Leipzig, nebo Steigenberger Grandhotel Handelshof. Lze také najít řadu levnějších možností ubytování, například hostely nebo menší hotely v centru města.


Dovolená Německo Lipsko


Lipsko se nachází v saského regionu Německa a je jedním z nejvýznamnějších měst ve spolkové zemi Saska. Je to atraktivní turistická destinace s bohatou historií a mnoha zajímavými památkami.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Lipsku je Völkerschlachtdenkmal, monumentální památník postavený na památku bitvy národů, která se zde konala během napoleonských válek. Tento impozantní pomník je jedním z největších evropských památníků a nabízí úchvatný výhled na město z vyhlídkové plošiny.

Dalším zajímavým místem k návštěvě je Staré radnice, která se nachází na tržišti. Tato gotická stavba je jedním z nejstarších radničních komplexů v Německu a je známá svou impozantní věží. Uvnitř radnice lze nalézt také expozici o historii města.

Nebudete také zklamáni, pokud navštívíte místní muzea. Zejména Státní muzeum umění Lipsko je velmi známé svými uměleckými sbírkami. Muzeum nabízí širokou škálu uměleckých děl od renesance až po současnost.

Lipsko také hostí jedno z nejvýznamnějších kulturních událostí v Německu - Lipský veletrh knihy. Tato knižní událost přitahuje tisíce knihomilů z celého světa a je skvělou příležitostí k setkání s mezinárodně uznávanými spisovateli a objevení nových literárních pokladů.

Pokud jste příznivcem hudby, neměli byste vynechat návštěvu Lipské opery. Je to jedna z nejstarších a nejprestižnějších operních scén v Evropě a je známá svou vysokou kvalitou představení.

Lipsko má také řadu zelených prostorů, které jsou ideální pro procházky a odpočinek. Rosenthaler Park, Clara Zetkin Park a Johannapark nabízejí krásné zahrady a parky, kde si můžete vychutnat piknik nebo jen relaxovat.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Lipsku, určitě nebudete zklamáni. Město nabízí bohatou historii, impresivní architekturu, kulturní bohatství a krásnou přírodu. Navštivte Lipsko a objevte všechny jeho kouzla!


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky